» »

Hovercraft SLOVENIA *** M A D *** (slike)

Hovercraft SLOVENIA *** M A D *** (slike)

1
2
»

hoverboy ::

Glej stvar je taka, MAD je prototip tekmovalnega hoverja , ki ga je treba še malo testirati če bi se slučajno pokazale kake pomanjklivosti v zvezi z laminatom ki ga sestavlja. Do sedaj se je izkazal za odličnega (narejen je po standardih za tekmovanje v razredu F2 in 503).Odlikuje ga kompaktnost, in ne velika teža, plastika tehta le dobrih 50 kg. Kalupe imam pripravljene, cena brez motorja pa se bo gibala od 5.000 eur dalje, pa tja do.... ne upam pomisliti.
Ta rdeči je narejen iz poliestra ojačan s sendvičem na določenih delih, star je cca 2 meseca in ima za sabo nekaj ur umirjene vožnje. Prodam ga za 4,500 evrov brez motorja, če te zanima. Blkazina je v dobrem stanju. Rablenga rotaxa k je najbolj rešitev pa dobiš nekje za 1000 evrov.

ena glalerija o izdelavi je na moji strani
klikni

Blum ::

z motorjem okoli 10k € ?

Blum ::

Organizirajo se prvi brezplačni dnevi voženj z MAD hovercraftom (v Septembru/Oktobru 2004) v Sloveniji.

a mi poveš podrobnejše informacije na ta naslov?

hvala.

hoverboy ::


Še iz save

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Blum ::

kakšne so omejitve za pristop v vaš klub? če so...

stromar ::

Nisem negativno nastrojen proti temu vozilo, niti proti tebi, sem ga pred leti mislil tudi sam naredit. Ima pač svoje pomanjklivosti in te sem povedal. Kaj lahko zanikaš kaj v zvezi s tistim kar sem napisal?8-)

Na tako mnenje vplivajo tudi filmski posnetki z vaše starani

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stromar ()

hoverboy ::

Stromar še enkrat ponavljam besede znanega pesnika

... le čevlje sodi naj Kopitar...

Hovercraft je vozilo, na katerega se ne moreš kar usesti in ga peljati, čeprav izgleda preprosto. In moja vožnja iz clipa je začetniku primerna, če pa si želiš ogledati profesionalce s hoverjem istega razreda kot je moj pa klikni ta link

fogl ::

Kako pa je če se s tem kam zaletiš (npr pri 100km/h, kot praviš da gre). Mislim da že pri dosti manjši hitrosti zadeva ni kako varna - jest se nebi brez čelade peljal.
lp, klemen

stromar ::

Ja te besede sem ze prebral. Ok vodljivost je potem OK ko se navadiš. Povej še malo o drugem kar sem napisal, kaj se zgodi ko pripelješ na manjši klanec navzgor ali navzdol, in kje in kako ustaviš, če ti kak mulc skoči pred to stvar??? Kako pa se kaj obnaša ob vetrovnem vremenu

Pa prosim da odgovoriš na ta vprašanja ne da mi spet ponavljaš to s kopitarjem

Nevem kaj ti gre v nos, če sem samo napisal nekaj resnic v zvezi s hooverjem

Prvo sporočilo se je bolj nanašalo na voznjo po cesti, o kateri so nekateri spraševali.

Tudi tistega o stacionarnem propelerju si nisem jaz izmislil, ampak sem odgovoril nekomu od prej. In kakšno funkcijo ima torej ta zračni usmernik? Isto sranje je z njim ali brez njega, če poznaš mal fizike

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stromar ()

hoverboy ::

fogl, če se pr 100 km/h zaletiš s katerokoli stvarjo v steno ali drevo, povej kaj misliš da se lahko zgodi??? Brez čelade se komot peleš sam dirkat pa skakat pa res ni pametno, konec koncev hovercraft je adrenalinsko vozilo, ki ni primerno za vsakega človeka.

štromar Povej še malo o drugem kar sem napisal, kaj se zgodi ko pripelješ na manjši klanec navzgor ali navzdol,
Vklipu je manjši klanec, če si pozoren in z majhno hitrostjo se zapelješ čez njega, z veliko hitrostjo ga preskočiš, kar bo jasno vidno na naslednjem filmčku in slikah, ki so še v pripravi. Navzdol greš pač navzdol.
in kje in kako ustaviš,
Vsaviš lahko na več načinov dva osnovna sta da spustiš gas, izgubiš blazino in se zadrsaš potleh, kar te ustavi zelo hitro (na vodi tega ni pametno početi, ker te ustavi v trenutku, če obvladaš ni problema) ali pa kar med vožnjo z obratom za 180 stopinj,
če ti kak mulc skoči pred to stvar???
Če bi skočil ima več možnosti da odnese celo kožo kot če bi skočil pred avto, Hovercraft ni za po cesti.
Kako pa se kaj obnaša ob vetrovnem vremenu
Če greš z vetrom gre še hitreje, proti vetru malo počasneje, bočni veter ga malo odnaša pač popraviš s krmilom isto kot pri ladji, ko jo vodni tok malo odnaša
Nevem kaj ti gre v nos, če sem samo napisal nekaj resnic v zvezi s hooverjem
Napisal si nekaj svojih domnev, katereželiš predstaviti kot resnico, s hoverjem pa se verjetno nisi nikoli v življenju peljal, so pa tudi ljudje ki so se in ga nikoli ne bodo znali peljati, resnici na ljubo zadeve ne zna vsak peljati.
Tudi tistega o stacionarnem propelerju si nisem jaz izmislil, ampak sem odgovoril nekomu od prej. In kakšno funkcijo ima torej ta zračni usmernik? Isto sranje je z njim ali brez njega, če poznaš mal fizike
Impeler ustvarja vrtinec ki nima potisne sile tako veliko kot bi ob pretoku in tlaku zraka lahko nastala. Zato poskrbijo usmerniki, ki vrtinec zdrobijo in ga usmerijo v curek zraka, ki ima bistveno večji potisk tudi do 30%.

Upam da sem ti v grobem odgovoril na vprašanja.

stromar ::

Super.Take odgovore sem hotel;) Se bom šel enkrat peljat, ko bo prilika

hoverboy ::

tko pa skoćiš štromar

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

hoverboy ::

Na linku
klikni
sm odprl debato, tko da bo vse v zvezi s hovercrafti moč najti na temu forumu
Vabljeni k spremljanju in sodelovanju

Blum ::

pa je varno skočit, če veš da boš pristal na "oštre" kamne?

mrTwelveTrees ::

smo bili v Logatcu (sicer malo stare slikice ampak vendar !)






VIDEO

VIDEO1
VIDEO2
VIDEO3
VIDEO4

VIDEO5
VIDEO6
VIDEO7
VIDEO8

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MAD Hovercraft is BACK ! (slike in video)

Oddelek: Loža
73397 (2714) msjr
»

BUFO is born ! (MAD Hovercraft)

Oddelek: Loža
52710 (2276) urban99
»

Hovercraft

Oddelek: Znanost in tehnologija
233039 (2479) francka45
»

Home-made HOVERcraft ... vsaka pomoč dobrodošla ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
6213352 (9732) hoverboy
»

Gledanje filmov iz digit. fotoaparata; napis PICVIDEO ; www.jpg.com

Oddelek: Pomoč in nasveti
81434 (1251) marS

Več podobnih tem