» »

Home-made LCD projektor

Home-made LCD projektor

danielka84 ::

ker bi rad imel projektor in uzival v 3 meterski sliki:P sem se odlocil da bi naredil sam svoj projektor. Kot gledamo po trgovinah so projektorji zelo dragi in si jih vecina ne more privosciti, ce pa ze, je pa tudi vzdrzevanje(zarnica) zelo drago.

Po tej strani sodec se da zelo kvaliteten projektor narediti kar doma! zanimivo kajne:))

Sedaj me pa zanima kje bi lahko dobil ustrezne dele v sloveniji, da bi lahko tole spravil skupaj.

En problem je ze resen, to je LCD panel, ki ga lahko kupimo na bolhi za 40.000sit, ki pa je tudi najvecji strosek. Mogoce je se kje manj, ampak bi moral biti 15 ali 14 colski.

Tam na strani je seznam kaj rabimo...
potem bi se rabil zarnico. Kje bi se dalo to kupiti v sloveniji, po moznosti On-line trgovini. Pri njih na strani stane nekje okoli 8.000sit kar niti ni tako veliko.
Sprasujem se ce bi veljala zarnica iz reflektorja ki se da kupiti v baumaxu za 7.000sit? Na strani omenjajo da naj bi bila zarnica 400W, imajo pa taksno ki zdrzi 20.000ur

Potem se bi rabil kot je tam na strani "Dual Focus Fresnel" kot imenujejo to zadevo, izgleda pa takole:
, ce se ne motim je podobna zadeva ki se lahko kupi za avto ki se nalima na zadnjo sipo, nevem zakaj ze?! kje bi tole dobil?

Zadnja zadeva je se sprednja leca (lece). Sprasujem se ce bi veljale od nekega starega diaprojektorja ali kaj podobnega? Ali ce se da to kje kupit?

No in potem se to sestavi po receptu na oni strani in zadeva bi naj delovala, sicer je se potrebno fino nastavljanje razmaka posameznih elementov v skatli...

Ce potegnemo crto, bi tole lahko bil zelo enostavno, poceni narejen projektor, ki po oni strani sodec lahko konkurira po kvaliteti slike projektorjem po 1000 $, pa se zarnice so drage. Motece je edino da dobimo dokaj veliko nerodno skatlo, ki pa tudi nebi bil problem ga vgradati v pohistvo, da sploh nebi bil opazen..

predlogi, komentarji?8-)
ni-da-ni

Caligula ::

NA zalost iskanje trenutno ne dela ampak ce si vzames kakih 15 minut casa bos nasel tukaj na forumu eno starejso in zelo obsirno temo prav o tem.

CaqKa ::

caligula a v tem oddelku? mislim da ne :)

2tiLen ::

CaqKa ::

lol

sem pa vedo da ni moglo bit v tem oddelku ker bi drugače opazil :)

danielka84 ::

enako:\

Samo v teh temah je govora o projektorjih kao grafoskop... :)
A mislite da se bolj splaca prenosni grafoskop + panel LCDja nanj?

Ker na linkih ki so tam, ni nobene konkretne zadve, da bi bla testirana in preverjena kako je z osvetlitvijo in sama kvaliteta projekcije. Medtem ko o projektorju ki ga omenjam v prvem postu je veliko govora, veliko ljudi ze ima to ustimano in kvaliteta je presenetljivo dobra, vsaj po slikah sodec na forumu.

Highlag ::

Pol pa svizec zavije čokolado .....:\


(komentar na " veliko ljudi ze ima to ustimano in kvaliteta je presenetljivo dobra")
Never trust a computer you can't throw out a window

danielka84 ::

To mislim kot kvaliteta pri gledanju filmov...
prepricaj se sam.. Tukaj! ter Tukaj!

SleepLess ::

fak ripper ce ti uspe naredit projektor taksne kvalitete doma si taksen car, taksen da si jaz kar istega naredim :), samo poomoje iz nekih takih poceni delov nemore glih bit tako dobra slika :/

Highlag ::

Slučajno sem sodeloval pri razvoju enega takšnega izdelka pred kakimi 6-timi leti. Takrat do DLP-ji šele ven prišli. Lahko rečem, da LCD v takšni konfiguraciji nikoli ne more imeti tako dobre slike kot recimo današnji LCD projektorji.

Sestavit eno tako kompleksno stvar doma iz nekih priročnih sredstev in potem trditi, da ima dobro sliko enostavno ne gre skupaj. Vem točno koliko znanja o stvareh je potrebno, da izdelaš projektor z "dobro" sliko. :\
Never trust a computer you can't throw out a window

danielka84 ::

ok, pustimo zaj kaj je boljse in kaj je kvalitettnejse....

Odlocil sem se da naredim svoj projektor, pa naj bo dober ali slab - bom vsaj poskusil..

Kot sem ze spraseval, kje bi se dalo dobiti potrebne dele (zarnica, ona sprednja leca, ter ona vecja oglata leca..) ?


potem sem se nekaj razmisljal v tej smeri, da bi kupil tale diaprojektor potem bi pa tam ko se vstavljajo one ploscice, vstavil taki mali LCD panel in zadaj dal mocnejso zarnico?:)) kaj pravite? :)
Pomoje bi pri ti drugi varijanti bila bol nekvalitetna slika zaradi malega lcdja?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Doma narejen projektor (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Zvok in slika
42870435 (20138) Šolar
»

Diy projektor

Oddelek: Pomoč in nasveti
161847 (1591) nUUb
»

Nakup projektorja

Oddelek: Zvok in slika
295187 (3649) narodno
»

Homemade projektor (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
738635 (5089) dj_andy
»

homemade projektor

Oddelek: Strojna oprema
173247 (2343) propeler

Več podobnih tem