» »

Računalnik z Ryzen 5 se ne zažene

Računalnik z Ryzen 5 se ne zažene

bluefish ::

Fairplay ::

Dobil računalnik iz funtecha.

Asus ROG Strix B450-f Gaming
Ryzen 5 3600
G.Skill Ripjaws V DDR4-3200 8GBx2 (Part no. F4-3200C16D-16GVGB)

Ko sem sestavil vse skupaj, mi na matični plošči svetita dve lučki za napako. Ena za DRAM (rumena) in CPU (rdeča). Na ekranu ni slike.

1.) Za rame sem gledal na uradni strani, pa za točno ta model ne piše podpore. Piše pa za iste rame, samo da so 1x16gb. Moji pa so 2x8gb. Je lahko to problem?
2.) Za to ploščo je znano, da še nimajo vse naloženega novega biosa s podporo za 3. generacijo ryzen procesorjev. Je možno, da bi zaradi starega biosa svetili obe lučki?

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Je možno zaradi starega BIOSa.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

edi45 ::

Fairplay je izjavil:

Dobil računalnik iz funtecha.

Asus ROG Strix B450-f Gaming
Ryzen 5 3600
G.Skill Ripjaws V DDR4-3200 8GBx2 (Part no. F4-3200C16D-16GVGB)

Ko sem sestavil vse skupaj, mi na matični plošči svetita dve lučki za napako. Ena za DRAM (rumena) in CPU (rdeča). Na ekranu ni slike.

1.) Za rame sem gledal na uradni strani, pa za točno ta model ne piše podpore. Piše pa za iste rame, samo da so 1x16gb. Moji pa so 2x8gb. Je lahko to problem?
2.) Za to ploščo je znano, da še nimajo vse naloženega novega biosa s podporo za 3. generacijo ryzen procesorjev. Je možno, da bi zaradi starega biosa svetili obe lučki?


Plata je problem. Imam iste rame, 3700x in ko sem imel to plato sem imel samo probleme. Čeprav mi je delalo že out of the box, saj že ima biose za 3. gen ampak mi je svetla rdeča lučka za procesor, računalnik se je vžigal skoraj minuto, parkrat se je restartnil sam od sebe preden je prišel v windows, včasih je padel v takšen loop, da sploh ni prišel v windows ampak se je vsakih par sekund vgasnil in ponovno vklopil in je delalo to v nedogled, dokler ga nisem izklopil iz elektrike. Kak sem hotel kakšne driverje namestit za to plato, sem dobil black screen in se je računalnik resetiral. So se mi pa vžigale rdeče lučke pri cpu in gpu pri ram pa oranžna, na koncu pa niti več slike ni pokazalo, sem vzel X570 MSI plato in je razlika noč in dan. Napajalnik pa je bil kriv pri meni za cviljenje iz slušalk ali zvočnikov, nekakšen coil whine. Sem menjal antec pro gamer 750w za bequiet straight power 11 750w in dela tak kot mora, nič več nadležnega zvoka iz slušalk

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Dokler ne posodobi BIOSa ne vemo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

vratmatra ::

Na škatli je ponavadi nalepka AMD Ryzen 3000 ready, ali pa AMD Ryzen 2000 ready.
Če ni 3000 boš moral najprej posodobiti bios

Zgodovina sprememb…

edi45 ::

D3m je izjavil:

Dokler ne posodobi BIOSa ne vemo.


ta zadnji biosi so še slabši pri tej plati, predzadnji so mi najboljše delali. Saj če piše na škatli od plate, ryzen 3 ready, pomeni da ima že nameščene prave biose, ki podpirajo to generacijo

Zgodovina sprememb…

Fairplay ::

Na prvi strani skatle piše amd ryzen 3000 desktop ready in amd ryzen desktop 2000 ready.

Na zadnji strani skatle pa amd ryzen 2nd generation

Mogoce dobim jutri starejsi procesor pa sprobam novejsi bios.

Zgodovina sprememb…

vratmatra ::

kaj pa imaš za eno grafično kartico?
monitor imaš vključen v grafično ali v slot na matični?

Zgodovina sprememb…

Fairplay ::

Nvidia 1650 super.
Na graficno sem priklopil monitor.

Zgodovina sprememb…

vratmatra ::

samo preverjam, ker zgoraj nisi napisal grafične pa nekateri ne vedo da 3600 nima integriranega grafičnega procesorja
mogoče probaš še samo z eno RAM palčko v A2?

Zgodovina sprememb…

Fairplay ::

vratmatra je izjavil:

samo preverjam, ker zgoraj nisi napisal grafične pa nekateri ne vedo da 3600 nima integriranega grafičnega procesorja
mogoče probaš še samo z eno RAM palčko v A2?


Nvidia 1650 super je grefična

Zgodovina sprememb…

Reaper ::

@Fairplay: Jaz imam isto Asus plato ampak 2700X. Ram je enak kot tvoj, Ripjaws V. Zaenkrat dela bp. Očitno, kot so ti že svetovali, je problem v biosu.

Zgodovina sprememb…

Fairplay ::

Urejeno :) deluje vrhunsko. Hvala vsem za pomoč.

Zgodovina sprememb…

vratmatra ::

Super! :) samo tako iz firbca, kaj pa je bil problem? BIOS?

Zgodovina sprememb…

Fairplay ::

Sem naložil zadnji bios in deluje vrhunsko.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Fajn.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

A110 ::

Sam imam msi b450 gaming plus, ryzen 2600, gskil aegis3000 in saphire rx580. racunalnik je star malo manj kot 1 leto. že od začetka sem imel probleme z random zmrzovanjem miške in tipkovnice ampak samo ko racunalnik ni bil obremenje. pod obremenitvijo ni nikoli zmrznil. Potem se je to, ko sem posodobil windowse in vse gonilnike nekako nehalo in tega več ot pol leta ni bilo. zadnje dni pa se je to ponovno pojavilo in ne samo to, tudi d disk (hdd) in ekran mi začne metati ven. ekran je kot da bi nakljucno izgubljal signal. pojavi se pok in črna slika čez nekaj sekund pa ponovno pojavi in to se random ponavalja na par minut. zelo moteče. d disk na katerem ni sistema pa ga včasih ob zagonu zazna včasih pa ne. kaj bi lahko bilo? vse razen grafične je še v garanciji.

A110 ::

vse to se dogaja se vedno samo ko racunlanik ni pod obremenitvijo. ko giram igre ekran nikoli ne izgubi signala

jype ::

Poizkusi z Ryzen 7.

Ahim ::

A110 je izjavil:

vse to se dogaja se vedno samo ko racunlanik ni pod obremenitvijo. ko giram igre ekran nikoli ne izgubi signala

Ce imas to moznost, poizkusi s kvalitetnim napajalnikom, ki ni nemarno predimenzioniran za tvoj sistem (razno random LCpower 850W sranje in podobno).

A110 ::

Imam be quietov 600w napajalnik


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RYZEN - OC (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Navijanje
26161625 (10895) strumf666
»

Združljivost komponent - Ryzen

Oddelek: Kaj kupiti
341823 (943) hojnikb
»

Nakup računalniških komponent

Oddelek: Kaj kupiti
432739 (1755) DarwiN
»

Nov pc, ni slike

Oddelek: Pomoč in nasveti
141312 (916) clip
»

Gaming PC

Oddelek: Pomoč in nasveti
6608 (534) D3m

Več podobnih tem