» »

Apple predstavil čip M3

1
2
3

Senior Dev ::

Sem že videl primere ko polno opremljen MacBook Pro za 5000€ folk uporablja za brskanje po spletu in Word. Ampak kdo sem jaz, da bi obsojal? :))
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Invictus ::

Saj M3 je skoraj slabši od M2 za določene taske, ker ima manjšo prepustnost pomnilnika...
So bili pa vsi online reviewerji presenečeni nad tem, da je M3 sploh prišel ven.
Drugače sem si pa sam v mojo škatlo namontiral 64 GB RAMa, ker je šlo za 35 UER razlike do 32 GB. Sem pač nabil do konca...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

MrStein ::

Moe_Lester je izjavil:


Glede življenjske dobe SSDjev pa strašijo že 3 leta. Že skoraj 3 leta imam doma tudi enega M1 MBPja, pa še vedno dela kot prvi dan. Bo čas pokazal kako resne so težave z obrabo SSDja. V teoriji bi morala zadeva držati dlje od življenjske dobe računalnika.

Kaj 3 leta. S tem eni težijo že od takrat, ko je flash še bil v USB ključkih.
Zdaj pa moraš iskati primer, da je komu res odpovedal.
Prej ga v smeti vržeš, ker je tak star (beri: novi so veliko zmogljivejši in cenejši)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ales ::

OutOfTheBox je izjavil:

Čudno. Npr sedaj niti programov nism še prav zalaufal (laufam 7 tabov v Chromu) in mi žre 10GB. Mi je pa kul, ker se m1 niti malo ne stegne, ni važno kaj delam. Temperatura 35 (air nima niti ventilatorja), Load povprečno med 5-10%. Edino enkrat ga je throttlal ko sem špil probaval.



Na PC-ju z 32GB RAM-a imam dejansko manj problema z ramom. Če se trudim, ga težko spravim na 16.

Zelo bi me čudilo, če RAM na macOS ne bi bil zaseden do neke zelo visoke vrednosti, ne glede na to, kaj delaš, če je le koliko toliko dolgo zagnan OS.

Kar ne pomeni, da nimaš dovolj RAM-a, temveč da OS zna delati z njim. Prazen RAM nikomur ni potreben, naloga OS-a je, da ga kar se da izkoristi.

Glej torej ali bo kdaj kaj drugega kot "Swap Used 0 bytes". Pa še to je neka čisto majhna vrednost lahko normalna. Če malo večje zasedenosti nikoli ne vidiš, ima tvoj komp dovolj RAM-a za vse, kar počneš, le sprošča ga šele, ko je to potrebno.

shock ::

Zakaj bi kupil osnovnega MacbookAir-a (1300€+) za pisanje Wordowih dokumentov? A ni 600€ prenosnik (z 2x več rama) tudi OK za taka opravila?
A je imiđ/ego pri vas res tako pomemben?

blackbfm ::

A je imiđ/ego pri vas res tako pomemben?


jap, za fejk ljudi je pomemben

:))

AtaŠtumf ::

shock je izjavil:

Zakaj bi kupil osnovnega MacbookAir-a (1300€+) za pisanje Wordowih dokumentov? A ni 600€ prenosnik (z 2x več rama) tudi OK za taka opravila?
A je imiđ/ego pri vas res tako pomemben?


Zakaj bi dal 600 eur za pisanje wordowih dokumentov, ce je ze rabljeni racunalnik za 200 eur vec kot dovolj dober za to?

Ali ti gre pa za imiđ/ego pri tebi?
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

AtaŠtumf ::



#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

s1m0n ::

shock je izjavil:

Zakaj bi kupil osnovnega MacbookAir-a (1300EUR+) za pisanje Wordowih dokumentov? A ni 600EUR prenosnik (z 2x več rama) tudi OK za taka opravila?
A je imiđ/ego pri vas res tako pomemben?


Če sam pogledam... Če ti je prenosnik za vse (zabavo, šolo, delo...) bo Applov kar top izbira saj pri konkurenci ni nič kar ima tako solidno avtonomijo baterije (tudi glede na zmogljivost, ki jo ponuja). Čeprav imam sam prenosnik za dosti nižjo ceno z vsem kar potrebujem je na njem avtonomija med 4-5 ur pa se lahko nevem kako trudim jo izboljšat (pa še 14" je pa mu nič kaj ne pomaga).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

kriptobog ::

shock je izjavil:

Zakaj bi kupil osnovnega MacbookAir-a (1300€+) za pisanje Wordowih dokumentov? A ni 600€ prenosnik (z 2x več rama) tudi OK za taka opravila?
A je imiđ/ego pri vas res tako pomemben?


Zakaj bi sploh kupil računalnik, če lahko word dokumente pišeš na telefonu? Kupiš še brezžično tipkovnico z aliexpressa pa si zagal.

shock ::

AtaŠtumf je izjavil:

shock je izjavil:

Zakaj bi kupil osnovnega MacbookAir-a (1300€+) za pisanje Wordowih dokumentov? A ni 600€ prenosnik (z 2x več rama) tudi OK za taka opravila?
A je imiđ/ego pri vas res tako pomemben?


Zakaj bi dal 600 eur za pisanje wordowih dokumentov, ce je ze rabljeni racunalnik za 200 eur vec kot dovolj dober za to?

Ali ti gre pa za imiđ/ego pri tebi?


Lih nekega imiđa pri prenosniku za 600€ si ne moreš delati. Ampak vem, da sem dal toliko za prenosnik 6 let nazaj , ki je še dandanes v uporabi. Ni lih da bom virtualke laufal gor, ampak za easy projekte še vedno gre.

Nekateri prodajaj bučke da rabijo 20h avtonomije, češ da imajo šolo/službo sredi mongolske stepe, kjer ni nobene vtičnice za elektriko.

ripmork ::

Objavljene prve cene v Sloveniji; base 14 inčni M3 Macbook pro z 8GB pomnilnika za 2160 Eurov :))
Performančno je sicer M3 lep skok naprej, sedaj z 512 prostora, super mašina v marsikaterem pogledu... bi pa nad 2 jurja dandanes res pričakoval več pomnilnika, kot si ga dobil v base macbook air-u 8 let nazaj. Sej marsikdo niti opazil ne bo po hitrosti (swap file na SSD-jih pač), ampak to definitivno dolgoročno ni zdravo za SSD disk (sploh pa tak, ki je prilotan in ga niti zamenjat ne moreš).

s1m0n je izjavil:

Ah z Adobe orodji si hitro preko 20GB (pri meni LR + PS).

Jp. After Effectsi mimogrede pomalicajo 32gb pomnilnika + še desetine gigabajtov SWAP-a :)

AtaŠtumf ::

shock je izjavil:


Lih nekega imiđa pri prenosniku za 600EUR si ne moreš delati. Ampak vem, da sem dal toliko za prenosnik 6 let nazaj , ki je še dandanes v uporabi. Ni lih da bom virtualke laufal gor, ampak za easy projekte še vedno gre.


Vesel sem zate.

A ti moram nekaj povedati, da ti nisi bil, nisi sedaj in ne boš jutri kupec Apple računalnika in popolnoma nič ni narobe s tem.

Sicer mi osebno res ni jasno, zakaj te moti potem Appleova cenovna politika, ampak ok...


Če ne rabiš avtonomije, moči procesorja, ki lahko dela brez, da je ves čas priklopljen na štrom, macOS operacijskega sistem, komot prideš čez že s telefonom za 1 eur od Telemacha in urejaš svoje word dokumente in je vse kar je nad to ceno čisto navadno preseravanje, ego ali imiđ, kakor ti praviš temu.


Ampak, na srečo, eni bi rekli na žalost, nimajo vsi takih potreb, kot jih imaš ti.


Če pa rabiš kaj več imaš pa tudi v PC in MAC svetu zadeve, ki ti laufajo virtualke in še marsikaj drugega za kar konkretno več kot 600 ali 2000 eur in tudi cena samega računalnika niti ni tako pomembna, kot je bolj pomembna marsikatera druga lastnost.


ps: Je pa vedno zabavno brati komentarje ljudi, ki se vedno ukvarjajo z Apple ceno, čeprav je vsemu svetu jasno, da ga ne bodo nikoli kupili, sploh za računalnike, ki jih ima večina več let, obenem pa dajo več kot 1000 za telefon, ki ga menjajo vsako leto in se jim zdi to čisto normalno.

Sicer pa običajno je tako, da oseba, ki potrebuje drag računalnik, pa najsi bo pc ali mac, tudi zasluži toliko, da mu sama cena ni, niti malo pomembna. Če pa ne zasluži dovolj, da ga cena prepriča, da kupi slabši računalnik, pa ni problem v ceni orodja, ampak zaslužku.

Posebaj je to zanimivo v IT svetu, kjer imaš običajno 2 glavna stroška, računalnik in software in so plače in same marže relativno dobre. Vsak privatnik, ki šraufa nekaj, ima pa nekaj tisočakov vredno orodje, kombi vozilo itd. za delo, pa se vsem zdi preveč, ko morajo dati 100 eur za popravilo cevi ali menjavo varovalke.
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Če imaš kolikor toliko normalno plačano delo, velja za posameznika ali podjetje, je strošek računalnika na 3 leta brez zvezen...

Na 36 mesecev si pa ja lahko privoščiš 100 EUR/mesec za delovno orodje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AtaŠtumf ::

Invictus je izjavil:

Če imaš kolikor toliko normalno plačano delo, velja za posameznika ali podjetje, je strošek računalnika na 3 leta brez zvezen...

Na 36 mesecev si pa ja lahko privoščiš 100 EUR/mesec za delovno orodje...


Točno tako!
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

abazuu ::

Invictus je izjavil:

Če imaš kolikor toliko normalno plačano delo, velja za posameznika ali podjetje, je strošek računalnika na 3 leta brez zvezen...

Na 36 mesecev si pa ja lahko privoščiš 100 EUR/mesec za delovno orodje...


kako neumno razmišljanje.

Cr00k ::

abazuu je izjavil:

Invictus je izjavil:

Če imaš kolikor toliko normalno plačano delo, velja za posameznika ali podjetje, je strošek računalnika na 3 leta brez zvezen...

Na 36 mesecev si pa ja lahko privoščiš 100 EUR/mesec za delovno orodje...


kako neumno razmišljanje.


ni

abazuu ::

Zagovarjati neko visoko ceno samo zaradi tega, ker si to lahko privoščiš je res pametno ja.

TrumpDonald ::

Je kakšna st dobra duša v zda trenutno in pride nazaj, bi prosil če mi prinese m2 macbook aira.
Ne rabite nič zalagat, kupim online in dostava do tvojega naslova plus sleeve za laptop, tako da škatlo lahko kar takoj stran in laptop v etui...

blackbfm ::

Na 36 mesecev si pa ja lahko privoščiš 100 EUR/mesec za delovno orodje...


a apple laptop s telefonskim cpujem.. to ni delovno orodje :))

Invictus ::

blackbfm je izjavil:

Na 36 mesecev si pa ja lahko privoščiš 100 EUR/mesec za delovno orodje...


a apple laptop s telefonskim cpujem.. to ni delovno orodje :))

Karkoli,

za 3600 EUR dobiš marsikaj uporabnega.

Nisem Apple fan, meni pač Apple ne paše...

To prepiranje Apple, Windowsi, Linux, je dandanes, milo rečeno, malo otročje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

shock ::

Tle se gre predvsem za imiđ + ego, češ jaz sem bog i batina in rabim iPhone + iWatch + MacBooka zaradi nekega ekosistema ki "dela". Še do zdaj mi ni noben znal povedati kaj je tisto ki dela tako dobro, da je upravičen nakup. Pol pa ti ljudje pridejo do mene in sprašujejo če lahko dam nekaj sprintat, ker pri njih to nikakor ne rata.

Invictus ::

V določenih krogih brez Apple ne narediš posla.

Ja, je del imaga, tako kot BMW za avto..

Če v redu služiš, se ne ukvarjaš s tako bedarijo kot je par jurjev za Appla...

Je pa res, da k stranki pač ne moreš priti z enim Asusom/HP/DEllom/Lenovotom/itn... za 500 EUR.

Kdo tebo jemal resno?

Kako naj ti zaupajo, da boš dobro opravil posel, če pa še za lastno dobro opremo ne znaš poskrbeti????
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

s1m0n ::

Invictus je izjavil:



Je pa res, da k stranki pač ne moreš priti z enim Asusom/HP/DEllom/Lenovotom/itn... za 500 EUR.

Kdo tebo jemal resno?

Kako naj ti zaupajo, da boš dobro opravil posel, če pa še za lastno dobro opremo ne znaš poskrbeti????


Haha, ti to resno? Določena dela se z Applom sploh ne da naredit ker ni ne SWja in ne HWja.

shock ::

Invictus je izjavil:

V določenih krogih brez Apple ne narediš posla.

Ja, je del imaga, tako kot BMW za avto..

Če v redu služiš, se ne ukvarjaš s tako bedarijo kot je par jurjev za Appla...

Je pa res, da k stranki pač ne moreš priti z enim Asusom/HP/DEllom/Lenovotom/itn... za 500 EUR.

Kdo tebo jemal resno?

Kako naj ti zaupajo, da boš dobro opravil posel, če pa še za lastno dobro opremo ne znaš poskrbeti????


Vem kako to zgleda, ko pa hočejo nek live demo pokazati, pa butnejo ven HP elite book in zaženejo tisto virtualko, kjer pri Applu ne morejo, češ da nimajo dovolj rama. Zdaj pa ti meni razloži kako je lahko kredibilen z jabko, če pa mi kaže live demo na HPju.

Cr00k ::

shock je izjavil:

Tle se gre predvsem za imiđ + ego, češ jaz sem bog i batina in rabim iPhone + iWatch + MacBooka zaradi nekega ekosistema ki "dela". Še do zdaj mi ni noben znal povedati kaj je tisto ki dela tako dobro, da je upravičen nakup. Pol pa ti ljudje pridejo do mene in sprašujejo če lahko dam nekaj sprintat, ker pri njih to nikakor ne rata.


Imaš fix prepričanje in folk ti že pove, samo nočeš razumet. Tle je razlika. Apple izgleda to dobro razume.
Jaz tudi sicer ne razumem folka, ko v gostilni mesečno spije za tri macbooke če bi jih na obroke vzel... al pa zakaj bi kupil golfa, če lahko cliota, če te isto daleč pelje :)

Če nisi vezan na Windows s kakšnimi obskurnimi programi, potem je IMO no brainer... imam rajši osnovnega macbooka, kot pa nek čungalunga Lenovo s 16gb rama, kur*evim trackpadom in windowsi. Moj bivši MBP i5, z 8gb rama še vedno super služi ženi... medtem ko služben x1 carbon z i7 z 16gb rama pa leži v ITju na polici, ker se ga noben niti s palco noče dotaknit več.

kow ::

Za nekaj 100e se verjetno bolj splaca kupiti monitor, docking station, dobro tipkovnico itd.

Cr00k ::

s1m0n je izjavil:

Invictus je izjavil:



Je pa res, da k stranki pač ne moreš priti z enim Asusom/HP/DEllom/Lenovotom/itn... za 500 EUR.

Kdo tebo jemal resno?

Kako naj ti zaupajo, da boš dobro opravil posel, če pa še za lastno dobro opremo ne znaš poskrbeti????


Haha, ti to resno? Določena dela se z Applom sploh ne da naredit ker ni ne SWja in ne HWja.


Katerega dela in kako velik delež industrije to predstavlja?

Moe_Lester ::

shock je izjavil:

Tle se gre predvsem za imiđ + ego, češ jaz sem bog i batina in rabim iPhone + iWatch + MacBooka zaradi nekega ekosistema ki "dela". Še do zdaj mi ni noben znal povedati kaj je tisto ki dela tako dobro, da je upravičen nakup. Pol pa ti ljudje pridejo do mene in sprašujejo če lahko dam nekaj sprintat, ker pri njih to nikakor ne rata.


Neumnost. Apple že dolgo ni statusni simbol, če je sploh kdaj bil.

Prednosti (in slabosti) so tudi zelo jasne. Noben ti ne zna povedat, da macbooki držijo na bateriji cel dan normalne uporabe, imajo odličen, svetel ekran, dober trackpad, so tihi in nenormalno hitri v večini taskov, imajo kvalitetno kovinsko ohišje, dobro držijo ceno itd?

Glede printanja te pa ne razumem. S kom se to družiš, da ne znajo klikniti "Print" knofa?

kow ::

Moe_Lester je izjavil:


Noben ti ne zna povedat, da macbooki držijo na bateriji cel dan normalne uporabe, imajo odličen, svetel ekran, dober trackpad, so tihi in nenormalno hitri v večini taskov, imajo kvalitetno kovinsko ohišje, dobro držijo ceno itd?


Problem je, da ne poznam nobenega, ki bi to potreboval. Ker kdo hudica pa tipka cel dan na prenosniku? Taki ljudje obstajajo, ce odstejemo studente? Morda kaksen mgmt, ki cel dan pise maile in izpolnuje "excel tabelice"?
Delavec pac nima takih potreb, ker sedi za pravim zaslonom (24col in vec)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Invictus ::

shock je izjavil:


Vem kako to zgleda, ko pa hočejo nek live demo pokazati, pa butnejo ven HP elite book in zaženejo tisto virtualko, kjer pri Applu ne morejo, češ da nimajo dovolj rama. Zdaj pa ti meni razloži kako je lahko kredibilen z jabko, če pa mi kaže live demo na HPju.

V osnovi šalabajzerji, ker če ne, bi imeli demo v cloudu, ne v v neki faking virtualki...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shock ::

Invictus je izjavil:


V osnovi šalabajzerji, ker če ne, bi imeli demo v cloudu, ne v v neki faking virtualki...


Ma nemoj, a res? Očitno ne veš kdaj se splača imeti cloud kdaj pa ne. So tudi določene zadeve, ki zaradi določenih regulaterjev ne smejo iti v cloud.

kriptobog ::

Pizda mate della vedno z Applom :)) Pač vsak nj kupi kar želi pa je rešeno.

Moe_Lester ::

kow je izjavil:

Moe_Lester je izjavil:


Noben ti ne zna povedat, da macbooki držijo na bateriji cel dan normalne uporabe, imajo odličen, svetel ekran, dober trackpad, so tihi in nenormalno hitri v večini taskov, imajo kvalitetno kovinsko ohišje, dobro držijo ceno itd?


Problem je, da ne poznam nobenega, ki bi to potreboval. Ker kdo hudica pa tipka cel dan na prenosniku? Taki ljudje obstajajo, ce odstejemo studente? Morda kaksen mgmt, ki cel dan pise maile in izpolnuje "excel tabelice"?
Delavec pac nima takih potreb, ker sedi za pravim zaslonom (24col in vec)


Očitno nas je veliko takih, glede na to, da je Macbook najbolj prodajan laptop na svetu.

Pa kaj ima zaslon veze? Jaz imam macbooka doma priklopljenega na 32" 4k.

shock je izjavil:

Invictus je izjavil:


V osnovi šalabajzerji, ker če ne, bi imeli demo v cloudu, ne v v neki faking virtualki...


Ma nemoj, a res? Očitno ne veš kdaj se splača imeti cloud kdaj pa ne. So tudi določene zadeve, ki zaradi določenih regulaterjev ne smejo iti v cloud.


To so taki patroni, ki kopalnico štemajo s šraufencigerjem in prikolico vlečejo s Twingom?

Btw, kateri prenosniki omogočajo več kot 128gb rama?

Zgodovina sprememb…

shock ::

Moe_Lester je izjavil:


Očitno nas je veliko takih, glede na to, da je Macbook najbolj prodajan laptop na svetu.


Ne laži. Pač si navadna ovca ki je podlegela Apple maniji

https://fortunly.com/articles/lap-top-m...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shock ()

Moe_Lester ::

Ne, sem pismena ovca, ki loči med brandom in modelom.

Invictus ::

kow je izjavil:


Problem je, da ne poznam nobenega, ki bi to potreboval. Ker kdo hudica pa tipka cel dan na prenosniku? Taki ljudje obstajajo, ce odstejemo studente? Morda kaksen mgmt, ki cel dan pise maile in izpolnuje "excel tabelice"?
Delavec pac nima takih potreb, ker sedi za pravim zaslonom (24col in vec)

Pač poznaš premalo ljudi.

Sam poznam kar nekaj folka, ki nosi laptop okoli brez napajalnika, ker mu je odveč.

Marsikdo noče nositr s sabo 10 kilskega ruzaka >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shock ::

Moe_Lester je izjavil:

Ne, sem pismena ovca, ki loči med brandom in modelom.

A res? Hočeš rečt da je prov model "Macbook" najbolj prodajan model? Upam da veš da Macbook Air ni enako modelu Macbook pro

Invictus ::

shock je izjavil:

Invictus je izjavil:


V osnovi šalabajzerji, ker če ne, bi imeli demo v cloudu, ne v v neki faking virtualki...


Ma nemoj, a res? Očitno ne veš kdaj se splača imeti cloud kdaj pa ne. So tudi določene zadeve, ki zaradi določenih regulaterjev ne smejo iti v cloud.

A tisti laptop je pa certificiran, reguliran, in oh in sploh? Daj najdi še kak bolj ektremen robni primer :P.

Lahko imaš privat cloud... Firme, ki delajo v takih reguliranih okoljih in za take stranke, se ponavadi same tudi certificirajo.

kriptobog je izjavil:

Pizda mate della vedno z Applom :)) Pač vsak nj kupi kar želi pa je rešeno.

Apple haterje je ravno tako fajn hebat v glavo kot Linux freake :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

shock ::

Banke, zavarovalnice, državni organi, vojska, ....

Invictus ::

shock je izjavil:

Banke, zavarovalnice, državni organi, vojska, ....

Daj ne seri.

Za vse te organizacije sem delal, pa so imele vse svoje cloude, javne ali privat, kjer smo lahko inštalirali rešitve.

Seveda nisem delal v Sloveniji, po eni strani beta tester državi, po drugi pa zahojeni do konca...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ripmork ::

Sam sem komplet na Apple ekosistemu in zadovoljen.

Mal smešno je pa vseeno, da si 8 let nazaj na base air-u (namenjenemu za lahko uporabo) dobil isto količino rama kot zdej na pro-ju. Sploh v luči tega, da je danes vse prilotano in se niti zamenjat nič več ne da brez dragega popravila, če kaj crkne (malo pomnilnika in veliko uporabe virtualnega pomnilnika pa skrajšuje življenjsko dobo diska, tega marsikdo ne ve). Memory upgrade stane pa toliko, da se že bolj splača model z boljšim procesorjem vzet. Ni kej, znajo prodajat zadeve :D

shock ::

Invictus je izjavil:

shock je izjavil:

Banke, zavarovalnice, državni organi, vojska, ....

Daj ne seri.

Za vse te organizacije sem delal, pa so imele vse svoje cloude, javne ali privat, kjer smo lahko inštalirali rešitve.

Seveda nisem delal v Sloveniji, po eni strani beta tester državi, po drugi pa zahojeni do konca...


Vem kako je s tem in kje morajo biti podatki, še posebno če zaupne narave. Zato pa ne moreš imetu določene aplikacije na public cloudu.

kriptobog ::

ripmork je izjavil:

Sam sem komplet na Apple ekosistemu in zadovoljen.

Mal smešno je pa vseeno, da si 8 let nazaj na base air-u (namenjenemu za lahko uporabo) dobil isto količino rama kot zdej na pro-ju. Sploh v luči tega, da je danes vse prilotano in se niti zamenjat nič več ne da brez dragega popravila, če kaj crkne (malo pomnilnika in veliko uporabe virtualnega pomnilnika pa skrajšuje življenjsko dobo diska, tega marsikdo ne ve). Memory upgrade stane pa toliko, da se že bolj splača model z boljšim procesorjem vzet. Ni kej, znajo prodajat zadeve :D


Jp. Meni je kul ekosistem. Detajle majo res poštimane. copy paset med apple napravami dela ko šus, brez dodatnih aplikacij. to kar dosti koristim. Airdrop, ipada uporabim kot sekundarni screen, spet brez dodatnih aplikacij in mučk. Drugače mi je pa kul zaradi baterije, ker mi drži do 10ur. Da ne nosim orginal napajalnika s seboj sem pa tudi našel enega kitajčka, ki stisne 65W in je v velikosti polnilca za telefon. Pogrešam edino touch screen. Sem ga pa vzel spotoma v usa. Pri nas še nisem kupil apple naprave, razen iphonea.

issak ::

mrdaco je izjavil:

Lani cel vesel dobim Macbbook pro z M1 čipom, leto kasneje že berem o M3. Malo sem razočaran....


Meni so ga naročili lani takoj ko sem podpisal pogodbo, se pravi 2 meseca preden sem prišel, ko sem končno prišel sem na novem M1 MBP bral novice o M2 in zdaj M3.
Ampak mi je dosti vseeno, za moje potrebe je M1 Pro vrh glave.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Invictus ::

shock je izjavil:

Invictus je izjavil:

shock je izjavil:

Banke, zavarovalnice, državni organi, vojska, ....

Daj ne seri.

Za vse te organizacije sem delal, pa so imele vse svoje cloude, javne ali privat, kjer smo lahko inštalirali rešitve.

Seveda nisem delal v Sloveniji, po eni strani beta tester državi, po drugi pa zahojeni do konca...


Vem kako je s tem in kje morajo biti podatki, še posebno če zaupne narave. Zato pa ne moreš imetu določene aplikacije na public cloudu.

Hallo, kateri kreten pa daje podizvajalcu svoje prave podatke?

Lepo se pripravi testne podatke...

Kaj pri vas podizvajalci testirajo kar v produkciji?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shock ::

Invictus je izjavil:

shock je izjavil:

Invictus je izjavil:

shock je izjavil:

Banke, zavarovalnice, državni organi, vojska, ....

Daj ne seri.

Za vse te organizacije sem delal, pa so imele vse svoje cloude, javne ali privat, kjer smo lahko inštalirali rešitve.

Seveda nisem delal v Sloveniji, po eni strani beta tester državi, po drugi pa zahojeni do konca...


Vem kako je s tem in kje morajo biti podatki, še posebno če zaupne narave. Zato pa ne moreš imetu določene aplikacije na public cloudu.

Hallo, kateri kreten pa daje podizvajalcu svoje prave podatke?

Lepo se pripravi testne podatke...

Kaj pri vas podizvajalci testirajo kar v produkciji?


Zato pa pravim, da ne delaš rešitve na cloudu, ampak v okolju kot jih ima stranka. In v tem je poanta zakaj se kaže app na virtualki. Ti pa si cel pameten in govoriš o raznih public cloudih, iščeš izgovore in se jeziš ko sem ti omenil da so kazali rešitve na HP računalniku in predstavitev je bila narejena na jabuku.

Ko sem videl tako predstavitev, sem dobil občutek da je jabolko samo za kurčenje, ne pa da ima neko uporabno vrednost.

kow ::

Invictus je izjavil:

kow je izjavil:


Problem je, da ne poznam nobenega, ki bi to potreboval. Ker kdo hudica pa tipka cel dan na prenosniku? Taki ljudje obstajajo, ce odstejemo studente? Morda kaksen mgmt, ki cel dan pise maile in izpolnuje "excel tabelice"?
Delavec pac nima takih potreb, ker sedi za pravim zaslonom (24col in vec)

Pač poznaš premalo ljudi.

Sam poznam kar nekaj folka, ki nosi laptop okoli brez napajalnika, ker mu je odveč.

Marsikdo noče nositr s sabo 10 kilskega ruzaka >:D.


Ne razumem. Zakaj pa rabijo napajlnik? Nisi razlozil kaj pocnejo.

AtaŠtumf ::

šokec, zakaj tebe tako muči Apple?

Kaj premalo delaš, da ni fičinkov za Apple?

Pusti ljudem, da uporabljajo kaj želijo in če eni radi uporabljamo določeno znamko, koji k**** si ti, da nam boš pametoval?

Pojdi v temo o HP in si tam dviguj svoj ego, če želiš, osebno ti ne bom šel pametovati v HP temi, zakaj si tak ošabnež, da nisi kupil Xiaomi za pol cene in boljše specifikacije ali še bolje neka stara jajca za 600 eurčkov.
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

Zgodovina sprememb…

Jarno ::

Vsaj ena dobra stvar glede M3 pri applovih fanih je ta, da bodo naprave z M1 cenejše, ker ne bo šlo za top-notch robo.
Pa M1 sploh ni slab za vsakodnevna opravila.
#65W!
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple predstavil naprave s čipi M2 Pro in M2 Max (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10510839 (6578) Meizu
»

Apple prenovil osnovne ipade (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
608214 (4520) PINki
»

Apple predstavil nove macbooke pro z močnejšimi čipi družine M1 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11218721 (13198) Mike_Rotch
»

Applova pomladna predstavitev: čip M1 v vsako stvar (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7920693 (15273) Step2en Wolf
»

Apple predstavil lep venček novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6127762 (23720) SkipEU

Več podobnih tem