» »

Deljenje internetne povezave

Deljenje internetne povezave

kinca ::

Zanima me, če je možno deliti internetno povezavo na naslednji način:
- gostitelj (Windows XP) je preko mrežne kartice povezan z ADSL modemom
- odjemalci (več računalnikov) so povezani na switch
- switch je povezan z drugo mrežno kartico na računalniku ki je gostitelj

ali3n ::

- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

kinca ::

Kako naj nastavim IP naslove na odjemalcih. V članku je opisano nastavljanje IP naslova na odjemalcih ki so z gostiteljem povezani preko svoje mrežne karte, v mojem primeru pa ima gostitelj samo eno mrežno karto ki je povezana z odjemalci preko switcha, druga mrežna karta pa služi za internetno povezavo.

Poldi112 ::

A si prebral clanek. Ze prva slikca je narisana tocno tako, kot si opisal svojo mrezo. Streznik ima 2 mrezni. Ena povezana na switch, druga na modem. Clienti imajo pa vsak eno mrezno, ki je vezana na switch.

kinca ::

S kakšnim kablom naj povežem switch in strežnik? Med switchem in odjemalci mora verjetno biti straight kabel?

Poldi112 ::

Med streznikov in switchem je enak kabel kot med clienti in switchem. Ce se mu rece straight, potem je straight. Med streznikom in modemom pa rabis crossover kabel.

daemon ::

Spada v to temo, pa bo mogoce koga zanimalo - ce iscete alternativo in/ali naprednejso resitev od M$jevega ICS in nekaj, kar bi bil programski ekvivalent klasicnega routerja za 10k+ SIT, poglejte sem - NAT32. Ena boljsih resitev, kar sem jih jaz nasel za Windows platformo. No, mogoce res ni za ciste zacetnike, ki klikajo samo na 'Next' in upajo na najboljse, po drugi strani je pa za take odlicna priloznost, da se malo naucijo osnov o mrezah in kripticnih izrazov, kot so DNS, NAT... :D
Pentium 4 550, Asus P5AD2 Deluxe, Corsair XMS2 Kit 1GB, Sapphire X800 XT PCIe,
Antec NeoPower 480W, Maxtor DiamondMax 10 200GB SATA, NEC 2500A, Nokia 447S,
Altec Lansing ATP3

CaqKa ::

mogoče bi pogovor nadaljevali tukaj ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1776550762 (1593) d4vid
»

Nekaj o IP-jih

Oddelek: Omrežja in internet
211677 (1285) Serial
»

ADSL+static ip + 2 racunalnika + switch

Oddelek: Omrežja in internet
322361 (1908) Poldi112
»

Povezava na net preko drugega compa

Oddelek: Pomoč in nasveti
7978 (882) Tomson
»

Deljenje internet povezave s pomočjo ICSa ne gre?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
181282 (1109) bastadu

Več podobnih tem