Kin in Sidekick sta ukinjena
Primož Resman
2. jul 2010 ob 14:52:05
Microsoft je aprila pompozno predstavil platformo Kin, za katero se je izkazalo, da jo sestavljajo famozni in skrivni mobilni telefoni Pink. Ni šlo za pametne mobilnike, ki bi bili po zmogljivosti v samem vrhu ponudbe, temveč za bolj zmogljive običajne, ne-pametne mobilne telefone, namenjene predvsem v socialna omrežja povezanim mladostnikom. Iz tega razloga sta oba modela, Kin One in Kin Two, imela fizično tipkovnico QWERTY, poleg na dotik občutljivega zaslona. Microsoft naj bi po splavitvi Kina v ZDA slednjega jeseni predstavil še v Evropi, a do tega ne bo prišlo.
Ekipo, odgovorno za razvoj platforme, naj bi pri Microsoftu združili z ekipo, ki razvija Windows Phone 7, ki naj bi tudi podedoval najbolj uporabne funkcije Kina. Operacijski sistem na obeh telefonih je bil že tako ali tako deloma osnovan na Windows Phone 7. Razvoj Kina je tako končan, a se bodo mobilni telefoni do nadaljnjega še vedno prodajali pri Verizonu. Razlog za ukinitev projekta po le šestih tednih na prodajnih policah je očitno izredno slaba prodaja mobilnih telefonov.
Skorajda istočasno so pri T-Mobile objavili še novico, da bodo ukinili prodajo obeh mobilnih telefonov iz vrst Sidekick. Slednji so z Microsoftom povezani programsko, saj so lani kupili podjetje, ki je stalo za oblačno povezljivostjo Sidekickov, Danger. Nakupu so sledile dobro znane težave z veliko izgubo podatkov uporabnikov storitve. Prav ta nakup je bil očitno nujno potreben za zagon projekta Pink oz. platforme Kin, ki je koncept Sidekicka še nadgradila. Vse kaže, da se je ladja Kina začela potapljati še preden je bila sploh popolnoma splavljena.
Ime Sidekick naj bi se po napovedih podjetja T-Mobile sicer vrnilo, saj so oni lastnik imena Sidekick, a je praktično zagotovo, da bo vrnitev osnovana na popolnoma drugačni platformi.