» »

Android fon me je suvereno obral za 75€

Android fon me je suvereno obral za 75€

«
1
2 3

DuleKrtola ::

HTC wildfire mi je danes zjutraj, očitno v zelo kratkem času, prenesel neznano kam 200MB+ podatkov. Teta na simobilu pravi, da več kot ure in količine prenosa od njih ne bom dobil.

Preden se kdo oglasi, da sem si sam kriv, ker sem si naložil viruse in spyware ter malware z aplikacijo "Nage Babe", naj povem, da že odkar si lastim telefon (dobro leto) uporabljam več ali manj le browser, gmail, Odpiralni časi in trola.si. Ne vem kdaj nazadnje sem sploh namestil kako aplikacijo, jih pa posodabljam.

Trenutno me zanima le to, če lahko izvem katera aplikacija je kriva za to situacijo. Telefon ni rootan, se lahko dokopljem do česa, če ga rootam sedaj?

mihec87 ::

Podatkovni prenos imaš skos vklopljen?

b ::

200MB zveni kot kakšen firmware update... je mogoče to? Verjetno v temo brcam, nimam Androida, ampak tako po občutku...

mihec87 ::

firmware se updata preko računalnika+updata se ko sam želiš ne samo od sebe...

DuleKrtola ::

Irelavantno. Lahko bi bil vklopljen od dneva nakupa, dotičnih 200MB se je preneslo danes med 8. in 10. uro.

EDIT: Odgovor na prvi post od Miha

Glede firwarea, update se ponudi samo ko si na wifi, pa še to ga moraš potrdit

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

Seveda da je relevantno če nimaš vklopljenega podatkovnega prenosa ti telefon bolj teško sam kar nekaj prenaša..(seveda ne krivim sedaj tebe)..Samo imam občutek da se bo na teh telefonih treba počasi navadit izkplapljat podatkovne prenose..

Kaj konkretno se je prenašalo pa ne vem kje bi videl..

DuleKrtola ::

Vprašal si, če imam prenos podatkov skoz vklopljen. Glede na to, da mi je simobil zaračunal, je tisti čas najbž bil vklopljen, eh?

Tarzan ::

Mogoče jim pa sama podražitev storitev še ne prinese zadosti. ;)

amigo_no1 ::

Lahko izveš kaj/kam se je prenašalo ?

technolog ::

Zateži, naj ti dokažejo, da si res prenesel toliko...

lonz ::

Napiši reklamacijo in zahtevaj izpisek s točnimi podatki. Po navadi pomaga če mal zagroziš z tržno inšpekcijo in zavod za varstvo potrošnikov.
...arrrrrr, shiver me timbers...

RockyS ::

Ne gre to tak. Oni imajo v sistemu da si ti nekaj prenašal. Ne moreš ti dokazovat da nisi prenašal.

DuleKrtola ::

Ne gre to tak. Oni imajo v sistemu da si ti nekaj prenašal. Ne moreš ti dokazovat da nisi prenašal.

Tako je, podatki so prenešeni in kle nimam kaj praskat. Če _slučajno_ kdo ni prebral 1. posta, še enkrat:

renutno me zanima le to, če lahko izvem katera aplikacija je kriva za to situacijo. Telefon ni rootan, se lahko dokopljem do česa, če ga rootam sedaj?

Utk ::

Meni je enkrat simobil zaračunal prenos več podatkov kot se jih je dalo teoretično prenest v tistem času v njihovem omrežju. Po reklamaciji so priznali napako, dvomim pa da so kaj rešli sistemsko, da se to ne bi več moglo ponovit.
Vsaj to lahko preveriš. No, pa takrat še ni bilo 3g.

RejZoR ::

Ne vem, jezst sem imel na Wildfireju vse stvari izključene pa mi je še kar prenašal podatke. Sicer nekaj sto kilobajtov nakar sem zadevo povsem blokiral. Matr, če rečem, da naj se ne povezuje naj se ne jebela. Pol moraš pa skoz drkat povezavo če hočeš it na Planet ki je free samo zato ker kr neki skoz prenaša podatke. In ja, sync z googlom sem mel izklopljen, isto update check, nobenega aktivnega widgeta itd itd. In je še kar prenašalo. Tečno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Bias ::

@DuleKrtola hm, zanimivo in mal mej presenetilo tole. Jaz (upam) imam nastavljeno, da nobena aplikacija ne dela update sama, torej vedno potrdim, seveda ko sem na wi-fi, kaj drugega mi pa ni jasno, kaj bi lahko posodabljal...google maps?

Upam, da najdeš razlog in ga deliš :) zdaj razumem zakaj bi aplikacijo ki blokira nad podanim limitom ;)

RejZoR je izjavil:

Ne vem, jezst sem imel na Wildfireju vse stvari izključene pa mi je še kar prenašal podatke. Sicer nekaj sto kilobajtov nakar sem zadevo povsem blokiral. Matr, če rečem, da naj se ne povezuje naj se ne jebela. Pol moraš pa skoz drkat povezavo če hočeš it na Planet ki je free samo zato ker kr neki skoz prenaša podatke. In ja, sync z googlom sem mel izklopljen, isto update check, nobenega aktivnega widgeta itd itd. In je še kar prenašalo. Tečno.


Torej če nimaš obkljukan 3G to ne pomeni, da se ti android NE bo povezoval? Tole vse skupaj (glede na to da grem za slabe tri tedne v tujino) ne diši prav varčno :) :S

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bias ()

DuleKrtola ::

Torej če nimaš obkljukan 3G to ne pomeni, da se ti android NE bo povezoval? Tole vse skupaj (glede na to da grem za slabe tri tedne v tujino) ne diši prav varčno :) :S


V tujini je kar priden. Med roamingom je po defaultu off, tudi če imaš vklopljen 3g po ne bo prenašal nič. Glede Rejzorjeve izkušnje pa sem malo skeptičen. Rejzor, da nisi ti izklopil le sync (ikonca z dvema polkrožnima puščicama)?

Yaqwsx ::

75€ za 200mb omg. kaj so na glavo padli? to pri tusmobilu stane nekaj cez 2€

Samson ::

Jaz sem prenesel Angry Birds, kar znese 15Mb in slabih 9€, Paket tri zame, torej brez kakrsnihkoli podatkov. Polna cena torej. Pa si mislite kaksne cene tolcejo.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

gendale ::

ne vem kaj počnete z android telefoni na paketih brez vsaj 500mb prenosa

Samson ::

Eh. Pac sem imel taksen paket in kupu androida. Nimas se kaj cudit kot puran glisti (sarkazem). Pac ne uporabljam zadev brez wifi ki imam doma in povsod kjer nucam. Drugace pa sem igro prenesel namenoma, kajti telefon je bil na frisno nalozen pa je tamala zelela igrat. Simple. Govor je bil o ceni prenosa, ne pa o nacinu "napacne" uporabe brez zakupljenih podatkov...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Bias ::

@gendale glede na dostopnost wifija na res veliko placih, ni neke potrebe (za nekatere) po min 500mb... za vmesno posodabljanje (maili) je pa ob previdni uporabi tudi 100mb ok. Razen če imaš vseskozi čpotrebo po brovzanju in posodabljanju fbja

Yaqwsx ::

jaz mam android telefon pa porabim 50mb mesecno. programe in njihove posodobitve samo preko wifi prenasam.

mene bol preneca cena za niti ne tako veliko kolicino podatkov. zdaj si predstavlaj, da prenseses 5 giga kar z uporabo youtuba ni problem. lahko prodas avto da odplacas ;)

oracle ::

Mogoče se je kaka aplikacija ujela v zanko in prenašala podatke v "nedogled". Al pa hoče nekej naložit in zašteka, poskusi ponovno, spet zašteka, poskusi ponovno...

Po moje je neka aplikacija kriva.

Bias ::

@oracle, ja...in to Android browser kot je ugotovil :S preberi: http://slo-tech.com/forum/t400090/konec...

jnce ::

Fajn aplikacije je juice defender, ker ti sama izklaplja prenos podatkov. Tudi baterija ti zdrži več časa :D

Bias ::

jnce je izjavil:

Fajn aplikacije je juice defender, ker ti sama izklaplja prenos podatkov. Tudi baterija ti zdrži več časa :D


katera točno, jih je kar nekaj na marketu (tudi plačljive variante)?

DuleKrtola ::

Ta juice defender morš plačat da dobiš to funkcionalnost?

DuleKrtola ::

7$ hočjo met. Za tak obupen interface ki ga ima ta aplikacija si jih ne zaslužijo. Mi kdo roota wildfireja? :) Meni se že pri S-OFF zatakne :S

kriko1 ::

A nima telefon kak call log kjer kaže tudi prenešene podatke in te zadeve?
Je bila situacija ko so že pred leti prijatelju mastno zaračunali za dostop na vodafone live (kar ni počel)
in smo ugotovili da niti fizično ne moreš tako hitro prek menuja dostopat kot je bilo na izpisku prikazano.

Bias ::

mene sam zanima, če imaš izklopljen 3g potem ni variante, da karkoliže sinhronizira (ipd.) preko plačljivih opcij (tu pri nas, ne roaming)?

DuleKrtola ::

Ja, sem ugotovil da je browser med čepenjem v ozadnju nabil račun. Razmišljam da bi nabavil odvetnike in se spravil nad HTC in Google Inc :D

Bias ::

DuleKrtola je izjavil:

Ja, sem ugotovil da je browser med čepenjem v ozadnju nabil račun. Razmišljam da bi nabavil odvetnike in se spravil nad HTC in Google Inc :D


itak! še prej pa pojdi na windousmobajl ;)

DuleKrtola ::

Bias, ja, js nisem opazil da bi karkoli šlo čez mimo te nastavitve. Dvomim da lahko kaka aplikacija overridea, če tako nastaviš v nastavitvah. Če kaj prenaša prek networka, imaš tiste puščice z oznako H/3G/E/G v notifications baru

Bias ::

ja to mij jasno, sam sem mislil, da so lahko kake aplikacije iz marketa, ki syncajo al karkol, tud ko to izklopiš :) sem pomirjen.

kriko1 ::

Kako lahko brskalnik sam od sebe nabije 200MB prenosa?

Pithlit ::

gendale je izjavil:

ne vem kaj počnete z android telefoni na paketih brez vsaj 500mb prenosa

Aja... a zdaj je to kao pogoj al kako? Ne smeš met androida če ne ponucaš vsaj 500MB/mesec?

V zadnjih dveh mesecih je moj droid 'pokuril' celih 76MB.

Kjer rabim imam na voljo wifi. Če wifi ni... pač potrpim tistih 5 minut. Podatkovno povezavo imam sklopljeno (za vsak slučaj), če nujno rabim jo pač vklopim (vzame okoli sekundo). Ko spim je droid v 'flight mode' in ne trza nič.
Life is as complicated as we make it...

RejZoR ::

Vse sem ugasnil pa ni nič pomagalo. Šele ko sem v nastavitvah izklopil "Mobile Connection" al kaj je že je dal mir. In sem res VSE ugasnil kar sem se sploh lahko spomnil, da bi imelo nastavitve za povezavo al pa kaj podobnega.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

technolog ::

DuleKrtola je izjavil:

Ja, sem ugotovil da je browser med čepenjem v ozadnju nabil račun. Razmišljam da bi nabavil odvetnike in se spravil nad HTC in Google Inc :D


Noben od njuju ni kriv ničesar.

IvoJan ::

DuleKrtola je izjavil:

HTC wildfire mi je danes zjutraj, očitno v zelo kratkem času, prenesel neznano kam 200MB+ podatkov. Teta na simobilu pravi, da več kot ure in količine prenosa od njih ne bom dobil.

Preden se kdo oglasi, da sem si sam kriv, ker sem si naložil viruse in spyware ter malware z aplikacijo "Nage Babe", naj povem, da že odkar si lastim telefon (dobro leto) uporabljam več ali manj le browser, gmail, Odpiralni časi in trola.si. Ne vem kdaj nazadnje sem sploh namestil kako aplikacijo, jih pa posodabljam.

Trenutno me zanima le to, če lahko izvem katera aplikacija je kriva za to situacijo. Telefon ni rootan, se lahko dokopljem do česa, če ga rootam sedaj?

enako na mojem HTC desire.enako 200mb cez omejitev. sem dobil izpisek iz simobila, in je lepo vidno da je bil prenos med 1. in 6. uro zjutraj, ko sem spal. btw, sync imam izklopljen.
dvomim da so krivi telefoni, se mi zdi da na simobilu mutijo.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

technolog ::

Ja, sploh ker mi googlanje ni dalo nobenih podobnih izkušenj.

kriko1 ::

Pa poglej log, še moja predpotopna n95 ti razčleni prenos podatkov in vidiš če se ujema z računom.

IvoJan ::

kje pa je ta log? ga ne najdem.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

krneki0001 ::

A imaš na simobilu dostop do moj.simobil.si? Tam imaš viden razčlenjen račun in ti lepo piše koliko je bilo dl-jano pa kdaj je bilo dl-jano.

Mislim da simobil kr mal muti s tem.

technolog ::

Sam to je že 3-rd party servis, ki je lahko corruptan. Raj pogledaš lokalno, če se da.

IvoJan ::

lokalno na telefonu ne morem, oz ne najdem te opcije.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

_Dormage_ ::

Da se zvedet katera applikacija je kriva.
Operater ne more povedat kakšne podatke si prenašal in kam (pomoje lahko prideš do teh info)?

Androida nimam vem pa, da je baziran na linux.
Će ga rootaš bi lahko pogledal v loge ne vem pa, če jih android sploh ima ?
To pogooglaj malo :)

Mavrik ::

Android ne loga povezav in prenosov podatkov sam od sebe (to bi bilo s stališča performanc neumno). Za nazaj pač tega ne moreš pogledat, lahko si pa v prihodnje namestiš kak 3g watchdog ali kaj podobnega.

Prav tako me hudo zanima, kaj točno si ugasnil, ko si rekel da nisi mel vklopljen 3G (da nisi samo telefon preklopo na EDGE ali kako tako neumnost) in če imaš data roaming v tujih državah vklopljen.
The truth is rarely pure and never simple.

IvoJan ::

mobile network sem izklopil ker imam bliznjico na home screenu. ko je poraba prisla na 2,9gb sem ugasnil. naslednjih par dni pa mi je se veselo pobiralo dol.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

69charger ::

OFFTOPIC: Sem jaz edini,ki mi je pred nekaj časa na predplačniškem računu na simobilu uspelo nabrati stanje -14€ (ja,minus štirinajst evrov)?
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nastavitve za prejemanje MMS-ov na androidu... (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6419923 (9299) Mavrik
»

Nokia Lumia 800 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32682608 (49028) Ciklamen
»

Samsung Galaxy Ace (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5513498 (9867) Mavrik
»

Android - uvod za novince? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14219837 (14148) Jst
»

paketni prenos omogocen le za MMS

Oddelek: Mobilne tehnologije
148387 (8040) bajsibajsi

Več podobnih tem