» »

Disk

Disk

Self-Defence ::

Lep pozdrav,
imam disk wd 20gb, problem je sledeč. V biosu ga lepo zazna, tudi boot program za pregled diska ga včasih zazna, drugič spet ne. Ko se os (winxp) zažene, diska ne prepozna. Pod disk managment ga tudi ne pokaže, pod strojno oprema ga pa zazna in to taprava verzija, samo ne more dobiti nobenih informacija (velikost, ipd. ). Poskušal sem tudi že očistiti kontakte, pa tudi nič. Disk se ob zagonu zavrti.

Če ima slučajno kdo kakšno konkretno idejo, kaj bi bilo lahko narobe, oziroma kako problem odpraviti mu bom zelo hvaležen.

Lp

Sami ::

Probaj naložiti najnovejši BIOS na plato, to včasih pomaga...
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Self-Defence ::

Mogoče bi blo res pametno to nardit, samo problem je v tem, da BIOS disk vidi in windowsi tudi. To je pa tudi vse kar je od diska. BIOS celo prepozna velikost in oznako, medtem ko windowsi prepoznajo samo oznako. Poskušal sem tudi z boot programom, ki ga imajo na WD strani, pa tudi ni pomagalo. Tako, da sem res brez idej.
LP

stealth ::

Če nimaš nič pomembnih podatkov na disku, bi lahko poskusu naslednje:
Na WD internet strani boš sigurno nekje najdu orodje (pazi, da bo za tvoj disk), ki se mu reče ZeroFormat (ali nekaj podobnega). Ponavadi se nahaja nekje pod Management Tools. Ta program potem naloži na disketo. Potem pa s to disketo zaženi računalnik (v BIOS-u nastavi Floppy kot 1st boot device). Če ti BIOS disk zazna, ti bo ta program tudi. Potem pa ga preformatiraj u nulo (čez cel disk napiše same ničle.....kot če bi ga dobil iz tovarne).

Potem moreš disk formatirat še u windowsih, da naloži datotečni sistem...

Upam, da kej pomaga.

stealth ::

evo, sm mal pogledu namest tebe. Če boš probu, maš progy na temle linku:
DLG Diagnostic

http://support.wdc.com/download/index.a...

Self-Defence ::

Super! Tole sem iskal, hvala stealth. Drugače ni problema, disk je prazne. Pa tudi na njihovi stranei sem že iskal, samo očitno nisem dosti pogledal. Upam, da bo delovalo. Kontakte sem preveril in očistil, tako da res upam da bo šlo.
Bom poročal, hvala lepa.

Self-Defence ::

No, situacija je taka. Poskusil sem Writte Zero in ni šlo, testiral sem disk in mi je izpisal kodo, katera na WD strani pomeni Critical Error - Replace Drive. Tako, da mislim da je to to. Razen če mogoče še kdo ve kakšn način kako kaj takega popravit. Sicer se mi zdi malo vrjetno. Hvala za pomoč
LP

ibrznik ::

Poizkusi še Partition recovery mogoče bo pomagal
8-O
"Be nice to everybody on your way up.
You might meet them on the way DOWN"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi disk ni zaznan v BIOSu

Oddelek: Operacijski sistemi
332767 (2356) srus
»

Loop pri inštalaciji Win XP in no master disk problema!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101670 (1552) alien13
»

Instalacija XP ne najde diska

Oddelek: Operacijski sistemi
415967 (4830) fredyjetle
»

WD disk

Oddelek: Strojna oprema
161145 (986) Jackal
»

WD 80GB 800JB problem ! ALI "kako Vas lahko računalnik prepriča, da se vržete pod vla

Oddelek: Pomoč in nasveti
171202 (1049) dexter_II

Več podobnih tem