» »

Windows 2000 server--->Win XP prijava v domeno

Windows 2000 server--->Win XP prijava v domeno

demokedes ::

Pozdravljeni,
V omrežju imam client computerje, kjer so naloženi Windows 2000 in pa windows xp. Potem pa je tu še server. Do včeraj je bil na serverju win nt. Včeraj, pa sem na server naložil win 2000 server. Ko sem danes želel client računalnike povezat v server, mi je to pri računalnikih na katerih je win 2000 to lepo uspelo. Pri računalnikih, kjer pa so naloženi win xp, se mi računalniki niso hoteli povezati v domeno....javi mi sledečo napako:

Če ima kdo kakršnokoli idejo, kaj sem narobe naredil, bi mu bil zelo hvaležen zanjo. Z prijavo teh računalnikov v domeno se mi zelo mudi. Aja pa še to, na server, sem dal omenjeni OS, zaradi tega, ker sam server, ni hardwersko dovolj zmogljiv, za kak noejši OS.
Zelo bi bil tudi vesel, če pozna kdo kak dober tutorial za windows 2000 server, predvsem za Active directory.

Že vnaprej se vam najlepše zahvaljujem, ter vam želim nadvse lep dan.

Microsoft ::

Jst sm mel problem s prijavo PCja v domeno zaradi firewall-a na serverju.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

demokedes ::

Na serverju....še ni firewall-a.
Tko da...to pomojem ne bo...vseeno hvala...


lp

ŠE kaka ideja?

Microsoft ::

No, drgac se jst spomnem, da sm vse skupi mle nekako tako nastavljeno. Na clinet masini sn mel APIPA vkloplen, tak da je PC dobil "podatke" od DHCPja. DNS vem, da sm vklucil zraven.

Pa spomenm se, da sm mel kar nekaj problemov z DNSjem. Sm potem enkrat server dal nazaj v wrokgroup in potem spet v domeno, pa je potem delalo (mel sm probleme z userji...).

Aja, pa se to. Jst sm mel NetBIOS ime doemne JIMIBTN-DOMAIN, domena pa se je imenovala jimibtn.streznik.org. Ko sem clinent PC prikluceval v domeno, sem uporabil slednje, kot ime domene.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

demokedes ::

No jest zaenkrat še nimam dhcp-ja. Mam še vedno nastavljeno ročne IP-je, ker je blo to prej nastavljeno. Mislim sem DHCP nastavit zatem, ko se mi vsi računalniki prijavijo v domeno.

Microsoft ::

BTW, kaj je ATM? Kaj to predstavlja?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

ABX ::

ping ip od serverja domene
ping hostname serverja domene
nbtstat -a hostname domene

Na pc-ju kateri bo join-al domeno nastavi pravilno DNS (domain suffix search order) in WINS-e.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

demokedes ::

to je ime domene...je pač ime enega oddelka. Ja sam pri tebi je bilo, kot vidim potrebno, da je bila domena vidna tudi navzven, tukaj tega ni potrebno. Torej, vse kar bi jaz rad naredil je to, da je skupina računalnikov povezana v eno domeno..omrežje, da lahko med seboj izmenjujejo datoteke, tiskajo na določenem tiskalniku, poleg tega, pa da različni uporabniki lahko dostopajo, na različnih računalnikih.

Microsoft ::

Hm, zdele nimam nalozenih Win2kSer gor, tak da tesko recem na pamet...

Hm, recimo takle. Prtisnes Start + Pause Breake, pa dej poglej pod Network Identification, kak je full computer name.

V moje primeru je napisalo takole: win2k-adv-ser.jimibtn.streznik.org. Ko sem clint PCje prijavlal v domeno (no, bil je sam en PC:P), sem uporabil isto okno (Start+Pause Break), le da sm spodaj zbral Properties, kliknu na krogec pred Domain: in vpisal jimibtn.streznik.org.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Mr.B ::

V glavnem :
Ipconfig na serverju ter ipconfig na Win XP računalniku, sistema morata imeti isto mrežni ip., če ne potem morata imeti vpisano root-o. pa gateway ne pozabi.
DNS na klientu mora biti ip tvojega DNS serverja oz. DC-ja ker je samo en, klient ne sme imeti nobenega drugega IP-ja DNS-a razen notranjih.
Ko pingaš po IP-ju pa dobiš replay od serverja in obratno klienta je v redu, pa potem še po FQDN, potem je vse v redu in bi moral iti v domeno BP. ČE ne pingaš ne po IP-ju sploh ne nadaljuj, dokler ne dobiš odgovor pinga IP-ja potem pa še FQDN.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

demokedes ::

"V glavnem :
Ipconfig na serverju ter ipconfig na Win XP računalniku, sistema morata imeti isto mrežni ip., če ne potem morata imeti vpisano root-o. pa gateway ne pozabi.
DNS na klientu mora biti ip tvojega DNS serverja oz. DC-ja ker je samo en, klient ne sme imeti nobenega drugega IP-ja DNS-a razen notranjih.
Ko pingaš po IP-ju pa dobiš replay od serverja in obratno klienta je v redu, pa potem še po FQDN, potem je vse v redu in bi moral iti v domeno BP. ČE ne pingaš ne po IP-ju sploh ne nadaljuj, dokler ne dobiš odgovor pinga IP-ja potem pa še FQDN.

Security"

Ok, tkole je; Sej je mal škoda, ker jest nisem zdej na serverju, kakega remote desktopa si pa tud še nisem zrihtal, tko da bom zdej bol na pamet govoril.
"
sistema morata imeti isto mrežni ip
-->tukaj si verjetno mislil, da morata imeti ip znotraj istega ranga. Recimo, da ima server ip :192.168.0.2, potem more imeti client ip 192.168.0.xx. Ali imam tukaj prav. Ker to da masta isti ip, kakor se tebe razume, to je nemogoče, ker pride do konflikta.
DNS na klientu mora biti ip tvojega DNS serverja oz. DC-ja
--->A tuki si mislil, da mora imeti client dns, ki je isti ip-ju od serverja, ali da je enak dns-ju, ki ga ima server. Ker če smo že prii tem. Zdej kokr se jest spomnem, mam jest za dns nastavljen na serverju, kr zunanji ip, od tam, kjer pride net(od routerja v stavbi mislim da. Glede tega jaz nisem prepričan, ker do tiste zadeve nimam dostopa).
Ok potem, ko se server in client pingata...potem pa še tole: kaj pomeni tale ukaz FQDN, sicer sem zdele nekaj po netu tole iskal, samo a mi lahko še praktično razložiš, kako se ga uporablja, in kaj mi pove.

lp

Rok

Pa res najlepša hvala za vse odgovore, ter vašo voljo, da mi pomagate....

demokedes ::

"Hm, zdele nimam nalozenih Win2kSer gor, tak da tesko recem na pamet...

Hm, recimo takle. Prtisnes Start + Pause Breake, pa dej poglej pod Network Identification, kak je full computer name.

V moje primeru je napisalo takole: win2k-adv-ser.jimibtn.streznik.org. Ko sem clint PCje prijavlal v domeno (no, bil je sam en PC), sem uporabil isto okno (Start+Pause Break), le da sm spodaj zbral Properties, kliknu na krogec pred Domain: in vpisal jimibtn.streznik.org.


by Miha

Jst nisem zdrav, če ne provuciram!!!
Hm...zdele se ne počutm glih najboljš...
...:::J.P.Montoya:::..."
Ok zdele, sem probal tole na enem clienti, ki s eje povezal v domeno (win2k)..laptopu...in mi izpise tole: imeracunalnika.ATM

Ampak sej ponavljam, tuki se mi prijavi v domeno.

Ok, potem pa še eno vprašanje za zraven. Recimo, zdej ko sem jaz prijavljal te cliente, ki so win2k. Prej so bli ti userji drugačni, oiroma smo jih zdej spremenil. In seveda, ko se na tem client računlaniku prijavi z novim userjem, mu nastavi nove nastavitve. In tko, je pol potrebno ponovno nastavljat pošto in vse to. Je kr zamudno. A je kakšna varianta, da ko se prijaviš kot nov uporabnik, da obdržiš stare nastavitve in pdatke?


lp

Rok

aleksander10 ::

Ali imaš na W2K stražniku startan WINS service (v napaki ti to jasno specificira)?
Wins ip naslov (naslov strežnika na katerem je startanan( morajo uporabljati vsi clienti z strežnikom vred. Ko boš to poštimal, bi moralo delovati.

Mr.B ::

WINSA in NEtbiosa Windows 2k in wišje klienti ne uporabljajo, uporabljajo primarno samo DNS, in DNS rabijo da se logirajo v domeno.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Microsoft ::

Pismo, sm ze mel celo pesnitev napisano, pa je stroma zmankalo.:|

Drgac pa takle, glede tistih IPjev, kolker sm jst razumel. Na serverju nastavis IP 192.168.0.1, SM 255.255.255.255, GW ???, DNS 192.168.0.1. DNS more na serverju kazat na njega samega.
Potem na client masinah pa IP 192.168.0.2 - 192.168.0.254, SM 255.255.255.255, GW 192.168.0.1 in DNS 192.168.0.1.

Isti IP v omrezju ne sme bit, ker potem ena od tistih dveh masin, ki imata isti IP, ne bo delovala.... VSI naj imajo razlice IPje....

FQDN - Fully Qualified Domain Name. Mislm, da je v moje primeru bil FQDN win2k-adv-ser.jimibtn.streznik.org.

Glede na to, da ti tam neki tezi o WINS pa to. Win2k in novejsi OS uporabljajo DNS. WINS je za NT, 98, 95 ... Tak da kar veselo nastimi, da bo stvar delala s pomocjo DNSja. Drgac je pa to tak Mr.B napisal.


Drgac pa jst mislim, da ti vpisujes NetBIOS ime domene namesto DNS ime domene.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

demokedes ::

Pozdravljeni,
Evo zdele pršel domou, in lohk rečem, da sem kr dost zrihtal, samo žal pa še vedno ne vsega. Ampak glavno, da so vse mašine v domeni: To je uspelo, in koliko ste rekli, nekaj ej blo narobe z dns-jem: Zdej opa edina, zadeva, ki mi ne dela, je to, da se, rečimo, če v my network places zberem en računalnik od navedenih, se mi noče povezat nanj, mi najde, da network path ne obstaja al neki tazga...nisem prepričan, če ga pingam po tem imenu, im napiše da je host unknown, če pa pingam ime mašine, mi pa pinga, in prav, tako se mi poveže na računalnik, če v run napišem \\192.168.1.xx---> to so simptomi, kot da manjka wins server, ampak ne v em, ker ste rekli, da ne rabim. Kaj bi blo za narest.
Če ne druzga, bom še wins zalaufal na serverju, in pol mislim, da bo mogoče delalo.
Kaj vi mislite?


Lp Rok.


P.S: Najčepša hvala za vašo pomoč...verjetno mi brez vas, danes nebi uspelo. Res še enkrat hvala...vsa čast vam.

Microsoft ::

Mozno, da ti zatezi, da nimas dovoljenja, da bi gledal PCje in ostale stvari, ki ti jih nudi AD.

Jst sm mel tak, da sm odpru My Network Places, pa se je potem tam pojavila neka ikonca v obliki sive knjige, mogoce se celo z imenom Active Directory (lahko, da sem prej moral kliknat se na Entire Network). Ko sm kliknu na njo, sm pa dobil vsebino AD (PCjev,USerjev, Tiskalnikov, ....).


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Mr.B ::

Naredi še revers DNS zono.
Drugače pa z \\192.168.0.xx\ime shera , ne rabiš WINS.
Prav tako bi ti moral ko pingaš računalnik po imenu ne po FQDN, vseeno javiti IP z vključno njegovim fqdn.
Preveri da imajo klienti samo notranji DNS pod nastavitvami.

Drugače pa lahko sheraš preko DFS-ja ali pa seveda na računalnikih rečeš public in AD... Wins in netbios ter ostalo je sicer še vedno v uporabi, toda zato ker so vsi navajeni mrežno soseščino, toda kdor se zaveda varnosti, netbios in podobno opušča...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

demokedes ::

Ok pozdravljeni,
Isti primer, zaenkrat dela vse ql. Zdej bom pa en računalnik še drug prijavil v domeno. In zadeva je taka. Računalnik ima naložene windows 2000. Prej je bil prijavljen v neko drugo domeno. Uporabljalal ga bo ista uporabnica kot prej. Seveda je imela do sedaj polno dokumentov ter osebnih nastavitev. Zanima me, če je kaka varianta, da zdej ko se bo tu prijavila v domeno, da ne bo vsega tega izgubila. Ali je kaka varianta, da vse lepo obdrži: uporabniško ime ji bom dal isto. Ali moram še kaj narediti?

Za vaše odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem, ter vas lepo pozdravljam.


lp

Rok

demokedes ::

No ta problem, sem sicer zdej resil, samo mam pa zdej en drug problem. En racunalnik, ima windows xp naložen, pa prej je bil prijavljen v eno drugo domeno. Ma pa priklopljen ene aparature gor, tko da se na noben način ne smejjo nastavitve spreminjat in s tem tudi dokumenti ne. Zanimam me, če je kaka varianta, da ga prijavim v novo domeno, in da se mi te nastavitve obdržijo. V najslabšem primeru, bi ga prijavil pod istim imenom, kot se je prijavljalo do sedaj.

lp

Rok

demokedes ::

Ok, to sem do sedaj vse uredul. Me pa sedaj zanima sledeče: recimo imam nek računalnik v domeni. In ki ga po defaultu uporabla uporabik xy. Zanj se seveda ustvari nova mapa v Documents and settings z imenom xy. Notr je shranjen profil. to pomeni nastavitve, desktop in pa moji dokumenti. Sedaj pa se na tem racunalnik uporabnik xy odlogira in se prijavi uporabnik xyz. Sedaj se njemu tu ustvari nova mapa xyz, ki pa je seveda prazna.

Kaj bi jaz sedaj rad? Rad bi da bi se mu na tem mestu zlogirale nastavitve in vse tisto, kar ima uporabnik xyz na svojem računalniku. To bi se seveda dalo rešti, tako da bi mapo, ki jo ima uporabnik xyz na svojem računalniku dal na server in bi potem na kateremkoli računalniku, bi se uporabniku xyz zlogiral bi se mu naloadal njegov osebni profil: Nekaj sem sicer gledal, samo nisem prišel do dna.
Operacijski sitemi so windows xp in pa windows 2000, server pa je windows 2000.

Zelo hvalažen bi bil tistemu, ki bi si vzel kako minuto časa, in mi opisal tale posatopek.
Že vnaprej hvala.

Rok


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 2003 - kako konfigurirati GPO za OU

Oddelek: Operacijski sistemi
121552 (1422) pirx
»

SUS; kako nastavit, da na clinet PCju Windows Update kaze na lokalni SUS server?

Oddelek: Operacijski sistemi
131664 (1458) Microsoft
»

Group Policy; kako nastavit GPO za OU?

Oddelek: Operacijski sistemi
382790 (2462) Microsoft
»

Postavitev lastne www strani

Oddelek: Izdelava spletišč
432644 (1925) flipflop
»

Win2kAdvSer; kako postavit novo domeno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
614818 (4046) Microsoft

Več podobnih tem