» »

Age of Aquarious

Age of Aquarious

BigWhale ::

Banzai!

Se je ze zacel ali se ne? Age of Aquarious se zacne takrat, ko bo ob spomladanskem enakonocju sonce vzslo v ozvezdju vodnarja.



Taka je situacija zdjale. Sonce je malo nad horizontom (zelena crta) na vzhodu. Crte, ki razmejujejo ozvezdja so narisane in sonce je se v obmocju rib.



Leto 2505, sonce spet nad horizontom, in praktincno ze cez crto vodnarja. Se kakih 100 let, pa bo popolnoma cez.

Zdaj pa vpraasnje, spodaj levo od sonca je ena zvezda, ki pripada vodnarju, ceprav je v 'obmocju' ribe. Ta se malo bolj levo od kometa McNaught-Hughes (na sedanji slik, na tisti iz leta 2505 ni vec tega kometa).

Tista zvezda spada se v ozvezdje vodnarja. Sonce je tam ze krepko cez, tudi danes. Torej, ali smo ali nismo? :))

Vesoljc ::

ne bi bilo lažje če bi jo obkrožil? :\
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

njok ::

"na tisti iz leta 2505 ni vec tega kometa"


No ja... ni tisti komet edina stvar, ki je 2505 ne bo vec. :>

nuclear ::

hh njok.. tebe tt nbo rečmo:D

tole sklepanje čez 505 let je odveč.. mislm d bo tole prej po gledanju situacije kakršna je..
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

BigWhale ::

Hm, sem malo popravil slike.. tista zvezda, ki sega not v obmocje rib, je obkrozena z rdeco... potem sem narisal crte, ki razmejujejo ozvezdja... Sonce je oznaceno z rumeno puscico... ;)

Torej, v kateri dobi smo? :)

username ::

In kaj je namen te ugotovitve? A se greš kakšno astrologijo?

Izraz "age of aquarius" me vedno spomni na tisti film Hair. Hipijevstvo pa mislim da že ene 25 let ni več moderno (upam da nikoli več ne bo).

Sicer pa, en kratek in zabaven sestavek na temo astrologije:

Astrology is bullshit


Če sem pa mimo usekal in gre za kakšno resno zadevo, pa izbrišite moj post.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

BigWhale ::

Gre se za precesijo in gibanje zemlje. Priblizno 26 tisoc let, kolikor rabi zemljina os, da naredi cel krog. Zaradi precesije je sedaj Severnica skoraj na severu, Vega bo spet na severu cez kakih 13000 let...

Izraz, 'Age Of Aquarious' je najbrz ratal popularen takrat ja, ker so ga pac tam peli... ;) Drugace so pa o precesiji ze marsikaj znali povedati Mayi...


PS: Tisti tvoj link je pa butast... Mogoce se bolj, kot je butast astrologija ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

username ::

Aja, sori za neumestno pripombo...

No, tist moj link je v bistvu neko pizdenje nekega tipa. Osnovna ideja, ki jo podaja, je pa v bistvu pravilna.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

ABX ::

Da malo zbudim to temo, ker sem ravno o tem razmišljal.

Age of Aquarius @ Wikipedia

Aquarius traditionally "rules" electricity, computers, flight, democracy, freedom, humanitarianism, idealists, modernization, rebels and rebellion, mental diseases, nervous disorders, and astrology.

Drugače ni uradnega datuma glede začetka te nove ere. Naj bi bila nekje med 1900 in 2150.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Pyr0Beast ::

Hja. Torej vse kar bi moralo biti, pa ni ? >:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Sheteentz ::

In kaj ima tale ejđ of akverius z znanostjo in tehnologijo?

Jst ::

Mene tudi to zanima :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

gzibret ::

Nč... Zaradi precesije enakonočij sonce vzide ob pomladanskem enakonočju v različnem ozvezdju v različnih obdobjih. Vsake 25.800/12 let se zadeva zamenja. Včeraj ribi, danes vodnar, jutri kozorog. No big deal...

To so že pogruntali stari Grki. Slava jim....
Vse je za neki dobr!

BigWhale ::

Kak spelling fail. /me si da vrecko na glavo.

Ima pa precesija tolk veze z znanostjo kot recimo astronomija. Prblizn. Sicer je pa meni precesija zanimiva, ker je vcasih imela precej vpliva na kulturo in zivljenja ljudi.

ABX ::

Kak spelling fail. /me si da vrecko na glavo.

Ima pa precesija tolk veze z znanostjo kot recimo astronomija. Prblizn. Sicer je pa meni precesija zanimiva, ker je vcasih imela precej vpliva na kulturo in zivljenja ljudi.


Dokler ni prišla krščanska religija in vsakega ki je razmišljal drugače zažgala.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

PacificBlue ::

Dokler ni prišla krščanska religija in vsakega ki je razmišljal drugače zažgala.


Exactly.:)

precesija se pojavja še v drugih kulturah recimo v hindujski kozmologiji:

Sri Yukteswar explained that just as the cycle of day and night is caused by a celestial motion (the earth spinning on its axis in relation to the sun), and just as the cycle of the seasons are caused by a celestial motion (the earth with tilted axis orbiting the sun) so too is the yuga cycle (seen as the precession of the equinox), caused by a celestial motion. He explained this celestial motion as the movement of the whole solar system around another star. As our sun moves through this orbit, it takes the solar system (and earth) closer to and then further from a point in space known as the "grand centre" also called 'Vishnunabhi', which is the seat of the creative power, 'Brahma', [which]...regulates...the mental virtue of the internal world." He implied that it is the proximity of the earth and sun to this grand centre that determines which season of man or yuga it is.

Yuga @ Wikipedia

Okapi ::

In kako točno je poznavanje precesije vplivalo na karkoli?

O.

BigWhale ::

In kako točno je poznavanje precesije vplivalo na karkoli?

O.


Jah, ce ne bi blo precesije pol dans neb gledal 2012 filma! ;)

Okapi ::

Pri precesiji ni zanimivo samo to, ali smo že v hipijevski dobi vodnarja, ampak da zaradi nje astrološka znamenja prehitevajo za skoraj en mesec. Še vedno namreč veljajo datumi iz Ptolomejevih časov. Za astrologe se bo recimo Strelec začel to nedeljo, čeprav bo Sonce glede na ozvezdja v Strelcu šele sredi decembra.

O.

BigWhale ::

Pri precesiji ni zanimivo samo to, ali smo že v hipijevski dobi vodnarja, ampak da zaradi nje astrološka znamenja prehitevajo za skoraj en mesec. Še vedno namreč veljajo datumi iz Ptolomejevih časov. Za astrologe se bo recimo Strelec začel to nedeljo, čeprav bo Sonce glede na ozvezdja v Strelcu šele sredi decembra.

O.


In to je moje najbolj priljubljeno vprasanje vsem 'astrologom'.

"A v vodnarju sem rojen?! Ja ampak kako, ce je bilo takrat sonce se v kozorogu??"

Potem pa nikomur ni nic vec jasno. :>

jype ::

Strelci ne verjamemo v horoskope, tko da je vseeno :)

Jst ::

Ribe smo prilagodljive, tako da jim majhen error rate dopučamo. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Shegevara ::

biki smo pa razjezljivi, pa napizdimo vse te šalabajzarje!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Leto 2012 .. velika katastrofa? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6911584 (5409) bluefish

Ancient Aliens (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27965409 (60999) hamax
»

Horoskop

Oddelek: Loža
353016 (2376) Tear_DR0P
»

Konec civilizacije čez 7 let?

Oddelek: Problemi človeštva
302578 (1689) tomaz-
»

Osebni horoskop - je kaj na tem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
755953 (3819) abcde7

Več podobnih tem