» »

GPS tracker za motor

GPS tracker za motor

WhiteSmith ::

Zdravo,

razmišljam o nakupu GPS lokatorja za motor, če bi mi ga slučajno nek nepridiprav želel odtujit. Zanima me, če ima kdo kakšne izkušnje s podobnimi zadevami in bi mi lahko kakšno zadevo priporočil?
Še nekaj splošnih vprašanj glede teh naprav:
1. Predplačniško SIM kartico za te naprave lahko kupim verjetno nekje na Petrolu in imam tistih 5 EUR dobroimetja za pošiljanje SMSov z lokacijo?
2. Nekje sem bral, da se postopoma 2G omrežja ukinjajo po Evropi... Za 3G sem siguren, da se, ker mi je zadnjič poslal BOB sporočilo. Za 2G pa ne vem, če drži, ker je za 112 številko verjetno še vedno potrebna čim širša pokritost za katero ne potrebujemo neke hude pasovne širine. Ali lahko pričakujem, da bo 2G omrežje še nekaj časa stalnica po Evropi? Na Telekomovi spletni strani je pokritost z 2G še vedno daleč največja...
3. Sklepam, da lahko takšne naprave priklopim direktno na akumulator? Če je akumulator nov in pogosto uporabljen, načeloma ni problema, da bi mi ga naprava sesedla?
4. Seveda bi želel neko zadevo brez naročnin. Da lahko dobivam lokacijo prek aplikacije in/ali SMSov. Naprimer nekaj podobnega: https://www.aliexpress.com/item/1005005...

Hvala za vse odgovore!

ToniT ::

2G ostaja, ukinja se 3G.

mat xxl ::

Uporabi Apple Airtag, ker Gps je omejen, ko ti ga kradljivec onemogoči oziroma zasenci, to oa deluje in je nočna mora lopovov.....

Ni drago, pa letni strošek 1 baterija za 3 eure....

Sem ga za hec ženi podturil v torbico, je vedela in ja lepo deluje zadeva .....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

hojnikb ::

delujeje ja, če ma kdo iphone-a v radiju 10 metrov. Kaj pa če so tatovi android uporabniki ? Shit out of luck. Ni to amerika.
#brezpodpisa

WhiteSmith ::

Apple airtag dvomim, da je primeren za lociranje motorja, verjetno bolj kakšnih torbic, ključev ipd. Sklepam, da deluje na podoben način kot Chipolo. Se pa strinjam, da je možno blokirat GPS signal, če so lopovi pametni. Sam to sem jebiga pač pripravljen tvegat in upat, da niso res tok organizirani...

GupeM ::

mat xxl je izjavil:

Uporabi Apple Airtag, ker Gps je omejen, ko ti ga kradljivec onemogoči oziroma zasenci

Kot da bluetootha ne moreš jammat?

WhiteSmith je izjavil:

Sklepam, da deluje na podoben način kot Chipolo.

Deluje tako, da vsi iphoni, ki dobijo njegov signal, vejo, da je določen airtag nekje v bližini. Tako da je lociranje lahko kar točno, dokler je zadeva med iphoni.

Je pa z motorji/kolesi tako, da se bojo prej ali slej peljali mimo nekoga z iphonom, in ta iPhone bo sporočil lokacijo airtaga. Vsaj približno veš, v katero smer je šel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

twom ::

Kolikor sem jaz preučil...
jammer in odpelješ nekam kjer razkoplješ in onemogočiš tracker in/ali alarm, vseeno kakšne vrste. Potem sledi razkosavanje ali prevoz v banano državo.

Krade se priložnostno in po naročilu. Če je tvoj model motorja na spisku naročenih, potem si ne želiš da bi bil ukraden, ker ga bojo ukradli profiji, ki zelo dobro vejo kaj počnejo in imajo utečene poti in naročnike.

Krade se tudi tako, da motor, avto, avtodom odpeljejo na neko lokacijo, in če v parih dnevih ni najden, pomeni da nima trackerja in je "varen".

Na met.police.uk najdeš tudi priporočila za trackerje, baje tudi takega, ki oddaja položaj iz kontejnerja in z 97% uspešnostjo povrnitve.

Kakšen tracker, telefon, airtag, disk lock, alarm, vse je bolje kot nič. Ob tem motor parkiraš tako, da ga je čim težje odvlečt v kombi in to je to. Oziroma po domače, če te napade medved ni treba da si hitrejši od medveda, dovolj je da si hitrejši od kolega.

Motoristi na potovanjih pa zelo radi parkirajo v ograjenih parkiriščih in dvoriščih.

twom ::

Sirena in/ali sms in klic v primeru premikanja, ti pa čisto nič ne pomagata, ker naložijo motor v kombi prej kot v 30 sekundah. Ti v tem času niti gat ne boš gor navleku, kaj šele pritekel do motorja.

WhiteSmith ::

Hehe, ok, torej povzetek vsega: You're fucked either way... Mi je pa jasno, če ga bojo profiji ukradli mi ne pomaga absolutno nič. Bom še malo pregledal tržišče glede cen in ponudbe.

Thomxy ::

Jah... Seveda, če se kdo prav zaljubi v tvoj motor, ti ni pomoči.
Vseeno pa ti skoraj nič ne stane nekam skriti en AirTag. Res, da je uporabnikov Apple telefonov v Sloveniji manj kot v Ameriki, ampak nekaj jih je. Je majhen, baterija zdrži eno leto... Prej ali slej se bo ja približal enemu iPhonu. Najbolj nerodno je, če sam nimaš nekega Apple izdelka za konfiguracijo in sledenje.
Če se ni kaj spremenilo, Android nima še podobne rešitve. Apple ima to v OSu, če pa bi si dal recimo Chipolo, bi le-ta moral srečati nekoga, ki ima Chipolo aplikacijo naloženo. Teh je pa verjetno manj, kot iPhone uporabnikov v okolici.

"NaN" ::

https://www.iotracker.eu/iotracker

To lahko uporabljaš na lora omrežjih The Things Network in Helium.

BeerBelly ::

Mogoče brezvezen predlog, ampak kaj pa nekaj v tem stilu:
https://tractive.com/en/pd/gps-tracker-...

Če je zraven domačega WiFi se vklopi battery saving mode, čim se premakne ven pozicionira na cca 2 minuti (lahko se vklopi tudi live tracking).
Je vodoodporen in deluje preko GSM omrežja in GPS čipa. Je pa res da je par € naročnine na mesec. Jaz ga dejansko uporabljam za psa in sem super zadovoljen.

kajtimara ::

GPS tracker je zahtevna stvar. On samo javlja lokacijo! GPS! In moraš ga loviti.

Kdo ve, da ima tvoj motor GPS tracker? In kje na motorju! Ko se tracker sproži, nimajo časa iskat ga na motorju!
Kaj več kot GPS! Takoj zvočni alarm, ko ga kdo premakne! Pa blokada vžiga. Pa GPS če ga na roke odpeljejo.
Dobro naštudiraj, da ne boš preveč pričakoval.

Cipolo je igrača! Za ključe v hiši ali psa. 10 m oz blutooth domet!

twom ::

kajtimara je izjavil:

GPS tracker je zahtevna stvar. On samo javlja lokacijo! GPS! In moraš ga loviti.

Kdo ve, da ima tvoj motor GPS tracker? In kje na motorju! Ko se tracker sproži, nimajo časa iskat ga na motorju!
Kaj več kot GPS! Takoj zvočni alarm, ko ga kdo premakne! Pa blokada vžiga. Pa GPS če ga na roke odpeljejo.
Dobro naštudiraj, da ne boš preveč pričakoval.

Cipolo je igrača! Za ključe v hiši ali psa. 10 m oz blutooth domet!
Jammer, naložiš v kombi, raziskuješ pa nekje na samem. Imaš tudi iskalce oddajnikov, tudi za pasivno elektroniko, ne samo jammerje.

Na zvočni alarm pa ne bo nihče reagiral, kaj šele da bi se izpostavljal. Lahko imajo nože, pištole. Še za lastnika je priporočljivo, da naj raje samo opazuje. Pa četudi nič od tega, te lahko dva nalomta do neprepoznavnosti.
Glede obvestil (klici, smsi, alarmi), če nisi čisto zraven, boš v vsakem primeru prepozen, tudi v bifeju na plaži 50 metrov stran od ceste. Ker ko bo začel piskat, bojo oni rabili samo še vrata zapret od kombija.

Blokada vžiga nima nobene teže, če bo motor porabljen za dele. Uporabno je vse, razen motorne elektronike.

Najbolj pomaga preventiva. Parkiranje tako, da ga ni možno zvlečt v kombi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: twom ()

WhiteSmith ::

Evo, naročil tolo zadevo: https://www.senetic.si/product/FMB204BD...

Upam, da se obnese. Hvala vseeno za predloge.

LP

bajsibajsi ::

Sporoci prosim, kako se obnese.

Vidim, da je njihov zadnji model za motorje sicer tale:
https://teltonika-gps.com/products/trac...
https://teltonika-gps.com/use-cases/mot...
https://www.amazon.de/dp/B0BCFLBTQX?lin...

Za tega pise, da deluje do 30 dni z lastno baterijo. Med moto sezono z energijo ne bi smelo biti tezave, saj se tracker polni med voznjo. Kako bi pa to resil pozimi, ko vzamem akumulator ven?

WhiteSmith ::

Bom sporočil, samo ga moram še dobit, namestit, natuhtat in stestirat.

Po na hitro preletenih specifikacijah tega, za katerega si nalepil link, ne zgleda nekaj precej drugačen od FMB204... S tem, da ima FMB204 1800 mAh baterija, ta pa 1200 mAh. Sicer to ne vem koliko se kaj pozna.
Po zimi imaš problem ja. Jaz sicer akumulatorja nisem vzel ven, le pred sezono sem ga zunaj overchargal. Jaz vidim tu 3 opcije:
1. Akumulator pustiš noter, na vsake 3 tedne zalaufaš motor in ga pustiš laufat u neutralni, da se nafila akumulator in baterija na GPS modulu.
2. Kupiš oz. najdeš nek "shit" akumulator, ki ga daš noter čez zimo in ti je vseeno tudi, če se sprazni.
3. Kupiš oz. predelaš neko baterijo in namesto akumulatorja to vržeš noter, samo to je precej dela in/ali denarja.

twom ::

WhiteSmith je izjavil:

Bom sporočil, samo ga moram še dobit, namestit, natuhtat in stestirat.
In? Kakšne so izkušnje?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android dobiva svojo verzijo AirTag

Oddelek: Novice / Android
325614 (1455) no comment
»

GPS tracker/sledilnik

Oddelek: Loža
327971 (1292) Peter40
»

Chipolo - komu dela?

Oddelek: Mobilne tehnologije
377148 (1775) Tidule
»

GPS tracker za kolo

Oddelek: Loža
72364 (1964) vilonja
»

Applova pomladna predstavitev: čip M1 v vsako stvar (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7920401 (14981) Step2en Wolf

Več podobnih tem