» »

Najprimernejši Linux za P 200 MHz

Najprimernejši Linux za P 200 MHz

«
1
2

XS!D3 ::

Rabim Linux (najbolje okolje KDE), sem čisti začetnik in zanimam me nekaj ki dela na mašini:
-Pentium MMX 200MHz
-128 MB rama
-6 GB disk

Sims ::

Slackware z Xfce lahko tudi Kde meni deluje na P133 64 RAM ...

LP,

sims

XS!D3 ::

Pol je vredu upam da ni pretežko naložit, ker se začetnik na področju Linuxa (do delam za foro mal za testirat pa mokoče kdaj še kej več) pa a se da to dobit kje na netu.

XS!D3 ::

Neki sm najdu na http://www.slackware.com/ dut ISO sam me zanima k je zraven un Xfce uglvnm bi prosu za navodila kaj točno zloadad pa kako naložit.

Sims ::

Meni osebno nalaganje ni delao problema, imaš menije in ti vse lepo piše. Potegni oba CD ja nato bootaj in ko boš noter narediš ...

fdisk ali pa cfdisk narediš particijo recimo ext2 in pa swap nato natipkaš "setup"
in slediš menijem, ko prideš do Lilo boot loaderja (proti koncu) reče da ga posname v MBR ...

To je bil ultra hiter vodič ... :D

ČP,

Sims

moj_nick ::

Tole bo hitreje, lazje in bolje, pa se boljsi support imas na st-ju.
110111001001010001010000

XS!D3 ::

Sims glede nalaganja iz kje nej dwnloadam al pa kako tm sm vidu da so kr eni .torrent sam par kilo velki nevem kva je že treba s tem.Najraj bi sam iso za cd pa pol zapečem svako na svoj cd da v uno mašino in nato po navodilih ištliram.

Sims ::

ja saj iso potegni in zapeči CD-ja Tule ...http://www.slackware.com/getslack/

LP,

Sims

PrimozR ::

.torrent fajle pač potegneš dol, pol pa morš met BitTorrent klient. K maš inštaliran, samo 2x klikneš .torrent fajl in preko omrežja bittorrent se ti začne DLjat iso file.:)

Pr torrentu je dobr, da je stabiln (več al manj skos vleče) pa hitr. Podobn k FTP, sam da pr torrentu tut od tebe ULajo

XS!D3 ::

Sm že to najdu k je sims napisu.

Hvala za odgovore pa pohvalno da ste na tem forumu ful aktivni.

XS!D3 ::

Loadadm :
-slackware-9.1-install-d1.iso
-slackware-9.1-install-d2.iso

pa bomo vidl kva je.

XS!D3 ::

P|P| pa tud hvala bom probu tale BitTorrent, ker tud za druge zadeve kdaj rabm.

XS!D3 ::

Zdej zadevo pečem na CD.A pol dam sam v biosu da se njprej boota s cd-ja da cd not in se začne inštalacija.

XS!D3 ::

Kako naredim fdisk ali cfdisk particijo, zato kr sm pr inštlaciji in piše da morm narest fdisk ali cfdisk particijo.Sem že prej vedu sam sem mislu da ti ponud možnost.Uglavnem kako se naredi fdisk ali cfdisk particija pa kaj je bolš???

CCfly ::

cfdisk /dev/hda
Potem pa samo lepo naredi particije.
Priporočam nekaj takega:
4GB Linux native
256 MB Linux swap
ostalo Linux native

Prvo particijo uporabi kot / (v nadaljevanju inštalacije), tretjo pa daj v /home. Tako ti ob kakšnem sesutju diska osebne stvari ostanejo cele (če nimaš smole in ti gre cel disk). Za ostalo pa odpiši nazaj.

XS!D3 ::

Sm pol kmal pogruntu pa sam se do zdej s tem zafrkavu pol je pa pr inštalaciji se bli neki fajli pokvarjeni in ni nč.

XS!D3 ::

A je še kšn drug Linux, ker kork vem Debian ni dobr za začetnike.Pa še neki doma mam RadHat 7.0 sam se mi zdi da je premal močna mašina kako je s tem al pa kšn SuSe.

Gandalfar ::

Debian je cist kul za zacetniki, ce le nisi len..

ghaefb ::

probaj Pingo 2.0...

hruske ::

pingo 2.0 je star za popenit. :-\

Poldi112 ::

sej imas Pingo 2.0r2 (pa se apt-get update)

hruske ::

se zmer so stari paketi... npr. samba je 2.2.7.

Azrael ::

Da ne odpiram nove teme.

Katero distribucijo priporočate za mlinčke s počasnim procesorjem 486 ali P133MHz oz. P200MMX, z majhnim diskom (0.7 - 2 GB) in 32 MB RAM ? Rabil bi pa GUI, internetni brskalnik + pošta, nek office, pa mogoče še kaj (igrce razreda pasjansa, pregledovalnik slik in nek res enostaven risarski program).

Recimo temu GNU alternativo Win95, IE5.5, OE, Office 95/97 za računalnik iz istega časa kot našteti SW. Vem da S-T Linux ustreza tem zahtevam, razen pri velikosti diska in RAMa. Kaj bi bilo primerno ?

Za odgovore že v naprej hvala.

LP; Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

CCfly ::

Katerakoli distribucija, z lahkim okenskim upravljalnikom (razen če rad čakaš; poskusi s kakšnim Xfce, fluxbox, windowmaker, ...). Kot office bi bilo še najbolje uporabiti kakšen AbiWord, KOffice ali pa star StarOffice (5.0 je kar lepo tekel na 200-tki), ker nisem prepričan glede hitrosti OpenOffice-a (lahko pa probaš saj ni veliko dela). Tudi Lyx ni slab če pišeš v LaTeX-u. Brskalnik je pa lahko kar konqueror. Če vzameš kakšne Slackware in ga naštimaš ti bo lepo delal, čeprav to velja za praktično katerokoli distribucijo.

Bom med poletnimi počitnicami poskusil eno tako izbiro narest, za stare računalnike. Zdaj imam rahlo preveč dela.

PS: Res ni pomembno katera verzija Sambe je na stari mašini dokler lahko prideš do deljenih diskov.
PS2: 200-tka bi bila idealna kot Thin client, če imaš nekje na mreži en strežnik seveda.

Azrael ::

Za router imam P120 in lepo dela z Coyote Linux, mnogo bolje kotz ICS v Win98SE, kjer FW nikoli nisem znal urediti tako, kot je treba.

Ok vlečem dol Slackware, disk 1 in 2 in bom poročal...

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

XS!D3 ::

Sem zdej se enkrat dolpovleku Slackware 9.1 in ga zapeku ni vec tiste napake k je bla tko da se inštalira.Ko bo inštalacija končana bom testiral in poročal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XS!D3 ()

Gwanaroth ::

Debian.. v Slacku bos zgubu zivce s Segfaulti pr kompajlanju softwarea..

Za graficni vmesnik pa fluxbox/blackbox.. glede na tvojo weak machine.
Lights often keep secret hypnosis..

XS!D3 ::

Zdej ze instaliram bom vidu in pa kok prbližn tole traja k pr instalaciji nc ne psise kok je dalec.
Sm pa cisti zacetnik in ne vem kva so Segfaulti in tko naprej bom vidu sm napisu da sem cisti zacetnik Linux in to tud prvic pocnem.Ce po prevec zaj.....l bom pa sformatiru pa Win gor.

XS!D3 ::

Tuki so sami fatal error pa take sami problemi.Znamima me:
-Ali bi na tej mašini(PMMX200MHz,128mb rama,6gb disk,...) delal Red Hat ali pa kakšen SuSe???>:D >:D >:D

hruske ::

pomoje precej počas. precej precej počas.

debian bi šu, če bi vedu kaj nameščaš, ko bi nameščal.

zakaj se z linuxom ne spoznas prek slo-tech linuxa? poganjas ga lahko kjerkoli, nalozi se itak hitro.. ker če želiš na P200 spravit linux, stvar gre, ampak ni pa hitra, sploh grafični vmesnik. pa skoraj ni važno katera distribucija.

CCfly ::

Debian.. v Slacku bos zgubu zivce s Segfaulti pr kompajlanju softwarea..

Za graficni vmesnik pa fluxbox/blackbox.. glede na tvojo weak machine.


Ma o kakšnih segfaultih ti sanjaš. Čisto lepo se vse skompajla.

XS!D3 ::

Zdele pečem Fedoro.Bom probu.

CCfly ::

Kot ti je napisal nekdo ~tri poste nazaj, ni važno katero distribucijo boš dal gor, ker jo boš moral tako oskubiti in naštimati.

ElectricMan ::

-Ali bi na tej mašini(PMMX200MHz,128mb rama,6gb disk,...) delal Red Hat ali pa kakšen SuSe???

Moja konfiguracija je Pentium 200MMX, 64mb rama. Imam pa gor naloženo Linux Suse 8.1 z KDE. Dela pa bolj počasno, se pa da vse narediti.8-)

CCfly ::

Potem pa raje delaj v kakšnem Windowmakerju namesto v KDE-ju.

Gandalfar ::

XFCE recmo. WM je zelo prevec oklescen

CCfly ::

WM ima še polno dockletov, in razen izgleda ni kaj dosti bolj okleščen od XFCE.

XS!D3 ::

Zdej sm naložu Fedoro Core 2 mam prob z miško že pr inštalaciji ni delala ampak sem dal na tyt način ištalacije in vse opravil s tipkovnico.Sistem se normalno zažene sam miške ne dela nikakor sm probu še ene 5 mišk najm 20x resetiru mašino in nč kaj se da nardit????;(( ;(( ;(( ;((




Se zahvaljujem za odgovore!!!

XS!D3 ::

Ze dela

XS!D3 ::

Evo Fedora Core 2 deluje.Dobr OS z miško mal problemov ampak dela.Gor je kr dost programov in zadeva lepo laufa.Priporočam.

PhotoBlaz ::

Bom poskusu najprej z Slo-Tech linuxom (P200@266, 128 RAM-a, 2,7 Gb disk), rad ga bi sicer na disk nalozu(sam sicer se ne vem kako ->kaksen hiter namig?) drugace bi pa probal se SuSe 9.1 namestit,.....sam me mau disk ovira ker ej tako majhen,....no sprasujem pa ce je mozno npr. namestit od vseh 5CD-jev od suseta samo osnovo ki ji pac zadosca 2,7 Gb? (nucal bi ga pa le za cekiranje mailov, brskanje po internetu in za napisat kaksen OpenOffice dokument >:D )
Se to da....in kako -> namigi?

CCfly ::

Pač izbereš samo pakete, ki jih rabiš. V SuSe -ju pa res ne bi smel imeti problema s tem.

Gwanaroth ::

@CCfly: se ti ne zdi lazje "apt-get install xine" [kot primer], kot pa download en kup sourceov, pa "rocno" kompajlanje in s tem povezane napake ? od sistemskih spremenljivk, do compilerja itd itd ?
Lights often keep secret hypnosis..

hruske ::

men je blo vsec k sm glihkar popravu paketek od xmms k se je skliceval na neke trapaste knjiznice od gnome 2.6... :)

apt-get -b source xmms

:)

Gandalfar ::

mk-klavz: se mal pa bo cel v unstable pa bo ql

CCfly ::

@CCfly: se ti ne zdi lazje "apt-get install xine" [kot primer], kot pa download en kup sourceov, pa "rocno" kompajlanje in s tem povezane napake ? od sistemskih spremenljivk, do compilerja itd itd ?

Ne meni je lažje emerge xine.

hruske ::

har har har.
kojk smo eni zabavni.

cesarju kar je cesarjevega, ccflaju kar je ccflajevega in 007 njegovo temo.

mazy ::

zdej bom js kmal dubo adsl in bom iz enga starga računalnika poskušal nardit server.
hardware je:
celeron 450mhz
192mb rama
plata dfi p2xbl rev. b1
gfx: geforce 2 mx400 32mb
2×100mb mrežna
mogoč še kaka zvočna.
ostalo niti ni pomembno.

stvar bi se uporablala kot adsl router + firewall, http,ftp server in tut za kakšno surfanje po netu in ircanje. kapaciteta diska ni pomembna saj bo noter najbrž 80gb WDC. stvar bo seveda 24/7 in od nje pričakujem neko dobro in stabilno delovanje. aja na lanu bo tut deticated server za igrce špilat.
blo bi tut fajn da bi lahko mašino upravlo iz drugega compa (win) ko bo pač potrebno oz. se mi ne bo dalo vstat pa tam jet porihtat :)
kero distribucijo priporočate in kakšen naj bi bil ostal software?

hvala za vse odgovore, mazyk

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mazy ()

Gwanaroth ::

@CCfly ocitno nisi dojel bistva mojega prejsnjega posta... zato je nesmiselno nadaljevat.


@mazy: priporočam ti Debian.. za remote upravljanje, kot si si zaželel, pa seveda pride v poštev SSH...

Za potešit željo po IRCu imaš 2 ultradobra konzolska irc klienta, irssi ter BitchX.. za surfanje po netu [konzolsko] pa lynx/elinks.. če pa želiš še grafični vmesnik [X windows] potem pa vsekakor fluxbox/blackbox, ki v primerjavi s KDEjem žre dosti dosti manj resourcov.. sploh pa KDE/Gnome laufat na kvaziserverju ni dobra ideja..

LP.
Lights often keep secret hypnosis..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gwanaroth ()

CCfly ::

Bistvo tvojega posta je bilo, da je apt-get lažji za uporabo kot rpm paketki pri SuSe-ju. Bistvo mojega posta pa je bilo, da se tega zavedam, se strinjam, in da je portage lažji, kar je bilo mišljeno kot zafrkancija. Sem kaj spustil ?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Advanced user anketa [REZULTATI OBJAVLJENI] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
16215127 (10209) Eru
»

Bi Linux? Bi Debian? Ubuntu! (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Operacijski sistemi
53033109 (20650) Trubadur
»

Katero distribucijo uporabljate

Oddelek: Operacijski sistemi
412861 (2080) hanibal
»

Major Linux distribucije

Oddelek: Operacijski sistemi
51215 (1148) borchi
»

prvi Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
554826 (3786) mile

Več podobnih tem