» »

pošiljamo signale po vesolju, kaj pa če so vesoljci hostile?

pošiljamo signale po vesolju, kaj pa če so vesoljci hostile?

1 2
3
»

DarkSite ::

Aja, da ne bo pomote, drgač upam, da so vesoljci tam zunaj. :D

Danes pač zagovarjam stran, kjer smo prvi v nasi galaksiji. Jutri bom mogoče zagovarjal stran, da obstajajo :D ali kako simulacijo :D

Lowink ::

Če je komunikacija znotraj civilizacije svetlobna hitrost se napredek celote upočasni ali drugače, nadaljni razvoj se razdeli. Neki preboj v tehnologiji povzroči apetit vračanja na že poznana osončja.. dodamo še RL razmerja..

Pithlit ::

DarkSite je izjavil:

Okapi je izjavil:

DarkSite je izjavil:

Vesolje ne rabi biti neskocno staro.

Mora biti, če hočeš to, da smo edina civilizacija, ki jo poznamo, uporabiti kot dokaz, da smo edini ali vsaj prvi v vsem vesolju.

Morda je tisoče civilizacij pred nami propadlo, še preden so se lahko začele širit po vesolju. In lahko se trenutno na tisoče civilizacij uspešno širi po vesolju, ampak so se začele širiti prepozno, da bi nas že dosegle.


Če drži, da so civ potem drži, da jih je veliko propadlo a tudi nekaj jih je preživelo. Od teh se jih nakaj širi. Nekaj se jih širi ze nekaj milijard let nekaj pa samo par mil let nekaj pa se jih je komaj zacelo. Če je katera od njih v nasi galksiji in se siri nekaj mil let bi morala biti ze povsod. Torej kje so te civ v nasi galaksiji. Kakor vem nič ne preprečuje potovanja iz enega konca galaksije na drugi konec.

Kar je zunaj observable universa pa je za nas nedosegljivo. Ampak tle je govora o nasi Milky Way galaksiji.

Lej. Še enkrat. 'Vidimo' nekih 150 svetlobnih let okoli sebe. Efektivno sicer bližje 70 do 90. Naša galaksija jih ima 100000 počez. Niti do konca lastnega nosu ne vidimo. In ne, to da 'bi morali biti povsod' še zdaleč ne pomeni da bi jih mi morali tudi videti... oziroma da bi morali biti nekje v tej malenkosti galaksije ki jo dejansko vidimo. Prostorčas je ena taka funny zadeva... Če se Sgr A* razpoči, mi tega ne bomo pogruntal še ~20000 (+/- malenkost) let. To kar mi tam trenutno 'vidimo' je torej staro 20000 let in mogoče niti obstaja ne več.
Life is as complicated as we make it...

JanBrezov ::

DarkSite je izjavil:

Če drži, da bi morale biti civ povsod potem bi morali biti artifakti teh civ povsod tudi v nasem sistemu oz bliznji okolici. Videti bi morali ogromene strukture povsod. Ker jih ni pomeni, da smo verjetno sami v tej galaksiji oz da smo prvi.

Kdo pa pravi, da jih ni? Zakaj bi te strukture morale biti ogromne?

Na Zemlji je kar nekaj stvari, ki niso čisto razložene, npr. piramide. Morda so jih gradili Zemljani, a po načrtu koga? Kako točno? Zakaj? Tega je še več, glej oddajo Ancient Aliens @ IMDB.

Načeloma je celotna zgodovina, ki ni direktno podprta s pisnimi viri, razložena v kontekstu, ki je nam znan ali se nam zdi logičen, kar pa ni nujno tudi prava razlaga. Vsa ta zgodovina je zgolj špekulacija in bolj nazaj, kot greš, večja je špekulacija. Pa ne govorim samo o fizičnih stvareh, mišljene so tudi legende, npr. Prometheus, ki je bogovom ukradel ogenj in ga dal človeštvu. Morda je dejansko bil nek tip z drugega planeta z imenom, ki se sliši nekaj podobnega kot "prometheus", ki je dejansko kazal ljudem, kako zakuriti ogenj, čeprav so ti nezemljani imeli "prime direktive", da se to ne dela in se pod "je ukradel" skriva ilegalnost te akcije.

Ali če razložim matematično: zgodovina je par točk (=zgodovinskih dejstev) na grafu. Krivulj, ki jih lahko skoz te točke potegnemo, pa je več. Bolj ko so točke redke na grafu, več krivulj lahko skozi njih narišemo. Nekatere krivulje lahko vključujejo živa bitja, ki niso z Zemlje.

DarkSite ::

Pithlit je izjavil:

DarkSite je izjavil:

Okapi je izjavil:

DarkSite je izjavil:

Vesolje ne rabi biti neskocno staro.

Mora biti, če hočeš to, da smo edina civilizacija, ki jo poznamo, uporabiti kot dokaz, da smo edini ali vsaj prvi v vsem vesolju.

Morda je tisoče civilizacij pred nami propadlo, še preden so se lahko začele širit po vesolju. In lahko se trenutno na tisoče civilizacij uspešno širi po vesolju, ampak so se začele širiti prepozno, da bi nas že dosegle.


Če drži, da so civ potem drži, da jih je veliko propadlo a tudi nekaj jih je preživelo. Od teh se jih nakaj širi. Nekaj se jih širi ze nekaj milijard let nekaj pa samo par mil let nekaj pa se jih je komaj zacelo. Če je katera od njih v nasi galksiji in se siri nekaj mil let bi morala biti ze povsod. Torej kje so te civ v nasi galaksiji. Kakor vem nič ne preprečuje potovanja iz enega konca galaksije na drugi konec.

Kar je zunaj observable universa pa je za nas nedosegljivo. Ampak tle je govora o nasi Milky Way galaksiji.

Lej. Še enkrat. 'Vidimo' nekih 150 svetlobnih let okoli sebe. Efektivno sicer bližje 70 do 90. Naša galaksija jih ima 100000 počez. Niti do konca lastnega nosu ne vidimo. In ne, to da 'bi morali biti povsod' še zdaleč ne pomeni da bi jih mi morali tudi videti... oziroma da bi morali biti nekje v tej malenkosti galaksije ki jo dejansko vidimo. Prostorčas je ena taka funny zadeva... Če se Sgr A* razpoči, mi tega ne bomo pogruntal še ~20000 (+/- malenkost) let. To kar mi tam trenutno 'vidimo' je torej staro 20000 let in mogoče niti obstaja ne več.


Lej se enkrat. Če bi bili civ v Milkyway in bi bili artifakti tam na milijone/bilijone let bi bila svetloba ze tle pri nas. In bi vse videli.

Zakaj je tle govoro a 20k. To ni nic.

DarkSite ::

Eto malo sem poggoglal.

Do Andromede imamo cirka 25mil let s 10% svetlobne. Andromeda ni najblizja nam so še druge manjše galaksije.
Če se neka civ odpravi na to pot nas doseže čez 25mio let. Nato osvoji naso galaksijo v par mio let. To ponavlja na sosednjih galaksijah.

Če to drži, potem lahko to delajo na vseh koncih vesolja. Posledicno bi morale bit vse galaksije razen izjem zasedenih. Posebno v strnjenih skupinah galaksij. Ob predpostavki, da se razvije civ v eni izmed galaksij znotraj te skupine.

Če se pa hitrost poveča iz 10% na več pa še hitreje ...

Pithlit ::

JanBrezov je izjavil:

Na Zemlji je kar nekaj stvari, ki niso čisto razložene, npr. piramide. Morda so jih gradili Zemljani, a po načrtu koga? Kako točno? Zakaj? Tega je še več, glej oddajo Ancient Aliens @ IMDB.

Bitch please...
Life is as complicated as we make it...

DarkSite ::

In 25mio za neko "transcended" civ ni nič, ker jim je čas nepomemben.

DarkSite je izjavil:

In 25mio za neko "transcended" civ ni nič, ker jim je čas nepomemben.


transcended iz biološke v nebiolosko formo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DarkSite ()

Pithlit ::

DarkSite je izjavil:

Pithlit je izjavil:

DarkSite je izjavil:

Okapi je izjavil:

DarkSite je izjavil:

Vesolje ne rabi biti neskocno staro.

Mora biti, če hočeš to, da smo edina civilizacija, ki jo poznamo, uporabiti kot dokaz, da smo edini ali vsaj prvi v vsem vesolju.

Morda je tisoče civilizacij pred nami propadlo, še preden so se lahko začele širit po vesolju. In lahko se trenutno na tisoče civilizacij uspešno širi po vesolju, ampak so se začele širiti prepozno, da bi nas že dosegle.


Če drži, da so civ potem drži, da jih je veliko propadlo a tudi nekaj jih je preživelo. Od teh se jih nakaj širi. Nekaj se jih širi ze nekaj milijard let nekaj pa samo par mil let nekaj pa se jih je komaj zacelo. Če je katera od njih v nasi galksiji in se siri nekaj mil let bi morala biti ze povsod. Torej kje so te civ v nasi galaksiji. Kakor vem nič ne preprečuje potovanja iz enega konca galaksije na drugi konec.

Kar je zunaj observable universa pa je za nas nedosegljivo. Ampak tle je govora o nasi Milky Way galaksiji.

Lej. Še enkrat. 'Vidimo' nekih 150 svetlobnih let okoli sebe. Efektivno sicer bližje 70 do 90. Naša galaksija jih ima 100000 počez. Niti do konca lastnega nosu ne vidimo. In ne, to da 'bi morali biti povsod' še zdaleč ne pomeni da bi jih mi morali tudi videti... oziroma da bi morali biti nekje v tej malenkosti galaksije ki jo dejansko vidimo. Prostorčas je ena taka funny zadeva... Če se Sgr A* razpoči, mi tega ne bomo pogruntal še ~20000 (+/- malenkost) let. To kar mi tam trenutno 'vidimo' je torej staro 20000 let in mogoče niti obstaja ne več.


Lej se enkrat. Če bi bili civ v Milkyway in bi bili artifakti tam na milijone/bilijone let bi bila svetloba ze tle pri nas. In bi vse videli.

Zakaj je tle govoro a 20k. To ni nic.

Stari, še marsovskih asteroidov ne vidimo vseh. Kaj to, niti lune ne vidimo cele. Ti bi pa kr "ja valda bi videli artefakte par 100 (tisoč, milijonov) svetlobnih let daleč". Niti ene relativno normalne slike enega eksoplaneta nimamo. Jok brate. Slepi smo ko človeške ribice.

Dejmo mal manj 'znanje' črpat iz star trek-a.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

JanBrezov ::

Pithlit je izjavil:

JanBrezov je izjavil:

Na Zemlji je kar nekaj stvari, ki niso čisto razložene, npr. piramide. Morda so jih gradili Zemljani, a po načrtu koga? Kako točno? Zakaj? Tega je še več, glej oddajo Ancient Aliens @ IMDB.

Bitch please...

Ne razumem tega protiargumenta.

Ne glej na Ancient Aliens kot resnico. Glej na to kot primer, ki "paše" v znana dejstva. Karkoli ti misliš, da veš, ni nujno resnica.

Pithlit ::

Nope. Ne bom o znanosti razglabljala z nekom ki mi "marsovci, majkemi!" vrže pod nos.
Life is as complicated as we make it...

DarkSite ::

Lahko so FRB(Fast radio burst)ji ali kaj podobnega. Lahko bi oddajali kake signale preko katerih bi ugotovili, da so umetni. Ali pa mogoče kaki umetni pulsarji. Ali kaj tretjega. Nekaj, kar bi nam dalo vedeti da je umetno. In, če so imeli čas milijone let so tudi imeli čas za kak "svetilnik".

Lowink ::

Brez trajno spalnih komor se slabo piše medgeneraciskim potovanjem, prva druga generacije še ve za kaj se gre, naprej je pa en sam revolt, grdo bi blo.

Pithlit ::

Ti to resno? Po tem ko ti postane jasno da smo raziskali mogoče 1% lastnega predpražnika (kje je šele dvorišče) fukneš ven milijon let stare svetilnike?

Ok, I'll bite: kako pa predlagaš da poiščemo en tak svetilnik?

Včasih si res ne predstavljam kako poenostavljen je vaš pogled na stvari. Enega planeta (planeta! Večjega od zemlje - no... bolj masivnega) ušivih 4 svetlobnih let daleč ne moremo videt, bi pa neke svetilnike.

Aja FRB... In podobni signali... Smo spet pri tem da so najmanj tolk stari kot so oddaljeni. Dejmo si predstavljat da dejansko ulovimo signal z drugega konca galaksije. Ajde 50000 svetlobnih let daleč. Zna bit je umeten, pač nismo ziher. Odgovorimo. In čakamo 100000 let da mogoče dobimo potrditev? Ok, po 100k letih sestavimo ladjico in pošljemo tja nekoga. Po nekih pol milijona letih (10% c) ladjica dejansko prispe, nakar pogruntamo da je tam 400k let že vse mrtvo. Oh heck, ampak bli so pa!

Šalo na stran, a si sploh predstavljate kako neverjetno omejena je naša sposobnost raziskovanja vesolja. Nekak tko kot je za ljubljanske mravlje raziskovanje Maribora. No, v resnici imajo mravlje velik večje možnosti.

Lowink je izjavil:

Brez trajno spalnih komor se slabo piše medgeneraciskim potovanjem, prva druga generacije še ve za kaj se gre, naprej je pa en sam revolt, grdo bi blo.

Mah tudi s cryo chambers bi bila huda. Tega se ne napaja ravno z eno CR2023.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

DarkSite ::

Ni point kaj počnemo, če in ko ulovimo kak signal ali videnje ali kaj podobnega. Jst tle trenutno zagovarjam, da vesoljcev NI. Kaj sledi po signalu mi je nepomembno. Če ulovimo kakrsenkoli signal/videnje potem sem v zmoti.

Že clovestvo si zeli navezati stik z vesoljci. Posiljamo razne plosce na sondah z naso lokacijo. Posiljamo signale preko raznih METI projektov.

Zato menim, da si zelijo enako tudi oni. Dolocen % teh civ skusa komunicirati in posilja signale, gradi artifakte, ustvarja crne luknje, dyson sphere, spreminja soncne sisteme ali pa preprosto le "dimma" doloceno zvezdo, da oddaja prime stevila. Nekatere civ so nesmrtne in imajo čas na milijarde let. Vse to pomeni, da bi morali mi to že zaznati. Pa jih ne. Ker jih NI. Ker smo sami ali med prvimi.

JanBrezov ::

DarkSite je izjavil:

Zato menim, da si zelijo enako tudi oni. Dolocen % teh civ skusa komunicirati in posilja signale, gradi artifakte, ustvarja crne luknje, dyson sphere, spreminja soncne sisteme ali pa preprosto le "dimma" doloceno zvezdo, da oddaja prime stevila. Nekatere civ so nesmrtne in imajo čas na milijarde let. Vse to pomeni, da bi morali mi to že zaznati. Pa jih ne. Ker jih NI. Ker smo sami ali med prvimi.

Ali pa je civilizacij in signalov toliko, da do nas pride kaos, ki smo ga razložili kot "background radiation". Ne vidimo dreves zaradi gozda, ki je v napoto.

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Ali pa je fizika taka kot jo načeloma poznamo in je vse to kar si rekel nedostopno oz. tako ali drugače ekonomsko (materialno) nesmiselno. Tudi kolonizacija neke zvezde 1000 let stran ni tako enostavna zadeva. 1000 let mora stvar delovati. Ja, v sci-fi je vse možno, stvari letijo milijone let, ampak morda pa v praksi ni tako enostavno.

Ne vemo vsega, ampak fizika zadnja desetletja ni nekih hudih mejnikov prestavila, zgolj potrditve tega, kar že vemo in večja natančnost vsega. Potem se vedno najde kdo, ki reče, hej, ampak ne vemo vsega, sigurno gremo lahko hitreje od svetlobe....ja, ok. Ampak, kaj pa če smo že zelo blizu vsega oz. dovolj blizu, da nekih hudih prebojev ne bo?

miko22 ::

Miki N je izjavil:

brbr21 je izjavil:

Pa čeprav pravijo, da neumnih vprašanj ni.


O so, so!


evo današnji dokaz:
V službi me obvestijo,da printer ne dela.
V resnici pa ni blo papirja v pladnju.

Pithlit ::

DarkSite je izjavil:

Ni point kaj počnemo, če in ko ulovimo kak signal ali videnje ali kaj podobnega. Jst tle trenutno zagovarjam, da vesoljcev NI.

Ja.in to zagovarjaš na podlagi tega da imamo ljudje možnost raziskovati vesolje skozi kilometer dolgo pol colsko vodovodno cev par tisoč kilometrov daleč. Naš 'field of view' je tko neverjetno ozek da si niti predstavljat ne znamo.

Če bi si marsovec na luni vikendico omislil... Je mi ne bi videli. Mirne duše bi lahko sredi dvorišča sral in se nam v fris smejal. Tisti tvoj svetilnik bi moral biti velikosti konkretnega zveznega sistema, nekje relativno blizu v naši galaksiji, pa še bi morali mi precej natančno vedet kam točno pogledat. V bistvu nismo niti 100% ziher da alpha centauri sistem nima inteligentnega životinjskega carstva (smo samo precej ziher da tam ni kaj dosti brihtnega). Ušive 4 svetlobna leta stran.

V bistvu ti praviš da v morju ni omembe vrednega življenja zato ker si eno kapljico pogledal.

DarkSite je izjavil:

Vse to pomeni, da bi morali mi to že zaznati.

Ti je že Okapi povedal kako je s tem.

Pa naj te opomnim da ob tem da gledamo in vidimo le do konice lastnega nosa, hkrati to počnemo le milijoninko sekunde. Sploh v primerjavi s tvojo hipotetično nesmrtno civilizacijo ki ima neskončno časa. Še ne tolk dolgo nazaj se je sonce vrtelo okol neke skale. Še zdaj marsikdo verjame da je tista skala ploščata ko moja rit, stara pa tud tam nekje.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

JanBrezov ::

miko22 je izjavil:

Miki N je izjavil:

brbr21 je izjavil:

Pa čeprav pravijo, da neumnih vprašanj ni.


O so, so!


evo današnji dokaz:
V službi me obvestijo,da printer ne dela.
V resnici pa ni blo papirja v pladnju.

Torej printer dejansko ne dela. Brez papirja ne dela. Njihova ugotovitev je čisto ok.

Pithlit ::

JanBrezov je izjavil:

miko22 je izjavil:

Miki N je izjavil:

brbr21 je izjavil:

Pa čeprav pravijo, da neumnih vprašanj ni.


O so, so!


evo današnji dokaz:
V službi me obvestijo,da printer ne dela.
V resnici pa ni blo papirja v pladnju.

Torej printer dejansko ne dela. Brez papirja ne dela. Njihova ugotovitev je čisto ok.

Ojej...
Life is as complicated as we make it...

raceboy ::

Okapi je izjavil:

Pithlit je izjavil:

je tudi svetlobna hitrost prepočasna za kakršnekoli praktične aplikacije na nivoju kozmičnih razdalj. Par 100 let da prideš do šihta, pa par 100 let da prideš nazaj pač ni praktično.

Kot prvo, če greš s svetlobno hitrostjo, se ti zdi, da greš neskončno hitro - v hipu si na drugem koncu vesolja. Če greš nekaj počasneje, sicer na cil ne prideš v trenutku, še vedno pa se ti zdi, da si potoval veliko hitreje kot s svetlobno hitrostjo.

Kot drugo, ko bo tehnologija tako napredovala, da bomo znali potovati z recimo 10% svetlobne hitrosti, ali še hitreje, bo verjetno mogoč tudi upload, ali hibernacija. Skratka, šel boš v raketo, zaspal in se zbudil na cilju, kjerkoli to bo.

Raziskovanje in poselitev vesolja bo torej čisto mogoča. Kar ne bo mogoče, bo praktična komunikacija med različnimi deli vesolja.

Raiskovanje in naselitev vesolja bo videti nekako takole. Posadka, nekaj sto ali nekaj tisoč ali nekaj milijonov potnikov se bo vkrcalo na vesoljsko ladjo in zaspalo. AI bo križaril po vesolju in iskal planete, kjer je mogoče življenje, ali kjer obstajajo civilizacije. Ko bo kakšnega našel, bo zbudil kapitana in nekaj ključnih potnikov, da se odločijo, kaj storiti - navezati stik, naseliti planet, oditi naprej...

Potniki na taki vesoljski ladji ne bodo občutili problema astronomskih razdalj - oni bodo že naslednji dan prišlo do prvega zanimivega planeta. Problem astronomskih razdalj bodo občutili tisti, ki bodo ostali na Zemlji (in tisti, ki bodo vesolje raziskovali z drugimi vesoljskimi ladjami) - ti stoletja ali tisočletja ne bodo vedeli, kaj se je zgodilo raziskovalcem.



kaj pa ce se je tocno to nekoc nam ze zgodilo ? smo prisli mi s to ladjo ampak se je potem nekaj zalomilo. in zato se je zacelo od zacetka. moremo pa upostevat, da ne poznamo vseh zakonov fizike v vesolju, da ne recem, da skoraj nimamo pojma kaj je vesolje. ce vrzem, cez palec 500 let, da se clovestvo malo bolj "tehnicno" zaveda ?

Pithlit ::

Dejmo mal perspektive... Da si bomo mogoče lahko predstavljali. No, v resnici si ne bomo ker so cifre pač take da si ne moremo, ampak vseeno.

Voyager 1 (dejmo rečt da je človeštvo prišlo tako daleč, ker če rečemo da smo sam do lune zlezli je to neskončno žalostno) je v 46,5 letih prilezel 22,5 svetlobnih ur daleč. Zaokrožimo na en svetlobni dan. Torej 0,0027 svetlobnega leta. Ne reče, čist fantastičen dosežek z našega vidika.

Najbližji exoplanet je dobre 4 svetlobna leta daleč.

Naši najbolj zgodnji signali so prilezli cca 150 svetlobnih let daleč. Pa dajmo zaokrožit da signale lovimo tolk cajta kot jih oddajamo (pa jih ne).

Galaktični Center je od nas oddaljen cirka 20.000 svetlobnih let.

Naša galaksija meri cirka 100.000 svetlobnih let počez.

Najbližja galaksija naši (pustimo ob strani oblake) je nekih 2.480.000 svetlobnih let daleč, in meri nekih 200.000 svetlobnih let počez. Pa približuje se nam s približno 300km/s.

'Vidimo' nekih 13.800.000.000 svetlobnih let daleč ker nam kaj dosti več fizika ne dopušča. In 'vidimo' je v tem primeru dokaj fuzzy. Vidimo pa valda v vse smeri.

Do tu vse nekako jasno in so cifre sicer nepredstavljivo a hkrati še obvladljive. Naprej gremo pa z matematiko in fiziko pa glavami pametnejšimi od moje (no tud do sem so ble glave pametnejše od moje). Torej...

Vidno vesolje je torej neka sfera v premeru... 93.000.000.000 svetlobnih let.

Imamo pa seveda vesolje ki ga ne vidimo. Torej lahko samo še računamo glede na podatke ki jih imamo na voljo. No in par brihtni glav v Oxford-u je prišlo do konzervativne cifre (obstajajo tud manj konzervativne) da ima vesolje 7.000.000.000.000 svetlobnih let počez. To je več ali manj 3.500.000.000.000 svetlobnih let v bilo katero smer (pustimo ob strani da zelo verjetno nismo ravno v centru, pa da vesolje tud verjetno ni ravno okroglo).

In iz tega da smo prepotovali (ne pa tudi raziskali, razen tega da smo mal levo in desno s ceste pogledali) celih 0,0027 svetlobnih let daleč... zaključimo da vesoljcev ni, ker še nikogar nismo videli. Mogoče se bo komu dalo izračunat kolk procentov vesolja smo raziskali. Men se ne da, ker statistični napaki niti do gležnjev ne sežemo.

*edit* https://www.space.com/24073-how-big-is-...
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Lowink ::

No, če uzamemo naslov teme, upoštevamo rahlo forsirano znanje in dosežke.. smo hito lahko sami sebi vesolci, naj omenim vodnjake z zavedanjem, da tudi konolizacija osončja ni dovolj?

DarkSite ::

Ob predpostavki, da nismo sami in smo med prvimi civ imamo samo neko določeno dobo, da pograbimo vse kar se da, da se širimo v vse smeri dokler ne naletimo na civ, ki počne enako. Pograbiti je treba čim več sosednjih galaksij predno naletimo do meje.
V prihodnosti se bomo morali odločiti ali bomo tiha ali grabby civ. Enkrat, ko so to obdobje zapre ne bo več prostora za razvoj novih civ. Vsi sistemi/resourci bodo zasedeni.

Če bi obstaja že neka grabby civ okrog oz v bližini naše potem bi obladovala že našo in vse sosednje galaksije. Taka civ je zelo "glasna" in bi njene sledi že zasledili. Ker je nismo pomeni, da smo sami v naši galaksiji in posledično tudi naše sosede so empty(mogoče kaka tiha civ).

V vseh delih vesolja se take civ širijo oz širijo svoj mehurček in čas tik taka.

Pithlit ::

Še mal perspektive... V nam nevidno vesolje lahko stlačimo 440485 vidnih vesolij.

Hudo absurdne cifre.
Life is as complicated as we make it...

DarkSite ::

Pithlit ::

DarkSite je izjavil:

Ob predpostavki, da nismo sami in smo med prvimi civ imamo samo neko določeno dobo, da pograbimo vse kar se da, da se širimo v vse smeri dokler ne naletimo na civ, ki počne enako. Pograbiti je treba čim več sosednjih galaksij predno naletimo do meje.
V prihodnosti se bomo morali odločiti ali bomo tiha ali grabby civ. Enkrat, ko so to obdobje zapre ne bo več prostora za razvoj novih civ. Vsi sistemi/resourci bodo zasedeni.

Če bi obstaja že neka grabby civ okrog oz v bližini naše potem bi obladovala že našo in vse sosednje galaksije. Taka civ je zelo "glasna" in bi njene sledi že zasledili. Ker je nismo pomeni, da smo sami v naši galaksiji in posledično tudi naše sosede so empty(mogoče kaka tiha civ).

V vseh delih vesolja se take civ širijo oz širijo svoj mehurček in čas tik taka.

Ti še kar pozabljaš da je časovno gledano naše zavedanje samih sebe v našem prostoru izjemno ozko. Če se je katera civilizacija dejansko tko razširila kot ti misliš, je komot lahko tiho. Še mi smo v parih desetletjih pogruntal da smo precej glasni in bomo zelo verjetno takoj ko bo mogoče zadevo utišali.

Da se civilizacije med seboj odkrijejo se morajo stvari poklapa časovno in prostorsko. Pa zelo verjetno še evolucijsko, ker nikjer ne piše da se je pod mus potrebno pogovarjat prek radijskih valov.
Life is as complicated as we make it...

DarkSite ::

Ne more biti tiho in se širiti to dvoje ne gre skupaj. Glasna porablja resource in oddaja waste heat, ko se širi. Kardasheveja lestvica.

Pithlit ::

DarkSite je izjavil:

Ne more biti tiho in se širiti to dvoje ne gre skupaj. Glasna porablja resource in oddaja waste heat, ko se širi. Kardasheveja lestvica.

1. Kardasheva lestvica je hipotetična.
2. Modelirana je na človeški vrsti.
3. Level 1 je glasna. Level 2 in 3 so pa tiho ko riti.
Life is as complicated as we make it...

super1 ::

100% nismo edina napredna civilizacija v vesolju.
Imamo razne programe ki pošiljajo signale izključno z namenom da jih 'vesoljci' najdejo, kot naprimer arecibo signal. Zakaj se obnašamo tako sigurno , da so nezemljani 100% pacifisti.
Če je možno potovat po vesolju, še nevemo, zaenkrat zgleda da nemogoče, potovati hitreje kot svetloba potrebuje neskončno energije. Pol je še vprašanje kako bi en tak 'bio' skupek sploh ostal v enem kosu pri taki hitrosti itd. Seveda pa lahko civilizacija ki je bolj pametna od nas, daljše obdobje obstaja, lahko se tako razvila da je tudi čez to prepreko šla.
Še tako smo v nevarnosti da nas naključno odkrijejo, kot mi skeniramo exo planete. Mi pa še rinemo jim dajat signale.

DarkSite ::

Pithlit je izjavil:

DarkSite je izjavil:

Ne more biti tiho in se širiti to dvoje ne gre skupaj. Glasna porablja resource in oddaja waste heat, ko se širi. Kardasheveja lestvica.

1. Kardasheva lestvica je hipotetična.
2. Modelirana je na človeški vrsti.
3. Level 1 je glasna. Level 2 in 3 so pa tiho ko riti.


Silent civilizations: These civilizations do not produce significant waste heat emissions that would be detectable from afar. They may have limited technological capabilities, use energy very efficiently, or have societal norms or preferences that prioritize minimizing waste heat production. As a result, they would not be readily detectable through their waste heat emissions alone.

Loud civilizations: These civilizations produce significant waste heat emissions that are detectable from afar. They may have advanced technological capabilities, such as harnessing vast amounts of energy, that result in substantial waste heat production. According to the Kardashev scale, Type II and Type III civilizations would be considered "loud" civilizations due to their ability to harness energy on a large scale, potentially leading to detectable waste heat emissions.

Pithlit ::

That makes about 0 sense.
Life is as complicated as we make it...

Pithlit ::

Eh, ne morem več popravit... _Meni_ se zdi nesmiselno.

Zakaj bi type 2 in 3 imele tolikšen odpad energije? Bilo kakšne, kaj šele toplotne. Meni se zdi edino smiselno da se z razvitost jo neke civilizacije veča tudi učinkovitost porabe energije. Nenazadnje to počnemo tudi mi. Še posebej pa bi to moralo veljati za civilizacijo ki se zapre v Dyson-ovo sfero. Poleg tega da bi moral bit proces pridobivanja in porabljanja energije dosti bolj učinkovit... Bi težko imeli več odpada kot ga je že sedaj (glede na to koliko energije gre v nič, na nivoju osončja). Torej bi kvečjemu bili bolj tihi kot smo trenutno. Ampak ja, razmišljam na glas. Je pa tematika postala hudo zanimiva.

Tako kot tole: https://arstechnica.com/science/2023/03...
Life is as complicated as we make it...

DarkSite ::





Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DarkSite ()

Lowink ::

Pithlita pitana, tam imš PItanja. Dyson sfera takoj zmanjša emisije, full scan mape na 24/7 da ravno to. tale "nova" povojna zemldka zadevca ni slaba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Lowink ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nismo sami (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17430566 (25377) Cruz
»

Bi nas moralo skrbeti - projekt METI (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
16220271 (15195) stjan
»

V jezeru Vostok mrgoli življenja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
17949513 (44261) FlyingBee

We come in peace... (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24241860 (35464) Gandalfar

Več podobnih tem