» »

USB-samodejno zažčitil proti pisanju

USB-samodejno zažčitil proti pisanju

trek@s ::

Torej, imam USB ključek. Kar naenkrat se je zgodilo, da je zaščiten pred pisanjem - ne morem brisati, formatirati,...Skratka je dokaj neuporaben.:\ Kaj storiti?
p.s. Ključek nima stikalca "lock" za zaščito podatkov!

Izi ::

Drugič bi lahko malo napisal kaj sploh uporabljaš.
Recimo, da uporabljaš WindowsXP
To bi se lahko zgodilo, ker nisi uporabljal "Safely Remove Hardware" ikonce v tray baru.
Ključek si verjetno izštekaval med delovanjem.
Sicer lahko zadevo popraviš vendar je vprašanje, če bodo podatki še vredu ali pa bo potrebno formatiranje ključka.

Probaj popraviti takole:
- Ključek imaš notri in nanj ne moreš pisati niti ga ne moreš formatirati.
- najprej uporabi "Safely Remove Hardware" in potem varno iztakni ključek.
- resetiraj računalnik
- vtakni ključek v drugi USB port in ne v tistega na katerem prej nisi mogel pisati
- ponovno resetiraj računalnik

Ko se bo vse naložilo, bi ključek moral delovati pravilno.
Če so podatki poškodovani, ga boš sedaj lahko formatiral.
Uporabi "Safely Remove Hardware" in nato preklopi ključek v prvotni USB in še tam preveri, če vse vredu deluje.

Je sicer še nekaj drugih možnosti ampak ta je verjetno najenostavnejša, ker ne rabiš nobenega nastavljanja ampak samo čas, da dvakrat resetiraš PC.

Poročaj, če to deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

trek@s ::

Ja, seveda so XP-ji.:)) V 99.9% primerih je bi varno odstranjen. Sem že poskušal različne usb porte, ponovno zaganjal, najmanj 3 različni računalniki,... Je pa štos, ker ga še formatirati ne morem - tudi napiše, da je zaščiten.8-O :( Obstaja kakšen način, da bi ga "strojno" formatiral?

BoZo ::

Imam identičen problem z USB ključem United MP6526. Poizkusil sem celo z orodji za čiščenje diskov, vendar ključek vztrajno zavračo vsako pisanje po disku.
Ima še kdo kakšno idejo za rešitev težave?

trek@s ::

Je že kdo pogruntal kakšno rešitev? :\ :\

darkolord ::

Poskusi poiskat utility proizvajalca - nekateri imajo take, da lahko takšne stvari nastavljaš softversko

kajzer ::

pomoje bi se moglo dat tut kako hardwersko resetirat:\

Izi ::

To, da format ne dela če ne more pisati na disk je v Windows normalno.
Microsoft je spet delal po svoje in njihov ukaz Format sploh nima ničesar skupnega z formatiranjem.
Če daš v Windows ukaz Format, ti naredi samo nov Filesystem in v bistvu pa vse datoteke ostanejo na disku.
Se pravi Windows Format samo eno malenkost zapiše na disk in nič ne briše kaj šele formatira. In če ne more pisati na disk potem tudi ta kao Format ne more narediti.

Predlagam, da probate pravo formatiranje diska, ki ga Windows sploh ne poznajo.

Uporabite programček Active@ Kill Disk:
http://www.killdisk.com/
To je DOS programček in lahko ga zaženeš tudi iz Windows

To je pravo Formatiranje in po tem je nemogoče podatke dobiti nazaj.
Nobeden Unformat, Undelete ali Data Revovery programček ne bo mogel vrniti podatkov.
Če bo to delovalo, bo potrebno nato narediti še Windows Format, ki bo na disk naredil FileSystem.

Če pa tudi to ne deluje potem je pa ključek zanič in vam ga bodo zamenjali za novega, če je še v garanciji.

darkolord ::

To, da izbrišeš samo file tabelo , je čisto normalen in edini "pravi" - high-level - format. Format ni namenjen uničevanju podatkov.

trek@s ::

Pa tudi s tem ne gre :( Javi napako pri pisanju v sektorje. Če dam naj preskoči errore, se ne zgodi nič. Saj bi ga nesel nazaj kot garancijo, vedar bi ga vseeno rad prej nekako uničil, ker so gor podatki, ki....

Gwanaroth ::

Dobi si kak linux liveCD, recimo Knoppix, in tam mountaj tvoj USB ključek ter na novo naredi datotečni sistem s programom cfdisk. Zmore precej več kot windows orodja, verjemi! :D

Meni je na tak način uspelo kar precej stvari porihtat. Seveda če pa gre za mehansko okvaro tvojega USB ključa, ti ne bo noben software pomagal..
Lights often keep secret hypnosis..

trek@s ::

Kakšen link do free verzije linuxa? Js tak ne bom našel prave...:\

Izi ::

trek@s, sprijazni se, da je tvoj ključek zanič >:D
Če ga z low level formatom ne moreš pripraviti do pisanja, mu ni pomoči.
Če z DOS-a ne gre potem tudi z Linux-om po moje ne boš nič opravil.

Zamenjaj ga dokler ti garancija še velja.

Link do Knoppixa pa res ni teško najti :P
http://www.knoppix.org/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

flsmp ::

Živjo!

Jst sm naredu tko kot piše tukaj...deluje :)

1. Shutdown your computer or laptop
2. Insert USB Memory Stick into your laptop or Computer
3. Turn on laptop and then immediately start pressing (F8) key then Advanced Boot Options screen will come up
4. Select Safe Mode with Command Prompt
5. After loading files if your USB Memory Stick drive letter is (G) for example then write as
6. C:\windows\system32>G: and press enter
7. G:\>format G: and press enter
8. If ask you (Y/N) then press (Y) and press enter
9. Now a full format will start which remove write protection from USB Memory Stick.

Clubraider ::

flsmp@ meni niti to ne pomaga.

Še kaka ideja?
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

zee ::

Tvoj USB kljucek je fuc. Poskusi iz njega prekopirati podatke, nakar ga zdemoliraj s kaksnim kladivom.

Ne, se ne hecam.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

errhec ::

Uporabi kakšen low level format tool.
Od Patriotove podpore sem nekoč dobil orodje v povezavi.

Uporaba na lastno odgovornost !!!!!!!!!

PS poročaj o uspehu.
dd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: errhec ()

donvito ::

Da ne odpiram nove teme ... včeraj hočem naložiti na USB ključek film, pa mi nekaj časa normalno prenaša, potem se ustavi in čez nekaj časa javi tole:



Ključ sem formatiral, varno odstranil, delal po navodilih IZI-ja in ne dela. Počasi mi že najeda, sem probal tudi z drugim ključem in ista pesem.
Se mi je isto zgodilo par mesecev nazaj in sem nekako zadevo rešil(vem, da sem formatiral, resetiral, menjal USB vhoda in enkrat je začelo delat), sedaj pa ne gre in ne gre.
Če kdo ve rešitev mu bom zelo hvaležen.

Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neberljiva spominska kartica-formatiranje

Oddelek: Pomoč in nasveti
206231 (763) XrobertoX
»

Usb ključ ne predvaja določenih formatov

Oddelek: Strojna oprema
1611667 (9572) Toros
»

Varno odstranjevanje USB-ključa

Oddelek: Strojna oprema
192463 (2147) djordjevic
»

Formatiranje - kdaj pognat antivirus?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141871 (1672) Mamaplata
»

USB ključ error => disk is not formatted

Oddelek: Pomoč in nasveti
194130 (3687) muzičar

Več podobnih tem