» »

Facebook - deaktivirani profili?

Facebook - deaktivirani profili?

Hangman ::

Na facebooku sem začel opažat, da zginjajo profili. Najprej sem občasno videl, da je kateri od kontaktov izginil iz fb, potem pa sem temu namenil več pozornosti. Pri vsaj dveh stikih sem opazil, da je profil deaktiviran (search ne najde ničesar), čez nekaj dni profil spet obstaja in potem naenkrat spet deaktiviran. Zadnji teden je zanimiv: med vikendom si z nekom dopisujem, potem od nedelje do včeraj zjutraj profil deaktiviran, včeraj spet lahko vidim profil in klepetam s tem stikom. Še ob 23:00 je profil obstajal, danes zjutraj preverim sporočila in vidim, da je spet deaktiviran. Ali je dejansko deaktiviran ali gre za začasno težavo, ne vem. Čudno pa je, da bi nekdo deaktiviral profil za par dni, se za 1 dan prijavil nazaj, objavil par stvari in profil spet nazaj deaktiviral.

Še kdo opaža podobno? Gre za kakšen začasen problem facebooka ali je ratalo moderno, da vsakih par dni deaktiviraš profil in prideš nazaj, ko te nekaj zanima?

Adder ::

To je zaradi aktivistične golazni(primer gorazd grošelj)ki prijavlja komentarje. Zaslužijo si specifično usodo.

GummyBear ::

Se tudi pri meni včasih dogaja podobno, da koga slučajno rabim in ga naenkrat ni. Ne morem pa trdit, da so krivi komentarji, ker gre za osebe, ki niso ravno aktivne glede lajkanja in komentiranja objav. Po moje je v ozadju bolj nekakšna odvisnost... človek opazi, da veliko časa porabi na fb, zapre profil v upanju na boljšo produktivnost, potem pa ga spet vleče nazaj, da bi videl kaj se dogaja.

Ales ::

Hangman je izjavil:

... si z nekom dopisujem, potem od nedelje do včeraj zjutraj profil deaktiviran, včeraj spet lahko vidim profil in klepetam s tem stikom ...

Vprašaj človeka kaj dogaja, ane. Menda ni jebeni FB edini način komunikacije, ki ga imaš z njim. :P

ripmork ::

Sem tudi sam nekaj podobnega že večkrat opazil pri nekaj ljudeh, ki so sicer mal poznani po svoji labilnosti (pa ne mislim nič slabega s tem). Oziroma so rabili vzet odmor od socialnih omrežjih zaradi bilokakšnega razloga. Na vsake kvatre za kratek čas mal izginejo, pa se spet pojavijo. Dva sta tudi za nekaj časa izbrisala soc. omrežja in naredila nov profil (pa me potem spet dodala kot frienda). Nekaj pa jih je poniknilo in potihoma odšlo dol iz facebook-a. Klikanje po soc. omrežjih je zasvojljivo in si predstavljam, da je včasih najlažje tako. Čeprav je že začasen izbris aplikacije s telefona lahko kar "reset" :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

bizgech ::

Moja nenavadna situacija: nekemu osebku (ni moj prijatelj, le v isti skupini sva) sem včeraj zjutraj poslal zs preko messengerja. Ta osebek je od takrat javno objavil vsaj 5 objav (zato vem, da je bil aktiven na fb), moje poslano sporočilo pa ima še vedno status "sent" in ne "delivered", kot bi pričakoval... ob prijavi bi se moralo sporočilo prenesti s strežnika in biti dostavljeno, a glede na status temu ni tako. Kako je to možno?

ripmork ::

bizgech je izjavil:

Moja nenavadna situacija: nekemu osebku (ni moj prijatelj, le v isti skupini sva) sem včeraj zjutraj poslal zs preko messengerja. Ta osebek je od takrat javno objavil vsaj 5 objav (zato vem, da je bil aktiven na fb), moje poslano sporočilo pa ima še vedno status "sent" in ne "delivered", kot bi pričakoval... ob prijavi bi se moralo sporočilo prenesti s strežnika in biti dostavljeno, a glede na status temu ni tako. Kako je to možno?

Če nekdo ni tvoj prijatelj na facebook-u, ne bo prejel običajnega notificationa za prejeto sporočilo in bo tvoje sporočilo videl le, če bo šel pod nek poseben zavihek (message requests), kjer vidi vsa možna sporočila. Zelo verjetno je preprosto spregledal. Meni se je že večkrat zgodilo, da mi je kdo (ki ni moj fb friend) kaj poslal, pa sem šele po cajtu opazil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

bizgech ::

ripmork je izjavil:

bizgech je izjavil:

Moja nenavadna situacija: nekemu osebku (ni moj prijatelj, le v isti skupini sva) sem včeraj zjutraj poslal zs preko messengerja. Ta osebek je od takrat javno objavil vsaj 5 objav (zato vem, da je bil aktiven na fb), moje poslano sporočilo pa ima še vedno status "sent" in ne "delivered", kot bi pričakoval... ob prijavi bi se moralo sporočilo prenesti s strežnika in biti dostavljeno, a glede na status temu ni tako. Kako je to možno?

Če nekdo ni tvoj prijatelj na facebook-u, ne bo prejel običajnega notificationa za prejeto sporočilo in bo tvoje sporočilo videl le, če bo šel pod nek poseben zavihek (message requests), kjer vidi vsa možna sporočila. Zelo verjetno je preprosto spregledal. Meni se je že večkrat zgodilo, da mi je kdo (ki ni moj fb friend) kaj poslal, pa sem šele po cajtu opazil.


Možno, se mi je tudi že zgodilo tako. Ampak, ko je meni nazadnje pisal nekdo, ki ni moj prijatelj, se mi je to sporočilo na telefonu (saj itak si več časa na telefonu kot na računalniku) prikazalo zgoraj v vrstici obvestil. In ko sem potem tapnil to obvestilo, se mi je v messengerju odprlo celotno sporočilo. Ne vem zakaj takšna razlika pri prejemanju sporočil.

styrian ::

Jaz sem danes dal zahtevo za trajen izbris svojega Facebook računa. S tem so skriti tudi moji podatki.

Šele če se 30 dni dejansko ponovno ne prijavim, bo račun dejsnko izbrisan za vedno.

Gagatronix ::

saj itak si več časa na telefonu kot na računalniku


A si najstnik ali samo obseden ?

bizgech ::

Gagatronix je izjavil:

saj itak si več časa na telefonu kot na računalniku


A si najstnik ali samo obseden ?


Niti eno, niti drugo. Vsak telefon ima že privzeto nameščeno aplikacijo Facebook. Normalno je, če imaš račun, da se z njim prijaviš v to aplikacijo, drugače jo pač brišeš. In ko si enkrat prijavljen, prejemaš obvestila (odvisno od tvojih nastavitev) - saj ne rabi za vsak drek telefon opozarjat, ampak zmeraj imam vklopljena opozorila za dohodna zasebna sporočila, čakajoče prošnje, komentarje na moje objave. Če pride obvestilo, je normalno, da ga pogledaš - temu je namenjena aplikacija. Prej boš torej nekaj zasledil na telefonu kot na računalniku, ker imaš telefon zmeraj pri sebi - posledično ga tudi večkrat pogledaš kot ekran računalnika.

Gagatronix ::

Spet zavajas, lazes, in prodajas izmisljotine.

Vsak telefon ima že privzeto nameščeno aplikacijo Facebook.


V katerem vesolju ti zivis in kje spis, da te ne ukradejo ? Ker takale prizadeta klamfa v luft je pa res smeh.

tomlin ::

Ankete so pokazale ravno to, kar praviš. Mnogi se odločijo sami, prostovoljno za deaktivacijo, ker jim FB požre preveč časa in energije. Nikakor pa ne gre ponovno za kakšno teorijo zarote, kot mnogi prikazujejo.


GummyBear je izjavil:

Se tudi pri meni včasih dogaja podobno, da koga slučajno rabim in ga naenkrat ni. Ne morem pa trdit, da so krivi komentarji, ker gre za osebe, ki niso ravno aktivne glede lajkanja in komentiranja objav. Po moje je v ozadju bolj nekakšna odvisnost... človek opazi, da veliko časa porabi na fb, zapre profil v upanju na boljšo produktivnost, potem pa ga spet vleče nazaj, da bi videl kaj se dogaja.

bizgech ::

Gagatronix je izjavil:

Spet zavajas, lazes, in prodajas izmisljotine.

Vsak telefon ima že privzeto nameščeno aplikacijo Facebook.


V katerem vesolju ti zivis in kje spis, da te ne ukradejo ? Ker takale prizadeta klamfa v luft je pa res smeh.


Verjetno nisva v istem vesolju. Zadnjih 10 let so vsi telefoni, kar sem jih kupil, imeli nameščeno aplikacijo Facebook - pa nisem telefonov kupoval na podlagi nameščenih aplikacij. Trenutno imam Samsung Galaxy S21 Ultra, ki je med novejšimi na trgu in ne boš verjel - tudi tukaj je bila že nameščena Facebookova aplikacija. Podobno velja za kakšen Twitter in podobno, kjer se ljudje ponavadi zadržujejo. Mogoče obstaja kakšen model, ki je nima, ampak za 80% telefonov na trgu moja trditev drži. V katerem vesolju torej živiš, da tega nimaš?

sci3nc3 ::

tomlin je izjavil:

Ankete so pokazale ravno to, kar praviš. Mnogi se odločijo sami, prostovoljno za deaktivacijo, ker jim FB požre preveč časa in energije. Nikakor pa ne gre ponovno za kakšno teorijo zarote, kot mnogi prikazujejo.


GummyBear je izjavil:

Se tudi pri meni včasih dogaja podobno, da koga slučajno rabim in ga naenkrat ni. Ne morem pa trdit, da so krivi komentarji, ker gre za osebe, ki niso ravno aktivne glede lajkanja in komentiranja objav. Po moje je v ozadju bolj nekakšna odvisnost... človek opazi, da veliko časa porabi na fb, zapre profil v upanju na boljšo produktivnost, potem pa ga spet vleče nazaj, da bi videl kaj se dogaja.


Na eni strani imaš zasvojenost, ker si ljudje ne znajo postaviti meje. Na drugi strani imaš potrebo po obstoju na družbenih omrežjih, ker se vse več stvari seli na splet. Spomnim se leta 2006, ko se je Facebook še uveljavljal: Ljudje so si po gmailu množično pošiljali neke neumne/hecne slike in videoposnetke... eni so to skrbno pregledovali in verižno pošiljali naprej. Takšno početje je meni že takrat indiciralo na zasvojenost pa zaradi tega nihče ni zaprl gmail računa, ker ga je potreboval za druge stvari - tako kot potrebuješ telefonsko številko. Podobno se zdaj dogaja z družbenimi omrežji.

Osebno vidim 2 možnosti:
A) Družbena omrežja se bodo še naprej izpopolnjevala in na neki točki bo nujno imeti svoj spletni profil. Morda to ne bo Facebook, morda bo nekaj drugega... odvisno v katero smer bo šla prihodnost.
B) Dojeli bomo, da se zaradi družbenih omrežij ne znamo več družiti v resničnem svetu (poglej samo, koliko ljudi jamra nad iskanjem partnerja) in se bo vse obrnilo nazaj.

Verjetno pa bo obveljala možnost A. Najbrš bo čez XY let tvoj spletni profil tako obvezen, kot je danes tvoj osebni dokument (predstavljaj si, da nimaš niti enega osebnega dokumenta). Tiste, ki bodo podlegli kakšni zasvojenosti, pa jih bo verjetno čakalo kakšno zdravljenje... podobno kot se zdravijo odvisniki od alkohola, iger na srečo itd. To je moje videnje prihodnosti, ampak stvar je že offtopic.

Gagatronix ::

bizgech je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Spet zavajas, lazes, in prodajas izmisljotine.

Vsak telefon ima že privzeto nameščeno aplikacijo Facebook.


V katerem vesolju ti zivis in kje spis, da te ne ukradejo ? Ker takale prizadeta klamfa v luft je pa res smeh.


Verjetno nisva v istem vesolju. Zadnjih 10 let so vsi telefoni, kar sem jih kupil, imeli nameščeno aplikacijo Facebook - pa nisem telefonov kupoval na podlagi nameščenih aplikacij. Trenutno imam Samsung Galaxy S21 Ultra, ki je med novejšimi na trgu in ne boš verjel - tudi tukaj je bila že nameščena Facebookova aplikacija. Podobno velja za kakšen Twitter in podobno, kjer se ljudje ponavadi zadržujejo. Mogoče obstaja kakšen model, ki je nima, ampak za 80% telefonov na trgu moja trditev drži. V katerem vesolju torej živiš, da tega nimaš?


V vesolju, kjer sem dva meseca nazaj kupil telefon, ki tega jajca nima namescenega. Je pa res, da nisem eden od idiotov, ki bi vrgli tisocaka ali vec za napravo, katere osnovni nalogi sta dve: klici in tekstovna sporocila.

Invictus ::

Gagatronix je izjavil:

Je pa res, da nisem eden od idiotov, ki bi vrgli tisocaka ali vec za napravo, katere osnovni nalogi sta dve: klici in tekstovna sporocila.

Mogoče si pa idiot ravno zaradi dejstva, da uporabljaš nek cegu sam za to ?!?!?! Ko pa zmore toliko več?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

V-i-p ::

Gagatronix je izjavil:

Je pa res, da nisem eden od idiotov, ki bi vrgli tisocaka ali vec za napravo, katere osnovni nalogi sta dve: klici in tekstovna sporocila.

Na tvojem planetu mogoče. Na planetu Zemlja sta ti dve nalogi tam nekje zadaj, pri repu ;). V kolikor govorimo o pametnih napravah. V kolikor pa o GA628 pa drži. Klici in sporočila.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Gagatronix ::

Ne, nekateri nismo bolestno zalimani na telefon. Za brskanje po internetu je prenosnik ali namizni racunalnik. Za klice in tekstovna sporocila pa mobilnik. In ne, GA628 sem upokojil ze dolgo nazaj, ga pa imam se vedno nekje spravljenega.

SejSej87 ::

Gagatronix je izjavil:

bizgech je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Spet zavajas, lazes, in prodajas izmisljotine.

Vsak telefon ima že privzeto nameščeno aplikacijo Facebook.


V katerem vesolju ti zivis in kje spis, da te ne ukradejo ? Ker takale prizadeta klamfa v luft je pa res smeh.


Verjetno nisva v istem vesolju. Zadnjih 10 let so vsi telefoni, kar sem jih kupil, imeli nameščeno aplikacijo Facebook - pa nisem telefonov kupoval na podlagi nameščenih aplikacij. Trenutno imam Samsung Galaxy S21 Ultra, ki je med novejšimi na trgu in ne boš verjel - tudi tukaj je bila že nameščena Facebookova aplikacija. Podobno velja za kakšen Twitter in podobno, kjer se ljudje ponavadi zadržujejo. Mogoče obstaja kakšen model, ki je nima, ampak za 80% telefonov na trgu moja trditev drži. V katerem vesolju torej živiš, da tega nimaš?


V vesolju, kjer sem dva meseca nazaj kupil telefon, ki tega jajca nima namescenega. Je pa res, da nisem eden od idiotov, ki bi vrgli tisocaka ali vec za napravo, katere osnovni nalogi sta dve: klici in tekstovna sporocila.

ti si bolan

Gagatronix ::

Bos to argumentiral ali ostajas pri ad hominem debilizmih ?

ripmork ::

Gagatronix je izjavil:

Ne, nekateri nismo bolestno zalimani na telefon. Za brskanje po internetu je prenosnik ali namizni racunalnik. Za klice in tekstovna sporocila pa mobilnik. In ne, GA628 sem upokojil ze dolgo nazaj, ga pa imam se vedno nekje spravljenega.

Eh, svet ni tako črno-bel, no :) Telefon je priročen za marsikaj (sploh za fotografiranje je postal fantastičen), za marsikaj na web-u tudi. Je pa tudi meni bolj komfortna izkušnja na velikem zaslonu in tipkovnico. Tipkanje sporočil mi je pa enako zoprno, kot mi je bilo, ko sem prvič mobilni telefon 20+ let nazaj v roke zagrabil.

bizgech ::

Gagatronix je izjavil:

Ne, nekateri nismo bolestno zalimani na telefon. Za brskanje po internetu je prenosnik ali namizni racunalnik. Za klice in tekstovna sporocila pa mobilnik. In ne, GA628 sem upokojil ze dolgo nazaj, ga pa imam se vedno nekje spravljenega.


No, torej smo imeli samo nesporazum. Večina tukaj nas uporablja pametni telefon, ki poleg klicanja in pošiljanja sms sporočil omogoča še vrsto drugih z internetom povezanih storitev. Prednost pametnega telefona je ravno v tem, da vsakih 15 minut ne vklapljaš računalnika (pa tudi ne moreš pa povsod jemati s sabo), ampak iz žepa povlečeš pametni telefon in opraviš, kar je treba - če gre za kakšno malenost, ki jo lahko zrihtaš na telefonu. Za razliko od večine, ti uporabljaš navadni mobilnik in zato na njem ne moreš imeti nameščenih vseh možnih aplikacij. Očitno smo v istem vesolju, na istem planetu, samo uporabljamo drugačno tehnologijo.

Csharp ::

ripmork je izjavil:

Če nekdo ni tvoj prijatelj na facebook-u, ne bo prejel običajnega notificationa za prejeto sporočilo in bo tvoje sporočilo videl le, če bo šel pod nek poseben zavihek (message requests), kjer vidi vsa možna sporočila. Zelo verjetno je preprosto spregledal. Meni se je že večkrat zgodilo, da mi je kdo (ki ni moj fb friend) kaj poslal, pa sem šele po cajtu opazil.


Nerodna zadeva in upam, da jo facebook čim prej odpravi ali kako drugače reši. Sam sem pravkar ugotovil, da imam v tem zavihku dve zame pomembni obvestili. Na računalniku tega zavihka redno ne predgledujem (morda pogledam vsak drugi mesec), marsikdo niti ne ve, kje najde ta zavihek. Na telefonu pa tudi nisem dobil nobenega obvestila o teh čakajočih sporočilih, vsaj ne da bi vedel. Sploh pa niti ne vem, če se preko telefona da priti do teh čakajočih sporočil. No, danes ugotovim, da je sem ta sporočila prejel že pred 2 mesecema. Ker pošiljatelju nisem odgovoril, je najbrš mislil, da ga ignoriram, sam pa sploh nisem vedel za sporočila.

Predstavljaj si, da se tako preko facebooka dogovarjaš za nek biznis, nekaj prodajaš ali nekaj kupuješ... nekdo ti pošlje sporočilo in ti zanj niti ne veš. Opaziš čez pol leta, ko stvar ni več aktualna. Kolikor sem gledal pa obstaja celo možnost, da sporočila tretjih oseb niti ne prejemaš. Res neprimerna rešitev za komunikacijo.

Ales ::

bizgech je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Ne, nekateri nismo bolestno zalimani na telefon. Za brskanje po internetu je prenosnik ali namizni racunalnik. Za klice in tekstovna sporocila pa mobilnik. In ne, GA628 sem upokojil ze dolgo nazaj, ga pa imam se vedno nekje spravljenega.


No, torej smo imeli samo nesporazum. Večina tukaj nas uporablja pametni telefon, ki poleg klicanja in pošiljanja sms sporočil omogoča še vrsto drugih z internetom povezanih storitev. Prednost pametnega telefona je ravno v tem, da vsakih 15 minut ne vklapljaš računalnika (pa tudi ne moreš pa povsod jemati s sabo), ampak iz žepa povlečeš pametni telefon in opraviš, kar je treba - če gre za kakšno malenost, ki jo lahko zrihtaš na telefonu. Za razliko od večine, ti uporabljaš navadni mobilnik in zato na njem ne moreš imeti nameščenih vseh možnih aplikacij. Očitno smo v istem vesolju, na istem planetu, samo uporabljamo drugačno tehnologijo.

Nekateri pametni telefoni imajo manj tovarniške navlake, kot morda tvoj. Nimajo vsi prednameščenega FB ali Instagrama ali česa že. Pa niso zaradi tega nič manj pametni, prej obratno. :D

Ni pa tudi lepo, da se kar vsakega uporabnika FB zmerja, kot da je zombi, zalepljen za telefon... Niste vsi. Niso vsi, kakorkoli. Pa število teh se zmanjšuje, kar je tudi pozitivno.

V končni vrsti je pamet odvisna od uporabnika naprave, kakršna koli da je ta.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj o nekomu pove pametna ura (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8821147 (860) CaqKa
»

Najpreprosteje poslati slike in videje na smartphone? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
515398 (4026) Badwolff
»

#OstaniZdrav - posodobljena, a le malo uporabljana slovenska aplikacija za sledenje s (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
6917490 (10518) weasel
»

Na Lumiah se bo bohotil logotip Microsoft (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6423179 (19176) issak
»

Zakaj "root" telefona? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11631120 (26398) CaqKa

Več podobnih tem