» »

Menjava turških lir

Menjava turških lir

Jaman ::

Pozdravljeni!

Čez 2 tedna odhajam v Antalijo (Turčija) in me zanima, če ima kdo kakšne izkušnje z menjavo evra v turške lire?
Namreč nimam kreditne kartice, kot pa vem ima maestro kar veliko provizije za dvig gotovine v NEevroobmočju.
Torej se sploh da dobiti lire v sloveniji, se bolj splača menjati kar v Turčiji, kako je s tem?
Hvala za odgovore!

lp
Blaž

-žiga- ::

Maestro ima precej nižje provizije za dvig kot npr. MasterCard.
Mislim, da je približno 1 % na dvignjen znesek, oziroma vsaj 2,5 eura.
Jaz vedno dvigam z bankomatov, kjer se le da. Ponavadi je tečaj boljši kot v menjalnicah, tako da si na koncu kljub proviziji na boljšem.

Tac20 ::

Skoraj povsod jemljejo evre, provizija pri dvigovanju na bankomatu je 1€ se mizdi vsakič ko dvigneš, imam abanko

kixs ::

Vzames s sabo evre eli pa dolarje in jih menjas po potrebi - menjalnice so na vsakem koraku. V normalnih trgovinah lahko placas tudi z Maestro katrico kot pri nas. Na trznicah pa tudi v evrih in dolarjih.

`DoC ::

Najbolje je menjati v Turčiji. V centru pojdi malo na okoli ter izberi menjalnico z najboljšim tečajem. Te naj pa opozorim, da je menjaj toliko kolikor boš potreboval, ker je menjava iz lir v evre izven Turčije praktično nemogoča.
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

Beli volk ::

Sicer je minilo že nekaj let kar sem bila jaz v Turčiji, v Antaliji. Evre so sprejemali povsod, najboljši tečaj pa so imeli v supermarketu. Plačal si z evri, ostanek pa si dobil v njihovi valuti. Edino striktno pa niso sprejemali bankovcev, ki bi bili kakorkoli popisani. Sicer je pa to turistično okolje in imajo menjalnice za vsakim vogalom. Najbolje je da vzameš bankovce različnih velikost in tako kot ti je že nekdo svetoval menjaš toliko kot boš porabil, saj boš težko menjal nazaj v evre.

grafzeppelin ::

Zdravo!

Ker je zadnji odgovor star že dobra štiri leta, obujam temo.
V kratkem se odpravljam v Turčijo in me zanima katero opcijo menjave evrov v lire predlagate. Kot mi je znano, Turki precej uporabljajo plačilne kartice, vseeno pa predvidevam da mnogokje še vedno zmaga gotovina. Naj nesem seboj € in te menjam tam, dvignem na bankomatu?
Je plačevanje s karticami bolj ugodno? Sem komitent NKBM (varianta Sveta vladar) in N26.

Hvala in lp!

Killermode ::

Plačevanje vse z kartico kjer je možno. S sabo imam vedno nekaj €gotovine in jo menjam v kakšni trgovini ali zlatarni. Turki z veseljem pogledajo na google trenutni menjalni tečaj. Ponavadi menjajo kar po njem. Če ti v prvi štacuni menjalni tečaj ni všeč stopi do druge.

chrush ::

Sam sem uporabljal kar evre. Mi ni bilo treba menjevati, ker so sprejemali evre. Koliko so me nagnili pri menjavi, pa pitaj boga. Bi prišel skozi ceneje, če bi imel lire? Ne vem.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Killermode ::

chrush je izjavil:

Sam sem uporabljal kar evre. Mi ni bilo treba menjevati, ker so sprejemali evre. Koliko so me nagnili pri menjavi, pa pitaj boga. Bi prišel skozi ceneje, če bi imel lire? Ne vem.

Če si bil v Antaliji si plačal vsaj 2x višjo ceno vsaj v gostilnah. Sem zasledil tudi po menjavi 1lira-1evro. Za ribo v gostilni so imeli ceno v TL 16lir, v evrih pa 16 evrov. Sem jim lepo povedal da mi bojo stregl v lirah :P
Bolj turistični kraji se ne splača kupovati v evrih. Ker mislijo, da smo nemci z 5k€plače na mesnc ko vidijo evre.

chrush ::

Tako hudo ni bilo. Je pa res, da če se mi kaj ni zdelo dovolj poceni, pač tega nisem koristil, kupil,...
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjalni Tecaji Euri v Kune.

Oddelek: Loža
326782 (4582) OvCa77
»

Dvig čeških kron

Oddelek: Loža
2310282 (6225) zee
»

Obisk Kitajske

Oddelek: Loža
223957 (2358) konspirator
»

Tajski Baht

Oddelek: Loža
135588 (5194) damjan1980
»

Dvig denarja na bakomatih v tujini

Oddelek: Loža
4024796 (18286) fosil

Več podobnih tem