» »

Izbira on-line brokerja

Izbira on-line brokerja

««
16 / 16
»
»»

energetik ::

ČE imaš PUK kodo, da ti operater zrihta isto cifro... In če, verjetno traja vsaj nekaj dni. Medtem ko pri TOTP, če razsujem telefon in SIM, samo prepišem TOTP seed s papirja in sem čez 3min že nazaj v igri.

Hkrati je to tudi varnostno tveganje, dandanes že "vsak" sheka SMS oz. ga presteže..
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

pingme ::

energetik je izjavil:

ČE imaš PUK kodo, da ti operater zrihta isto cifro... In če, verjetno traja vsaj nekaj dni. Medtem ko pri TOTP, če razsujem telefon in SIM, samo prepišem TOTP seed s papirja in sem čez 3min že nazaj v igri.

Hkrati je to tudi varnostno tveganje, dandanes že "vsak" sheka SMS oz. ga presteže..

Če imaš puk kodo? Večina uporabnikov je postpaid in ne prepaid, tam greš z osebno v center in dobiš novi sim ;-) Če pa imaš prepaid, pa tudi ne vem zakaj bi ne bi imel puk.
Glede hekanja - ja, če ti nekdo ukrade username in password in prestreže sms in ti tega ne opaziš pravočasno bo … kaj? Vse prodal in nakazal na tvoj TRR?

onka ::

energetik je izjavil:

onka je izjavil:

IBKR... če bi rad, da ima žena dostop za vsak slučaj in konec koncev, gre tudi za del skupnih prihrankov, je ok če dam Joint account? Kaka skrita slabost?

https://www.interactivebrokers.com/en/a...

Hvala in LP!
Enako tudi jaz razmišljam, kaj narediti, da v primeru najhujšega pridejo do sredstev brez komplikacij?


Vidim, da so pod-tipi Joint računa oz. več pravnih tipov lastnine za "Joint account":

Two account holders. Can be one of these types:
- Tenants with Rights of Survivorship,
- Tenancy in Common,
- Community Property, or
- Tenancy by the Entirety.

...če pogooglaš padejo ven pravne definicije. Me skrbi, da ne bodo kake davčne komplikacije ob exit-u.

Ledenko@64 ::

 degiro

degiro



Pozdravljeni

Degiro uporabljam slabih 10 let, predvsem za mesečne nakupe long term in nisem mislil nič prodajat še naslednjih 10 let. Naenkrat pride pismo, prvič od Degira, da mi zapirajo account. 8-O ..ok odprem Interaktive Brokers account in sem mislil izvesti po pravilu navidezne odsvojitve v 30 dneh, da prodam ETF-e na Degiru...prenesem sredstva na moj osebni račun, nakažen sredstva na IBKR ter kupim enako število ETF-ov nazaj.

Problem nastane pri tem, da to pravilo navidezne odsvojitve velja samo za izgube, ne pa za dobičke, kar mi je potrdila tudi referentka na Sektorju za obdavčitev KDVP in IFI...imam kar velik portfelj z ogromno plusa

https://fu.gov.si/fileadmin/Internet/Da...


torej če presedlam na drugega brokerja in izvedem transakcije, bom drugo leto plača masten davek na kapitalske dobičke.

V nemščini ne moren razvozlat, če ne bom nič storil, ali mi bodo ETF-e prodali in sredstva nakazali na Flatex račun ali pa prenesli ETF-e na flatex račun. Slednje bi bilo z davčnega vidika zelo ugodno, kljub slabšim pogojem Flatex brokerja.

Tudi prevod v Angleščino mi ni pomogel

Kaj bi naredili v tem primeru, če se priložena slika ne vidi, prilagam ocr z dokumenta



Kündigung der Geschäftsbeziehung zum 30.06.2024
Sehr geehrter Herr xxxxx
die flatexDEGIRO Bank (vormals biw Bank) betreibt einen der führenden Online-Broker in Europa und ist mit der Marke flatex seit Jahren im deutschen Markt etabliert.
Wir haben uns dazu entschieden, unser Angebot in Deutschland auf das Brokerage-Geschäft vor allem unter unserer Marke flatex zu konzentrieren. Mit Ihnen besteht aus der Historie eine Geschäftsbeziehung außerhalb des Angebotes von flatex.
Aus diesem Grund kündigen wir Ihnen hiermit Ihre o. g. Geschäftsverbindung gemäß Abschnitt I., Nr. 20 (1) unserer Allgemeinen Geschäftsbedingungen (AGB) fristgerecht zum 30.06.2024.
Sollte zum Ablauf der Frist etwaiges Guthaben auf dem Konto sein, werden wir dieses automatisch auf das hinterlegte Referenzkonto überweisen. Möchten Sie ein anderes Referenzkonto angeben, teilen Sie uns dies bitte schriftlich per Post mit. Den formlosen Brief schicken Sie ganz einfach an:
flatexDEGIRO Bank AG
Pölbitzer Str. 9
08058 Zwickau
Wenn Sie weiterhin Interesse an unseren Dienstleistungen haben, können Sie jederzeit ein Depot bei flatex eröffnen.
Hier bieten wir Ihnen derzeit attraktive Neukundenkonditionen. Handeln Sie drei Jahre lang an vielen Handelsplätzen für
1 EUR pro Order zzgl. 2 EUR Fremdkostenpauschale. Sparpläne, ausgewählte ETFs und Fonds gibt es sogar für 0 EUR.
Es fallen jeweils marktübliche Spreads, Zuwendungen und Produktkosten an. Die Angebotsbedingungen und Hinweise zur Depoteröffnung finden Sie auf www.flatex.de.
Investitionen in Wertpapiere bergen Verlustrisiken.
Noch einige Hinweise zum Schluss: Bitte beachten Sie, dass mit Beendigung der Geschäftsbeziehung Ihr Online-Zugang gesperrt wird. Bitte speichern Sie daher bis zum o. g. Kündigungstermin Ihre Unterlagen ab. Eine nachträgliche Zusendung kann nur kostenpflichtig gemäß Preis- und Leistungsverzeichnis erfolgen.
Alle Informationen rund um das Thema Datenschutz und Datenspeicherung finden Sie auf www.flatex.de/datenloeschung.
Wir bedanken uns für Ihr bisheriges Interesse an unseren Services und Ihr Vertrauen. Für weitere Informationen oder Unterstützung stehen wir Ihnen gerne zur Verfügung.
Mit freundlichen Grüßen flatexDEGIRO Bank AG
.::..::.@Mac.::..::.

CoreySteel ::

Kot prvo, WTF. Glede na napisano bodo očitno vsem nam zaprli račune? Jest imam sicer že več kot 10 let, ampak ne vidim zakaj bi bil tukaj izvzet.

Kar se tiče rešitev. Prodajati itak ni smiselno zaradi davkov. Vsi brokerji sicer ponujajo transfer portfolia, ampak so neki feeji za to.

edit: 20EUR na pozicijo feeja pri prenosu dol iz Degira in 0EUR pri prenosu na IB.
Twitter: @CoreySteel_

Zgodovina sprememb…

Vaseer ::

Predlagam da pogledaš ta video. Zdajle nisem še enkrat gledal, če se prav spomnim pa opisuje prenos iz Degira na IBKR.
Se pravi NE prodaš na Degiru in kupiš na IBKR, ampak preneseš iz enega brokerja na drugega in pri tem nimaš nič davkov.

Ledenko@64 ::

CoreySteel in Vaseer, hvala vama iz dna srca za smer. Vem da gre prenos portfelja med ameriškimi brokerji v enem dnevu, za evropske pa sem bil prepričan, da ne gre.

Pošljita mi na zs TRR, da vama fliknem za pijačo ?
.::..::.@Mac.::..::.

energetik ::

Čaki malo, kako zapirajo račun? A to velja samo za SLO?
In kaj je potem Flatex?
vires in numeris

CoreySteel ::

Ledenko@64 je izjavil:

CoreySteel in Vaseer, hvala vama iz dna srca za smer. Vem da gre prenos portfelja med ameriškimi brokerji v enem dnevu, za evropske pa sem bil prepričan, da ne gre.

Pošljita mi na zs TRR, da vama fliknem za pijačo ?


Ma kaki TRR. Kot kaže boš ti itak poskusni zajček za vse nas :))
Tako da povej kako bo šlo, če se odločiš za prenos. GL.
Twitter: @CoreySteel_

Vaseer ::

Kot je napisal CoreySteel, popisi in javi potek/postopek, pa "smo si bot" :D Bo vsem prisel prav.
««
16 / 16
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trading212 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21343882 (918) delavec44
»

Kje kupiti svetovne delnice in kako je z imetništvom?

Oddelek: Loža
172799 (899) JankoR
»

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
547146124 (10827) Thomxy

Več podobnih tem