» »

Potovanje v ZDA

Potovanje v ZDA

1
2
3

Invictus ::

St235 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Ko vedno se najbrž da znajti.

Tako kot po Evropi...

Za London so vedno govorili da se pod 50 funtov ne da najesti. Pa imaš za 10 funtov čisto kvalitetno večerjo s pirom...

Mal je treba pobrskati vnaprej...

Ja mcdonalds najdes povsod. Sam temu rec kvalitetna vecerja...

Za ZDA nimam pojma, ampak za London se da najti precej poceni in kvalitetnih restavracij... Mimo tega ameriškega dreka >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Kleemen ::

Hrana mi ni pomembna, tako da nevem kako nebi bilo 500$ dovolj za 9 dni. To je več kot 50$ na dan, če ješ 1-2x na dan več kot 10-20$ dvomim da je nek normalen obrok. Fast food me ne moti, itak ga jem tudi pri nas skoraj vsak dan. Drugače pa pica vsak drugi dan pa je to to. :)

MisterM ::

Miami, Bahami, spet Miami in Toronto... to niso poceni destinacije in tudi jaz bi ti priporočal, da dvigneš budget na vsaj 100 USD dnevno. Seveda ti jih ni potrebno pokurit, a za božjo voljo si lahko tudi kaj privoščiš in ne hodiš okoli kot Jugoslovanski turist :).

buttcrack ::

nima veze kako bo gladovno štrajkal, važni so IG selfiji... za prve par dni se bo itak doma pa na letalu nažru, zadnjih nekaj dni pa lahko potrpi, saj je doma mac index itak med nižjimi in bo šel lahko v sredo na super sredo 3×

mal heca ;) (ne zamerit)

St235 ::

Invictus je izjavil:

St235 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Ko vedno se najbrž da znajti.

Tako kot po Evropi...

Za London so vedno govorili da se pod 50 funtov ne da najesti. Pa imaš za 10 funtov čisto kvalitetno večerjo s pirom...

Mal je treba pobrskati vnaprej...

Ja mcdonalds najdes povsod. Sam temu rec kvalitetna vecerja...

Za ZDA nimam pojma, ampak za London se da najti precej poceni in kvalitetnih restavracij... Mimo tega ameriškega dreka >:D.


Se dobro da gre clovek v London... oh wait...

Kleemen je izjavil:

Hrana mi ni pomembna, tako da nevem kako nebi bilo 500$ dovolj za 9 dni. To je več kot 50$ na dan, če ješ 1-2x na dan več kot 10-20$ dvomim da je nek normalen obrok. Fast food me ne moti, itak ga jem tudi pri nas skoraj vsak dan. Drugače pa pica vsak drugi dan pa je to to. :)


$20 in bo vsaka restavracija, razen ce bos zivel od fast fooda.

Pizza pride 12, coca cola 3, davek 2, dodas se +20% za napitnino pa si na 20. Bog ne daj da si zamialis pivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

SasoS ::

...sam ješ več kot enkrat na dan.
Potem so tukaj še kakšne vstopnine za parke in atrakcije, dobro odvisno sicer kaj hočeš videti.

borut_p ::

Se spomnim obroka v restavraciji v Miamiju - okrog 100$ pa nic posebnega. Pa to je blo 15 let nazaj. Nocitve v hostlih ali motelih so najcenejse - vendar cca 50$ na noc. Hrana v trgovini ni nekaj drazja, v macih prav tako ne. Eno kreditno kartico obvezno s seboj. Ce bos potoval z vlaki rabis dosti v naprej rezervirat sicer so karte dosti drazje ce kupis isti dan potovanja

NikolormousB ::

Cene hrane so precej normalne, nekaj podobnega kot pri nas, le, da je zgornja meja premaknjena malo višje. Pri nas greš za 100 USD na večerjo s 7 hodi v eno najboljših restavracij na svetu, tam za podobno izkušnjo plačaš bistveno več. Ampak se da tudi za normalen denar jesti OK hrano.

V fast food jointih daš okoli $10 za meni, v restavracijah in dinerjih $20 do $25 (Chillis, TGIFridays, Red Robin in podobno. Burgerji, pice, rebrca, solate itd). Če želiš max.

Mi veliko hodimo v kitajske all you can eat buffete, jih je povsod polno. Cena na osebo okoli 10 USD pa dobiš res odlično izbiro hrane, če si sit rebrc in burgerjev. Verjetno najboljši value for money.

Cene v trgovinah so po mojih izkušnjah malo višje kot pri nas, ampak ne pretirane. Sadje in kakšni prigrizki se dobijo za par dolarjev.

barakus ::

Seveda se da s 500 eur 9 dni, da se tudi s 100 eur, vprašanje je bolj kakšno izkušnjo pričakuješ/si želiš.

Gogo ::

Malce off topic. Mednarodno vozniško se še zahteva za rent a car?
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

MisterM ::

Ne zahteva se. Dovolj je naše dovoljenje in kreditna kartica. Če boš pa zaradi tega mirneje spal, pa si ga daj delati.

Gogo ::

Mi ne pade na pamet.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

WaterBoy ::

Pa vozniška more bit ta plastična, ker papirnata ne velja tam

Superboyy ::

WaterBoy je izjavil:

Pa vozniška more bit ta plastična, ker papirnata ne velja tam


Resno?

buttcrack ::

ta kartonska je v francoščini...

itak jo boš moral kmalu menjat (po zakonu)

St235 ::

Superboyy je izjavil:

WaterBoy je izjavil:

Pa vozniška more bit ta plastična, ker papirnata ne velja tam


Resno?


Nope, revezu je voda udarils v glavo pa govori neumnosti.

Gogo je izjavil:

Malce off topic. Mednarodno vozniško se še zahteva za rent a car?

Ne, do pred enim letom sploh ni obstajalo mednarodno voznisko, izdano v sloveniji, ki bi veljalo v zda pa se je normalno rentalomavtomobile

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

jakan123 ::

Katero turistično zavarovanje vzamete za tujino?

WaterBoy ::

Do miljon dolarjev vrednosti.

St235 ::

jakan123 je izjavil:

Katero turistično zavarovanje vzamete za tujino?

Osebno imam sklenjeno pri Triglavu, tudi corris se po mojem vedenju obnese.

Kleemen ::

Za ZDA smo vzeli od Vzajemne do miljon vrednosti. Za kakšno drugo državo lahko manj, za ZDA najboljše da je čimveč kritja, ker so ogromni stroški, če se ti kaj zgodi. Splača pa se vzet kar letno zavarovanje, ker je cca. 20-25eur razlike v primerjavi s par dnevnim. Za eno leto do miljon vrednosti kar je max. sem dal 75eur.

Tear_DR0P ::

AndrejO je izjavil:


...
Potem se pa zaključi z "enjoy your stay".
...


Men so enkrat rekl "Welcome home sir." Je bil tak čudn občutek :)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Kleemen ::

Še eno vprašanje.. Dolarjev še nisem razmenjal, na banki pa mi trdijo da bi jih lahko uredili komaj do sredine drugega tedna, če bi jih danes naročil. Bom probal še v ponedeljek na drugi banki, v primeru da mi ne uspe urediti v Slo kaj predlagate? Kakšna je provizija v ZDA ali na letališču?

NikolormousB ::

V USA lahko praktično povsod plačuješ s kartico. Ampak res povsod, na avtomatih za pijačo, pri tipu, ki v parku iz hladilne torbe prodaja pijačo...

Jaz običajno vzamem sabo 100 dolarjev ali pa še to ne in dvignem tam na bankomatu. Provizija je odvisna od banke.

LeQuack ::

A lahko drogo na kartico nabaviš? I thought so.
Quack !

NikolormousB ::

Lahko. Gostilne jemljejo kartico, če želiš kaj močnejšega greš pa po sirup proti kašlju v lekarno.

Kleemen ::

Kako pa je s prenosom podatkov v ZDA (ko ni na voljo wifi)? Verjetno se najbolj splača kupiti njihovo sim kartico? Za klice in smsje ne potrebujem.

borut_p ::

Jaz sem nabavil tam en cheap telefon in prepaid. Preveri ce ti domac tel dela tam.

Kleemen ::

Glede na to da je apple bi verjetno moral delat? :D

borut_p ::

Jah kaj pa vem kaj mas :) bi moral ja.

AndrejO ::

Kleemen je izjavil:

Glede na to da je apple bi verjetno moral delat? :D

Niti ne, ker ima tudi Apple po dva različna modela - za vsako skupino frekvenc po enega.

TL;DR: Če greš z EU telefonom v ZDA, si ubodi T-Mobile prepaid. Z ostalimi bo vse bolj bogo, ker je presek frekvenčnih pasov operatarja in telefona tako majhen, da boš pogosto izgubil vsakršno povezavo.

St235 ::

Alternativa je se Verison ampak imam tudi jaz z t-mobile boljse izkusnje. V vsakem primeru pa njihov sim, ker drugac je prenos podatkov zelo drag. Klici in sms je znosno.

Konkretno mi je brez tezav delal pri nas kupljen ipad air 2 celular in s9.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Kleemen ::

Super, t-mobile se najbolj splača kar sem gledal.

Kako pa je s prtljago na letalo. Na letalski vozovnici piše 1 checked bag free (verjetno kufer že vštet v ceno), kaj pa ročna prtljaga?

St235 ::

Praviloma imas 23kg chekirane prtljage + en carry on kovcek + ter se kako malenkost (torbica, vrecka).

Kolk tocno so dimensije carry on in kaj imas lahko zraven moras pa preverit pri letalski druzbi s katero letis.

Kleemen ::

Aha no potem ok, nisem vedel za to carry on prtljago ker na letalski piše samo 1 checked bag free, razen če je to mišljeno samo carry on kovček in je potrebno večjo prtljago doplačat?

NikolormousB ::

Checked bag - tisto kar daš spodaj v letalo. Običajno 23kg.
Carry on - tisto kar neseš na letalo (tamal kufer, preveri dimenzije in se jih drži).

Večina letalskih družb pusti, da na letalo neseš še laptop bag. V praksi imam jaz sabo hahrbtnik z laptopom + carryon.

St235 ::

Kleemen je izjavil:

Aha no potem ok, nisem vedel za to carry on prtljago ker na letalski piše samo 1 checked bag free, razen če je to mišljeno samo carry on kovček in je potrebno večjo prtljago doplačat?

Ne, checked je velik kovcek, ki ga oddas ob prihodu na letalisce. Ce ne letis kake blazno cheap veriante, je normalno da imas en checked, en carry on pa se eno mnjso zadevo.

Kleemen ::

Potem ni problema. Letimo pa s Swiss in za nazaj Air Canada, tako da bi moglo bit kul. :)

LeQuack ::

Pa ne pozabit MAGA kapo nabavt.
Quack !

AndrejO ::

St235 je izjavil:

Alternativa je se Verison ampak imam tudi jaz z t-mobile boljse izkusnje. V vsakem primeru pa njihov sim, ker drugac je prenos podatkov zelo drag. Klici in sms je znosno.

Hmm ... sem pobrskal in Internet pravi, da sta T-Mobile in AT&T v eni skupini (ta, ki uporablja GSM), Verizon in Sprint pa v drugi skupini (ta, ki uporablja CDMA). No, za AT&T nisem vedel ...

Če boš kje padel izven dosega LTE, potem bolje, da imaš pri roki pravi telefon in ne takšnega, ki ne podpira operaterjevega 2G/3G protokola.

Ko prideš do LTE, bo stvar načeloma delovala, vendar ne vedno in ne povsod, ker so frekvenčna območja spet drugače porazdeljena. Najlepše pri tem, pa je to, da ima Apple za to vprašanje kar posebno stran za pomoč, ker si lahko vsakdo sam pogleda kateri modeli najbolj pašejo kam.

Brez odvečnega pisarjenja, Slovenija (in preostanek EU) po Applovih lastnih podatkih uporablja isti model, kot ga uporabljata T-Mobile in AT&T. Verizon in Sprint uporabljata drugačen model z drugim naborom podprtih frekvenc.

St235 je izjavil:

Konkretno mi je brez tezav delal pri nas kupljen ipad air 2 celular in s9.

Kot vedno, YMMV. Lahko pa bi pristal na kakšnem drugem koncu, kjer ti ne bi delalo nič od nič ali pa zelo slabo.

Kleemen ::

Kakšne so pa kaj cene poštnine iz ZDA v Slovenijo? Zanima me ker mislim poslat par razglednic, če ni lih par eur ena znamka. :D

St235 ::

Mislim, da je bilo nazadnje $1.15 torej okol 1€

Kleemen ::

Poceni, no super samo da vem približno. Pa tudi če je 2eur np.

Kleemen ::

Švicarski nož se lahko vzame na letalo? Kar berem po netu se ga lahko ima v potovalki, v carry on pa ne.

St235 ::

Ja, v chekirano prtljago gre brez tezav tudi bistveno vecji noz. V kabino, seveda ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

MisterM ::

Jojmene, pokaj ti bo nož v letalski kabini?

St235 ::

Tolk kot ti bi v 1001 drugi situaciji. Svicar je pac tako kot svincnik vedno v ruzaku in se moram vedno preden grem na letalo spomnit, da ga prestavim v kovcek.

Kleemen ::

Res je, ga imam non stop v rudzaku zato sem se spomnil. :D Sem bral na netu in je lahko v kovčku. V kabini ga seveda ne rabim.

ahac ::

V vsakem primeru pa njihov sim, ker drugac je prenos podatkov zelo drag.

Telemach ima dodaten paket 1GB/mesec v ZDA za 10€, A1 ima pa pri nekaterih paketih to že kar vključeno.
Če ti je to dovolj, se ne splača kupovat ameriške sim kartice.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

fujtajksel ::

MisterM je izjavil:

Pogoj (za nas in še 37 drugih držav) je odobrena ESTA (Electronic System for Travel Authorization) @ Wikipedia, pri kateri moraš vnesti tudi "U.S. Point of Contact Information". ESTA velja 2 leti od odobritve in stane 14 dolarjev na osebo.


Dobra fora so tisti komercialni ESTA sajti ki ti za isto reč hočejo zaračunat 5x tolk >:D

borut_p ::

Plus vsaka embalirana tekocina mora biti manj kot 200ml - kot velja ze dolgo za vse avione. Sem zadnjic vrgel stran novo nabavljen sampon :)
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je prenosnik ročna prtljaga? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5319321 (7532) iceman3
»

Potovanje v London januarja

Oddelek: Loža
359717 (8815) Phantomeye
»

Potovanje v New York ali San Francisco? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10336639 (33326) Miha_T
»

Potovanje v ZDA

Oddelek: Loža
4710302 (8713) fosil
»

Prtljaga na letalu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6017831 (16358) 2x'=2

Več podobnih tem