» »

Liga Nova KBM, Liga prvakov, ABA, Eurocup, Evroliga 2023/24

Liga Nova KBM, Liga prvakov, ABA, Eurocup, Evroliga 2023/24

Kurzweil ::

@Vemby, sorry, sem povsem zamešal... kot si napisal, Prkačin v Gran Canario... Hotel sem napisat, da je v ASVEL šel tudi Mike Scott, nekdaj NBA igralec...

Kawhi ::

Ne, ne, na linku, ki si ga objavil je Prkačin naveden med centri...

Kurzweil ::

Kawhi je izjavil:

Ne, ne, na linku, ki si ga objavil je Prkačin naveden med centri...


Zdej pa sem še bolj zmeden... to se je zmotila Evroliga... ker še na official strani od Gran Canarie je objavljeno... edino če je prejšnjo sezono imela pravice zanj ekipa ASVELa, pa je pač igral drugje in še niso popravili, tole je treba prav preverit...

Kurzweil ::

MVP U18 evropskega prvenstva in prvak s Srbije, ter eden od največjih mladih talentov v Evropi, Nikola Topić se seli v Mego...

Kenan Kamenjaš se vrača v SC Derby, ki ga, kot vemo, vodi naš trener Andrej Žakelj.

Jabari Parker v Barcelono...

Kurzweil ::

Po tem, ko se je najprej govorilo o Nikoli Mirotiću in organizatorjih igre, kot sta Nick Calathes in Frank Ntilikina, je za Partizan podpisal Perry Dozier Jr., nekdaj član NBA ekip, kot so Oklahoma, Boston, Denver in nazadnje Sacramento Kings...

Mitja Nikolić se seli v Ravenno...

Toni Perković se vrača v Split...

Kurzweil ::

MVP lanske sezone v Ligi ABA, Luka Božič, je podaljšal pogodbo z Zadrom še za 1 leto...

Sicer pa vsi prestopi abaligaških klubov na enem mestu...

Kurzweil ::

Kurzweil ::

Za Partizan je podpisal 30-letni in 213cm visoki ameriški center Frank Kaminsky, ki je v zadnji sezoni igral za Houston Rocketse... evo en video showreel tega košarkarja...



/////

Kakšna beseda o hrvaških klubih... vse, ki poznate hrvaško košarko, vsaj zadnja leta, veste, da so praktično vsi trije največji hrvaški klubi v precej nezavidljivem finančnem stanju, ampak očitno je nekako uspelo vsem premostit težave, ali pa so zgolj še bolj zadolženi...

Zadar trenutno kadruje najbolj zrelo, zgleda bo održal vse nosilce od lani, to so Luka Božić, Dario Drežnjak, Karlo Žganec in Marko Ramljak, morda zaekrat največja okrepitev pa Lovro Mazalin, ki prihaja iz Cibone... tudi trener ostaja Danijel Jusup... sicer bo pokazal čas, kaj bosta na kup nagrmadila Split in Cibona, ampak vsaj na začetku sezone, pričakujem, da bo Zadar pokazal daleč največ. Zgleda so nekako uredili finance oz. prepričali košarkarje, bo pokazala sezona, sicer ne vem, če bi podpisali vsi ti nosilnci od lani. Odhajajo naprimer naš Leon Šantelj, Sani Čampara in Juan Davis.

Split ima očitno še naprej finančne težave, sicer si ne znam razlagat, zakaj so praktično za razliko od Zadra odšli vsi nosilci, ki so lani na trenutke odigrali odlično, na trenutke precej navdahnjeno, tu v prvi vrsti govorim o Dominiku Mavri, ki je odšel v ruski Avtodor Saratov, odšli pa so tudi preostali nosilci, sicer tujci, ki so lani odigrali kar nekaj tekem odlično, govora je o Sullivanu, Shorterju in Nelsonu... upokojil se je seveda Roko Leni Ukić. V Split se vrača Toni Perković, iz Cedevite Olimpije prihaja Lovro Gnjidić, sicer pa so na novo še Krešimir Ljubičić, ki prihaja iz Cibone, precejšnja neznanka pa sta še prišleka Cameron Shelton in Derek Funderburk Jr. Trener pa bo po novem Slaven Rimac, ki je zamenjal Srđana Subotića... verjetno bo podobno kot lani, pol sezone bodo izgubljeni, potem pa bomo videli...

Za Cibono verjetno velja podobno, glede na to, da menjavajo celoten roster, je finančna disciplina tega kluba še vedno... dejansko lep čas ni bilo nič kaj prida dogajanja v tem klubu, zadnje dni pa praktično vsak dan nekaj... Ekipe več ne bo vodil Josip Sesar, ampak Jakša Vulić, ki je leta 2015/16 popeljal Helios do naslova državnega prvaka, ko je slednji premagal v finalni seriji Zlatorog, ki bo letos briljiral v 2. ligi. Novinci so Alex Stein, Domagoj Proleta, Jakov Mustapić, Tomislav Mihael Buljan in Matej Bošnjak... težko kaj napisat, ekipa iz vseh vetrov, bo pokazal čas, dvomim, da bodo tako pozitivno presenetili kot lani.

/////

Pa še bežno v Črno Goro... Budučnost bo imela vsaj poimensko spet proper ekipo, definitivno boljšo, kot zaekrat izgleda denimo ekipa Cedevite Olimpije. SC Derby bo spet neugoden za marsikoga, verjamem, da bo tudi letos Žakelj odlično vodil to ekipo... predvsem pa, kaj hudiča se dogaja z Mornarjem, jaz se ne spomnim, da bi v tem poletju podpisali kogarkoli... so pa zato odšli Balša Živanović v FMP, Glas in Ščuka v Cedevito Olimpijo, Vladimir Mihailović v Budučnost, Pecarski pa odhaja v turški Merkezefendi Belediyesi Denizli :D

Matheus ::

V ČG je mafijski denar romal v Budućnost namesto v Mornar. Že lani so imeli konkretno pomlajeno ekipo v primerjavi s kakšno sezono poprej, ko so navlekli dokaj kvalitetne tujce.

Kurzweil ::

@Matheus, ravno včeraj sem pisal, da Mornar še ni podpisal nobenega igralca, danes zjutraj pa prva stvar, ki jo vidim, ko sem šel malce preverit transferje, vidim, da so podpisali prvega košarkarja za novo sezono, to je Jamal Johnson.

Kawhi ::

Olimpija naj bi Hollatza prodala Efesu, v Olimpijo pa naj bi prišel Westerman...

Kurzweil ::

Tudi jaz sem danes zjutraj to prebral... Hollatza sem videl premalo igrat, da bi lahko komentiral, vsekakor pa naglede na lanske številke, mora obetat, glede na to, da je prišel tudi v nemško reprezentanco.

Čas precej beži, se ga spomnim, ko je Leo Westermann veljal za enega od večjih talentov med branilci v Evropi, sedaj je možakar star že 31 let... igral je vmes že za CSKA, Fener, Barcelono... tudi Partizan... zadnjo sezono pa je odigral povprečno v Obradoiru... zgleda je Westermann že malce v padcu, kar se kariere tiče, je pa fant za Cedevito Olimpijo seveda še vedno dodana vrednost, saj je dolga leta igral v Evroligi, če seveda podpiše. Lani je za Obradoiro dosegal v španski ACB ligi dosegal 6.8 točke, 2.4 skoka in 3.6 podaje.

Branilski par Cobbs-Westermann se poimensko niti ne čuje tako slabo, če govorimo o Cedeviti Olimpiji. Bi bilo pa zanimivo videt, koliko je Olimpija iztržila za Hollatza. Sta pa pri Fenerju na položaju 1 že Shane Larkin in Dogus Ozdemiroglu, ki je vsekakor precej bolj dokazan play in bo gotovo igral več, navsezadnje je lani imel odlično sezono v Darussafaki... verjetno minute v turškem prvenstvu, pa kakšen garbage time v Evroligi.

Kawhi ::

Olimpija je Hollatza posodila za eno leto Efesu.

Ja, Westermanna se sam še spomnim z evropskega do 20let v Ljubljani, kjer je lastnoročno razmontiral naše (četrtfinale?, gledal v Stožicah) s Prepeličem na čelu.

Kurzweil ::

Menda je zelo blizu podpisa s Crveno Zvezdo Alexey Shved...

Sicer pa, če sem pred dnevi pisal, da je Mornar povsem neaktiven, pa zgleda, da so vmes vendarle pridno kadrovali... novi/stari člani Mornarja so Alex Gavrilović, Milija Miković, Nemanja Vranješ, Milić Starovlah, Makol Mawien, Jacobi Boykins in Antabia Waller! Se kar nekako ne morem načudit, zakaj se Waller vrača v Mornar, ker zadnje sezone ni več ničemer podoben... že Igokea ne vem zakaj ga je vzela, preden prihaja sedaj nazaj v Mornar... včasih je bil luciden šuter, sploh za razmere ABA lige, kaj drugega pa niti ni premogel, zdej tudi šuter ni več, vsaj ne kaj posebnega. Še takrat ko je imel dobre tekme, je zelo nihal... podobno kot Nemanja Vranješ, ki je podaljšal z Mornarjem.

Se pa že čez dober mesece začenja ABA liga...

Kurzweil ::

Kurzweil ::

Gigi Datome odhaja v penzijo...

Sicer pa sta za Ilirijo podpisala Mirko Mulalić in Tadej Ferme...

Se pa že čez dobra 2 tedna začenja liga ABA... če koga zanimajo rezultati pripravljalnih ekip ABA lige... takole na hitro, brez neke resne podlage in ogleda tekem vidim, da se je zaenkrat pri COL najbolj izkazal Sow, so pa to zgolj pripravljalne tekme...

Kawhi ::

Kaj pa je z Westermannom? Ga ni v rusterju pri Oli. Ga izgleda ne bo, če so vzeli Dragičevoća?

Kurzweil ::

Kawhi je izjavil:

Kaj pa je z Westermannom? Ga ni v rusterju pri Oli. Ga izgleda ne bo, če so vzeli Dragičevoća?


To se tudi jaz sprašujem... pa je bil del rosterja na strani ABA lige, mislim, da na strani Cedevite Olimpije, Eurobasketa,... sedaj pa ni več... zgleda so šlo od Hollatza... Westermanna do Radičevića?!

Mimogrede, vidim, da dobro oz. vsaj zgleda tako, na pripravljalnih tekmah igra tudi Ščuka...

Kawhi ::

Proti Panathinaikosu je bil dober. So kar lepo igrali. Ja. seveda Radičević, ne Dragičević (ki je že nekaj let v penziji) ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kawhi ()

Kurzweil ::

Se mi je nekako zdelo, da Arturs Žagars po odličnem SPju, kjer je s 17 podajami tudi postavil rekord Svetovnih, ne bo dolgo član litovskega kluba Nev?žis K?dainiai. Zanj se resno zanima turški Fenerbahce.

Kurzweil ::

Po tem, ko je Nemanja Bjelica lani praktično izpustil celotno sezono, sedaj trenira s Crveno Zvezdo, s katero bi znal podpisat... ne vem zakaj, ampak nekako pričakujem, da bo tudi Partizan pripeljal še koga.

Mimogrede, danes igra COL pripravljani tekmo s Šenčurjem... če za COL ne bo igral Edo Murić, bo pa zato za Šenčur Dino Murić...

Kurzweil ::

Žiga Dimec se iz Japonske seli v Turčijo, podpisal je za Mersin BBGSK.

Kurzweil ::

Po 10-ih letih se v Igokeo vrača Nemanja Gordić...

Po 13-ih letih se v Crveno Zvezdo vrača Nemanja Bjelica...

Včeraj je Cedevita Olimpija z 81:80 v pripravljalni tekmi premagala Šenčur... Kot pa sem tu že pisal, pa je bil spet najboljši pri Cedeviti Olimpiji Amadou Sow...

Serge Ibaka je podpisal za nemški Bayern

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

Kurzweil ::

Jaka Klobučar prihaja v Cedevito Olimpijo

In kje za vraga je Leo Westermann? :D

Kurzweil ::

Po Sergu Ibaki, se s Bayern seli še Dino Radončić...

Kurzweil ::

Cedevita Olimpije je že izpadla v abaligaškem četrtfinalu Super pokala proti Igokei, rezultat je bil 75-65.

Groot ::

Glede na videno danes se ne obeta ravno blesteča sezona.

Kurzweil ::

Tole zaenkrat res ne izgleda dobro.

Se ma še vedno sprašujem, kje je Westermann? :D

Kurzweil ::

Cedevita Olimpija - Mega 75:88

Po porazu proti Igokei, je danes v razigravanju od 5. do 8. mesta Cedevita Olimpija izgubila še 2. v dveh dneh. Ja, superpokalne tekme niso nekaj, za kar bi umirali, vseeno pa pokažejo malce rosterje in igro ekip, ki je vsaj po zaenkrat videnem in po parih pripravljalnih tekmah, milo rečeno zaskrbljujoča.

Sem že včeraj hotel napisat, da ima Mega spet zelo neugodno, predvsem pa talentirano ekipo in da bo Cedevita Olimpija danes težko premagala to ekipo, no, sledil je še en gladek poraz.

Kaj preveč pametni pri sestavi ekipe letos COL ni bila, vsaj kar se američanov tiče, pa čeprav je Sow v pripravljalnem delu odigral par dobrih tekem, za Cobbsa sem sicer prepričan, da je boljši, kot trenutno kaže, za Jonesa pa smo tako vedeli, da je "tier 2" tuja okrepitev.

Še bolj skrbi dejstvo, da je Matković že šel na pregled z magnetno resonanco (koleno), še preden se je sezona zares začela. Manjka seveda tudi Murić, ampak vse skupaj še vseeno zelo skrbi. Tudi sicer se mi zdi, da ima Olimpija v rosterju kar nekaj t.i. "injury prone" košarkarjev, tako da se mi zdi, da se bomo čez sezono kar naposlušali, kako bi bilo, če bi bili vsi zdravi oz. ekipa kompletna.

Mimogrede, danes je Jaka Klobučar končal tekmo z indexom -11

Tole zaenkrat res ne zgleda obetavno, po drugi strani pa bo res zanimivo letos spet spremljat Mego in kar nekaj talentov, ki jih premore ta klub - v prvi vrsti Topić, Đurišić in še kar nekaj ostalih.

Po zaenkrat videnem imam občutek, pa upam, da se motim, da bo letos Cedevita Olimpija daleč od igre, ki prinaša boj za 3. oz. 4. mesto.

Budučnost bo letos zgleda na povsem solidni ravni, po teh pripravljalnih in superpokalnih tekmah kaže, da bo SD Derby našega Andreja Žaklja še bolj trn v peti, kot je bil lani... FMP se zdi, da je precej nižje kot lani. Zanimivo bo videt spet Zadar, saj spet igrajo brez klasičnega organizatorja oz. sta na tem položaju Mekić in Lakić, sicer pa imajo v rosterju par grinderjev, tipa Božić (ki včeraj ni igral), Ramljak in Mazalin... v Zadru pravtako ostajata Dario Dražnjak in Karlo Žganec... torej jedro je bolj kot ne isto, kot lani, kar mi daje slutiti, da so finance v tem klubu vendarle bolj urejene, kot denimo v Splitu, ki je zamenjal celotno ekipo... zanimivo sezono zna imeti tudi Cibona, ki na pripravljalnih tekmah parkrat prav pozitivno presenetila. Igokeo tudi vidim nekje med 4. in 6. mestom.

Sicer pa bo spet očitno tako, vrh seveda CZV in PAR, pa potem za njima Budučnost, potem pa verjetno od 4. do 8. mesta ena velika borba in izenačenost. Za kakšnega popolnega outsiderja, bo treba še malce pogledat tekme oz. katere bodo tiste ekipe, ki se bodo borile za obstanek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

Kurzweil ::

Imam pa eno vprašanje... pa ne vem, če nisem nekoč v nekem topicu tu na ST že to spraševal...

Namreč 27. oktobra bi šel na tekmo Partizan - Crvena Zvezda v Beograd, da se enkrat v živo na lastne oči prepričam, kako izgleda zadeva... seveda so potem prazniki in bi še malce pohajkoval po Beogradu in okolici, recimo 4-5 dni...

Vem, da gredo vstopnice zelo hitro, malce googlam, pa zaenkrat ne najdem noben info, pa ne bi rad zamudil presale vstopnic za to tekmo... zato me zanima, če je že kdo bil, kako hitro običajno gredo vstopnice, predvidevam, da v enem dnevu? Koliko časa prej gredo v prodajo?

Seveda pa upam, da bo tekma v Areni (zaenkrat še tam na strani ABA lige ne piše nič oz. še jaz nič nisem našel), bom pa mogoče še isto sezono šel na kakšno tekmo Partizana/Crvene Zvezde, morda celo oboje, ko bosta slednji ekipi igrali v Evroligi.

Hvala za kakršenkoli info, nasvete oz. priročne napotke...

Kurzweil ::

Še tretji poraz Cedevita Olimpije v Superpokalu lige ABA. Po Igokei in Megi, je bil po podaljši kot ljubljančanov boljši še FMP - rezultat 85:81

Sicer pa danes še 3 tekme, finale med Partizanom in SC Derbijem našega Andreja Žaklja pa ob 21:00. Da ne bo na koncu Andrej Žakelj v tej sezoni pristal višje, kot Cedevita Olimpija, ker ekipa je precej simpatična, pa se Borna Kapusta še ni prebudil iz zimskega spanja.

Mimogrede, Stefan Jović se seli v Valencio.

komentar2021 ::

Nisem gledal SCD, ampak glede na to, da so zmagali proti FMP-ju in BUD, so zelo resna ekipa. Tekma pa se tudi igra v Podgorici, tako da...

komentar2021 ::

Kurzweil je izjavil:


Vem, da gredo vstopnice zelo hitro, malce googlam, pa zaenkrat ne najdem noben info, pa ne bi rad zamudil presale vstopnic za to tekmo... zato me zanima, če je že kdo bil, kako hitro običajno gredo vstopnice, predvidevam, da v enem dnevu? Koliko časa prej gredo v prodajo?

Seveda pa upam, da bo tekma v Areni (zaenkrat še tam na strani ABA lige ne piše nič oz. še jaz nič nisem našel), bom pa mogoče še isto sezono šel na kakšno tekmo Partizana/Crvene Zvezde, morda celo oboje, ko bosta slednji ekipi igrali v Evroligi.

Hvala za kakršenkoli info, nasvete oz. priročne napotke...

Hitro gredo karte, računaj da je nekaj tisoč ljudi s sezonskimi kartami za KKP (nisem spremljal številke, ugibam pa, da je številka "sezoncev" za to sezono nižja), mislim pa, vsaj koliko pomnim prejšnje tekme, da je bilo tako, da so lahko zgolj "sezonci" "dvignili" oz. kupili karte, za tiste, ki so želeli na zgolj to posamično tekmo. Pač da niso prihajali navijači "prosto po Prešernu", ampak da je domači teren imel smisel. Kar pa je lani nekako padlo v vodo, ko je Mijailović očitno popustil pod pritiskom in dovolil karte tudi v prosti prodaji, kar je omogočilo potencialne izgrede, ki jih sicer lani na srečo ni bilo. Tekma mora biti v Areni, to je edino smiselno, glede na verjeten interes. Mislim pa, da je stran Ticketline.rs ali nekaj takega, zagotovo pa ne bo še tako zgodaj prodaje kart.

Zgodovina sprememb…

Kurzweil ::

Evo, zmaga SC Derbyja v finalu superpokala ABA lige! Rezultat 83:81...

Čestitke Andreju Žaklju in njegovi ekipi, kot sem že pisal zgoraj, SC Derby ima letos zelo simpatično ekipo, jih bo lepo gledat.

Sicer tale Superpokal ni nekaj, zaradi česar bi umirali, ampak če ne drugega, je bil odličen za uigravanje ekip, nas, ki nas zanima, smo dobil dober preview nekaterih rosterjev v ABA ligi, kot pa sem že pisal, pa je to tudi velika priložnost za manjše klube, da kaj dosežejo.

SC Derby bo, kot sem že pisal, letos zelo neugoden... Mega ima tudi neverjetno ekipo mladih talentov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

Kawhi ::

Partizan je do sedaj prodal že preko 11k sezonskih kart.

Kurzweil ::

Hvala obema za info (komentar2021 in Kawhi)...

WTF... torej je na voljo še slabih 10k vstopnic... nekako imam občutek, da bo zelo zelo težko sploh do karte pridet.

Mimogrede, je kdo za ABA fantasy? Lani sem bil izmed vseh v ligi ABA na 5. mestu, če ne bi v zadnjem krogu pozabil odstranit iz rosterja Mavro, ki sem vedel, da ne bo igral zadnjega kroga in vanj dal playa SC Derbyja, katerega priimka se trenutno ne spomnim, ni pa več član tega kluba,... bi bil 1., ampak sem žal zaštrikal zadnje kolo oz. nisem pravčas zamenjal :D Sem bil pa vsaj 1. v Sloveniji, če se malce pošpanam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

Kurzweil ::

Kot se je šušljalo že nekaj časa... nov branilec v COL je Dewayne D.J. Stewart

Še vedno pa ne razumem tistega štrikanja glede Westermanna in Radićevića, zdle na bo ne enega, ne drugega... oz. niti ne vem več :)) K

Kako to sestavljajo ekipo... mimogrede, sezona v ABA ligi se začne točno čez teden dni, v Eurocupu pa čez 11 dni, ko bodo prav ljubljančani odigrali prvo tekmo proti Hapoelu, kjer igra recimo John Holland, ki je bil še lani član Crvene Zvezde.

No, pa če sem že ravno omenil začetek sezone v ABA ligi in Eurocupu, se Evoliga začenja čez natanko 2 tedna.

Končno spet basket...

Kawhi ::

Ja, so smešni. Westermanna mislim da sicer uradno niso potrdili, so pa, kolkr se spomnim, potrdili Radićevića

Kurzweil ::

Naš Petar Vujačić je nova okrepitev Zadra! Upajmo, da bo več igral, kot je lani Leon Šantelj, slednji pa bo letos igral v belgijskem Belfius Mons-Hainaut.

Kurzweil ::

Danes ob 17:30 je superpokalna tekma med Olimpijo in Heliosom. Prenos na Sportklub, kot kaže, pa bo prenos tudi na Youtubu.

Kurzweil ::

Šiško zapustil Rio Breogan že po eni tekmi in napovedal konec kariere

Kolikor slišim (neuradno), bi naj tudi Andrej Stavrov končal kariero.

Tiger ::

No, duševna bolezen ni več tak tabu, nazadnje je tudi Ricky Rubio prekinil kariero.

2dark ::

Kurzweil je izjavil:



Kolikor slišim (neuradno), bi naj tudi Andrej Stavrov končal kariero.


Zakaj bi pa Stavrov končal kariero? A ni saniral poškodbe?
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Kurzweil ::

@Tiger, to je govora o Šišku ali Stavrovu?

@2dark, tako čujem od ljudi, ki so malce bolj resno vpeti v basket pri nas, ni pa to še nič uradno. Je pa Gašper Okorn pred kratkim v intervjuju izjavil, da je kolebal med Stavrovom, čigar napredek/vrnitev ni šla po planu, namesto njega, pa je v Krko iz Heliosa prišel Bačvić, ki pa, kolikor sem spremljal pripravljalne, zaenkrat ni pokazal še nič posebnega. Je pa bila želja Okorna, da čim bolj obdrži jedro domačih/mlajših košarkarjev, tako da so v Krki obdržali Stergarja, Jurkovića, Škedlja, Macuro in še nekatere mlajše...

Se pa jutri začenja liga ABA, s tekmo Split - SC Derby. SC Derby je trenutno poleg Mege najbolj vroče ime, po zaenkrat prikazanem... tako, da je SC Derby tule gladko favorit. Je pa tažko karkoli napovedovat, kar se Splita tiče, kar je to, razen par posameznikov, povsem na novo sestavljena ekipa. Zaenkrat moram rečt, da vidim Mornar in Split nekje na dnu ABA lige, bomo videli, če bo Krka letos pokazala kaj več od boja za obstanek, določene prebliske in možnosti za to so že pokazali.

Mimogrede, Varese je včeraj premagal FMP z rezultatom 73:71, tako da se FMP ni uvrstil v Ligo prvakov. Igra pa za Varese letos Willie Cauley-Stein, torej še lani soigralec Luke Dončića pri Dallasu.

Kurzweil ::

Po tem, ko je za Budučnost pred dnevi podpisal Brandon Paul, je danes podpisal za ta klub še Yoan Makoundou, zelo zanimiva okrepitev.

Je pa pred dnevi Cameron Reynolds odšel v Promitheas Patras... je pa treba priznat, da se lani razen parih prebliskov, ni pretirano znašel. Na začetku lanske sezone je precej obetal oz. se je pričakovalo, da bo dal več od sebe.

Kurzweil ::

ABA liga, let's go... danes se začenja sezona v ABA ligi...

Split : SC Derby
Friday, 29.09.2023 18:00 CET

Cedevita Olimpija : Mega MIS
Saturday, 30.09.2023 18:00 CET

Budućnost VOLI : Zadar
Saturday, 30.09.2023 18:30 CET

Igokea m:tel : Crvena zvezda Meridianbet
Saturday, 30.09.2023 20:00 CET

Borac Mozzart : Cibona
Sunday, 01.10.2023 18:00 CET

FMP Soccerbet : Krka
Monday, 02.10.2023 17:00 CET

Partizan Mozzart Bet : Mornar-Barsko zlato
Monday, 02.10.2023 19:00 CET

Kurzweil ::

Leo Westermann je podpisal za nemškega prvoligaša HAKRO MERLINS CRAILSHEIM

... me zanima, zakaj na koncu ni podpisal za Cedevito Olimpijo, še bolj zanimivo bo spremljat, kako se bo Westermann odrezal v tej nemški ekipi in kako Radičević v COL...

Kurzweil ::

Menda sta tako Partizan, kot Zvezda, že pri 16.000 prodanih sezonskih vstopnicah... ja, bom jaz šel v Beograd na tekmo pet PAR in CZV :))

Kurzweil ::

FMP - Krka 97:99

Krka je po podaljšku premagala FMP. To je sploh prvič, da so novomeščani premagali FMP na njihovem terenu. Moram rečt, da tole zgleda zelo solidno, sicer so vmes hudo padli, ampak nekaj šteje tudi to, da so na koncu vendarle zdržali.

Izpostavit je treba Jurija Macuro, ki je v samo 22 minutah tekme dosegel 23 točk (met iz igre 9/10), sicer tudi proste mete 5/10, ampak pobral je še 8 skokov in tako končal tekmo z indexom. Če ne bo na zadnji tekmi med Partizanom in Mornarjem, ki ravno poteka nekdo izstopal, bo Jurij Macura tudi MVP kroga, pa mislim, da bi moralo biti tako, ker sem mnenja da pri Mornarju nihče ne bo prišel do tega indexa, pri Partizanu pa verjetno nihče ne bo mogel, ker bo Obradović rotiral, še posebje če bo kakšna večja razlika.

Sicer pa odlično tudi Hamilton, Špan in Cerkvenik. Zdi se, da bo tudi Cousins dobra okrepitev, tako da kot kaže, bo precej dela samo z Edosmowanom, ki na trenutke izgleda, kot da ima 220cm in ne 206cm.

Zgleda obetavno, mogoče pa letos ne bo zgolj bitka za obstanek.

Kurzweil ::

Evo, končal se je prvi krog lige ABA:

Split - SC Derby 72:76
Olimpija - Mega 89:87
Budučnost - Zadar 103:73
Igokea - Zvezda 63:81
Borac - Cibona 86:79
FMP - Krka 97:99
Partizan - Mornar 110:78
...statistike tekem

Lepo, ABA liga se je začela z zmago obeh naših predstavnikov! Olimpija je gotovo pokazala boljši obraz, kot v pripravljanih tekmah, predvsem pa v supepokalu ABA lige. Še najbolj je za pohvalih Cobbsa, ki je imel dobro tekmo in zadel tudi odločilen met in Karla Matkovića, ki upam, podobno kot pri Juriju Macuri, da ima končno eno zdravo sezono, da pokaže vse kar zmore.

Krka sezono odpira odlično, sploh prva zmaga proti FMPju na njihovem terenu v ligi ABA in prva gostujoča zmaga Krke v zadnjih 3 letih lige ABA. Ekipa je sestavljena lepo, jedro domačih je ostalo, razen Stavrova, slednji pa igrajo lepo vlogo. Malce se še išče Bačvić, od tujcev pa se zdi, da sta Hamilton in Cousins posrečeni okrepitvi, s tem, da malce dvomim pri Edosomwanu, pa sem prepričan, da bo tudi slednji pokazal več. Jurij Macura pa odlično, kot sem že napisal v enem od zgornjih komentarjev, upam, da končno sestavi eno zdravo sezono, ker bi bil zlata vreden tako za Krko, kot za reprezentanco - to kolo je bil zasluženo MVP kroga!

V naslednjem krogu pa oba naša predstavnika čaka težka preizkušnja, saj se bosta obe ekipi pomerili z beograjskima kluboma, torej Partizanom in Zvezdo.

Moram rečt, da je SC Derby pričakovano premagal Split, ki bo letos verjetno kar životaril nekje na zadnjih štirih mestih. Budučnost vidim lepo na 3. mestu oz. morda na 4., če uspe Olimpiji nekako naredit malce več, kot lani. Zadar je obdržal jedro ekipe z Božičem na čelu, tako da jih pričakujem nekje na 6. mestu oz. so nekje v rangu z Igokeo. FMP je letos opazno slabši in bo igral verjetno malce manjšo vlogo, kot smo vajeni zadnja leta. Cibona niti nima tako slabe ekipe, je pa bojda stanje v krubu zaradi financ alarmantno, tako da v primeru, da stvar eskalira dalje oz. se ne najde rešitev, bo morda to klub, ki bo letos na dnu. Borac vidim nekje tu kot lani, Mega bo precej nihala ima pa par res velikih potencialov, tako da jih bo veselje gledat. Mornar moram priznat, da me je precej presenetil, imajo precej bolj resno ekipo, kot je delovalo oz. so bili od vseh klubov največja enigma... zadnji so sestavili ekipo, lep čas ni bilo o njih niti besede, dejansko nisem zasledil, da bi sploh odigrali kakšno pripravljalno tekmo, pa zgleda da jim je nekako uspelo. Zvezda in Partizan pa bosta seveda zgodba zase, res noro, ko vidiš 14.000 ljudi na tekmi Mornar-Partizan... bojda imata že oba kluba 17.000 prodanih sezonskih vstopnic. Ko sem že ravno pri Partizanu, slednji bi naj imel še 25% višji budget kot lani, bojdat pa se išče še 2 okrepitvi, enega organizatorja igre in Cabocla, o čemer se že lep čas govori.

/////

Danes se začenja tudi Eurocup, in Cedevita Olimpija gostuje pri Tel Avivskem Hapoelu, kar pomeni, da bo zmaga v gosteh res presenečenje. Če spomnim, letos gre za razliko od lani v 2. del tekmovanje 6 in ne 8 ekip, s tem da Olimpija igra verjetno v težji skupini A. Pa da dodam še morda to, da je letos verjetno zadnjič ločena Fibina Liga prvakov in Eurocup, saj naj bi se ta dva tekmovanja drugo leto združila. Glavna favorita v tem tekmovanju pa verjetno Joventut in Gran Canaria, kjer je trener naš Jaka Laković.

/////

Evroliga pa se začenja v čez 2 dni, odpirata pa ju ravno prej omenjena beograjska kluba... Partizan proti ASVELu, ki ima letos odlično ekipo in Crvena Zvezda proti izraelskem Maccabiju. Predsednik Zvezde je pred dnevi govoril o tem, da je cilj zgolj en sam, uvrstitev na final 4!

Mimogrede, ker smo tu že precej govorili o plačah, sploh tistih najbolj plačanih košarkarjev v Evroligi... dodajam seznam najbolj plačanih košarkarjev v Evroligi za to sezono.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prva slovenska nogometna liga (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
21629814 (1462) c3p0
»

ABA, Eurocup, Evroliga 2022/23 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šport
47439246 (7934) Kurzweil
»

ABA liga 2021/22 (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Šport
58965707 (17337) Kurzweil
»

CEDEVITA OLIMPIJA

Oddelek: Šport
172743 (1687) scipascapa
»

ABA liga 2017/18

Oddelek: Šport
202070 (1388) scipascapa

Več podobnih tem