» »

Registracija domene pri Siolu

Registracija domene pri Siolu

EMET ::

Ker sem že večkrat imel težave s siolom, pred nekaj minutami zadnjo, sem se pač odločil le-to tudi opisati.
Kdor se ukvarja z gostovanjem na strežnikih ve, da so pri siolu "leni" pri brisanju starih DNS zapisov (sam sem v preteklih 3 letih imel kar nekaj takih primerov). In kot izgleda, še vedno ni nič boljše, kot je bilo ...

Tokrat je šlo za domeno, ki jo je dekle registriralo pri Siolu (po novem namreč nudijo tudi to), torej so pri registraciji tudi vpisali njihove DNS-je. Zakaj jo je pri njih, ni moja stvar, jo je pa takoj želela preseliti na "moj strežnik". in je to tudi storila. Začuda je bila domena vidna že naslednji dan (prej sem na to čakal tudi do 72 ur) in je svojo prvo stran (narejeno s FP) postavila na net. Po 5 dneh pa so ji kolegi sporočili, da jim zavrača pošto, poslano na njen mail. Ko sem trikrat preveril vse nastavaitve na strežniku, sem klical siol.

15,57 minute telefonskega pogovora je trajalo, da so "uspeli ugotoviti" kaj naj bi bilo narobe, čeprav sem jim takoj povedal, da njihov outgoing server sploh ne zazna mailboxa (in to le siolov smtp ali mail). Vmes so me skušali trikrat prepričati, da je pri njih vse v redu, ko so pa "ugotovili" napakico, je odgovor na moje vprašanje, kako si lahko tako velika firma to dovoli, sem dobil odgovor "saj zdaj dela, a ne".

Pohvalno ...
EMET is the truth ...

borchi ::

kako vezo ima registracija domene s siolovim smtp serverjem?

mal razlož kak maš vse skup nastavljeno. a ti maš na svojem mail serverju hostano tut njeno domeno pa ni šlo poslat mail-a na deklica@njena_domena.net?
l'jga

Bakunin ::

kako vezo ima registracija domene s siolovim smtp serverjem?


Siolov SMTP uporablja Silove DNS streznike, ki imajo napacne podatke o domeni oz. so nastavljeni da so autoritativni za domeno, ki je vec ni na Siolu.

dns is the . of all evil. bgp is the route of all evil. >:D

borchi ::

Siolov SMTP uporablja Silove DNS streznike, ki imajo napacne podatke o domeni oz. so nastavljeni da so autoritativni za domeno, ki je vec ni na Siolu.


zakaj je pa web stran prav resolvalo?
l'jga

Bakunin ::

a je?

Mozno da je smtp mislil da je on "MX" za tisto domeno.........

EMET bi moral dati malo vec informacij o tej zadevi.

borchi ::

ja, sj pravi, da je resolvalo njeno stran že naslednji dan.

če EMET ni razložu SiOL-u kak hoče met MX record, bo SiOL bol težko vedu kaj naj nardi.

nič ne branim SiOL, sam zanimalo me je, če js narobe razumem stvari.
l'jga

Bakunin ::

>> .....torej so pri registraciji tudi vpisali njihove DNS-je.
....
> če EMET ni razložu SiOL-u kak hoče met MX record, bo SiOL bol težko vedu kaj naj nardi.

Domnevam da ni razlozil oz. zahteval, ampak so oni samovoljno vpisali MX in nastavili svoj smtp streznik, da sprejema e-posto za to domeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

EMET ::

čakte malo, a vam se zdi normalno, da je treba take stvari spraševati ??

In kakšne informacije naj bi navaden user, ki registrira pri njih domeno lahko sploh dajal, če hoče svojo last odnesti drugam?

Jebeš ti MX ... point je čisto drugje in zgleda, da ga v svoji "profesionalnosti" sploh ne vidite.

Pa ne mi zamerit ... nisem tega napisal, da bi se tehnično prepucavali ...
EMET is the truth ...

borchi ::

In kakšne informacije naj bi navaden user, ki registrira pri njih domeno lahko sploh dajal, če hoče svojo last odnesti drugam?

če hočeš avto prodat, moraš občini to povedat! pa avto tut ni od občine.

Jebeš ti MX ...

jebeš ti obvezno zavarovanje...


drugač pa, UPAM, da on tvoj "vsak navaden user" nima svojega mail serverja.

še vedno pa nič nisi povedal o tvojem setup-u, tako da če si tako razlagal tehnični pomoči kot tu, bogi revež na SiOLovi strani.
l'jga

Bakunin ::

In kakšne informacije naj bi navaden user, ki registrira pri njih domeno lahko sploh dajal, če hoče svojo last odnesti drugam?

Recimo to da hoce oz. je ze domeno preselil drugam ? Saj niso jasnovidci.

Jaz sem imel edino problem, da so kljub obvestilu o selitvi rabili kar nekaj casa da so domeno pobrisali iz svojih DNS ter e-postnih streznikov.....

....bogi revež na SiOLovi strani.

ditto.

danielka84 ::

Naj se jaz povprasam nekaj okoli teh domen.
Sam sem tudi registriral svojo domeno, default DNS nastavitve so bile od siola taurus nekaj..
No sedaj sem nasel en freehosting. tale..
Tako kot pise na atspace.comi, sem pri siolu vnesel njihove DNS streznike, uploadal sem stran, vendar mi zadeva se vedno izpise "No web site is configured at this address."

A sem zgresil kaksno nastavitev? Na siolu sem DNS streznike spremenil pred vec kot 24 ur.


ps:
malo reklame>:D www.pikaplanet.com

danielka84 ::

a res noben ne ve?:(

zaj je ze vec kot 2 dni odkar sem nastavil dns streznike.

help 0:)

Gandalfar ::

true,

sej ubistvu od povsod dela .. razen iz SiOL-a (figures). Sem poklical na tehnicno pomoc pa pravijo, da mors sflejmat dns@siol.net pa bodo zrihtal

danielka84 ::

Gandalfar, hvala!

So ze zrihtali.:)

Ales ::

Na žalost je to običajna praksa pri SiOL-u. Včasih sem mislil, da se jim samo včasih zgodi, pa se ne... čisto vedno "pozabijo" izbrisati stare DNS zapise iz svojih strežnikov.

Za domene, ki so včasih gostovale pri njih, to še nekako razumem. Ampak me čudi, da se je zdaj to začelo dogajati tudi ljudem, ki nikoli niso gostovali pri njih, samo registrirali so domeno preko SiOL-a. Kako jim pa to rata ušpičit mi pa ni jasno :\

Če že imajo tak sistem, bi morali samodejno brisati neaktivne DNS zapise iz svojih bikovskih DNSjev, da bi lahko ljudje samo vpisali nove DNS strežnike in domeno brez težav usmerili drugam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SiOL? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11319998 (12461) goba
»

SIOL - zapira stacuno !? :-)

Oddelek: Omrežja in internet
293699 (2567) FastWIND
»

vpis v DNS - je to normalno

Oddelek: Omrežja in internet
123279 (2968) SebyDiamant
»

web server in usmerjanje domene nanj?

Oddelek: Omrežja in internet
71246 (1168) madmitch
»

domena

Oddelek: Omrežja in internet
91657 (1469) Bakunin

Več podobnih tem