» »

ABA, Eurocup, Evroliga 2022/23

ABA, Eurocup, Evroliga 2022/23

««
10 / 10
»
»»

Kurzweil ::

Kar se Mirotića, Campazza, Punterja in Ledaya tiče... mislim, da je tako...

Ne bi ugibal glede plač pri Barceloni... vem pa, da prav vsi viri, ki sem jih uspel pogooglat, kažejo da imajo takšen budget... v tem rangu je bil nekoč tudi CSKA... če imaš kakšen drug vir, pa se priporočam...

Curve Ball ::

No, daj napiši po tvoje plače za prvi tim in kako boš prišel do 45 milijonov? Eno je budget prvega tima, drugo pa celoten budget kluba. Real in Barcelona imata ogromen pogon, ki ni vezan na prvi team.

Kurzweil ::

Curve Ball je izjavil:

No, daj napiši po tvoje plače za prvi tim in kako boš prišel do 45 milijonov? Eno je budget prvega tima, drugo pa celoten budget kluba. Real in Barcelona imata ogromen pogon, ki ni vezan na prvi team.


Verjetno je že tako, kot praviš, da ta budget pri Barceloni obsega še precej več... torej vse pogone, verjetno imajo pod sabo tudi razne akademije, precej več klubov in selekcij... vprašanje kaj vse to zajema... mi je pa nekako nehvaležno kaj trdit, ker ne ti, ne jaz, nimava kredibilnih podatkov. Bi bilo zanimivo videt, kdo vse je še na plačilni listi Barcelone, ki je posojen v kakšen drug klub... ne bi se čudil, če je seznam precej dolg...

Kurzweil ::

Tule je kar precej podatkov na enem mestu... sicer za lansko sezono, kar nima veze z letošnjim Partizanom in Zvezdo... se pa tudi tu vidijo iste številke, kot praktično povsod... torej da imata Real in Barca tam nekih 40-45M€... kar je zanimivo tu, je dejstvo, da če poscrollamo malce nižje, so vidne plače igralcev, ki zajemajo cca zgolj 50% proračunov... kar velja za vse klube...

Curve Ball ::

Average Team Budget

$10.9M/yr

Lowest Team Budget

$7.3M USD/yr

MAX Team Budget

$22.4M/yr

No, tudi iz tvojih podatkov se vidi, da je med najmanjšim budgetom in največjim budgetom cca 3kratna razlika. Letos ne Partizan in ne Zvezda niti približno nimata najmanjšega budgeta v ligi. Tako da je razlika maksimalno krat 2. Ja, je več kot sem mislil (sicer še vedno mislim, da je razlika še manjša, zaradi lokalne folklore in državnega financiranja se pač mora skrivati velikost budgeta in ga prikazovati manjšega ko je). V Aba ligi so pa razlike precej, precej večje.

komentar2021 ::

Kar se tiče Campazza - menda je CZ morala plačati tudi nek delež Realu za odkup, imel je nek dogovor s klubom, nisem toliko seznanjen, kolikor pa mi je znano ni uradnih številk. Pomemben je vir denarja, od kje CZ toliko denarja za igralca, saj ta denar ni mogel priti od sezonskih kart (koliko navijačev CZ je vzel sezonsko - če bi šlo za impresivno številko bi eden od tistih, ki so v glavnih vlogah že javil medijem), niti od prodaje igralcev, Čović kot predsednik kluba pa zagotovo ni vložil toliko svojega denarja.

Včerajšnjo tekmo je težko na pameten način komentirati.

Zgodovina sprememb…

komentar2021 ::

Kurzweil je izjavil:

Pogledam danes rezultat četrtfinalne tekme Partizan - SC Derby in sem zelo presenečen navsezgodaj...

Partizan - SC Derby 83:84

Kdo gledal tole tekmo? Predvidevam, da je Partizan ni vzel preveč resno?

Če LeDay ne more zadeti ko je povsem sam na trojki, Lessort enega od dveh zicerjev, Punter na -1 meče za tri v zadnjih sekundah tekme, naj vsak presodi po svoje - ali je šlo za slab šuterski dan, slabo kakovost igralcev, pad samozavesti ali sabotažo. Dodajmo še informacijo, da je nekdo ponudil Vukčeviću možnost da zapusti ekipo, očitno brez dovoljenja Obradovića (glede na to, da ne ve kaj je z njim, kje je, kaj dela...).

Zgodovina sprememb…

Matheus ::

Brezveze se kregate okoli plač igralcev, že samo zaradi različnih davčnih zakonodaj. V Srbiji še na kakšen drugačen način porihtajo finance.

Kurzweil ::

Matheus je izjavil:

Brezveze se kregate okoli plač igralcev, že samo zaradi različnih davčnih zakonodaj. V Srbiji še na kakšen drugačen način porihtajo finance.


Se strinjam... kot sem napisal, nihče nima kredibilnih podatkov, tako da nima smisla preveč o tem razpravljat, vseeno pa sva prišla do določenih ugotovitev in zaključkov... se pa nisva niti prepirala... malce debate...

Kurzweil ::

Saj ni res, pa je! Partizan Stožice prijavil kot domačo areno

Torej zaradi nerazpoložljivosti Stark Arene... najprej sem pomislil, da zaradi dejstva, ker bodo navijači Partizana glasnejši od domače publike :))

Curve Ball ::

Star info (pa verjetno samo podjebavanje) https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti...

Kurzweil ::

Aja, nisem prej nikjer zasledil... ko smo že ravno pri Parizanu, jutri je 2. tekma Partizana in SC Derbyja... pričakujem +30 za Partizan, bi bilo pa res zelo zanimivo videt, kaj bi se zgodilo, da pride SC Derby do res velikega presenečanja...

Če pride do finala PAR-CZV, študiram, da grem na kakšno izmed tekem... če sem že ravno zamudil priložnost v Evroligi... predvidevam, da gredo karte v enem dnevu? Že bil kdo?

Kurzweil ::

Vidim, da je Josh Adams pri Cedeviti Olimpiji out za to sezono... pa ravno ko je ujel malce boljšo formo oz. mu verjetno pod Alilovićem bolj ugaja...

Groot ::

Ja zelo verjetno ga ne bomo več videli v Sloveniji.

Kurzweil ::

Groot je izjavil:

Ja zelo verjetno ga ne bomo več videli v Sloveniji.


Imam tudi jaz takšen občutek... tam pod Golemcem kar nekako ni prišel do izraza, kot še kdo drug... zadnje tekme je bil med boljšimi posamezniki... podobno je pri Budučnosti, ko sedaj bolje in več igrajo Atić, Kamenjaš... Reynolds pa praktično skoraj nima več vloge v ekipi...

Kurzweil ::

Druga tekma četrtfinala...

SC Derby - Partizan 79:81

Partizan se je res komaj zlizal, po tem, ko je zaostajal praktično 95% tekme... škoda za 22 izgubljenih žog SC Derbyja, bi rekel, ko bi bile slednje posledica dobre obrambe Partizana, tako pa je bilo res ogromno precej poceni... se pa tudi pozna, da je letos prvi play SC Derbyja Loren Jackson, pred končnico zapustil črnogorski klub.

Respect Andreju Žaklju za vodenje ekipe... je pa zgleda tista serija Partizana proti Realu pustila posledice... si sploh neznam predstavljat, kaj bi se zgodilo, da bi še tole danes dobil SC Derby in bi Partizan izpadel... za nameček pa še na papirju lažje delo za COL v polfinalu...

komentar2021 ::

Kurzweil je izjavil:


Če pride do finala PAR-CZV, študiram, da grem na kakšno izmed tekem... če sem že ravno zamudil priložnost v Evroligi... predvidevam, da gredo karte v enem dnevu? Že bil kdo?

Mislim, da je malo prezgodaj za komentarje v tem stilu...:)

Kurzweil ::

Ja, ni vse povsem samoumevno :) Se je pa treba prej pozanimat, ker verjetno ko gredo karte v prodajo, je treba hitro nabavit...

Se pa danes začenja F4 v Kaunasu, kar se Evrolige tiče...

17:00
Olympiacos - Monaso

20:00
Barcelona - Real

Kurzweil ::

Danes ob 19:00 torej odločilna tekma med Partizanom in Cedevito Olimpijo. Na eni strani kvaliteta in po drugi strani večja nervoza sta gotovo na strani Partizana. Cedeviti Olimpiji pa bi več kot sedlo tole presenečenje, po milo rečeno slabi sezoni v Eurocupu.

So pa očitno pri Igokei že zavihali rokave... vrača se Edin Atić, pred kratkim je podpisal tudi Zoran Nikolić, podaljšal je Kosta Kondić, na položaj organizatorja igre pa so pripeljali Stefana Moodyja, ki je nazadnje igral za grško Lariso.

oo7 ::

Olimpija je začela slabo.

scipascapa ::

in še huje končala :)

Groot ::

Ja včeraj je bilo spet kar mučno gledat igro COL. Preprosto se vidi da nimajo toliko kvalitete da bi lahko parirali ekipam kot sta Partizan in Zvezda, razen če pač met noro dobro steče.

Me sedaj prav zanima kakšna bo reakcija proti Heliosu. Ne bi bil presenečen, če gre serija v 5. tekmo.

Bo pa tudi zanimivo spremljati kaj bo ostalo od trenutne ekipe COL v naslednji sezoni. Yogi sem prepričan da odhaja, ne vidim možnosti da bi ga še uspeli zadržati čeprav nima tako vrhunske sezone da bi se res lahko top prodal. Vseeno pa se bodo zagotovo našli kakšni Turki da ga poberejo. Adamsa tako ali tako že ni več. Alibegović naj bi bil tudi na izhodnih vratih, čeprav ga je meni osebno žal. Kosi upam da gre daleč stran, ker res ne sodi v ekipo na takšnem nivoju. Precej podobno velja za Gnjidića. Jeremič je sicer dobro začel sezono, ampak je sedaj v drugi polovici popolnoma odpovedal, zato ga tudi ne bi posebej pogrešal.

Najbrž gotovo ostanejo: Zoki, Murič, Omić, Radović, Ščuka, Glas, Ciani.

Vse ostale bi dal med vprašljive. Osebno bi zadržal vsaj še Matkovića in Alibegovića.

Kurzweil ::

Punter za 2 leti v Barcelono
Lessort pa v Panathinaikos

Kurzweil ::

Tole ne bo držalo glede Punterja, slednji ni odšel v Barcelono, ampak je za 2 leti podaljšal s Partizanom... mimogrede, nov trener Splita pa je postal Slaven Rimac.

Kurzweil ::

««
10 / 10
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prva slovenska nogometna liga (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
21629981 (1629) c3p0
»

Svetovno prvenstvo v košarki 2023 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Šport
82244270 (15053) 2dark
»

ABA liga 2021/22 (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Šport
58966083 (17713) Kurzweil
»

CEDEVITA OLIMPIJA

Oddelek: Šport
172760 (1704) scipascapa
»

ABA liga 2017/18

Oddelek: Šport
202079 (1397) scipascapa

Več podobnih tem