» »

Kako 'lotati' na baterijo?

Kako 'lotati' na baterijo?

Pudding ::

Zanima me, kako se pritrdi zico, prevodnik... na baterijo oblike recimo AA. Ce jest to lotam, pol ne prime dobr, pa se neki peni, pa omamno disi *onesvest*

Primer zgledne uporabe:
Oznaceno z rdeco so mesta, kjer se stikata pol in prevodnik. Kako to nardijo :o
  • zavaroval slike: Azrael ()

Brane2 ::

Te stvari se ne lotajo temveč točkasot varijo.

Ponavadi tudi njihpva površina ni namenjena lotanju in za to ni pripravljena. Tudi če bi bila, bi pri lotanju pregrel celico, ki je jasno polna elelktrolita in ta bi zavrel.

Ne vem točno, kako bi lahko zavaril trak na baterijo sam z domačimi pripravami, sploh pa brez nevarnosti da bi kaj prežgal. boš moral najti drugo rešitev, denimo kak battery holder...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Azrael ::

"strokovno" je to punkt švas = točkovno varjenje

Kako to dobro izvesti v home made varianti ne vem, vsaj do sedaj mi nič ni ostalo skupaj ali so bile samo luknje...

Če moraš lotati na akumulatorje, potem kupi take z ušesci, je vse skupaj neverjetno enostavno. Če pa moraš prilotati direktno na pol baterije ali akumulatorja (ni priporočljivo ker člen zelo lahko uničiš z vročino) nujno rabiš spajkalnik dovolj velike moči 50- 100W.

Gre pa nekako takole:

- pocini priključne žice,
- priključke polov kjer hočeš zaciniti rahlo pobrusi z brusnim papirjem,
- priključek na členu rahlo premaži s Cinol pasto,
- zaciniš z dovolj ogretim spajkalnikom, čim hitreje, max 10s,
- zacinjen spoj pod vodo, da se hitro ohladi,

In to je to.
Nekoč je bil Slo-tech.

Pudding ::

Kaj pa recimo nula od 220 nekam na pol baterije... potem se pa s fazo dotaknem tm, k hocem tockasto varjenje? :D

Brane2 ::

Poklič na Elektro in vpraši za mnenje... :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Pudding ::

Smorny ::

Točno tako, kot je Azrael napisal. Obvezno je treba cinol uporabit, ker drugače ne prime. Sem pred kratkim menjaval akumulatorček v philipsovem brivniku. Spet se lahko 2 tedna brijem z enim polnjenjem :D
Pred 10 leti smo si tako delali batery packe za modelarstvo, ker so že narejeni bili par šilingov dražji :8)
Pudding: jaz se na tvojem mestu ne bi igral z 220V. Sploh pa za varenje nucaš tok, ne napetost. Variti se da s 6V, 3,2 Ah akumolatorjem. Smo se nekoč igrali s tem, pa je izvijač kar stalilo. Malo pogrešam dobre strare čase, ko so nam same bedarije šle po glavi.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smorny ()

Pudding ::

Smorny, ugani, kaj je na sliki. ;)

Hoces rect, da moram akumulator od avtomobila vzet? :D

Azrael ::

Samo 4 jurje dolarjev, res poceni:D

Aja, moji (ponesrečeni) eksperimenti:
1.) Najprej s transformatorjem, ki je imel približno 150W in samo 1V na sekundarju, elektroda mina od HB svinčnika => prepočasi...

2.) Kondenzatorska baterija bolje, samo je velik problem ujeti pravo razmerje kapacitete, napetosti in pritiska elektrode. 1000uF pri 12V je premalo ,10000uFpri isti napetosti pa včasih preveč, včasih premalo. Moral bi na konzultacije s kakšnim varilcem, ki odlično obvlada teorijo in prakso hkrati, samo taki so redki.

Mislim, da je kondenzatorska baterija pravi način, samo nisem imel potrplenja stvar izpeljati do konca.

LP
Nekoč je bil Slo-tech.

Smorny ::

Pudding: 8-O naklučje? Mene je original akumulatorček zdržal 6,5 let. Kako dolgo je držal tebe?
Glede avtoakumulatorja >:D. Raje zlotaj, kot je opisano.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Pudding ::

Jest se brijem bl tko na en teden. Star je 8+ let in nekje na 70% prvotne moci. Celice so NiMH. Sem si ga kupil za prvo 'placo'. :D

Hvala za odgovore. Nekega dne bom jest probal to!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pudding ()

Phoebus ::

Al pa greš v delko pa jih prosiš. Glede na to da ti tam na kuplene akku-je privarijo ušesa, bojo tud to nardil če jim daš za pir...pomojem...

Racunalnik ::

Uporabi cinol pasto in probaj,ce ne bo prijelo pa zbrusi elegantno malo baterijo in malo kontakte pa bo.Se pa to ne dela tako.

andrejj ::

Mislim,da bi,ko očistiš kontakte in takoj namaži s pasto Cinol.Spajkaš z cinkom brez kolofonija,Ker imajo cink žice notri dodatek kolofonija.
Lp

telepilot ::

Samo malo očisti s smirkovim papirjem, nanesi čisto malo cinol paste ih pocinaj. Postopek spajkanja naj bo časovno kratek z dobro ogretim spajkalom, nato s pihanjem ohladi spajkano mesto in obriši preostalo pasto.

Trancedeejay ::

Spajkanje na akumulatorske celice ni nic novega. Tisti, ki se ukvarjamo z modelarstvom se krizamo ko vidimo tockovno zavarjene celice - ker je to pri vecjih obremenitvah totalno sranje(zaradi takih stvari se ti lahko se kaj vzge ali crkne). Kot je ze bilo omenjeno malo posmirglaj akku malo pocini(vendar ne smes imet dolgo naslonjeno konico ampak kratek cas). Folk, ki ni posmirglal celice je moral pa kar posteno zgreti zadevo da je cin prijel in s tem seveda zajebal stvar.
Poglej si na modelarji.com
Have a nice Day

Matt
Music is the key

Kawl6 ::

Kakor je bilo tu že omenjeno, pošmirglaš in vsaj jaz to uredim z 100 svečnim (W) spajkalnikom-led kolmom -ker gre z njim hitro in 100%.Švoh spajkalniki ali pištole se ne obnesejo prav dobro-greješ in greješ in na koncu pregreješ .

Pudding ::

Po dolgem casu bi dodal, da sem se odlocil zamenjat akumulatorje in sem sel na Delko. Tam mi je prodajalec dal ze zvarjena akumulatorja, tako da sem samo se zalotal v brivnik. Zdaj se brijem se 30 minut po tem, ko pise da je ze prazen :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slab kontakt na RF ojačevalcu

Oddelek: Pomoč in nasveti
494584 (4184) Mitch
»

Kakšen SPAJKALNIK ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
313685 (3146) MadMax
»

Kako se sploh lota na ploščico?!?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
112061 (1770) BBB
»

Uporaba kolofonije pri cinjenju

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
93976 (3824) zlabo
»

Spajkalnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
254673 (4157) SkIDiver

Več podobnih tem