» »

Evropska komisija predlaga digitalni evro

1 2
3
»

kow ::

Jure14 je izjavil:

kow je izjavil:

VISI se v praksi ne mores odpovedati. Lahko gres na na mastercard - ampak deluje popolnoma enako.

Si že slišal za pregovor, ne dajati vseh jajc v eno košaro?


Ne vem, ce si funkcionalno nepismen, ampak beri se enkrat kaj sem pisal visje.

kriptobog ::

Jure14 je izjavil:

SambaShare je izjavil:


Od kje tebi da bo procesiranje plačil na ECB? Link prosim.

Uh, al pa Banka Slovenije, al pa FURS. Isti vrag.
Kadija te tuži, kadija ti sudi.
Pritožiš se lahko na sončni upravi, obravnava čez 18 mesecev, do takrat se pa znajdi.
Za nasvet lahko izbrisane vprašaš. Oni so zgled, kaj se zgodi, ko ti oblast vzame vse pravice. (in če ti vzamejo ves denar, si dejansko na istem)

kriptobog je izjavil:

Vbistvu bi to morali uvesti in izvajati strikten nadzor nad porabo denarja vseh, ki koristijo kakrsnekoli socialne transferje. Se bo takoj zmanjsalo stevilo socialcev.

To so znali že pred 40 leti naredit. Boni za bencin, recimo, so bili. Pa boni za hrano.
Ni treba za to digitalnega € uvajat.


Z boni lahko dilajo. Z digitalnim evrom bodo tezko, ce bo nadzor. Pa se omeji kaj lahko kupijo s tem denarjem. Itak vecina folka ne zna z denarjem. Tako bi bila vsaj disciplina. Revezev bi bilo manj, socialne bi sle v prave roke, itd.

fikus_ ::

Ima kdo razlago, kako bo potekalo plačevanje "offline". Torej boš imel npr. denarnico na telefonu in plačeval?
Naj bi bilo možno imeti do 3000€ naloženih.
Kaj pa če razbiješ telefon, do denarnice nimaš več dostopa, vmes si pa plačeval "offline"? Kako bodo vedeli, koliko denarja še imaš, če pravijo da ne bodo vohljali po tvojih transakcijah?
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

SambaShare ::

Jure14 je izjavil:


Uh, al pa Banka Slovenije, al pa FURS. Isti vrag.
Kadija te tuži, kadija ti sudi.
Pritožiš se lahko na sončni upravi, obravnava čez 18 mesecev, do takrat se pa znajdi.


Še malo višje pa si govoril, da ne sme vsega izvajati isti organ. Govoriš kar nekaj na pamet, itak detajli še niso znani.

SambaShare ::

fikus_ je izjavil:

Ima kdo razlago, kako bo potekalo plačevanje "offline". Torej boš imel npr. denarnico na telefonu in plačeval?
Naj bi bilo možno imeti do 3000€ naloženih.


Dobro vprašanje. Poseben račun na katerega si nakažeš teh 3k, stankaš stanje na neko app, potem pa p2p offline plačila naprej? Dokler si clienti ne beležijo s kom poslujejo, je ok rešitev.

kow ::

Kaj je to "offline" placevanje? To je tako kot bi placeval z gotovino preko stekla? Kako pa je to mogoce?
Vi brez dostopa do interneta posiljate bitkojne okoli? Ste pa maherji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Jure14 ::

SambaShare je izjavil:


Še malo višje pa si govoril, da ne sme vsega izvajati isti organ.

Seveda ne sme. Za ta digitalni € ne sme skrbeti noben organ, ki ima karkoli opraviti z mojim denarjem ali politiko.

SambaShare je izjavil:

Govoriš kar nekaj na pamet, itak detajli še niso znani.

Pač povem, kaj vse gre lahko narobe. In bom to povedal, preden mi Levica blokira plačevanje telekomunikacijskih storitev z digitalnim €. In takrat bodo nasprotniki (česarkoli) čudežno izginili iz medijev. In če ni slišati nikogar, ki je proti, to pomeni da je vse OK?

SambaShare je izjavil:


Dobro vprašanje. Poseben račun na katerega si nakažeš teh 3k, stankaš stanje na neko app, potem pa p2p offline plačila naprej?

"Poceni prodam set za kloniranje telefona. Iz 3k€ naredite 6 ali 9 ali kolikor hočete."

Tako, kot smo pred 30 leti v študentu vedno imeli 400 impulzov na telekomovi kartici za telefon. En čip pa eno stikalo za reset.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jure14 ()

SambaShare ::

kow je izjavil:

Kaj je to "offline" placevanje? To je tako kot bi placeval z gotovino preko stekla? Kako pa je to mogoce?
Vi brez dostopa do interneta posiljate bitkojne okoli? Ste pa maherji.


Samo offline plačevanje tehnično ni problem. Si pa ne predstavljam kako bo izvedba imela anonimnost na nivoju gotovine. Ker nek podpis transakcije bo moral biti...

Furbo ::

Saj ni nobene anonimnosti, 'saj trgovci ne bodo vedeli, kdo je lastnik digitalne denarnice' trgovci ne, vsi drugi pa. Dacarji, 3 črkovne agencije..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kow ::

SambaShare je izjavil:

kow je izjavil:

Kaj je to "offline" placevanje? To je tako kot bi placeval z gotovino preko stekla? Kako pa je to mogoce?
Vi brez dostopa do interneta posiljate bitkojne okoli? Ste pa maherji.


Samo offline plačevanje tehnično ni problem. Si pa ne predstavljam kako bo izvedba imela anonimnost na nivoju gotovine. Ker nek podpis transakcije bo moral biti...


Sprasujem, kaj tocno si predstavljete pod "offline"? Verjetno mislite peer-to-peer?

SambaShare ::

Da se za opravljanje transakcij ne potrebuje dostopa do centralnega strežnika. Ne v trenutku transkcije, ne kasneje.

fikus_ ::

To piše v novici:

"Uporabljali bi ga lahko tudi brez povezave z internetom in tudi anonimno, saj trgovci ne bodo vedeli, kdo je lastnik digitalne denarnice. V njej bi lahko imeli potrošniki največ 3000 evrov, predlaga Komisija. "


Jaz boldano razumem "offline". Mogoče je mišljeno, da plačnik ne rabi povezave do interneta???
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Avenger ::

To je CBDC. Trgovci ne bodo vedeli, centralna banka pa. In če boš twital kaj rasističnega ali pa proti trans agendi, ti bodo z največjo lahkoto zmrznili račun ali pa postrgali dol kar imaš. Lahko se bodo kadarkoli (z dobro utemeljeno pretvezo) spomnili sredstvom, ki jih imaš gor dodelit rok trajanja. Vzvodov kontrole je ogromno.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

gaoZjQP ::

Mato989 je izjavil:

V osnovi pa mene res zanima kakšna je razlika med trenutnim EUR na banki in "digitalnim EUR".

trenutni eur na banki lahko materializiras in zakopljes na vrtu

kow ::

fikus_ je izjavil:

To piše v novici:

"Uporabljali bi ga lahko tudi brez povezave z internetom in tudi anonimno, saj trgovci ne bodo vedeli, kdo je lastnik digitalne denarnice. V njej bi lahko imeli potrošniki največ 3000 evrov, predlaga Komisija. "


Jaz boldano razumem "offline". Mogoče je mišljeno, da plačnik ne rabi povezave do interneta???


Morda je misljeno, da bos ti terminalu preko NFC (ipd.) poslal podpisano transakcijo. Terminal v trgovini pa bo nato poslal transakcijo naprej.
Torej povezal se bos samo lokalno s trgovinskim terminalom in sam v tistem trenutku ne bos rabil dostop do interneta. Ali drugace, placal bos lahko tudi, ce bos izklopil prenos mobilnih podatkov. Je pa res, da bi teoreticno potem lahko terminal "izpadel" ter izgubil tvojo transakcijo ter bi prisel do zastonj produkta. Samo to se zgodi tako redko, da lahko taksna tveganja nosi trgovina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

darkolord ::

kow je izjavil:

Je pa res, da bi teoreticno potem lahko terminal "izpadel" ter izgubil tvojo transakcijo ter bi prisel do zastonj produkta. Samo to se zgodi tako redko, da lahko taksna tveganja nosi trgovina.
Terminal bo seveda počakal na potrditev transakcije.

Jure14 je izjavil:

Pač povem, kaj vse gre lahko narobe. In bom to povedal, preden mi Levica blokira plačevanje telekomunikacijskih storitev z digitalnim EUR. In takrat bodo nasprotniki (česarkoli) čudežno izginili iz medijev. In če ni slišati nikogar, ki je proti, to pomeni da je vse OK?
Je OK, če poveš kaj gre lahko narobe. Ampak neumnosti so neumnosti.

Da bi se tvoj scenarij uresničil, bi:
- morali najprej v celoti ukiniti gotovino
- morali te blokade izvajati že preko TRR in kartic
- kontrolo nad izvajanjem transakcij prepustiti naključnim ljudem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

kow ::

darkolord je izjavil:

kow je izjavil:

Je pa res, da bi teoreticno potem lahko terminal "izpadel" ter izgubil tvojo transakcijo ter bi prisel do zastonj produkta. Samo to se zgodi tako redko, da lahko taksna tveganja nosi trgovina.
Terminal bo seveda počakal na potrditev transakcije.


Narobe sem se izrazil. V teoriji bi lahko zmanjkalo stroma ter bi se mu pokvaril storage. Torej bi izgubil podpisano transakcijo. Je pa verjetnost zelo majhna.

feryz ::

Avenger je izjavil:

To je CBDC. Trgovci ne bodo vedeli, centralna banka pa. In če boš twital kaj rasističnega ali pa proti trans agendi, ti bodo z največjo lahkoto zmrznili račun ali pa postrgali dol kar imaš. Lahko se bodo kadarkoli (z dobro utemeljeno pretvezo) spomnili sredstvom, ki jih imaš gor dodelit rok trajanja. Vzvodov kontrole je ogromno.
Kako ti lahko postrgajo offline račun? S špohtlom?
Ker zdaj ti pa ne morejo postrgati tekočega računa? Še preden kaj gor dobiš, je že postrgan. Za dolgo vnaprej.

Ja, fora digitalnega evra je offline denarnica.
Online digitalni evro že imamo.

jebitese ::

Ob takih novicah vedno naročim še nekaj zlata. Ziher je ziher.

sbawe64 ::

Glugy je izjavil:

Ne vem zakaj hočejo še en vzporeden sistem uveljavt. A bodo tako lažje "tiskal" denar ?

Z enim klikom ti bodo lahko zamrznili digitalni denar.

Dosedaj so lahko samo TRR, potem v primeru digitalne valute tudi 'gotovino'.
2020 is new 1984
Corona World order

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

kow je izjavil:

Zakaj bi to zeleli? Meni se ne da zajebavati z raznimi bankami... Je pa potem sistem se bolj nadzorovan, to je pa slabost. Imas pac razlicne tradoffe.
Ja, gre za "okrnjene" kriptovalute, kjer je omejena decentraliziranost, anonimnost itd.


Ja, ampak raje se zajebavam z bankami kot da Sova ali CIA ali whatever gleda kam jaz trošim denar še lažje kot že itak...

In ja, digital EURO je brezveze ker je v osnovi failan... kot pravim bistvo kriptovalute je za mene to da mi ga država, sodstvo, FURS izjemno težko ali skoraj nemogoče pobere brez mojega privoljenja...

Torej govoris o crnem fondu ?
Bo pa furs rabil 5 minut, da ugotovi lastnika denarnice, ko bos hotel
lacat racun za elektriko, vodo in bencin. Verjetno resnicno ne mislis da bos za vsako transakcijo ustvaril novo denarnico in iz nje naredil placilo... Sem preprican da bo naslednji korak od fursa, blokada prejema sredstev za placilo tvojih operativnih stroskov za tvoje... In bo le to mozno le preko fursa.
Tako da bo tvoja denarnica tam v oblaku zgolj tam v oblaku, dokler se situacija ne razresi v tvojo korist. Ce se ne, lahko za to denarnico, no pozabis....


Kakšnem črnem fondu? Govorim o bistvu kriptovalute.

To bi naj bilo to, da nihče ne more posežt po tvojih sredstvih izven tvoje privolitve seeda/keya... razen če te prisili to izdat ali med racijo najde (ukrade) informacije.

Če tega ni, to za mene ni kriptovaluta niti blockchain ampak je meh.

Bistvo kriptovalute je stran od državnega nadzora in represije. Kako se boš upiral instituciji ki si z 1 klikom lasti tvoje premoženje?

Ja in.
S cem bos pa placeval osnovne potrebscine, kot je voda, elektrika, telekom ? Anonimno zagotovo ne, ker bo imel elektro distributer blokado placila tvojih stroskov iz anonimne denarnice, Placilo bo pa avtomaticno zamrznjeno pri dursu, ti bo pa na koncu se vedno dolzan elektru, ki ti bo cez dva mesca isklopil strom.
Kam ti bo pa delodajalec, piz itd nakazoval ? Ja ne mislis na anonimno denarnico . Verjetno bo delodajalec naslednji dan dobil pozdrav dursa zaradi pranja denarja oziroma cesarkoli.

Torej, a ti mislis da te durs po dopustu ne bo vprasal s katero denarnico si placal dopust? Da usedli se ti ne bodo in pobrali, uporaba denarnice bo pa bolj ali manj samo se za kak sivi paralelni trg, ki bo vedno obstajal.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Kapitan Jack ::

Grejt reset hir aj kam.

WhiteAngel ::

Podpiram in jih razumem. Če uzakonijo BTC kot zakonito plačilno sredstvo, EU s tem de facto preide na zlati standard in odvzame moč vladam in centralnim bankam nad monetarno politiko. Zato gredo v stable coin, ki naj bi spodbudil inovacije in s tem tehnološko konkuriral Kitajcem, vseeno pa bodo ohranili roko nad printanjem denarja in inflacijo.

Za teoretike zarot bi rekel takole - dokler bo uporaba anonimna, credit social scoring in cenzura nima veze.

Senior Dev ::

Digitalni Evro bo najboljša kriptovaluta. Ostalih 65.122 kriptovalut je povečini ali scam, ali piramida ali nerealiziran projekt za katerega so zbrana sredstva (pravi denar) v zameno za izmišljene žetone.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

nuclear ::

Se imamo cas da se upremo totalitariarnem sistemu. You will own nothing, and you will be happy.While we own everything.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

darkolord ::

nuclear je izjavil:

Se imamo cas da se upremo totalitariarnem sistemu. You will own nothing, and you will be happy.While we own everything.
Malo je ironičen tale komentar glede na zgornje komentarje.

Kar nekaj je takšnih tule, ki bolj kot javnim institucijam raje zaupajo privat firmam, a ta moto - you'll own nothing and be happy - imajo prav slednje.

Mato989 ::

darkolord je izjavil:

nuclear je izjavil:

Se imamo cas da se upremo totalitariarnem sistemu. You will own nothing, and you will be happy.While we own everything.
Malo je ironičen tale komentar glede na zgornje komentarje.

Kar nekaj je takšnih tule, ki bolj kot javnim institucijam raje zaupajo privat firmam, a ta moto - you'll own nothing and be happy - imajo prav slednje.


Glavna razlika je v tem da lrivat firmam se gre za dobicek, medtem ko se vladi in eu gre za vladanje... In ce protedtiras proti vladi smo videli zametke demokracije v tovornjakarjih v kanadi

Z digitalnim eur bo se lazje to potolct tega pa nocemo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Horas ::

mene sam pizdi brezgotovinsko plačevanje, da babice pa tete ne bojo mogl devat svojim keš, pa da se ne bi dalo več fušat.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

kamiKaZaA ::

darkolord je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Danes ti ne morejo omejiti za kaj boš porabil denar (ker še obstaja gotovina in četudi ti blokirajo račun, še vedno lahko greš in z gotovino kupiš kilo mesa, čeprav si pred tem že ta mesec kupil 5kg). Ko bo enkrat "le" digitalna valuta pa je zgoraj opisano kaj vse lahko počnejo (in tudi nihče ti ne bo odstopil 10 dag mesa, če bo omejitev 1 kg na mesec). Digitalna valuta nam bo prinesla hujšo diktaturo in tiranijo kot smo vse to že bili deležni med korona histerično pLandemijo in res upam, da tokrat ne dosežemo kritične mase kot je ta bila dosežena med kovid pandemijo in se je zato oblast lahko izživljala nad tistimi, ki se nismo hoteli cepiti. Isto bo s tem digitalnim denarjem, če ne boš skakal tako kot ti bo oblast rekla boš "finančno" tepen.

Dejansko boljši opis bi težje skupaj sestavil kot ga je @Jure14. Kratko in jedernato. Respect.
Spregledal si pomemben del, da to NE NADOMEŠČA gotovine.

Gotovina se pa itak de-facto ukinja ne glede na to morebitno novo digitalno valuto. Edino Nemci jo še držijo pokonci.

Pomemben del, da je tukaj od zadaj zaposlena armada strokovnjakov, ki imajo v nulo naštudirano psihologijo človeka in da točno vedo, kako morajo zadevo izpeljati, da hkrati ovce nategnejo in ostrižejo. In da digitalni Euro ne bo nadomeščal gotovine je samo PR za striženje ovac. Ker na koncu, ko bo kritična masa presegla uporabo digitalnega Eura si bodo že nekaj izmislili, da bodo čez noč ukinili gotovino. Po kmečko: bodo nek virus ali bakterijo spustili med nas, katera se bo prenašala izključno preko gotovine in rešitev bo, da se takoj ukine gotovina. Ovce bodo ploskale rešiteljem kot so ploskale takrat, ko se na letalo več ni smelo nosit 0,5L plastenke, ker si iz tega lahko izdelal bombo in od takrat dalje si lahko nesel na letalo samo zobno pasto ali kakšno kremo, ki ni presegala 50 ml. ;((

Tako da zgodovina nas uči, da vedno ustvarijo nek problem (vržejo korona virus med nas), da pride do reakcije (panika) in da nam ponudijo ti isti ljudje rešitev (cepivo in imajo razlog, da precepijo več kot 5 milijard ovac). Z drugimi besedami se tej taktiki reče: problem, reaction, solution.

In isto taktiko se bodo poslužili, ko bodo želeli ukiniti gotovino. Gotovino pa morajo ukiniti, če želijo imeti totalen nadzor in totalno kontrolo nad vsakim posameznikom (to je ključni pogoj za uvedbo novega družbenega reda, ki sliši na ime New World Order). Ker potem, če ne boš poslušen bo en klik dovolj, da te izločijo iz sistema. Da se ne ponavljam je vse to zelo dobro na kratko in jedernato opisal @Jure14.

Miki N ::

Jaz bi bolj rekel, da en del "mehčanja raje" je že dosežen s tem, da so uspeli prepričatio folk, da enači gotovino z nekakšno korupcijo in kriminalom. A delež nezakonitih poslov v gotovini je v bistvu zelo majhen - veliko manjši od panike, ki se jo ustvarja... države keš moti izključno zaradi tega, ker so vedno bolj bolano obsedene s totalno kontrolo. Raji ne privoščijo niti malo svobode več, sovražijo jo. Nekateri pa to še podpirajo, namesto da bi skupaj držali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

kamiKaZaA ::

Miki N je izjavil:

Jaz bi bolj rekel, da en del "mehčanja raje" je že dosežen s tem, da so uspeli prepričatio folk, da enači gotovino z nekakšno korupcijo in kriminalom. A delež nezakonitih poslov v gotovini je v bistvu zelo majhen - veliko manjši od panike, ki se jo ustvarja... države keš moti izključno zaradi tega, ker so države vedno bolj obsedene s totalno kontrolo. Svojim ovcam ne privoščijo niti malo svobe več, sovražijo jih. Nekateri pa to še podpirajo.

+1

This!

Kako večina kriminala danes poteka? Se prinese kovček denarja z gotovino? Niti pod razno. Naredi se nakazilo "za to in to svetovanje" v davčno oazo in tako na legalen način daš podkupnino "vstavi poljubno" osebi. In tako bo tudi v prihodnje, ko se bo gotovina ukinila. Razlika bo le, da danes lahko kupiš kar hočeš v trgovini, ko pa bo digitalna valuta pa bodo lahko dali določene omejitev točno določenim ljudem.

Tega danes ni moč storiti, da Joža lahko kupi 5 kg mesa mesečno, Franca pa samo 1kg in ko se presežejo te meje, se nakup mesa zablokira. Namesto "mesa" vstavi poljubno dobrino. In omejitve bodo samo za nas 99,9% ljudi, medtem ko za 0,1% ljudi s politiki na čelu in njihove družine ne bodo veljale, enako kot niso veljala pravila med korono in so jih politiki kršili brez da bi odgovarjali. Isto bo, če bodo nekoč omejene količine dobrin pri nakupu v trgovini...

Miki N ::

Saj to je ta ironija. Ko bo Joža "na črno klal", zaradi nekih bulšit "zelenih prepovedi" in Franci računal neke šitkoine ali pa naturalije, da ga ne bi režim izsledil - bo spet na tem forumu kup tehno-avtistov, ki bodo zagovarjali režim in navijali za dodaten prst v rit - da se "prepreči kriminal".

Zapomnite si: nihče ne more biti tako kriminalen kot oblast, oziroma če je , potem ima že de-facto elemente oblasti (primer so ti mafija, karteli). To je čisto "naraven zakon" - korupcija in gospodarski kriminal sta močno povezana z oblastjo, zato tudi ta paranoja - ker sodijo po sebi. Vsi "varnostni mehanizmi" so v službi tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

PrihajaNodi ::

kow je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

kow je izjavil:

Kateri problem resuje, je povedati enostavno. Poslji mi 10e, da jih dobim v nekaj minutah. Ta problem se ni resen. Flik ali Mastercard sta pac slabi resitvi.


Kako da ni? Revolut dobis kes v sekundi.


Nimam revoluta. vcasih sem ga imel, pa so ratali zanic. Poslji mi 10e. Hvala!
Aja, kdo sploh sem? A posljes meni? Moji banki? Na mojo davcno? Na mojo telefonsko stevilko? Hudica, kako komplicirano!


Preko telefonske deluje. Kes dobis v sekundi. Da se
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

globoko grlo ::

Sej kriminal ze ma vzporedne "placilne sisteme", z digi eu se ne bo kj dost spremenil.

Vsa ta kontrola je namenjena davkoplacevalskemu plebsu. Dejansko bojo limiti povsod, pri hrani, pri gibanju/transportu. Sam se cip v sive celice, pa bomo strafani sam zato, ker narobe mislimo. Tko da ministrstvo za resnico se pride.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Mato989 ::

Zato pa v idealnem scenariju odcepimo denar od vladarjev...

In to bi moral prinest BTC... seveda skupaj z drugimi težavami, ampak nadzora vlade in ECBja ne bi smelo bit nad tem.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Zato pa v idealnem scenariju odcepimo denar od vladarjev...

In to bi moral prinest BTC... seveda skupaj z drugimi težavami, ampak nadzora vlade in ECBja ne bi smelo bit nad tem.

Kako bo pa UDT funkcioniral.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kriptobog ::

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Zato pa v idealnem scenariju odcepimo denar od vladarjev...

In to bi moral prinest BTC... seveda skupaj z drugimi težavami, ampak nadzora vlade in ECBja ne bi smelo bit nad tem.

Kako bo pa UDT funkcioniral.


Ma to bi socialkarja mutili, kot da vlado zanima njihov drobiz. Za socialkarje bi digital eur itak moral biti obvezen in limiti na to kaj lahko kupijo. Ta veliki multibarici se pa ne sekirajo, ker bodo tudi potem imeli obvode.

kow ::

PrihajaNodi je izjavil:


Preko telefonske deluje. Kes dobis v sekundi. Da se


Ne dam ti svoje telefonske. Prosim, ce mi posljes evre. Hvala!
Saj razumes, da ko klosarju stisnem 2 evra, ga ne povprasam po imenu. Ali po telefonski.

Problem je izjemno kompliciran, zato tudi leta 2027 ne bomo videli "digitalnega" evra. Si upam staviti vsaj 10k evrov, da ga ne bo. Vzame kdo stavo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

kamiKaZaA ::

kow je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:


Preko telefonske deluje. Kes dobis v sekundi. Da se


Ne dam ti svoje telefonske. Prosim, ce mi posljes evre. Hvala!
Saj razumes, da ko klosarju stisnem 2 evra, ga ne povprasam po imenu. Ali po telefonski.

Problem je izjemno kompliciran, zato tudi leta 2027 ne bomo videli "digitalnega" evra. Si upam staviti vsaj 10k evrov, da ga ne bo. Vzame kdo stavo?

Jaz upam, da ga v tem stoletju ne bo, za dalje pa mi je vseeno oz. za svojo svobodo (kanček le te) se bodo morali boriti naši potomci...

Mr.B ::

kriptobog je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Zato pa v idealnem scenariju odcepimo denar od vladarjev...

In to bi moral prinest BTC... seveda skupaj z drugimi težavami, ampak nadzora vlade in ECBja ne bi smelo bit nad tem.

Kako bo pa UDT funkcioniral.


Ma to bi socialkarja mutili, kot da vlado zanima njihov drobiz. Za socialkarje bi digital eur itak moral biti obvezen in limiti na to kaj lahko kupijo. Ta veliki multibarici se pa ne sekirajo, ker bodo tudi potem imeli obvode.

Ne
UDT bo imel fevdalni model.
mato pa sanja, da se bo s svojim kriptom odselil nekam, kjer bo lahko anonimno placeval.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

darkolord ::

Mato989 je izjavil:

Glavna razlika je v tem da lrivat firmam se gre za dobicek, medtem ko se vladi in eu gre za vladanje...
Vodstvo firme ima mandat, da dela v interesu družbenikov (lastnikov).
Vodstvo države ima mandat, da dela v interestu družbenikov (državljanov).

Prvi so tam, da te lupijo; drugi ravno obratno in vsaj v teoriji delajo (tudi) v tvojem interesu. Pustimo uspešnost in pokvarjenost.

kamiKaZaA je izjavil:

Pomemben del, da je tukaj od zadaj zaposlena armada strokovnjakov, ki imajo v nulo naštudirano psihologijo človeka in da točno vedo, kako morajo zadevo izpeljati, da hkrati ovce nategnejo in ostrižejo. In da digitalni Euro ne bo nadomeščal gotovine je samo PR za striženje ovac. Ker na koncu, ko bo kritična masa presegla uporabo digitalnega Eura si bodo že nekaj izmislili, da bodo čez noč ukinili gotovino. Po kmečko: bodo nek virus ali bakterijo spustili med nas, katera se bo prenašala izključno preko gotovine in rešitev bo, da se takoj ukine gotovina. Ovce bodo ploskale rešiteljem kot so ploskale takrat, ko se na letalo več ni smelo nosit 0,5L plastenke, ker si iz tega lahko izdelal bombo in od takrat dalje si lahko nesel na letalo samo zobno pasto ali kakšno kremo, ki ni presegala 50 ml.
Smešno, žalostno in ironično hkrati je, da se nobena od vaših napovedi o striženju ovc s strani oblasti ne uresničuje, se pa uresničujejo vse zlonamerne napovedi glede gospodarstva, ki jih gladko ignorirate.

Kar poglej malo nazaj, kaj ste napovedovali:
- po svetu bomo lahko hodili samo z nagobčniki
- stokrat se bomo morali še špikniti
- skozi bomo morali imeti s seboj pasoš o cepljenju, sicer ne bomo mogli kupiti 10 dag mesa
- gospodarstvo bo uničeno zaradi zaprtij
- od lakote bomo umrli, ker bo zmanjkalo ukrajinskega žita
- zmrznili bomo, ker ne bo ruskega plina
- ...

In kakšna je realnost?
- nobenih omejitev osebne svobode
- ukrajinskega žita je preveč
- cene surovin se nižajo, cene izdelkov se višajo
- gospodarstvu gre bolje kot kadarkoli prej, dobički so rekordni
- ...

Potem imaš firme tipa SIJ, ki se delajo bogi bogi bogi, "država, pomagajte nam!!!", na koncu leta pa nove "zafire". Vmes pa še cene dvignejo "zaradi razmer na trgu", seveda. Pa še obseg storitev/blaga zmanjšajo, zaradi razmer na trgu, pa to.

Strižejo vas korporacije, hkrati pa vas hujskajo proti državi.

kamiKaZaA je izjavil:

In da digitalni Euro ne bo nadomeščal gotovine je samo PR za striženje ovac. Ker na koncu, ko bo kritična masa presegla uporabo digitalnega Eura si bodo že nekaj izmislili, da bodo čez noč ukinili gotovino.
To je popolna neumnost iz čisto enostavnega razloga, ker bi gotovino lahko ukinili že kadarkoli prej. Ne rabijo nobenega nadomestka za to.

Mato989 ::

Vodstvo firme ima mandat, da dela v interesu družbenikov (lastnikov).
Vodstvo države ima mandat, da dela v interestu družbenikov (državljanov).

Prvi so tam, da te lupijo; drugi ravno obratno in vsaj v teoriji delajo (tudi) v tvojem interesu. Pustimo uspešnost in pokvarjenost.


Hec je v tem da vodstvo države večinoma ne dela v dobro večine ljudi... če bi ne bi bilo vedno slabše podpore.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

globoko grlo ::

darklord je ostal v letu 2022, zadve grejo naprej po agendi, nč bat, vse še pride
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Zgodovina sprememb…

Nikec3 ::

Netrunner je izjavil:

Temu se bom upiral dokler se bo dalo. Na prvi pogled izgleda kot super zadeva, vendar to je tudi korak dlje od finančne svobode.

Glede zasebnosti je veliko večji problem plačilna kartica vezana na ime in povezana s TRR računom. V bistvu boljše sledljivosti ni nikjer, kot v tem primeru. V katerokoli smer bo šel digitalni €, ali kako ga pač želijo poimenovati, bo sledljivost zagotovo manjša - torej večja anonimnost.

Sicer realno digitalni € v praksi že imamo. TRR račun in flik varianta. Lahko vsakemu daš/posodiš/prejmeš denar, ki v efektu deluje enako kot da nekomu daš bankovec.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

darkolord ::

Pa precej teh, ki so tukaj glasni, si svoje plačilne kartice naložijo kar v telefon. Tistega z GPS in mikrofonom, ki ga imajo skozi s seboj in ki je 24/7 priklopljen na javni internet.

Ampak važno da kakšen uradnik tega ne vidi.

Mr.B ::

Nikec3 je izjavil:

Netrunner je izjavil:

Temu se bom upiral dokler se bo dalo. Na prvi pogled izgleda kot super zadeva, vendar to je tudi korak dlje od finančne svobode.

Glede zasebnosti je veliko večji problem plačilna kartica vezana na ime in povezana s TRR računom. V bistvu boljše sledljivosti ni nikjer, kot v tem primeru. V katerokoli smer bo šel digitalni €, ali kako ga pač želijo poimenovati, bo sledljivost zagotovo manjša - torej večja anonimnost.

Sicer realno digitalni € v praksi že imamo. TRR račun in flik varianta. Lahko vsakemu daš/posodiš/prejmeš denar, ki v efektu deluje enako kot da nekomu daš bankovec.

Tričrkovna agencija je direktno vezana na SEPA backbone, je bilo v mediji.
Po zakonu "ameriška vlada/agencije" ne sme zbirati podatkov oseb, torej tebe. V zakonu pa ni nikakršnih omeejitev, da jih kupi legalno na trgu, od vseh teh ti. free providerjev za zahodne produkte ergo tebe.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

BitMiljonar ::

link_up je izjavil:

zksnarks torej?

Ja.
En redkih pametnih komentarjev tu!

Kako bodo zagotovili obljubo o ANONIMNOSTI (o tehnični anonimnosti, ne o pravni anonimnosti)

Vsak uporabnik digitalnega Evra (dEUR) se bo najprej moral identificirati (KYC/AML), da se bo lahko omejitev 3000€ enforcala.
Ter uporabnik dEUR-a bo moral nekako vsaj prvič napolnit svojo dEUR denarnico. Iz kje? Iz bančnega računa, plačilne kartice (Visa/MasterCard...), polog gotovine na pošti, banki, trafiki, trgovini, bankomatu?

Kako torej popolnoma zabrisati sled (vsaj) prvega polnjenja (depozita) v dEUR denarnico? A hkrati zagotavljat 3000€ limita?
(Namig: Zero knowledge proofs oz. zkSnarks)


Glede "offline" plačevanja:

Velika večina komentatorjev nejasno komunicira oz. pojmuje kaj je "offline" in kaj "online" plačilo z dEUR. Opis digitalnega evra pojmuje online plačilo kot to, da na primer nekaj kupiš v spletni trgovini in plačaš na spletu za nek produkt ali storitev.

Procesiranje tako "offline" kot tudi "online" dEUR plačil se bo v vsakem primeru izvršilo "online" - v smislu, da se bo zapisali v neki centralni podatkovni bazi CEB. Vsaj prejemnik plačila bo moral biti torej nujno povezan na centralni strežnik dEUR centralne banke - če ne, pa bodo rešili double-spending problem v offline in si zaslužijo Nobelovo nagrado za Matematiko, in za Računalništvo in še fakEkonomijo. (Saj bodo prekašali samega Satošija!)


In končno:
Kot je nekaj treznih že komentatorjev omenilo, EU hoče z dEUR zmanjšati odvisnost od ameriških privatnih korporacij (Visa/MasterCard) prek katerih gre praktično skoraj vsako kartično plačilo. MasterCard in Visa pobirajo bajne dobičke, hkrati pa so plačilni podatki dostopni ZDA ter privat firmi (ki jih dalje monetizira) pri vsem tem pa še poberejo 2~3% zneska plačila! Nikakršna suverenost EU-ja!

Še ena pozitivna svar:
Odprava trenutne razdrobljenosti in nekompatibilnosti (nekartičnih) načinov plačil med znotraj držav EU (SLO Flik, mBills, Wave2Pay QLpay, DE Sofort, ITA PostePay, SatisPay) ter znotraj panevropskih bank (Revolut, N26,...).
Torej poenotenje, poenostavljenje in poprijaznjenje vseh plačil!

Ni pa meni jasno ali bo lahko čisto vsak anonimno tudi prejemal plačila? Ali bo to le za "trgovce"/poslovne subjekte?

Ali je omejitev 3000€ maksimalno stanje v dEur denarnici? Ali prometa na mesec?
Ali

Lonsarg ::

Anonimnost bo seveda zgolj na nivoju plačnik-trgovec, izdajatelj denarnice bo seveda rabil digitalni proof of spending in torej ECB-denarnica anonimnosti ne more biti, vsaj ne brez da se odpre pandorina skrinjica zlorab.

Double-spending pri offline plačevanju se lahko reši "pravno" namesto tehnično. Naprimer če boš imel limit 3k in boš z double spending porabil 6k boš pač dolžan izdajatelju denarnice 6k. Pa kljub offline plačevanju se bo skoraj gotovo izvajala delayed online konsolidacija. Tak da za double spending boš moral zelo hitro to izvest eno za drugim predno trgovci osvežijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

sbawe64 ::

BitMiljonar
EU hoče z dEUR zmanjšati odvisnost od ameriških privatnih korporacij (Visa/MasterCard) prek katerih gre praktično skoraj vsako kartično plačilo.

Za to ni potreben digitalni euro, temveč skupna EU kartica po vzoru vise/mc, kjer so procesni centri v EU.

Ampak tega gospodar preko velike luže ne bo dovolil.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Jure14 ::

Jure14 je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Predvsem govorimo o plusih za ljudi...

Plusov za uporabnike v takšenm centraliziranem sistemu NI.
Edini plus bodo (mogoče) kakšni bonbončki, ki jih bodo ponudili v času uvajanja. In jih seveda ukinili, ko bo kritična masa dosežena.

Minusov pa kolikor hočeš.
V politične namene bo "po nesreči ušel" kakšen nakup JJ-ja v Venera Shopu.
Lahko ti avtomatsko prepovejo plačilo letalske karte, če recimo nisi cepljen. Al pa plačilo bencina. Boš lahko samo kolesaril.
Pripravijo seznam "goljufivih trgovin". Za zaščito potrošnikov. Zelo hitro bodo na seznamu tudi neželjene (politične) stranke, posamezniki, mogoče ti prepovejo komplet nakazovanje v tujino.
Kadiš? Lahko se ti omeji nakup na 3 škatlice mesečno. Pa 10dag mesa na teden.
Imaš v e-denarnici e-kovance, starejše od enega leta? Zapadejo, tako kot Mercator točke.


In kolesje je že začelo propagirat digitalni € :
https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/kdaj...

https://www.finance.si/9014330/Vztrajan...

https://www.24ur.com/novice/gospodarstv...

https://siol.net/novice/svet/revolucija...
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Besede, kot je recesija, so se umaknile z dnevnega reda (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50053170 (246) Mr.B
»

Globalna ekonomija po c-19 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
505727 (4247) coffeetime12
»

Evropska centralna banka začela projekt digitalni evro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
7617271 (14415) Mr.B

Več podobnih tem