» »

5.1 zvok v igrah?

5.1 zvok v igrah?

bastadu ::

Pred kratkim sem si nabavil sistem zvočnikov Logitech Z-5500 (5.1), ki jih imam povezane preko digitalnega (coax) kabla iz Audigy (1). Sedaj me zanima, kako je s 6 kanalnim zvokom v igrah. Trenutno sem preizkusil 3 igre, in sicer COD:UO, DIII in pa LOTR:TBFME in v nobeni ne dela zvok tako kot bi mogel, se pravi pravilno na 6ih kanalih. Dekoder na zvočnikih mi med igranjem kaže Dolby Pro Logic II, kar je samo kao emulacija surround sounda... Tako se mi npr. v COD nič ne sliši moja puška, ki bi se morala predvajati v centru...
Hvala za odgovore!

bastadu ::

any1?:\

Vesoljc ::

ja, kaj pa v gejmih nastavis?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

bastadu ::

Ja v samem CODju ni za sound nikjer kakšnih posebnih nastavitev za več kanalni zvok, ampak lahko samo izbiraš med EAX, EAX2, EAX3...
Pri DIII pod zvokom lahko izbereš Surround sound, samo efekta ni nobenega. Tudi v nastavitbeni cfg datoteki je NumberOfSpeakers nastavljeno na 6:\

Vesoljc ::

ja eax naj ne bi imel effekta tuki...

drugje pa zadeva laufa?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Vesoljc ::

mas mejl na owci
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

bastadu ::

Filmi z AC3 zvokom delujejo tako kot je treba na vseh kanalih...
mas mejl na owci
Da:\

bastadu ::

Isti problem je tudi pri HL2, slišim samo v stereo načino, center in sateliti so nemi... A moram nujno imeti priklopljeno preko analognih kablov za 5.1 zvok v igrah?

zile ::

pa si ti prepričan, da audigy zna dekodirat dd iz iger ?
Tole bi jest mel. 8-)

AbbaTh^eK ::

am... mene je tud jebal pri Half life 2 tole... oz. me še zdj pa ne znam odprawt :/ pa mam naštimano 5.1 zwočni sistem :) w counter striku pa dela :) saj zdi se mi :)

bastadu ::

In katero zvočno bi potem moral imeti, da bi lahko užival 5.1 zvok v igrah preko SP/DIF izhoda?

bastadu ::

Bi Audigy 2 ZS znal to?

The B ::

Edina zvočna kartica, ki zna hardversko zakodirati (on the fly) kateri koli izvor (tudi igre) v dolby digital je, ne boš verjel, SoundStorm. Baje obstajajo neke softverske varjante sam to žre velik procesorske moči. Tko da nimaš v bistvu nobenih možnosti kle. Razen če si kupiš enga 2500+ pa NF7-s...

B

Ups! Nisem vidu ziletovga posta. Očitno obstajajo tud druge rešitve...
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: The B ()

bastadu ::

Evo, da zaključim to poglavje. In sicer sem nabavil zvočno kartico HDA Digital X-Mystique 7.1 GOLD, ki podpira DDLive, se pravi realtime kodiranje v Dolby Digital. Tako sedaj zadeva deluje zelo vredu, z zvočniki sem povezan samo preko optičnega kabla in lahko lepo uživam 5.1 (podpira pa tudi 7.1) zvok v igrah. Ker je zadeva dokaj nova ima zaenkrat še prvo izdajo driverjev, ki pa imajo par manjših lukenj, tako da čakam na naslednjo final verzijo gonilnikov (beta že obstaja).

zile ::

Aha pol si jo le nabavu. Kol te je pa stala ?

MEDENA ::

Aja Soundstorm ? Kaj pa zvočna v DFI NF4 ?

bastadu ::

Zadevo sem dobil - ne boste verjeli - z Nove Zelandije. Stala me je $100 (US) + $30 (US) poštnine. Naši cariniki so nato še nabili svoje dodatke in seveda davek (carine ni bilo), in je prišlo še dobrih 6,5kSIT. Torej skupaj dobrih 30 tisočakov, cena v sloveniji bi pa tako bila sigurno okoli 40kSIT če ne več, če bi se je sploh dalo dobiti. Že nasploh jo je praktično nemogoče dobiti v trgovinah EU, kaj šele pri nas...
Aja, stvar je do mene potovala 5 dni, kar se mi je zdelo zelo hitro, kajti NZ je čisto na drugem koncu sveta8-O Npr. iz Nemčije pošilkja do nas potrebuje 3 dni...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

5.1 zvok v PC igrah?

Oddelek: Zvok in slika
384794 (1210) KTr1sk
»

Zvočniki Genius 5.1 ne delujejo pravilno

Oddelek: Pomoč in nasveti
353361 (2891) connel
»

katero zvočno kartico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14018247 (10583) sash69
»

Theatron Agrippa DTS 7.1

Oddelek: Zvok in slika
455233 (3548) jRk0
»

[Hi-Fi] - DTS, Dolby Digital, Dolby Pro Logic II,... (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
537637 (6392) gumby

Več podobnih tem