» »

Sesutje diska / windowsa 7

Sesutje diska / windowsa 7

eales ::

Pozdravljeni,

včeraj mi je računalnik nenadoma nehal delovati. Še predno se windows 7 zažene, se prikaže možnost izbire med "launch statup repair(recomemended)" in "start windows normally". Od tu naprej se začnejo moje težave. Če izberem "launch statup repair(recomemended)" računalnik melje in na koncu mi izpiše, da ne more popraviti in me ponovno vrže na to izbiro. Če izberem "start windows normally" se windowsi zaženejo, vendar se po parih sekundah iz računalnika zasliši zvok, kot da se je disk na katerem so windowsi na hitro zaustavil in to je to...black screen. Lahko ga samo še fizično ugasnem.

Računalnik sem bootal iz cdja in sicer v windowse xp(live cd). Do diskov(250GB na katerem so windowsi in dodatni disk 1TB) sem normalno dostopal, računalnik je stabilno deloval par ur. Vmes se ni ugašal oz. mi kakorkoli nagajal. Uspel sem prekopirati vse pomembne podatke na zunanji USB trdi disk, tudi iz diska/particije kjer imam windowse.

Sprva sem sumil disk na katerem so windowsi, vendar mi test diska kaže, da je vse ok. Disk je sicer star že 7 let. Je možno, da se je vse to zgodilo zaradi kakšne napake na disku zaradi njegove starosti, ali so se enostavno sesuli samo windowsi(originalni!). Kaj mi svetujete, glede na to, da imam v tem računalniku še en 1TB trdi disk, ki je star dobro leto. Naj ta 7 let star disk vržem proč in vse skupaj namestim na novejši disk, ali je vzrok za sesutje lahko le v widowsih. Se je že kdo srečal s podobnim problemom?

Že v naprej se vam zahvaljujem za pomoč!
  • spremenil: eales ()

opeter ::

S čim si testiral disk?

Poskusi: http://www.hdtune.com/
Kaj pravi?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

eales ::

Z nekim programom, ki je bil na live cd-ju. Spodaj prilagam sliko. Koliko je zanesljiv, žal ne vem. Programa, ki si mi ga linkal mi ne rata zagnati. Če ga inštaliram na trdi disk, mi ga ne zažene. Je možno, da zaradi tega, ker poganjam windows xp iz live cd-ja? Obstaja kakšno orodje, da bi program pognal iz usb ključka? Nič pametnega ne najdem.

 Disk check

Disk check

Peter97 ::

Probaj si na DVD naložit Linux Ubuntu in nato, ko boš zagnal računalnik pojdi po naštetem postopku.


Pritisni gumb za vklop
Vstavi DVD z Linuxom
Pritisni F9 in izberi "Boot option"
Izberi DVD Drive
Izberi "Try before install"
Odpri "Documents "
Iz diska skopiraj vse pomembne dokumente na USB
Pritisni gumb za izklop
Vstavi Windows Recovery DVDje
Naredi postopek Recovery
In računalnik je spet kot nov


UPORABA MOJEGA NASVETA NA LASTNO ODGOVORNOST!

BorutK-73 ::

Najbolje bo res da narediš frišno inštalacijo na 1TB disk. Naredi si pa particijo za Windowse, recimo 150GB in lahko potem delaš mesečne kopije tiste particije. Ko se pojavi problme pa samo obnoviš kopijo z boot cd-jem ki si ga narediš predhodno.
free backup program:
http://www.todo-backup.com/products/hom...

Zgodovina sprememb…

Good Guy ::

vrži disk ki je star 7 let stran.

pa bo problem rešen
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

feryz ::

Chkdsk z originalnim DVD-jem.

GabrieLeo ::

da ga ni slučajno skurilo?

puginho ::

Imam isto zadevo kot ti, crknila grafična na laptopu. Sicer jaz imam blue screen. Windovsi 7 se v safe modu zaženejo vendar zato ker je takrat najnižja možna obremenitev grafične, ker je resolucija nikakva. Sem pa rabil en cajt da sem ugotovil, sprobal vse možno. Največja verjetnost je da gre pri tebi za hardware napako.

eales ::

Z originalnim windows 7 dvdjem sem hotel narediti "System repair". Na koncu je napisalo, da jih ne zna popraviti in da lahko poročilo pošljem na Microsoft. Naredil sem "windows memory diagnostic" in na koncu mi ni javilo nobene napake. "System restore" na "earlier point in time" mi isto noče narediti.

Očitno mi ne preostane drugega, kot da formatiram C disk in če se bo stvar zagnala, nato še enkrat stestiram disk z raznimi orodji, ki ste mi jih svetovali. Sedaj še vedno ne morem priti v windowse, zato vsa ta orodja, ki niso na live cd/dvdjih odpadejo. Če stvar ne bo delovala, bom windowse naložil na novejši 1TB disk in 250GB disk vrgel proč. Mi preostane še kaj drugega? :D

Hayabusa ::

Bootaj v ubuntu live, če tam dela imaš winse pokvarjene.

BorutK-73 ::

Hayabusa je izjavil:

Bootaj v ubuntu live, če tam dela imaš winse pokvarjene.

To piše iz live XP-jev. Vrži tisti disk ven in inštaliraj na novega.
A si čustveno navezan na stari disk?:D

eales ::

"Čustveno" sem navezan na maile v mozilli thunderbird in na zaznamke v mozilli firefox :D Sicer jih bom prebolel, saj niso življenjskega pomena. Nebi imel pa nič proti, če bi uspel narediti system repair in nato narediti en backup. Ostale podatke sem vse rešil, tako da je že to več kot odlično.

BorutK-73 ::

Poglej v C:\Users\"tvoje ime"\AppData\Roaming\Thunderbird\Profiles na starem disku.

ps
Vklopi da ti kaže skrite mape in datoteke.

Zgodovina sprememb…

Seljak ::

eales je izjavil:

"Čustveno" sem navezan na maile v mozilli thunderbird in na zaznamke v mozilli firefox :D Sicer jih bom prebolel, saj niso življenjskega pomena. Nebi imel pa nič proti, če bi uspel narediti system repair in nato narediti en backup. Ostale podatke sem vse rešil, tako da je že to več kot odlično.


A nisi delal backup-ov na drugi disk?

feryz ::

Chkdsk pomeni, vtakneš originalni DVD, preskočiš vse kar ti ponudijo winsi in ko prideš do končne izbire, izbereš Command prompt.
Tam se postaviš na c in poženeš chkdsk /r.
Če še to ne rata, potem je format.

Hayabusa ::

chkdsk /f /r .

feryz ::

Brez veze, ker je v r tako f kot tudi p!

eales ::

BorutK-73 je izjavil:

Poglej v C:\Users\"tvoje ime"\AppData\Roaming\Thunderbird\Profiles na starem disku.

ps
Vklopi da ti kaže skrite mape in datoteke.


O hvala ti za tole...res odlicno, resil sem prav vse pomembne podatke. Bo pa tole prav gotovo dobra sola, da moram od sedaj naprej delati backup-e.
Disk sem za enkrat formatiral, nalozil windowse in stvar dela. Pognal sem tudi check, ki sta mi ga svetovala hayabusa in feryz in vse kaze da je disk ok. Jutri bom naredil se par testov s programi, ki ste mi jih svetovali in se potem spet javim z rezultati. Ne gre se mi za disk, bolj me matra firbec, kaj je povzrocilo tak kolaps, zato se bom se malo poigral in probal priti do kaksnih uporabnih zakljuckov. In hvala vsem za dosedanjo pomoc!

eales ::

Evo testi po svežem formatiranju in po sveže naloženih windowsih. Je čas da disk upokojim, kajne?

 Disk check

Disk check

BorutK-73 ::

Zadnji čas ja.

Hayabusa ::

Če se število (05, C4) povečuje, da.

Za C7 preveri sata kabel, so dosti bolj občutljivo kot stari ide na zvijanje.

Kje imaš disk, da si dosegel temperaturo 65C ?

Seljak ::

Temperature so res previsoke. Kišto imaš preslabo prezračeno,spihaj prah,naredi protiprašne filtre ali pa jih kupi in ti bo strojna oprema hvaležna(denarnica tudi)! Za primerjavo so temp.mojih HDD-jev 25 stopinj celzija pri zračnem hlajenju.

hojnikb ::

djto no mal gledat, tempi diska so 35C, kar je čisto ok.
#brezpodpisa

Seljak ::

Pa res,se posipam z pepelom ali pa z apnom:D Sem samo pogledal rdeči okvirček in že planil kot volk na jagnje :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hard disk error 303 quick

Oddelek: Pomoč in nasveti
322843 (2153) Riff
»

napaka na boot disku - win7 se ne zbootajo - je to konec?

Oddelek: Operacijski sistemi
122426 (2178) lopov
»

Težava z windows 7 ali diskom?

Oddelek: Pomoč in nasveti
11835 (635) bluefish
»

Reset

Oddelek: Pomoč in nasveti
9994 (841) skladisce
»

Zbrisal Inbox v M Thunderbirdu 1.0.2 Kako "odbrisat"???

Oddelek: Programska oprema
202468 (2291) ZLOky

Več podobnih tem