» »

rh 7.3 kot router & WLAN omrežje

rh 7.3 kot router & WLAN omrežje

svejk ::

Imam problem, ki ga na žalost ne znam rešit. S pomočjo stare kištice sem si postavil router, ki mi že kake pol leta dobro opravlja delo. Zadeva ima 2 mrežni eno za WAN, na drugi pa imam obešen switch, preko njega pa ostale kompe. Sedaj pa bi v omrežje rad vključil WLAN. Tukaj pa se mi znanje konča. Mi kdo zna pomagati, kako izvesti zadevo? Upam, da sem bil dovolj jasen in hvala za odgovore .... :)

svejk ::

hm pa res čudno, kaj ni niti enega uporabnika v sloveniji, ki bi uporabljal linux ter wireless ?

CCfly ::

Kaj te pa zanima ?
Če želiš zadevo enostavno rešiti, daš wireless AP na switch in je stvar rešena.
Drugače daš v ruter PCI WLAN kartico in popraviš iptables.

svejk ::

Kot prvo hvala za odgovor.
Kateri wireless AP mi priporočaš, da bom dosegel domet vsaj 150m med dvema vidnima točkama. Se pravi bi moral na streho dati antenco.

Tole pa se mi zdi še boljša varianta: Drugače daš v ruter PCI WLAN kartico in popraviš iptables.
Vendar kaj vse kartice delujejo z linuxom. Kaj pa moram v IP tables popravit?

CCfly ::

Kot prvo hvala za odgovor.
Kateri wireless AP mi priporočaš, da bom dosegel domet vsaj 150m med dvema vidnima točkama. Se pravi bi moral na streho dati antenco.


Trenutno je pri enaa cena za Linksys približno 22k. Ker ima ta AP gor Linux je možno zamenjati firmware z drugim, ki ti omogoča dodatno funkcionalnost. Če nimaš fizičnih ovir med AP-jem in sprejemnikom, pa ne bi smel imeti težav.

Tole pa se mi zdi še boljša varianta: Drugače daš v ruter PCI WLAN kartico in popraviš iptables.
Vendar kaj vse kartice delujejo z linuxom. Kaj pa moram v IP tables popravit?


Vse kartice ne delujejo z Linuxom. Pred nakupom moraš definitvno pogooglati. Je pa res, da se da z nekaterimi karticami usposobiti, da delujejo kot AP (čipovje Prism 2, 2.5, ki pa so na žalost že izven prodaje). Bolje je vzeti ločeni AP, imaš več opcij glede postavitve in ne kompliciraš z nastavitvami.
V iptables bi bilo potrebno porihtati, da enako kot na mrežni kartici za LAN, usmerja paketke tudi na in iz WLAN kartice. Če imaš AP seveda to ni potrebno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri USB ali PCI wireless adapter?

Oddelek: Kaj kupiti
101373 (1238) Skankulja
»

Razlike med USB Wlan z RP-SMA?

Oddelek: Kaj kupiti
61550 (1381) pujsek_
»

wireless adapter

Oddelek: Kaj kupiti
51157 (1043) Veron
»

Nakup WLAN kartice

Oddelek: Kaj kupiti
473503 (2228) pujsek_
»

WLAN rešitev

Oddelek: Strojna oprema
201485 (1192) CCfly

Več podobnih tem