» »

Veterinarska pomoč - mlade muce

Veterinarska pomoč - mlade muce

Keyser Soze ::

No ja, kot je že iz naslova vidno bi rabil en nasvet.

Ker smo pred kratkim dobili mlado mačko, ki je zrastla in postala zelo hitro aktivna na spolnem podorčju se je populacija muc:D pri nas povečala.

Problem pa je nastal, ker je mala črna muca bojda obolela za kilo? Go figure. Kako to izgleda ne bi vedel ampak staroste pri naši hiši so si bile enotne, da ima malček "pruh" oz. da je "utrgan".:\

Kaj to pomeni? A mu ostane še kaj upanja? Kakšna je pomoč?

P.S.: Nisem iz veterinarske stroke, tako da mi ne očitat zbrke pojmov.
OM, F, G!

iration ::

Veliko večje možnosti za dober odgovor boš imel tukaj.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Alec999 ::

peli muco lepo k veterinarju in bos use lepo izvedel, kaj je s tvojo muco narobe pa se zdravstveno izkaznico bo dobila ;)

Keyser Soze ::

Hm, a veš da te stvari stanejo. Pa misliš da imam jaz denar?? ČE bi imel polno denarnico ne bi razmišljal. Bi jo peljal k veterinarju pa bi bilo.

Sedaj pa na žalost izbira ni tako pestra.
OM, F, G!

Reso ::

Ne ostane ti nič drugega kot da vzameš en kuhinski nož in jo sam operiraš. Edin prej nož malo segrej na kakšnem gorilniku zarad bakterij ;)

Highlag ::

Reso dej se zresni malo :O Boga muca.
Never trust a computer you can't throw out a window

Alec999 ::

najbols da das svoj post na MED OVER NET tle odgovarjajo tud veterinarji in folx k je ze mel podobne primere

sam res Reso not funny :\

************************** Se post moje punce ************************************************
Ni druge variante, kot da jo peljes k veterinarju!!
Je pa res, da clovek takoj pomisle le na strosek..
ja se strinjam, je drago.. vendar se splaca..
2 leti nazaj sem dobila muco.. pa smo jo dali sterilizirati.. (12.000 sit)
sem mislila, da je to dovolj (pozabila sem na cepljenje), pa nam je pol leta
za tem zbolela za macjo kugo.. (vsak dan smo jo vozili po injekcije, izdravila.. strosek: cca 23.000 sit)
takrat bi jo takoj peljala k veterinarju, a me je oviral le denar..
potem pa sem si rekla.. ce imam ze zival, bom za njo poskrbela tako kot je treba..
in sem jo peljala in ni mi zal.. ker bi brez veterinarske oskrbe zival umrla...
kako pa sploh ves, da ima pruh? ne vem, kako izgleda to pri macku, vem pa da
pri cloveku to zgleda tako, da ti v trebuhu ali dimljah nekaj "ven" pogleda..
tko kot bula, sam da ni trdo, ampak mehko.. kot balon.. ;)
svetujem ti, da peljes zival k veterinarju.. pregled stane cca. 3 do 4 tisocake..
lahko pa poklices v tvojo najblizjo veterinarsko ordinacijo in vprasas po cenah..
navsezadnje, ce bo zaradi tega macku slo se na slabse.. ti bo lahko enkrat samo zal,
da je nisi peljal k veterinarju..

aja pa se nekaj, ni treba imet polne denarnice denarja, da zival peljes k veterinarju.. !!

Lp
********************************************************************************************

Keyser Soze ::

Glede na to, da studiram in trenutno nimam nobenega dela... Meni vsak tisočak pomeni eno malo bogastvo. Ne kakor nekaterim, ki dajo 20 jurjev vsak vikend za žuranje.

Mačka ni moja. Sam jih nisem prosil. Tudi moji starši jih niso prosili. Ampak so jo pač vzeli, ker drugam ni mogla iti. Imajo vsaj hrano in niso potepuške.

Če jo prepustim staršem jo bodo preprosto ubili. Kaj pa naj drugega. Fotr ni toliko neumen, da bi dal 30 jurjev za operacijo, kar je tudi že povedal, mat pa isto. Tako da... Če ne bo druge rešitve pa naj pač konča njeno trpljenje.

P.S.: Če jo kdo želi mu jo z veseljem podarim. Samo na žalost z vsemi hibami.:| Čisto črna in zelo živahna.
OM, F, G!

jest10 ::

Naš maček je imel kilo 8 let(res da ni bila ravno pretirano velika) pa je čisto ok živeu. Pač malo mu je trebuh bingljau.

link_up ::

ubili? zaradi 30 jurjev??? najbols in seveda ...

ma KRNEKI! macko se da v zavetisce, ce ne gre drugace...da slucajno ne slisim vec kakega podobnega komentarja!

rhabdo ::

Ej, macek mora k veterinarju! Saj ga lahko samo peljes tja, da ga pogledajo! Ko bos v ordinaciji, povej da za macka noces placati ne vem koliko denarja in da naj ti samo svetuje kaj narest! To se ponavadi sploh ne placa! Vsaj jaz nisem videl, ko sem delal na vecini klinik po Ljubljani, da bi enega bogega studenta zanalasc odrli! Nekateri pac mislite, da so veterinarji taksni... Prej jim samo povej, da je to pac macji mladic, ki niti ni tako zelo pomemben, pa ga ne bodo kar brez vprasanja operirali in ti potem zaracunali! Itak ti bo veterinar prej vse razlozil, potem pa ti poves kaj hoces, da naredi! Al pa reci hvala lepa, popokaj macka pa ga doma na nek human nacin odstrani! Jaz ti nimam kaj drugega rect! Ali pa daj vsaj nekaj tisocakov za evtanazijo!
Lp!

Keyser Soze ::

Koliko bi pa stala takšna operacija? Cca..??

Link_Up: In kaj bo z njo v zavetišču? A jo bodo zastonj operiral? Pa ji potem poiskali nov dom? Al jo bodo ravno tako pokončali?:|
OM, F, G!

rhabdo ::

Ej, tole iz glave govorim ampak nekje med 10000 in 20000 sit! Nisem pa ziher! Lahko da vec, lahko pa manj!:))
Najbols da po telefonu poklices in vprasas!

LP!

Keyser Soze ::

No tok bi mi pa že ratal naklepat skupaj. Pač bo mela mačka 256MB rama več kot moje računalo.:\

Kje pa bi to naredili v redu, pa da niso dragi ko žafran. Kakšen veterinar v Lj, ki ga lahko kdo priporoči?

P.S.: Tisti pasji inu mačji forumi na katerih sem spraševal po kakšnem nasvetu so pa bolj tema kot ne. Sami ljubitelji živali my ass. Pretvarjanje.:|
OM, F, G!

overlord_tm ::

ma mi smo mislil da ma nš maček tud kilo, pa so ga k veterinarju pelal. Končna ugotovitev je bla da je muc tok debel da trebuh skor po tleh vlece.

Tko da pel ga k veterinarju pa bo on povedu al ma kilo al je sam mal prevec okrogu

jest10 ::

Keyser Soze:
V Lj na viču imaš kliniko za male živali. Tam blizu elektro faxa za tisto malo bencinsko črpalko

rhabdo ::

Tocno tako!
Dalec najboljsa je klinika na vicu za bencinsko cerpalko!
http://www.klinika-prva-k.si/ , tole je njihova domaca stran.
Ulica kjer se nahajajo je Gorkičeva 6, TEL.:01/200-51-80, 423-43-49

Lp!

Aryss ::

ubili? zaradi 30 jurjev??? najbols in seveda ...

ma KRNEKI! macko se da v zavetisce, ce ne gre drugace...da slucajno ne slisim vec kakega podobnega komentarja!


kaj točno pa ti misleš s tem povedat??
~~~~~~~~
Keyser Soze, žal ti ne morem pomagat, tega v drugem letniku še ne učijo...;((


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Sosedov maček

Oddelek: Loža
282456 (1981) Janac
»

Resen problem s psičkom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6812507 (10620) koyotee
»

macja bolezen? mogoce?

Oddelek: Loža
63276 (3088) rhabdo

Več podobnih tem