» »

KAKO NADALJEVATI

KAKO NADALJEVATI

saso17 ::

Vidim da ste tukaj sami strokovnjaki glede programiranja. Kako bi mi priporočali da naj nadgradim svoje znanje C++. Sedaj obvladam samo osnove(Polja, IF,For, Switch, While, do-while....). S tem pa ne gre narediti skoraj nič. Kaj naj se sedaj začnem učiti grafičnega oblikovanja ali kaj drugega:'( :'( :'( :'( .

Loki ::

prvo naredi kaksen program. bolj matematicno orientiran po moznosti.
alpa 4 v vrsto (ceprav bi mogoce ze rabil kaksno simple AI)?

poskusi si dobiti naloge z programerskega tekmovanja in jih resi.

Vesoljc ::

kazalce znaš?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

saso17 ::

kje si naj najdem naloge iz tega tekmovanja. Nekaj sem delal z kazalci izven šole samo mi ni ravno jasno za kaj služijo. Igro 4 v vrsto bi verjetno znal spravit skupaj. Na turbo pascal sem delal neke primitivne igre(potaplanje ladjic in podobno).

saso17 ::

kr v šoli imam programiranje brez večjih težav 5, samo tam tak skoraj nič ne naučijo

Vesoljc ::

čemu služijo? 8-O

heh, na hitr. ponavadi po funkcijah premetavaš "normalne" spremenljivke tipa char, int, float, itd... ko pa začneš uporabljati svoje strukture, postaja njihovo premikanje (kopiranje) precej počasno. tu vstopijo kazalci. namesto da premikaš celo strukturo/objekt, podaš funkciji samo njen naslov oziroma kazalec na njo (velikost je ista kot int). tako namesto 100 bytov prenašaš naokoli le 4.
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

snow ::

Problem set archive: http://acm.uva.es/problemset/
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Gundolf ::

Me veseli, da te ravno C++ zanima:D

Drugače pa poglej malo po telih linkih. Samo boš rabil še marsikaj drugega vedeti, preden boš lahko kaj resno začel. Dobro je poznati razrede (objektno programiranje) noto pa še vsaj osnove STL-ja (standardna knjižnica zelo uporabnih pripomočkov v C++). Verjetno bi bilo najbolje vzeti v roko eno dobro knjigo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Niti - segmentation fault

Oddelek: Programiranje
211873 (720) galu
»

Kje/kako ste se naučili programiranja? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Programiranje
21656902 (41578) DaMachk
»

začetki programiranja

Oddelek: Programiranje
356877 (4952) Mavrik
»

[Java][Naloga] Seznam študentov, majčken problem

Oddelek: Programiranje
362253 (1940) VASkO
»

Desktop aplikacije večinoma niso multithreaded??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
554703 (3949) Gundolf

Več podobnih tem