» »

Peticija o obdavčitvi študentskega dela

Peticija o obdavčitvi študentskega dela

1
2
»

ferdo ::

cekr, se strinjam s tabo, vendar, še pred tem izprašit lene riti!

na študenta se je sedaj poleg servisa vsedla še država...

ukinit servise, tisti študentje, ki bi bili radi organizirani naj ustanovijo društva, in si lahko na različne načine pridobijo finančna sredstva. O njih nebi govoril, ker bi spet kako leno rit zbodlo..

PS: bil sm študent.. ..od št.servosov nisem imel nič drugega kot samo to, da so organizirali kako fešto, mi težili s pošto, sprintali napotnico in pobrali delež mojega zaslužka... ..sej bo kdo reku, kaj vse organizirajo..itd.. zakaj je pa do te spremembe zakona prišlo, naj mi to tist pove, ki zagovarja študentske organizacije! zato ker so nesposobni, v usta so jim natlačli par cankarjev in sedaj čudežno ne morejo nič urediti... ..pretiravam, sam je dejstvo - kaj so naredili, da do tega nebi prišlo?? za moje pojme so to slabi pogajalci, se ne čutijo odgovorne za svoja dejanja, tako kot marsikdo v naši državi... če ne delaš prav in odgovorno delaj nekaj drugega, kar lahko zmoreš delat prav in odgovorno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

Meamoto ::

Mislim da se študentje v naši lepi državici niti približno ne zavedajo, kako srečni so lahko, da sploh imajo študentske servise. Še ene dve do tri leta, pa ne bo več nič od tega.

In ko ne bo servisov, kaj pa potem? Če država ukine študentsko delo, ti nobeno društvo ne pomaga, ostane samo še honorarna zaposlitev ali pa delo na črno, kjer pa študentje niti približno ne bojo imeli prednosti pred ostalimi smrtniki.

Zato ne vidim poante v pizdenju zaradi tega, ker boste morali plačat davek. Rajši bodite veseli, se boste vsaj navadili na plačevanje davkov enkrat, ko (če) dobite redno zaposlitev.

Tody ::

Ferdo gobcaš o nečemer o katerem nimaš niti pol pojma... Država je hotela se bolj poostrit te zakone, in so potem študetntske organiziacije to omilile, pač totalno jih niso mogle odpravit, kar je razumljivo. Ferdo kaj bi pa ti še rad od študentskis servisov, kot pa da ti dajo možnost izbire delodajalca, sprintajo napotnico ? Mislim kurčiš se zato ker ti nisi izkoristu možnosti. Če si si pa sam zrihtal službo bi si pa še plačilo ane ? Poleg tega tvoj problem če se z šefom nisi znal zmenit...

Gandalfar ::

Tody: organizacija, ki lahko izsiljuje drzavo z referendumom se ne more nic boljsega zmenit?

Tody ::

boljšega kot kaj ? To da še zmeri po eni strani lahko zaslužimo 1.2 mio do 1,6 mio neobdavčenega denarja ? Al vas moti to da vsa bo mogel delodajalec prijaviti, oz bo to storil študentski servis ? Tisti ki perete, zakaj hudiča bi bilo zdaj drugače ? Razen če posojate napotnice to je malce jeba ampak BTW to niti ni tako legalno... Pral bomo pa še zmeri samo da se bo manj opral... To da bomo moral 25 % dat državi za eno leto se pač imenuje kompromis, ne morte vse izsiljevat do neskončnosti...

Drugače če kdo hoče kaj spremenit, naj se uštuli v ŠOU, sicer mu bo vzelo kar nekaj časa (tako kot vsem ostalim)ampak pomagal pa bo le svojem so-študentu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

Gandalfar ::

ne morte vse izsiljevat do neskončnosti...


Zakaj ne? Saj smo dovolj mocni.

Tody ::

očitno ne >:D :D

ferdo ::

tody, jaz ne zagovarjam nobenega, ne organizacije ne študentov, ker obe strani izigravata sistem.
ti si pač tam ker ti najboljugaja, jaz sem pa tam, kjet nič od tega ne odobravajo oz. odobravajo čiste račune in dobre prijatelje;)

Jaz si bi lahko posu najdu brez študentskega servisa in sem si ga tudi našel.Sam sem se že pri 17letih odpravim z torbico na razgovor k delodajalcu, in sem se dogovoril za posu čez počitnice, moji kolegi so hodili na servis in so tarnali da samo kelnarce iščejo...

država veliko tolerira, sedaj jokajo...
Servisi veliko zaslužijo, nekateri se mastijo od tega denarja, do sedaj nisem videl da bi kdo jokal...
zgleda, da je slovenski študent trmast, trmoglav, in trpežen ko galapaška želva...

Jaz sem pač moral po napotnico na servis, da sem lahko kaj zaslužil, lahko se bi pa tudi drugače zmenil...tak je bil in je še sistem, zaradi drugih, ne zaradi mene...

In če misliš, da se kurčim brezveze, se prokleto motiš, tebi naj kar mečejo pesek v oči..
ČE komu ne verjameš, zahtevaj dokazila itd... pejdi na ulice, če trenutno kdo študentom trati pravice ali dolžnosti, pojdite n aulice, organizirajte se, ali vam morajo tudi to drugi?.. tuki je problem, kj ej ereakcija, bote z areakcijo druge plačali? aja, sej imate organizatorje na ŠOU, oni se lepo nasmejejo, ko pridejo s kamero..

Jaz se kurčim nad patetiko organizacije in nad patetiko sprejemanja te patetike iz strani študentov. Država pač dela to kar njeni uraqdniki znajo in jim je naročeno, voljo ima pa ljudstvo, dokler je ne iskaže misliš, da se bo kaj spremenilo po volji raje?..

no, zdaj se pa ti ... raspiši.

Daedalus ::

>Drugače če kdo hoče kaj spremenit, naj se uštuli v ŠOU, sicer mu bo vzelo kar nekaj časa (tako kot vsem ostalim)ampak pomagal pa bo le svojem so-študentu...

Tody, ne me smejat, prosim... ŠOU je bolj organizacija za nabiranje denarja in udeležbo na raznih (večinoma neuradnih) plačilnih listah, kot pa karkoli koristnega. Mogoče ti ne bi škodilo, če bi se kdaj udeležil kakega "vrhovnega" sestanka študentskih organizacij v Slo. Lani so se naprimer na Rogli, na skupščini ŠOS, stepli predstavniki različnih strank v ŠOU Lj. Na sestanke na ŠOS-u so se včasih predstavniki ŠOU Mb prikazali pijani in se pol malo drli, da njih pa že ne bo nihče j*bal. Predsednica ŠOU Lj je bila pred kakima dvema letoma v disciplinskem postopku, kot sokriva za izgubo lepe vsote $$. Določen nekdanji predsednik ŠKIS-a je pa bil (neuradno seveda) na plačilni listi ŠOU Lj, da se je glasovalo v interesu velikih igralcev... Nadzorna komisija na ŠOS-u pa ni in ni mogla priti do dokumentov, ki bi jasno pokazali, za kaj se porablja denar. Še rabim kaj povedat? Mogoče to, da tile ljubljeni vodje študenstke scene en drugemu mečejo polena pod noge in ravno zato niso učinkoviti pri pogajanjih z državo? Bi rad kaj spremenil? Izvoli, delaj na ŠOU, pa bomo videli, kako daleč boš prišel (in koliko časa boš zdržal)...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Tody ::

hehe nisem rekel da je ŠOU dobra organizacija, je pa najboljša kar jo premoremo in v smislu popraševanja in ponudbe tudi boljše ne potrebujemo, drugače bi se že organizirala kaka. Tako pa je videti da študente dost boli kurac, vsi se derejo po forumih kaka krivica se jim godi in vsi gredo kuhan vin pit pre vlado in če jim kdo stisne paradajz ali jajc v roko še tistega vržejo... Bo treba revolucijo na šou narest al pa kej podobnega,... jest iz lastnih izkušenj vem da veliko ljudi je prijaznih in dobronamernih potem pa ko dobijo oblast v roke ratajo pokvarjenci. Anyway še 3 leta bom tak ali drugače preživel kot študent potem me bo pa BK ker dokler bodo moji otroci hodil na faks se bo vse še 3x spremenil...

ferdo ::

Predsednica ŠOU Lj je bila pred kakima dvema letoma v disciplinskem postopku, kot sokriva za izgubo lepe vsote $$.

se je mogoče pisala POTOČNIK ?

pa ti to trdiš "si prepričan" imaš dokazila?

tody, ko bodo tvoji otroci hodili na fax, boš takšen kot si sedaj.. glede razumevanja te tematike, mogoče si pa drugače prou fajn fant.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

Daedalus ::

Ja, Maja Potočnik. Dokazila? Pejd na ŠOU vprašat. Sicer se ji je nekak uspelo izvlečti, ker sta bila domnevno za podpisovanje enih računov zadolžena še dva njena sodelavca. Hoteli so ji (če se prav spomnim) namenit denarno kazen, samo se ji je uspelo zmotat. Tako da to kr lepo trdim.

Sej bi še lahko kako napisal, recimo o tem, kako se je poskušal lani sprivatizirat ZMT, samo o tem pa zaradi "neoporečnosti" vpletenih ne obstaja en samcat dokument, kjub temu, da se je šlo za sklepanje pogodbe mimo zavoda in nazadnje tudi poskus uničenja le-tega. Sem se pač dosti dolgo ubadal s to sceno in posledično vem marsikaj, česar ni nikoli javnost zvedela...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Gandalfar ::

A je SOU uzakonjen ali pa ima ta polozaj, ker ima za sabo vecino studentov?

Phil ::

Malo OT:
Zakaj letos študentski servisi tako težijo za članstvo. OK saj malo so že prejšna leta, samo letos je pa prav obup. Gre človek samo na kavo pa mora že navajati razloge zakaj se ne bi včlanil v servis na drugem koncu Slovenije. A jim država plača na študenta, a jih je samo preveč?
LP

Daedalus ::

>A je SOU uzakonjen ali pa ima ta polozaj, ker ima za sabo vecino studentov?

ŠOU je študentska organizacija visokošolskega zavoda in je predpisana, če se ne motim. Oziroma se ustanovi, ker so trenutno nekatere pravice študentov, npr. boni za prehrano vezani na ŠOU. Moč pa je tak - največ je tule kriva zakonodaja, ki je precej idealistično zastavila samoupravno organiziranje in financiranje študentov (odtod študentski servisi), druga postavka moči je pa število študentov, ki jih je trenutno v Slo okoli 80k. Pa seveda spada sem tudi vmešavanje raznih političnih strank, zadnje čase je bila precej aktivna Černjakova veja SMS-a, v preteklosti Mladi Forum ZLSD, ipd... Zakon o skupnosti študentov pravi sledeče, 3 člen:

Študentsko organizacijo visokošolskega zavoda sestavljajo vsi študenti posameznega visokošolskega zavoda.


@cman - verjetno zato, ker jih je že kr dosti, pa tudi želijo si pridobiti čimveč članov, da bojo v redu služili. Država jim pa nič ne plača, tako da to ziher ni...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Študentsko delo -> "malo delo" (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
59890219 (72156) tx-z
»

Popolna ukinitev študentskega dela: DA/NE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25322005 (17217) bluefish
»

Črna sreda (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
34522862 (10995) Trubadur
»

Študentsko delo obdavčeno v amen ? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20015717 (11440) gGiF
»

Obdavčeno študentsko delo! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1088431 (7305) GregiB

Več podobnih tem