» »

Sprememba temparature procesorja pri menjavi osnovne plošče

Sprememba temparature procesorja pri menjavi osnovne plošče

barabl ::

Pred kratkim sem zamenjal osnovno ploščo in sicer sem imel prej Asrock P4V8+ z VIA čipovjem,sedaj sem vstavil ASUS P4P800S-X z Intel 848 čipovjem.Procesor sem obdržal Intel Celeron 2.8,dodal sem še 200GB disk,kar pomeni da imam dva diska,1024mb rama,Ohišje je hlajeno z tremi Zalman 8mm ventilatorji.Zanima me kako je mogoče,da se je temparatura procesorja pri menjavi Osnovne plošče dvignila za skoraj 10 stopinj celzija,kljub temu,da smo pri menjavi oz.namestitvi procesorja uporabili termalno pasto,prej je znašala 42 stopinj C,pri obremenitvi do 47,sedaj pa 50,pri obremenitvi pa do 55 stopinj C.Kakšna,naj bi bila delovna temparatura procesorja in katera temparatura je že kritična?

Lith ::

kljub temu,da smo pri menjavi oz.namestitvi procesorja uporabili termalno pasto

ccc...
kaj si dal pol kile al kaj ? pa hitr še enkrat razdri in počisti pasto stran (pust samo za debelino las) in hladilnik montiraj tako kot treba (da se lepo 'vsede' na procesor) in ne na pol.
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

mali tapravi ::

Ohišje je hlajeno z tremi Zalman 8mm ventilatorji.



Pa malo večje vente bi pa lahko uporabo.:\
Pa lep dan še naprej....

tiborrr ::

Ne bodi tak pameten, mali tapravi. Saj vemo, kaj je mislil... :\
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

gamer ::

mogoče ma pa asuska sam bol natančn senzor...
k sm js menu abitko za neko msi bedarijo so ble temperature tud za 10stopin višje, pa sm šeenkrat montiru pa je blo isto...
različne plate, različno natančni senzorji...
če mene prašaš se nimaš kej sekirat če si sigurn da nisi narobe coolerja gor dau

njok ::

Tudi jaz se zaradi tistih 10°C ne bi sekiral, senzor+bios na razlicnih ploscah lahko naredi vecje razlike.

Jackal ::

Meni samo po flashanju BIOS na Epox 9NPA+ kaže okoli 15°C več... Zgleda tako kot smo včasih rekli - sto ljudi, sto čudi - sto plat, storazličnih temperatur.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem z pregrevanjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
304221 (3294) Riff
»

Visoke temparature pri vodnem hlajenju?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517316 (6251) m0LN4r
»

Temperatura procesorja med 55 in 68 stop. C

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
462767 (1932) IvoJan
»

Athlon XP 1700+ temperatura in demontaža

Oddelek: Pomoč in nasveti
281544 (1100) krucymucy
»

Kako vroč je vaš CPU ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
411864 (1364) abcde7

Več podobnih tem