» »

Linux in SATA

Linux in SATA

ttquatro ::

Zdravo

Lepo prosim vse, ki se spoznajo na Linuxe ( katero koli distribucijo, najbolje Mandrake)
da mi pomagajo, da naložim Mandrake na svoj comp

Računalnik je sledeč:
Athlon 2.6
Gigabyte GA7N400-pro2 Sata kontorler Silicon image Sil3512, GigaRaid IT8212F...
Maxtor 120Gb Sata 2* (raid 0)

Problemi:
- Ne prepozna SATA kontrolerja (ne najde diskov)
- Ne prepozna Nforec2 (zvok...)

Naprej bom znal, samo ne znam dat teh gonilnikov oz paketov al karkol že je not da bi mi diske zaznal, po možnosti v Raidu 0

Hvala vsem za pomoč
roka roko umije :)

borchi ::

na (kvazi) hardverski sata raid pozabi. tudi če dobiš kak driver, mu jaz ne bi zaupal svojih podatkov. če nujno hočeš met raid, si naredi softverskega.
ne prepozna ti sata kontrolerja pri instalaciji. pol zna bit težava. probej z vidalinux-om (gentoo-based, torej bi blo fajn, če bi imel mal širšo pipico do interneta).

da ne bi prepoznal sound kontrolerja - ne verjamem. "cat /proc/pci" ti ga sigurno more pokazat. drugo je, katere driverje boš uporabil.
l'jga

ttquatro ::

Hvala za odgovor, ravno ydele sem na netu y mandrake move, k ne rab diskov in mi gladko dela vse razen diskov, tud zvocna.

Ni problema dobit to distribucijo, mam 4Mb linijo ADSL, sam recimo v Mandrake linux 10 mi ni dobr delu zvok. Najprej je potem pa je zacel obupno stekat, in na koncu se je sesedu.

se vedno pa rabim driverje za sata raid, ker mam tud XP na sata raidu

Hvala se enkrat za odgovor in lepo pozdravljen
roka roko umije :)

borchi ::

pozabi sata raid. na žalost ne bo šlo.
l'jga

ttquatro ::

Ok, ponujam jurja za odgovor!!!

rad bi naložu Linux Mandrake

Mašina:

athlon 2.6
gigabite GA7N400 Pro2
2x SATA 120 (striped) RAID 0
GF2

Največji problem je v tem da mi ne najde diskov in teži za kontroler
Zvok neki škrta :(

Rad bi uporabljal Linuxe, a kaj ko so tko zadi za windowsi, vsaj v prepoznavanju strojne opreme

tko kot sem reku, tisti, ki mi da pravi postopek dobi jurja

LP
roka roko umije :)

MasterMind ::

Kar se tiče poimenovanja.. Ednina :D. Kar se tiče strojne opreme. Krivi so proizvejalci in ne Linux. Ti maš silicon image? Men ta čudovito dela.. (SATA) Za raid pa nebi vedel.. Bom mal počekiral okrog...
Gentoo, KDE uporabnik.

Gandalfar ::

naredi sw raid in ne kompliciraj

SleepLess ::

namesti suse9.1 :D (meni dela lepo SATA raid (seveda sw) oz. samo SATA).

borchi ::

iz raid-a kjer ima windows ne more naredit sw raid-a!!!
l'jga

ttquatro ::

Vidim da se zelo trudite, lepo , zdej ponujam 2 jurja (dvatisoč) tistemu, ki mi pošle gonilnike oz. postopek, kako napisat sw raid??? V linuxih sem laik in bi se rad kej nauču, zato mi prosem ne zamert, če bom kakšno vn vrgu,

Res pa je da je kriv proizvajalc, se strinjam, pač windowsi majo še vedno monopol.

Trenutno mam 2 serialATA diska v polju 0 (strip) in mam nameščene windowse, ki pa jih ne želim zbrisat (pač podatki...)

Dnar pošljem po pošti, zagarantirano.

Hvala vsem, ki se trudite 8-)

LP
roka roko umije :)

borchi ::

o pizdarija! katerega dela stavka "to ni mogoče" ne razumeš?!

če ni driverjev za tvoj raid kontroler (in jih očitno NI!) ni mogoče postavit raid polja v linuxu. razen, če postaviš software raid, kjer pa ne moreš obdržat sedanje instalacije windows. pa lahko obljubiš miljon pa ne bo šlo. razen če ti gre kdo za ta dnar driver napisat.
l'jga

MasterMind ::

Borchi. Sem zasledil, da driverji obstajajo... (Gentoo forums)

Link 1
Link 2
Gentoo, KDE uporabnik.

borchi ::

če ni driverjev za tvoj raid kontroler (in jih očitno NI!)

potem tole očitno ne drži! se posipam s pepelom in piham v pojočo travico :8) nisem vedu, da sta Silicon image Sil3512 in GigaRaid IT8212F oznaki za isto stvar.

ampak - PAZLJIVO! jaz bi naredil backup vseh podatkov, preden bi sploh pomislil zaupat nekemu driverju za raid kontroler (sploh če gre za raid0). ok, mogoče ne bo nobenih problemov. pač mam par slabih izkušenj z promise-ovimi driverji, ki so bili kao stable in vključeni v vanilla 2.4 kernel. raid0 se je tako lepo vsul, poleg tega pa je bil performančno na psu (dokler je delal).
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

MasterMind ::

Čakam na jurja ;). (druzga jurja pa dobi tisti, ki si zmisli postopk :D.)
Gentoo, KDE uporabnik.

Zgodovina sprememb…

ttquatro ::

Zdravo

Mastermind in borchi, glede na to da sta se trudla, vama pošljem jurja po pošti, vsakmu enga :)

Driverji ne delajo sm obupu, šel sem tud na Silicon Image stran, pa je bil lih tak sranje,

Za mandrake 10 ni gonilnikov pa da se fentaš,

sem jih pa dobu za suse in debian,

žal bo pomoje ceneje, če kupem en navadn ide disk :(

Napišta mi naslove

LP

Tema zaključena
roka roko umije :)

Nerdor ::

Mislim, da obstajata 2 driverja za nforce 2 chipset. Eden je od nVidie, eden je pa od nekega modela Deth-a. Neki DethFoce drivers, nekaj takega... Nimam nforce 2, pa nevem, ker me ni yanimalo. Ja tisti DethForce, ali kaj so že... Čaki ForceDeth ;) jao.. Ej ful sem jezzen na ;(( GOOGLE, ej čisto nobenega zadetka za nforce2, kot da ForceDeth diverji ne obstajajo.
No tukaj prvi linkl in drugi link. Mislim, da je model pri dugem linku v podobni zagati. Ja toliko o SoundStormu, ker s official od nVidie "škrta" s ForceDeth, pa najbi delal, I hope so. Brez škrtanja. So try it and tell us. Ker bom mogoče v prihodnosti kupoval rabljeno plato s nforce 2 čipsetom. :D

Kar se tiče SATA (hardware) RAID. Je pa tko, to dela, AMPAK experimental as always. Mogoče bo pa včasi.. SW Raid je pa tko.. malo bolj stabilno.. sicer so pa Raidi, če niso orng podprti in pohvaljeni s številnih forumov.. niso za vsakdanjo (produkcijsko) uporabo.

MasterMind ::

No jaz uporabljam Gentoo in večina uporabnih driverjev imam že v kernelu ;) (forcedeth, driver za mrežno, ALSA za zvok in silicon image za SATA) Vse dela brez blema. (Razn ATI-jevih driverjev:D)
Gentoo, KDE uporabnik.

borchi ::

ttquatro: tist denar kr obdrž. sj vem, da si sam dobr hotu, samo plačevat nasvete na forumu se ne spodobi. tu smo za to da pomagamo en drugemu. eni večinoma samo pomagajo, drugi pa si pustimo pomagat.

kolker sem pogledal po mastermindovih linkih, bo z driverji, ki bi jih naložu že kr ob instalaciji križ. mogoče, če bi najprej instaliral linux na en ide disk in potem poizkusil kako patchat in rekompajlat kernel, da bi tvoj kontroler deloval. samo tako za informacijo, v 2.6 kernelu so spucali ven veliko driverjev (ata raid) za kvazi raid kontrolerje. razloga sicer ne poznam a sam sem imel tudi pod 2.4 kernelom veliko težav s kao podrtimi kontrolerji.
l'jga


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

silicone si3132r5 raid kontroler

Oddelek: Strojna oprema
5693 (652) Veron
»

RAID 0 Rešitev za ASUS P5KC ?

Oddelek: Strojna oprema
191372 (1027) st0jko
»

ASUS P5W-DH Deluxe in 4 SATA diski - problem...

Oddelek: Strojna oprema
71468 (1325) jan01
»

RAID problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
5886 (849) Mirč
»

A se da programsko zagnati SATA RAID 0 in dobiti podatke?????

Oddelek: Pomoč in nasveti
7999 (897) Pisko

Več podobnih tem