» »

Zaslužek spletnih strani

Zaslužek spletnih strani

baker ::

Zanima me ali strani kot so slo-tech, joker.si in podobne zaslužijo kaj denarja, s čim in pribl. koliko?

upirna ::

Slo-tech sigurno veliko ne zasluži (služi se z oglaševanjem). Vendar, kot vidiš je oglasni prostor na slo-techu zelo slabo izkoriščen zato pomoje komi pokrijejo stroške. Pol so pa še sponzorstva, slo-techu namreč zastonj gostujejo strežnik (mislim da še) in tako naprej. Obogatel s slo-techom ni še noben, dalo bi se pa.
[to sporočilo bo spremenil upirna, kadar bo to njemu pasalo]

Red_Mamba ::

bolj težko bi kaj zaslužil, ker takoj ko bi bila to profitna stvar strežnik nebi bil več brezplačen...

mislim da tudi osnovna ideja ni bla v $$$ ampak v druženju in širjenju znanja :D
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

upirna ::

seveda

če misliš s stranjo keš služit si se zmotil

razen če bom naredu nov google
[to sporočilo bo spremenil upirna, kadar bo to njemu pasalo]

baker ::

Hvala vama za odgovor.
Zanimal me je tko informativno, koliko se s tem zasluži in če bi tudi jaz probal kakšno stran ustvarit.:D

Pribl. koliko pa bi stala stala stran, podobna slo-techu, tko da bi enemu plačal da mi jo naredi?

Tody ::

Baaker, čisto narobe razmišljaš in sploh neveš v čem je fora. Spleta stran je lahko programersko in dizajnarsko tako obupna da res ni toda če vsak dan pride 15k ljudi gor (različnih) potem imaš nek potencial za oglaševaje in kak Googlov adsens in dobiš pač kolikor folk klika na oglase. Če ša že tko nimaš folka potem sploh nimaš kej praskat v smislu obogatitve oz vsaj toliko da lahko preživiš mesec to je 100.000 sit/mesec.

Slo tech je cel home made in v njega je vloženo na kupe ur tako za vzdrževanje & optimizacijo kot za vse stvari ki potekajo hkrati od nas moderatorjev do ljudi ki pišejo novice in nakoncu je vse od vas odvisno kot uporabniki.

Če nimaš vsebine, ki bi pritegnila lahko daš za spletni protal 10 mio sit pa še zmeri nebo nobenga gor.

Elemen_T ::

No ja, če bi imel 10 mio zaledja za samo spletno stran, bi se dalo iz tega precej iztržiti...
5 mio za programerje in preostalih 5 milionovov za urednike. Pa imaš v pol leta odlično in polno skupnost.
Seveda če bi imel pravo idejo za pravo vsebino. V tem primeru pa se tudi oglaševalci znajo izprsit.

Sicer pa sem prepričan, da bi lahko stran kot je slo-tech odlično tržila oglasni prostor.
Kot pa izgleda, jim to očitno ne gre dobro od rok, ali pa si tega sploh ne želijo.

Le poglejte mobisux.

upirna ::

Slo-tech naj oglašuje le toliko kolikor rabi za svoje potrebe(strežnik, prireditve...). Slo-tech usvarjajo prostovoljci in če bi začeli "molzti kravo" bi se temeljno načelo slo-techa sesulo, padla bi kvaliteta...

Ne smemo namreč pozabiti, da slo-tech deluje po principu odprte kode, katero tudi neznansko zagovarja (poglejte novice). In zato mi je tudi slo-tech tako zelo všeč, tako kot večini uporabnikov. Slo-tech naj ostane nedložen.
[to sporočilo bo spremenil upirna, kadar bo to njemu pasalo]

baker ::

Recimo da imam idejo, članke in ostalo, koliko bi me stali (če sploh kaj) nevem kako se točno reče: temelji strani, mogoče php uglavnem neka zasnova strani na kateri bi bil spodoben forum in članki?

Ziga Dolhar ::

Nič, če posežeš po že izdelanih rešitvah, kot so npr. PHPNuke.

Deset tisoč tolarjev, če posežeš po profesionalnih izdelovalcih spletnih strani, kot jih najdeš po malih oglasih.

Pol milijona, štiri, če se zglasiš osebno v kakšnem razvijalskem laboratoriju.
https://dolhar.si/

baker ::

Aha, razumem... mogoče se bom pa res spravu izdelat eno stran.

Hvala!

upirna ::

baker -> če ti še ni jasno. S spletno stranjo boš res težko zaslužil. Raje svoj čas porabi za kaj drugega (če maš v mislih denar). Tako sem jaz iskal denar v sedmem razredu. No, spletne strani zase nisem nikoli naredil, naredil pa sem za eno firmo:

DAR-computers

Ni še popolnoma dokončana, je pa vse moje, od designa do php kode. Tut članek je moj(referat v šoli). :D Poleg tega stran obsega še administracijo, da lahko vnašajo izdelke in se avtomatsko obdelajo slike in zuploadjo... Mimogrede, koliko bi vi računali?
[to sporočilo bo spremenil upirna, kadar bo to njemu pasalo]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: upirna ()

Brilko ::

Haha... zanimiva tema. Fant moj, da se zaslužit. No ampak ne pa na tak način kot ti misliš in da boš zdele ko maš menda počitnice naredu stran s ktero boš sploh kej služu. Prvo znanje potem denar. Ali pa denar in potem denar.

No da pa se zaslužit, ampak mora biti stran takšna da pač je treba biti prisoten. Kot samo malo za namig. No temelj mojega smisla oglaševanje nebi blo v bannerjih (tudi) ampak v nekaterih drugih stvareh. :D

baker ::

Uprina, stran je za moje pojme super, koliko bi računal zanjo nevem saj se na to ne spoznam.
Koliko si ti računal zanjo?

Brilko izbral bi drugo možnost: najprej denar nato denar saj znanja nimam prav dosti (imam pa zamisel:D ), čeprav bi možnost malo priredil: najprej malo denarja, nato veliko denarja.:D

Ko si omenil, da bi bilo oglaševanje v nekaterih drugih stvareh na kaj si mislil??:(

Brilko ::

Hm... no pri tem ko sem pisal tist najprej to... potem... je seveda v najboljšem primeru, bostaja tudi velika možnost da iz tega nebo dosti.

Vbistvu ne ciljam na oglaševanje kot način služenje pravega denarja, ker bannerji so že totalno naveličani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brilko ()

Tody ::

In glej glej spet pridemo na modrost ki jo je izrekel že Sergio.Z izdelavo spletnih strani se da vrjetno lepo zaslužit, z pravim pristopom z resnostjo in pravo ekipo, bi pomoje kr šlo.

Torej najprej teorija in se naučit html/css/asp/php/mysql in še kak grafični program in potem lahko prodajaš svoje umetnije za 500.000 kos :D

Brilko ::

Am če si Tody odgovoru na moj post, ti naj povem da sem mislu zaslužek s stranjo ne pa z razprodajo oz. izdelavo strani (to je druga zadeva). Mislim da gre tema predvsem okoli služenja na strani.

Važen je pomoje predvsem pristop, ekipo ni tako težko najti. Sploh tam kjer se obeta denar. Čeprav neko stran lahko vodi tudi posameznik, seveda pa mora biti stran zato vrhunska s vsi vemo kakim vmesnikom za upravljanje.

Tody ::

Seveda, lahko tudi samo z eno stranjo služiš, toda še vedno prideš do tega da se morš nekaj zelo dolgo obdobje učit in da ubistvu sploh veš kaj je kakovostna stran.

Gandalfar ::

Brilko: ekipo je pomojem najtezje najti

upirna ::

Dobro ekipo je res težko najti. Rabiš predvsem protovoljce in ne take, ki bi delali za denar.
[to sporočilo bo spremenil upirna, kadar bo to njemu pasalo]

Brilko ::

Če pa mal pogledaš iz drugega zornega kota pa vidiš da delajo tudi mladi strokovnjaki za < 1k, potreben je pravi pristop malo prijateljske vezi da se zadeva bolje ujame pa mislim da bi lahko šlo. Hm glede tega da bi morali biti prostovoljci nevem no, mogoče...

darh ::

"mladi strokovnjaki za < 1k"


LOL!
Excuses are useless! Results are priceless!

Brilko ::

So tudi taki, sam poznam en primer. Ampak naj tema ne gre v to smer kako je glede tega... ;)

upirna ::

Mladi strokovnjaki = širok pojem. Jaz se definitifno nimam za starega (16 let). Nisem sicer xbite ampak spletno programiranje pa kr obvladam. Sploh PHP s katerim se ukvarjam že od 7. razreda (intenzivno pa od začetka 1.letnika).
[to sporočilo bo spremenil upirna, kadar bo to njemu pasalo]

darh ::

upirna, ne vem kaj je sicer Brilko mislu z "mladi strokovnjaki za < 1k", jest sem imel prvo asociacijo na: spletno stran vam naredimo že za 10.000 SIT!!
:)
Excuses are useless! Results are priceless!

Dirkac ::

Vsekakor se s spletno stranjo da zaslužit. In kar nekaj slovenskih spletnih strani je profitabilnih. Je pa seveda vse odvisno od tega, koliko 'vodstvu' pomeni trženje spletne strani oziroma kaj je njihov cilj. Nekatere strani so postavljene iz povsem ekonomskih razlogov (pa tu ne mislim na spletne trgovine). Imajo točno določene ciljne skupine in vedo kako vsebino tržiti.

Pri nas je večinoma problem to, da lastniki spletnih strani ponavadi niso podjetja. Je pa zato vedno več primerov, ko večja internet podjetja kupujejo dobre 'ideje' oziroma spletne strani od posameznikov. Brez pravnega ozadja se je namreč težko iti 'biznis' in dlje kot do sodelovanja v kaki oglaševalski mreži ne gre.
.: www.mobile.si :.

Brilko ::

xbite: nisem mislu tega, ampak ves čas govorim o zaslužku s stranjo in ne z izdelavo strani. Vbistvu da se lahko s stranjo zasluži mora biti stran zelo dobra, kar pa ni narediti mačji kašelj, še prej mora biti dobra ideja. Naprimer v mislih sem imel da na tak način služijo predvsem kakšna pdojetja. No in takšno podjetje ne more nekega mladostnika zaposliti za velike denarje. Kljub njegovemu znanju. Zato bi lahko podoben način ubral tudi posameznik da bi si nabral nekaj takih "strokovnjakov" in bi skupaj kovali proftabilno stran.

Gandalfar ::

ni problema. Kaj pa znas?

Brilko ::

> ni problema. Kaj pa znas?

Zakoga to misliš in zakaj?

Gandalfar ::

si super programer .. manager .. imas ideje... ?

Kaj bi prodajal ?:)

Dirkac ::

Znanje. :)
.: www.mobile.si :.

Brilko ::

Js zaenkrat še nebi nič prodajal, jaz ustvarjam zaenkrat. ;)

baker ::

Malo stara tema pa vseeno.
Frend ima stran in na njej baner (če ga ne najdete morate izključiti antivirusnik). Za vsak klik naj bi dobil 15 SIT (sicer mu ne verjamem) in tako zaslužil >2000sit/mesec. Zaslužek res ni velik vseeno pa je v primerjavi z obiskom kar velik.
Kaj mislite mi prodaja buče ali govori resnico??

LP, Baker

Gandalfar ::

govori resnico

Primoz ::

baker ... si mislu rečt da zasluži 10k / pol leta ;)) ker manj iprom ne izplačuje.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

baker ::

baker ... si mislu rečt da zasluži 10k / pol leta ;)) ker manj iprom ne izplačuje.


Nevem menj je rekel da dobi vsak mesec cca 2500sit.
Če govori resnico potem pa le ni tako težko zaslužiti z internetno stranjo?

upirna ::

No, sedaj pa poglej še stroške, ki jih imaš. Za gostovanje daš min. 10.000 SIT za domeno 5.000 SIT na leto. Pa imaš gosotvanje res osnovno (php, sql že bolj težko za ta denar). Potem moraš še skrbeti za strani...
[to sporočilo bo spremenil upirna, kadar bo to njemu pasalo]

baker ::

Ja sej... samo če imaš malo večji obisk in več klikov na oglas je pa tudi zaslužek malo večji.

Ta frend pa ma celo sponzorstvo tako stroškov sploh nima.

Brilko ::

Ampak to ma svojo prijatle definitivno tako "naučene", da vsake dvanajst ur (mislim da je tuk meja) kliknejo na banner in mu dajo "denar".

upirna ::

No ja, sej če takole razmišljam. Če imaš 7 prjteljev, ki kliknejo na vsakih 12 h en banner, potem je to 210 SIT na dan. 10.000 SIT pa bi dopolnil v 47 dneh, kar je mesec pa še par dni.

In, če predpostavimo, da so ti prijatelji cyber (se pravi, da prijatelji dajo na svoj rač program, ki bi to opravill namesto njih), je to kar lep in lahek zaslužek. Skoraj 50% zvišanje žepnine.
[to sporočilo bo spremenil upirna, kadar bo to njemu pasalo]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: upirna ()

Brilko ::

OK, potem pa ti frendi rečejo, alo dej čast mal glede na to da ti mi klikamo na banner: računica: v enem diskaču, pa častiš dve rundi 8 x 500 x 2 = 8000, pa nimaš nič več.

To sem ti dal sam kot primer, ker vem, da je to samo teorija.

upirna ::

Za nic dela dobimo vsaj pijaco. :)
[to sporočilo bo spremenil upirna, kadar bo to njemu pasalo]

Elemen_T ::

Urednikovanje ene spletne strani, ki jo iprom sprejme v mrežo vseeno vzame nekaj časa.
Tudi Iprom ne sprejema spletnih strani, ki so nekvalitetne in neažurne, kar pomeni, da vseeno gre kar precej ur v tako reč.

Pa poglejmo potem takole: Teh 10.000 SIT lahko zaslužiš v dveh dneh tudi na druge načine, ki vzamejo bistveno manj dela, časa in truda.

Vlagati v spletno stran z razlogom, da boste od tega imeli 10k mesečno ni smiselno.

Trdi ::

Ja, samo če bi ti tako ali tako skrbel za to spletno stran, potem pa prav pride teh ekstra 10 jurjev na mesec.

Vseeno pa meni tele Iprom fore niso všeč. Veliko bolje je imeti neko stalno reklamo na strani, za katero dobiš denar fiksno na mesec, ne pa po številu klikov. Seveda mora biti lepo implementirana v stran ,da ne moti... se pravi, da je noben ne opazi. :D
Trdota d.o.o.

marS ::

ej, človek, pa kdo ti bo dal 10 jurjev na mesec za nekaj kr se ne opazi?:\

(če ga poznaš ga kr k meni pošlji)
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marS ()

Trdi ::

Mars, zato je pa tisti smile na koncu ... :\
Trdota d.o.o.

Screamboy ::

če se dobi vsaj toliko denarja za vzdrževanje spletne strani je v redu to

zinko ::

Z spletnim oglasevanjem se da zelo lepo zasluziti vendar ne mislite da denar pride cez noc. Potrebno je vloziti dosti truda predvsem pa casa in potrpezljivosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ToboAds (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
12517225 (12183) TuRBo_1
»

oglasevanje ?

Oddelek: Izdelava spletišč
71273 (1135) Tody
»

Dobiček spletne strani

Oddelek: Omrežja in internet
453330 (2551) fahrenGONE
»

kako je z oglasi na s-t

Oddelek: Slo-Tech
212474 (2115) Primoz
»

Internet in zasluzek

Oddelek: Omrežja in internet
91310 (1020) Elemen_T

Več podobnih tem