» »

Kaj shell uporabiti namesto explorer.exe?

Kaj shell uporabiti namesto explorer.exe?

TheHijacker ::

Že dalj časa spremljam razvoj shell aplikacij, ki bi nadomestile prestari explorer pa se nikakor ne morem odličiti za kšnega specifičnega. V igri imam trenutno Litestep ali pa DesktopX. Astonshell in Hoverdesk pa tudi nista slaba. Mogoče kdo to uporablja v praksi? Kot sem opazil je veliko Japoncev mahnjeno na to, ki želijo imeti svoje namizje pregledno in hitro dostopno do aplikcij, ki jih potrebujejo največ. Če slučajno kdo sploh ne ve o čem govorim, naj razložim, ker ima glih čas.
Ob zagonu windowsow se vam vsem zažene program explorer.exe, ki je glavni shell(lupina?) za delo s windowsi. V njem je taskbar, namizje s ikonami, tray itd. Ta shell se pa lahko tudi zamenja s poljubni in sicer se popravi system.ini v winz direktoriju(shell=). Programov za to je več in sedaj kolebam med posameznimi. Seveda je program samo en del, ker potem je zanj še veliko več stravi, kot so razni objekti, plugini in seveda, že narejene teme. Teh je na miljone. Če koga zanima, kako izgleda takšen desktop naj gre na naslov skinz.org in iz menuja desno izbere Litestep. Poglejte si tudi slike od enega modela:
Desktop 1
Desktop 2 - Tema na Fata v interšparu :)

Kr kul ane :) Glavna fora je, da se znebiš neštetih ikon, na kar se kar ne morem navaditi.
Skratka, če ima kdo kaj podobnega že v praksi se priporočam za kakšen komentar...
http://www.google.si

Huey P ::

Hijacker;

Meni stvar nekakor NE deluje... Imam inštaliran Litestep in vse potrebno in...

Daj malo mi ti opiši kam moram skopirati downloadani shell? V c:\Litestep? Ali kak drug imenik?

Daj prosim malo mi razloži tole stvar, ker me je redno prevzela...

..::DOOM III: The Legacy::..

TheHijacker ::

Ok evo majhen tutorial:

Priporočljivo je skopirati v Litestep, ker poti v konfiguracijskih datotekah od Litestepe kažejo tja. V bistvu je skoraj nujno, ker če ne imaš preveč dela.

Teme najdeš na skinz.org pod Litestep menujem. Za začetek poskusi s to:
http://skinz.org/zoom.php3?login=&id=&a..., ker je nekakšen korak med explorerjem in Litestepom(še uporablja start menu in ikonce na desktopu). Ponavadi pa je tako da lahko vsako temo prirediš kot si jo želiš. Popraviti moraš tudi poti do !Program Files! in !Start Menu!, ker če uporabljaš slovenske winse ni enako. Ukaz recycle ti resetira samo litestep. Potem pa samo študiraš in študiraš in se počasi navajaš.

Ja da ti ga direktono zalaufa spremeni shell=explorer v shell=c:\litestep\litestep.exe v System.ini. Dobi pa se tudi ShellSwaper, ki te ob bootu vpraša kaj želiš imet. Lahko imaš tudi več tem in jih poljubno menjaš. Stvar mora delati, le pazi, da ne boš zagnal litestep znotraj explorerja, ker ponavadi krešne.

Če se le da dobi kakšno temo v kateri že dobiš litestep.exe, ker drugače ga moraš sam inštalirat.

Če še kaj ne veš vpraši.
http://www.google.si

Huey P ::

Najprej hvala!

Zdaj bom srobal par tem pa bom poročal.

Eno vprašanje; Rekel si, da moram shell skopirati v c:Litestep, samo jaz dobim poleg shella oziroma v shellu tudi datoteko litestep.exe in zdaj me zanima zakaj bi inštaliral litestep, če ga zamenjam ob inštalaciji shella?

Pa še to;

A lahko jaz uporabljam shell, ki je v 1024@768 in višje, v resoluciji 800@600?

..::DOOM III: The Legacy::..

TheHijacker ::

Hmm... Kot kaže ne razlikuješ shell in litestep.exe. Oboje je isto. :D. V temi ponavadi dobiš celotno temo+litestep+moduli(ura, popup, VMW). Vse skupaj vržeš v c:\Litestep. Shell=explorer.exe spremeniš v shell=c:\Litestep\Litestep.exe. Shell ni nič drugega kot izvršilni program, ki se ti zažene ob zagonu winsow. Lahko si narediš tudi shell=c:\wincmd\wincmd.exe, če misliš, da boš lahko delal samo windows commanderjem.

Glede resolucij je pa ponavadi problem. Na skinz.org ponavadi piše, za katero resolucijo je tema narejena. Vse novejše teme so narejene za vse resolucije, kjer se glavna datoteka step.rc dinamično osvežuje in prilagaja tekoči resoluciji. Za začetek ti pa priporočam, da izbereš samo te teme, ki so napisane za resolucijo, ki jo trenutno uporabljaš na tvojem računalniku...

Zdele sem v službi in grem še kaj naredit, tako da se slišiva malce kasneje. Ne vem zakaj ampak mi ne deluje pošiljanje obvestil, če se tema spremeni. Primož !?!
http://www.google.si

Lunik ::

Ej, meni je skoraj uspelo zaf* windowse. >:D Sem inštaliral litestep, mi napiše resetiraj kompjuter. OK. Pridem v winse, je pač malo drugačen interface. OK. Grem zamenjat tisti .rc kot piše v temi, da zamenja temo, reseriram winse. Mi napiše ena zaščitna napaka - ponovno zaženi. Ni več OK :) Ga ponovno zaženem, mi pride v win, ampak mi vrže eno napako manjkajočega dll-ja, tako da mi kaže samo tray in nad njim ene 4 kvadratke, ki nič ne primejo. Poskusim gumb win+e za explorer ne dela. Kaj zdaj? Zdaj pride smešni del - reševanja težav...

Iz traya ki je edina stvar na ekranu poleg namizja mi preko winamp agenta uspe zagnati winamp. v playlistu grem dodajanje fajla, grem v meni windows ->system.ini in shell spremenim iz litestepa v windows\explorer. Shranim, zaprem winamp in udarim po plavem gumbku za hard reset. :) Držim fige in končno spet vidim dobri stari grdi windows. :D

Kaj sem storil narobe???

||_^_|| ::

kje pa dobim litestep?

TheHijacker ::

Slaba tema ali slab build. Poskusi kakšno novejšo v katerem je novejša verzija litestepa(bolj stabilna). Winse ne moreš nikoli zajebat, ker se(kot sem prebral) lahko vedno rešiš s kombinacijo WindowsKey+E(WindowsKey->Med Ctrl in Alt, če imaš kakšno novo tipkovnico. Mislim, da je ta tipka res samo zato uporabna, drugače me pa moti). To ti odpre explorer, pol bi pa že moral zant delati.

Litestep dobiš na litestep.net, ki je uradna stran ampak še kakšen teden ne dela več... Program kot program pa je ponavadi že znotraj kakšnih tem, ki jih najdeš na skinz.org.
http://www.google.si

Lunik ::

ni prijelo "win gumb"+e. Mi je vrglo napako ukaza run ni mogoče izvršiti.... :)

TheHijacker ::

Hmm... Bom tole preveril doma. Do tedaj pa poskusi uporabiti program LiteSpawn.exe, ki ti da na začetku izbiro ali Litestep ali pa Explorer. Če ti LS krešne samo resetiraš in izbereš explorer ter probaš drugo temo...
http://www.google.si

Huey P ::

J3sT:

Ob zagonu pritisni F8 in napiši edit C:\Windows\System.ini in tam kjer piše:

[Boot]
bla, bla...
shell= "c:\LiteStep\LiteStep.exe"

spremeni v shell="C:\Windows\explorer.exe!

Potem pa shrani resetiraj in...

Hijacker;

Uspel sem spravati shell samo je fora v tem, da so bili narejeni za 1024x768 in višje resolucije, jaz pa imam 800x600 (jebiga) pa mi je zajebaval...

Sem že porihtal. Pa še to; Če imaš SLO winse moraš v step.rc spremeniti direktorije za Meni Start in druge...

Ajd...

..::DOOM III: The Legacy::..

plizzzzzz ::

litestep ??? ne vem sem ga enkat instaliru pa .. hmmm:\
pa uni skinsi so pa sami bmpji .. to ze mau sux ha

ABX ::

Mah to je zame samo zguba časa.

Zna pa bit zanimivo za kakega OEM builder-ja.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

||_^_|| ::

stvar je sicer lepa...ampak izredno neuporabna & nestabilna

IceIceBaby ::

Sej vem da je mam mim...ampak povejte kako se vam kej tale desktop dopade.



slika je zmanjšana pa kakovost je znižana da se prej nalož. Drugače je 1280x1024

IceIceBaby ::

Sej vem da je mal mim. Ampak povejte kako vam je kej tale desktop všeč.

Popcek ::

ja oki!
sej ves kej tazga v KDE namizju v linuxu ni cist nc novga mam jest zlo podobn; si lahko svašta ustvarš,
ni problema sam čas morš met pa veselje in malo oblikovalskih sposobnosti; najlazje pa da kej z neta zloudas
tko da se men ta shell zdi sam neki od linuxa prekopiran (ta slikca tazadna pa 100% iz linuxa, ma da dam ja... stran ce ni!!>:D KDE):D
dej si kasn LNX Mandrake dob pa bos se bl presenecen8-O

TheHijacker ::

Tole pa ni Linux ampak KDE tema za Litestep. Pa še full dorm narejena. kst: daš lahko link, kjer si jo točno dobil...
http://www.google.si

IceIceBaby ::

Tole je kar lepo Slackware linux 8.0 pa kde2 :)
Sej vem da folk dela še lepše stvari pa to...ampak pol se na račun izgleda zmanjša uporabnost.
Dejte še vi pastat kako slikco če mate kak dober desktop. Da mal vidmo kako mate poštiman comp. Pri meni je sicer izjema da je kolikor toliko pospravljen pa urejen. V windowsih sem mel 100 ikon na desktopu pa vse pomešan.

plizzzzzz ::

mislm haloooooo!
grdo je k smrtn greh pa more bit blazn anojing tole met gor.

Lunik ::

kst: a ni lepo pošlihtano :)


In zakaj ma mozilla za linux lahko normalno ikonco, za winse pa tisto bedno :| - bom šel kar na linux.

Phil ::

A pa te shelli delajo v w2000?

Huey P ::

cman; valda da delajo pod Win 2000.
Hijacker; Poskusi uporabit DesktopX. Je stokrat boljši in lažji za uporabo kot pa Litestep.

..::DOOM III: The Legacy::..

TheHijacker ::

Sem ga že poskusil, ampak že nekaj časa nazaj pa mi je deloval prepočasi. Bom še enkrat probal.

Da delajo tudi pod windows 2000...
http://www.google.si

Huey P ::

Hijacker; Mimogrede, poglej še tole stran - wincustomize



..::DOOM III: The Legacy::..

TheHijacker ::

Ja, to stran sem že odkril... Zelo dobra. Moram najti, čas in pregledati vse teme...
http://www.google.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

explorer.exe proces- nastavitve

Oddelek: Operacijski sistemi
81433 (1283) veteran
»

LiteStep problem!

Oddelek: Programska oprema
51112 (1032) veteran
»

Windows + Litestep = funkcionalen desktop!

Oddelek: Operacijski sistemi
171555 (1263) buba švabe
»

Kakšna so vaša namizja???

Oddelek: Zvok in slika
472416 (1427) TERORRIST
»

shell replacement

Oddelek: Programska oprema
101098 (968) Loki

Več podobnih tem