» »

Drsniki

Drsniki

Mulc ::

Zanima me kako pri PHP strani ustvarim drsnike da lahko trogam gor pa dol besediu, po možnosti da to malce olepšam...

root987 ::

To kar ti hočeš so verjetno frejmi. Mal pogoogli za informacije o iframe -u.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

webfreak ::

Ker so frejmi malo slabša rešitev se da vse skupaj zelo elegantno rešiti tudi s CSS!!

PRIMER:
HTML koda izgleda takole < div>Pač tukaj so podatki< /div>

CSS koda pa bi bila podobna temu:
#div {
margin: 0 auto;
padding: 5px;
border: 1px solid #ccc;
width: 180px;
height: 350px;
overflow: auto;
}

Evo nekako takole bi vse skupaj izgledalo na zelo preprost način.

Mulc ::

hm frame ne morem več uporabit, tisto v css mi pa tud ni uspelo, čim napišem več besedila mi kuj use raztegne se pa ni več tko kt bi mogl bit..
www2.arnes.si/~dkosma2/2/ tuki se pa da stran zloadat, če bo iz tega kej bolj razvidno..
Mi lahko kdo pomaga :D

webfreak ::

Tole s CSS 100% deluje sem še enkrat testiral v Mozili in IE in uporabil sem samo naslednjo testno kodo:

link do strani -> poglej source!

Upam da je to to kar iščeš.

gregy ::

hmm .. pa ostanimo pri drsnikih .. obstaja CSS za drsnike za celo stran? da jih pobarvam ..

tenx

webfreak ::

Obstaja samo deluje edinole v IE, ker drsniki niso del strani temveč del brskalnika! Mislim, da ni najbolje tega izvajati, ker nekateri uporabniki tega ne marajo.

gregy ::

ja sej sem ze imel .. ampak v headerju .. pol se je pa z W3 Validatorjem kregal pa sem ven vrgel .. uporabnika pa mislim da to ne bi smelo motiti .. ce je stilno z designom strani ..

njok ::

Webfreak, lojtra pred div je odvec. ;)

Ce dodas svoj drsnik naceloma ne bi smelo biti tezav, vendar pazi, da se na strani v eni smeri hkrati ne pojavi vec kot en.

webfreak ::

Thx sem nekaj hitel pa sploh nisem opazil - no drugič sem dal pravilen odgovor se mi zdi :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297332947 (57096) htmltroubles
»

Drsniki-kako?? nujno

Oddelek: Izdelava spletišč
71245 (1156) mte
»

Kaj menite o strani

Oddelek: Izdelava spletišč
241744 (1360) Tr0n
»

Kako aktivirati CSS v htm ??

Oddelek: Izdelava spletišč
131428 (1309) webfreak
»

IFRAME height

Oddelek: Izdelava spletišč
6995 (957) pivmik

Več podobnih tem