» »

Kako do dela na daljavo v ITju?

Kako do dela na daljavo v ITju?

«
1
2

Mavrik ::

The truth is rarely pure and never simple.

Mavrik ::

;) Saj zato omemba remote dela - lahko ostaneš tudi v Slovenij pa se da še vedno dobiti kar spodoben zaslužek (okoli krožijo številke tam od 60-90.000EUR letno).
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

user4683 ::

Mavrik je izjavil:

;) Saj zato omemba remote dela - lahko ostaneš tudi v Slovenij pa se da še vedno dobiti kar spodoben zaslužek (okoli krožijo številke tam od 60-90.000EUR letno).

Tudi več :)

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

mn ::

Mavrik je izjavil:

Neon87 je izjavil:

Ne morem verjet kolk mate eni tukaj denarja... eni od kriptovalut, drugi pa od dela.. praktično sami milijonarji..
Le kaj sem jaz naredil v življenju narobe oz. nisem, da nobena resna stvar ne gre brez kreditov.


Spomni se da je v eni drugi temi Invictus pisal kako ne doseže s.p. limita 100.000 na leto ;) Ne preveč verjeti.

Drugače pa pri Googlu v Švici (Assistant) iščemo nove inženirje, intervju ni tolk težek če si naredil APS2 na FRIju. Plače so približno 2x višje od tistega kar je Invictus natvezil. Taveliki trenutno inženirje plačujejo kar precej nore številke, je pa res da se pač moraš s Slovenije premakniti oz. začeti graditi svoj CV za remote delo (ki je za večino tu bolj realistično kot selitev v tujino), ki tudi odlično plačuje. Komot lahko začnemo debato o tem kako priti do remote dela :)


Eden tukaj, ki ga zanima kako do remote dela?

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

njyngs ::

Dva.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

smoke ::

Tudi mene bi tole zanimalo :)

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

111111111111 ::

Mislim da nas je cel kup. :)

Mogoče čisto svoja tema?

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

mn ::

111111111111 je izjavil:

Mislim da nas je cel kup. :)

Mogoče čisto svoja tema?


Verjetno bolje.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

njyngs ::

Mavrik, še vedno čakamo info ;)

Mavrik je izjavil:

Komot lahko začnemo debato o tem kako priti do remote dela :)

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Geho ::

njyngs je izjavil:

Mavrik, še vedno čakamo info ;)

Mavrik je izjavil:

Komot lahko začnemo debato o tem kako priti do remote dela :)

To tud mene zanima... :)

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

mn ::

njyngs je izjavil:

Mavrik, še vedno čakamo info ;)

Mavrik je izjavil:

Komot lahko začnemo debato o tem kako priti do remote dela :)


Še nekdo, ki bi ga to v prihodnosti zanimalo. Ko gledam oglase, je v veliki večini relocation. Mogoče tudi zato, ker bi še vedno najraje delal v C++u.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

7982884e ::

Je kaksna tema za remote delo?

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

7982884e ::

Ponavljam vprasanje - obstaja tema za remote delo, glede na to da je zanimanje? Jo bo kdo naredil?

Moje izkusnje v zadnjih 6 mesecih: poslal 6 prijav (preko form) na remote pozicije, pri treh ni bilo odgovora, pri treh "we are sorry to inform you ... have not been selected for this position".
Ena od teh je bila sicer senior pozicija - za kaksrno imam tudi CV in kvalifikacije in pomozni material, dve pa mid-level z obcutno manjsimi zahtevami kot so moje dejanske kvalifikacije (pa ne blefiram v CVju). Tipa, imajo napisanih 5 "nice to have/bonus" vescin, ki jim dalec zadostim. Tako da ne vem, ce sploh kaj dost preberejo ta CV, ali gledajo druge stvari.

Po drugi strani sem se prijavil pri dveh slovenskih firmah, pri obeh so me hoteli vzeti kljub moji zahtevi za za slovenske razmere kar visoko placo (sem sicer obe kasneje zavrnil zaradi drugih razlogov). Potem pa se pri eni B2B projektno usmerjeni remote firmi me je nekdo (ki ga sicer ne poznam osebno) referral, po nekaj tednih razgovarjanja in cekiranja kvalifikacij je bil rezultat pozitiven, ampak zaradi narave dela se cakam, da pride projekt, kjer bi me ponucali.

Tako da bottom line je, da - captain obvious, ja - ocitno precej, precej steje, ce te vsaj nekdo nekomu omeni (ne nujno priporoci), da majo vsaj malo bolj osebno obravnavo.

Lahko pa da je tako samo v mojem primeru v mojem fohu (mobile).

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Gandalfar ::

Menda je najtežje dobit prvi remote job. Ko ti tisti uspe, so vsi naslednji lažji. Trenutno vidim lažji in težji način kako dobit remote job.

1. Težji - spremljaš job adse in se prijavljaš na Jobe. (V FB skupini slovenski developerji, tukaj na s-t, stackoverflow ipd.)
2. Lažji - daš si kot osebni cilj, da boš naslednjih 12 mescih imel 4 predavanja o osnovah svojega najljubšega Frameworka po meetupih v Sloveniji in v okolici. Kako si zgradil kakšno kul stvar in kako random feature v njemu omogoča, da je developer badass.

Kaj s tem narediš? Postaviš se pred množico ljudi, ki zaposlujejo in si s tem povečaš network ljudi, ki te lahko priporočijo za 100x. Pokažeš, da si nadpovprečno kumunikacijsko sposoben. Pozicioniraš se kot strokovnjak na področju na katerem želiš dobit službo.

Res pa zahteva nekaj dela. Ampak to itak vse v življenju.

Zgodovina sprememb…

Geho ::

In še eden, ki išče opcijo remotinga...
Probal sem x-team, samo jim ni bil všeč moj video, nalogo sem rešil BP.
Povio ima nekaj del, trenutno sem se bolj vrgel v testiranje te platforme.
Ostale platforme me nikoli niso prepričale, saj je konkurenca z drugimi precej prehuda (nekak ne moreš konkurirat indijcem in ostalim, ki delajo za 1/3 tvoje cene, pa čeprav lahko da precej slabše).

Kaj bi rad? Delal in nič drugega.
Ne da se mi ukvarjati s pridobivanjem strank in pogovarjanjem z drugimi, ne da se mi ubadat z računi in ostalo administracijo, rad bi samo, da dobim neko delo ali project managerja, ki mi preda kaj je za naredit, naredim svoje in dobim na svoj račun keš. No more, no less. Tudi se mi ne da preveč iskat pa prijavljat na raznorazne oglase in znova in znova dokazovat kaj vse znam in zmorem. Preprosto en kontakt, ki me pozna, ve kaj rad delam, najde delo zame, mi pošlje in dobi v nekem času narejeno nazaj. Za to tudi pošteno plača, tako da mi pokrije opremo, licence in mi na koncu tudi ostane lep znesek.

Pozicija dela: front-end (only) / design
Obvladam:
javascript (vanilla), html, css, jQuery, Sketch, Photoshop, Illustrator,... Znam stvari speljat od skic/dokumentacije do wireframe-ov, prototipov in na koncu do delujočih komponent/strani.
Poznam bootstrap in podobno, prav tako kako se dela responsive stvari.
Swift, Vue, Angular, React, Typescript,... sem sicer se nekaj učil, vendar nikoli praktično uporabljal, ker ni bilo priložnosti. Se pa lahko precej hitro naučim stvari. Swift se trenutno učim za lastne hobby namene.

Zanima me delo z grafiko, oz. vse kar se da na koncu na zaslonu videt / ali debuggat. Interesantno mi je tudi delo z mobilnimi napravami, še posebej mi je všeč Swift.
Najbolj kar ne maram, je programiranje na pamet ali buljenje/izpisovanje v kako tekstovno konzolo, ker mi postane precej hitro dolgčas. Prav tako baz ne obvladam najbolje. Osnove poznam, simple selecte skucam skupaj, za kaj več pa imamo backenderje. Prav tako ne maram prevelikega dela s podatki in podobnimi stvarmi. Kak python in podobno znam kako manjšo stvar popravit, kak velik guru nisem. Pač jeziki si niso tako zelo različni, da človek nebi vedel kaj se dogaja v kodi.

Zakaj bi rad delal raje remote:
Mir, noben mi ne diha za ovratnik. Ni več furanja nikamor, čas za vožnjo lahko namenim učenju ali delu samemu. Sam izbiram opremo in toole s katerimi delam in za katere vem da sem z njimi najbolj produktiven in mi dajo najboljše rezultate.

Evo izpljunite zdaj znalci... da ne bo spet ostalo samo na natolčevanju?

Yakamashi ::

Sej se vedno najdejo srednje poti, jaz recimo sem se 2011 izselil s fiksno idejo, da bom nekoc nekje nasel delodajalca, ki mi bo v koncni fazi omogocil remote delo in lahko pridem nazaj domov; no, trenutna firma je lansko leto uvedla pravilo, kjer pridelas 1 remote working day vsak mesec zaposlitve. So racunali na to, da bo folk porabljal te dneve sproti, pac v okviru flexible working time, pa se je izkazalo, da domala vsi zaposleni sparajo te remote dni, jih enkrat na leto prikljucijo regularnemu letnemu dopustu in gredo efektivno za dva meseca domov s sihtnim laptopom. Aja, 80% firme nas je zdomcev.

No, in ker zadeva deluje bp, se je zacelo dogajat, da ljudje s 3+ let staza uporabijo ta bp kot argument, ko se pogajajo za full remote. Zakaj pa ne, zadeva deluje, plus 1.) tak, kot je pri nas staff turnover, si po treh letih ubistvu ze familija; 2.) te sploh ne bi blo tukaj po treh letih, ce nebi bil zanesljiv.

In se mi dozdeva, da kar se tice remote dela, bo vedno pri eni resni firmi treba najprej nekaj dat od sebe in se nato pogajat. Kar se mi zdi prav, samo spomnit se moram, da ko se bom pogajal jaz, ne smem omenjat izrazov bruto bruto, nadomestilo za malico ter nadomestilo za prevoz, ker me ne bo popolnoma nihce vec gledal :)

dux ::

Jaz sem naredil podobno kot Yakamashi. 2013 sem se izselil s ciljem da najdem delodajalca, ki mi v 5 letih pusti delati remote.
Uspelo je že pri prvem, najprej sem nekajkrajt po en teden podaljšal dopust, po 3 letih sem dobil otroka, kar je bil izvrsten izgovor, da sem se vrnil (direktor/lastnik je družinski človek).
Ravnokar je minilo 2 leti odkar delam remote na stabilnem projektu, vsake 2 meseca grem za 1 teden gor malo v družbo. Sem pa bolj produktiven in v 6 urah doma naredim kar sem tam v 8, tako da delam po 7 ur, da imajo tudi oni kaj od tega da sem remote. Ostalo se pa učim ali kaj berem.
Upanje je v nasih odlocitvah

jype ::

https://pleo.workable.com/, če bi kdo rad delal v precej zanimivi skandinavski firmi z zgledno remote kulturo (je pa fintech, kar ima tudi določene omejitve).

BivšiUser2 ::

Na kerih področjih pa delate remote? Se kdo slučajno ukvarja s kakšnim GameDev-om?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Invictus ::

Remote dela dovolj, vendar ne morete pričakovati, da boste dobili prvi job tak. Sploh pa ne redne službe.

Remote job je večinoma za freelancerje, pa še tu zahtevajo določeno prisotnost.

Če se vam ne da potovat, to ni za vas.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Geho ::

Men se da potovat, samo trenutno ni €€€ da bi šel kamorkoli. Simple as that.
Kak dan ali dva mogoče na teden lahko delam v pisarni, v bistvu me niti ne moti če bi delal cel čas v pisarni, samo da je mir in da me noben ne omejuje kaj in kako lahko delam in s čim kaj delam.

Vse bolj se spogledujem z odprtjem s.p.-ja, sam kot rečeno se mi ne da ukvarjat z iskanjem strank in administrativnimi stvarmi (izdaja računov, knjigovodstvo, raznorazna pravila, branje zakonov,...). I just want to work and be paid for it, while doing stuff my way. Simple as that. Zdaj pa kaki predlogi/nasveti so dobrodošli, vse ostalo je večinoma smetenje teme in spet natočlevanje v prazno. Kot že velikokrat videno na temu forumu, par posameznikov pametnih in pogumnih, dokler ne rabijo karkoli konkretnega/pametnega dat od sebe. Potem se pa začne izvlečevanje/izgovori in podobno...

Čakam konkretne nasvete. Kako do dela, da delaš ali kot s.p. ali remote? Potovanja niso problem, če so €€€ dovolj dobri.

111111111111 ::

Geho je izjavil:

I just want to work and be paid for it, while doing stuff my way. Simple as that.

Ne bo šlo.

black ice ::

@Geho: Normiran s.p. omogoča minimalno ukvarjanje z administracijo.

LapD ::

Glede na to, kako enostavno je odprtje in poslovanje normiranega s.p. to ne bi smela biti ovira ... če ti papirologija vzame več kot 10 ur na leto, delaš nekaj narobe.

Druga zgodba pa je nabiranje strank, naročnikov, širjenje poznanstev. Ena možnost je, da začneš z delom v eni od agencij, vidiš kako poteka delo na večjih projektih, komuniciraš z naročniki (kar je precej podcenjen del tega posla), delaš v manjši ali večji ekipi. S tem tudi lažje ugotoviš, ali si sploh primeren za samostojno vodenje vsega in ali imaš dovolj samodiscipline da vse stvari narediš v roku in dovolj dobro. Ker si na ta način nabereš precej poznanstev je prehod na s.p. lažji, idealno je, če imaš ob prehodu že rezerviranih par samostojnih projektov. Si ne predstavljam, da bi odprl podjetje potem pa začel razmišljati kako do prvega naročnika. Vmes si lahko urediš profile na behance, dribbble, postaviš predstavitveno spletno stran, spremljaš awwwards.com, prijaviš svojo stran, si aktiven na družbenih omrežjih/skupinah na facebooku, linkedinu. Lahko naštudiraš envato market, prodajaš template na themeforest, graphic river itd., izdaš kakšen brezplačen paket ikon, fontov. Komentiraš na blogih, napišeš kakšen kakšen članek za smashing magazine. Skratka možnosti je veliko, vsaj na začetku pa je treba vložiti veliko več energije v izobraževanje in samopromocijo. Bolj kot si aktiven, večja je možnost, da te najde sanjski naročnik, služba, delo.
web&motion designer

Invictus ::

Geho je izjavil:

Men se da potovat, samo trenutno ni €€€ da bi šel kamorkoli. Simple as that.
Kak dan ali dva mogoče na teden lahko delam v pisarni, v bistvu me niti ne moti če bi delal cel čas v pisarni, samo da je mir in da me noben ne omejuje kaj in kako lahko delam in s čim kaj delam.

Vse bolj se spogledujem z odprtjem s.p.-ja, sam kot rečeno se mi ne da ukvarjat z iskanjem strank in administrativnimi stvarmi (izdaja računov, knjigovodstvo, raznorazna pravila, branje zakonov,...). I just want to work and be paid for it, while doing stuff my way. Simple as that. Zdaj pa kaki predlogi/nasveti so dobrodošli, vse ostalo je večinoma smetenje teme in spet natočlevanje v prazno. Kot že velikokrat videno na temu forumu, par posameznikov pametnih in pogumnih, dokler ne rabijo karkoli konkretnega/pametnega dat od sebe. Potem se pa začne izvlečevanje/izgovori in podobno...

Čakam konkretne nasvete. Kako do dela, da delaš ali kot s.p. ali remote? Potovanja niso problem, če so €€€ dovolj dobri.

Če nočeš potovat, so tarife lahko vsaj 2x manjše. Prvi job remote je zelo težko dobit brez referenc, ponavadi pa najlažje na priporočilo nekoga.

s.p. imam minimalno birokracije.

Konkreten nasvet: imaš cel kup portalov, pa začni iskat... Tukaj ti ne bomo tega iskali...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

111111111111 ::

LapD je izjavil:


Druga zgodba pa je nabiranje strank, naročnikov, širjenje poznanstev. Ena možnost je, da začneš z delom v eni od agencij, vidiš kako poteka delo na večjih projektih, komuniciraš z naročniki (kar je precej podcenjen del tega posla), delaš v manjši ali večji ekipi. S tem tudi lažje ugotoviš, ali si sploh primeren za samostojno vodenje vsega in ali imaš dovolj samodiscipline da vse stvari narediš v roku in dovolj dobro. Ker si na ta način nabereš precej poznanstev je prehod na s.p. lažji, idealno je, če imaš ob prehodu že rezerviranih par samostojnih projektov. Si ne predstavljam, da bi odprl podjetje potem pa začel razmišljati kako do prvega naročnika. Vmes si lahko urediš profile na behance, dribbble, postaviš predstavitveno spletno stran, spremljaš awwwards.com, prijaviš svojo stran, si aktiven na družbenih omrežjih/skupinah na facebooku, linkedinu. Lahko naštudiraš envato market, prodajaš template na themeforest, graphic river itd., izdaš kakšen brezplačen paket ikon, fontov. Komentiraš na blogih, napišeš kakšen kakšen članek za smashing magazine. Skratka možnosti je veliko, vsaj na začetku pa je treba vložiti veliko več energije v izobraževanje in samopromocijo. Bolj kot si aktiven, večja je možnost, da te najde sanjski naročnik, služba, delo.

Zelo lepo napisano.

Geho ::

black ice je izjavil:

@Geho: Normiran s.p. omogoča minimalno ukvarjanje z administracijo.

No men se še tolk ne da ukvarjat s tem, ker me niti ne zanima, tak da kaj je fora tega normiranega espeja?

Invictus je izjavil:


Če nočeš potovat, so tarife lahko vsaj 2x manjše. Prvi job remote je zelo težko dobit brez referenc, ponavadi pa najlažje na priporočilo nekoga.

s.p. imam minimalno birokracije.

Konkreten nasvet: imaš cel kup portalov, pa začni iskat... Tukaj ti ne bomo tega iskali...

Aha spet odgovor v stilu: obstaja yadda yadda, ampak konkretno ti pa ne bom napisal, se boš sam znašel... rabim konkreten odgovor.
Kot sem tudi napisal, rad bi potoval, ampak nimam €€€ za potovanja.
Kje dobiš reference in priporočila?
Spet nisi bral? Pisal sem, da večina teh "freelance" portalov niti ne prideš zraven, ker je poplava poceni delovne sile tam gor in ne-azijcev skorajda ne j***jo 5%.

Drugač pa če nimaš konkretnih odgovorov, potem priporočam, da preprosto napišeš: nimam pojma in greš dalje. Ne rabiš smetit po temi. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Geho ()

user4683 ::

Geho je izjavil:

black ice je izjavil:

@Geho: Normiran s.p. omogoča minimalno ukvarjanje z administracijo.

No men se še tolk ne da ukvarjat s tem, ker me niti ne zanima, tak da kaj je fora tega normiranega espeja?

Invictus je izjavil:


Če nočeš potovat, so tarife lahko vsaj 2x manjše. Prvi job remote je zelo težko dobit brez referenc, ponavadi pa najlažje na priporočilo nekoga.

s.p. imam minimalno birokracije.

Konkreten nasvet: imaš cel kup portalov, pa začni iskat... Tukaj ti ne bomo tega iskali...

Aha spet odgovor v stilu: obstaja yadda yadda, ampak konkretno ti pa ne bom napisal, se boš sam znašel... rabim konkreten odgovor.
Kot sem tudi napisal, rad bi potoval, ampak nimam €€€ za potovanja.
Kje dobiš reference in priporočila?
Spet nisi bral? Pisal sem, da večina teh "freelance" portalov niti ne prideš zraven, ker je poplava poceni delovne sile tam gor in ne-azijcev skorajda ne j***jo 5%.

Drugač pa če nimaš konkretnih odgovorov, potem priporočam, da preprosto napišeš: nimam pojma in greš dalje. Ne rabiš smetit po temi. ;)

Jaz te zagotovo ne bi zaposlil :) Pa tudi ce si se tak strokovnjak. Ce se ti ne ljubi invesrirati 2h v raziskovanje necesa, kar te ne zanima (pa je nujno ce zelis delat remote), se bojim kaj bo, ko bos med projektom naletel na problem/zahtevo, ki te ne bo zanimala. Dvignil roke in odkorakal sredi projekta?

V samo parih objavah si dal precej red flagov. Najbolj ociten: neprilagodljivost.

user4683 ::

Z indijci ne mores tekmovati in niti noces. Strank je malo morje in ogromno jih (iz izkusenj in zgodbic) ve, da si z indijci ne morejo pomagati in da najnizja cena ni glavni faktor.

Iscejo ljudi z referencami na podrocjih, ki so blizu njihovim zahtevam in ki imajo dokazljivo zgodovino da znajo stvari izpeljati do konca ("getting shit done") - zakljucene projekte. Ce nimas vsaj nekaj teh ne mores pricakovati, da te bo nek neznanec z druge strani sveta zaposlil (ali pa sosednje vasi).

To kaj nekdo zna (oziroma "zna"), je precej enostavno napisati na CV. Konkretni rezultati premikajo jezicek na tehtnici. Imas objavljen kak app na storeu? Spletno stran/aplikacijo? Si komu postavil backend ki brez problema prebavi gore podatkov? Imas (svoj) github repo z ogromno uporabniki? Aktivno prispevas k kaksnemu drugemu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

Invictus ::

Geho je izjavil:


Aha spet odgovor v stilu: obstaja yadda yadda, ampak konkretno ti pa ne bom napisal, se boš sam znašel... rabim konkreten odgovor.
Kot sem tudi napisal, rad bi potoval, ampak nimam €€€ za potovanja.
Kje dobiš reference in priporočila?
Spet nisi bral? Pisal sem, da večina teh "freelance" portalov niti ne prideš zraven, ker je poplava poceni delovne sile tam gor in ne-azijcev skorajda ne j***jo 5%.

Drugač pa če nimaš konkretnih odgovorov, potem priporočam, da preprosto napišeš: nimam pojma in greš dalje. Ne rabiš smetit po temi. ;)

Pol si sam eden tipičnih posranih Slovencev, ki bi vse imeli, pa nič naredili. Bolj v balkanskem stilu, svi bi jebali, ali niko neče da odže...

Boš pač dobil eure za potovanja. Z delom... Ampak najlažje je jamrat in nič naredit.

Za reference delaš. Dobro delaš...

Smetiš po temi kar sam. Če bi znal search uporabljati, bi našel cel kup mojih nasvetov. Tako glede tega kje iskati delo, in gleda tega kako poteka vse skupaj z normiranim s.p.jem...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

111111111111 ::

Geho je izjavil:


Kje dobiš reference in priporočila?
Spet nisi bral? Pisal sem, da večina teh "freelance" portalov niti ne prideš zraven, ker je poplava poceni delovne sile tam gor in ne-azijcev skorajda ne j***jo 5%.

Pojdi na portal freelancerjev, se prijavi izpolni profil, najdi projekt, ki ti leži in ga zaračunaj 3 x ceno od indijca in ga pred naročnikom upraviči, zakaj mu boš računal 3x. Jaz sem delal en mini projektič prenos excela na web obrazec. Naročnik je ponujal 100$, indijec je bil pripravljen narediti za 50$, jaz sem dobil 140$ in zadevo speljal.

Stranko sem kontaktiral ji zraven obrazca priložil koliko ur bom delal, opisal cel kup stvari, ki jih je pozabil, potem sva se slišala preko skypa in sklenila posel.

Se pa strinjam z ostalimi, da večinoma jambraš in po moje čakaš da ti bo nekdo dal link, kjer boš dobil službo.

Dela je ogromno, tudi ni slabo plačano, da pa najdeš idealnega, pa nekaterim rata takoj, eni ga pa še iščemo po 15 letih v IT, ampak ima zadeva svoj čar. :)

njyngs ::

Če končam projekt na Freelancerju za neko vsoto in si jo dam nakazat na PayPal... je problem, če račun izdam recimo mesec dni pozneje (ko bom mel odprt s.p.)? Me bo furs lovil z nabrušenimi vilami?

Invictus ::

Nope, sicer pa lahko s.p. odpreš v enem dnevu, skupaj z bančnim računom...

Greš na eVEM točko, pa ti vse uredijo, potem pa s papirji na banko...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mavrik ::

Na HN se je glih pojavila stran, ki sama po sebi ni preveč uporabna, se pa splača prebrati linke - https://www.remoteonly.org/ .
The truth is rarely pure and never simple.

feryz ::

Sosed dela za avstralsko firmo (zaposlen), remote se povezuje v Singapur, projekte dela za Beijing. Tako nekako.
Je pa res, da je startal v Avstraliji. Na licu mesta.

Geho ::

Kot vedno in standard na slo-techu: veliko natolčevanja in vlečenja iz dreka, nobenih konkretnih odgovorov. No eden odgovor, ki lahko rečem, da je vsaj nek odgovor je dal @Mavrik.
Ostali? Rečem samo bullshit. Jezik zna vsak vrtet, konkretno pa noben nič pokazat/naredit/dat... seveda na anonimnem forumu.

user4683 je izjavil:


Jaz te zagotovo ne bi zaposlil :) Pa tudi ce si se tak strokovnjak. Ce se ti ne ljubi invesrirati 2h v raziskovanje necesa, kar te ne zanima (pa je nujno ce zelis delat remote), se bojim kaj bo, ko bos med projektom naletel na problem/zahtevo, ki te ne bo zanimala. Dvignil roke in odkorakal sredi projekta?

V samo parih objavah si dal precej red flagov. Najbolj ociten: neprilagodljivost.

Seveda, ker me poznaš.... hahahahaha :)) Zate verjetno tudi nebi delal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Geho ()

111111111111 ::

Geho je izjavil:

Kot vedno in standard na slo-techu: veliko natolčevanja in vlečenja iz dreka, nobenih konkretnih odgovorov. No eden odgovor, ki lahko rečem, da je vsaj nek odgovor je dal @Mavrik.
Ostali? Rečem samo bullshit. Jezik zna vsak vrtet, konkretno pa noben nič pokazat/naredit/dat... seveda na anonimnem forumu.


Kaj pa je zate konkretno.

Tole ti je dovolj: https://weworkremotely.com/

Pa še nekaj konkretnega: Vstani se iz svoje lene riti in si sam kaj poišči. Da ne bomo samo natolceval.

EDIT: Butl.

Zgodovina sprememb…

jizzer ::

Jaz vas razumem zakaj taki odzivi na pisanje @Geho uporabnika, po drugi strani pa je naslov teme "Kako do dela na daljavo v ITju?". In zakaj takšen naslov če pol dejansko noben ne da konkretnega odgovora/nasveta? Zakaj sploh fork? Debata okoli tega lahko teče tudi tam. Da si naj pogoogla in poišče sam mu je verjetno (pomoje?) že jasno.
@Geho si pa, predvidevam, tip človeka ki rad dela, ampak ne dela rad. Z drugimi besedami, rad delaš ko je točno definirano kaj moreš delat, ko pa je treba izven okvirjev pa ti preprosto ni. Ja žal s takim pristopom bo težko kaj resnega, tudi sam te - vsaj po prispevkih v tej temi - nebi zaposlil. Saj jaz ti spet nebom nič konkretnega povedal, hočem pa rečt, da če bi te resnično zanimalo tako delo, bi bil dovolj motiviran da stvar tako daleč vsaj naštudiraš. Marsikaj je že na forumu zapisano, Invictus je pomoje tečen zaradi tega, ker je isto stvar napisal že v 5 različnih temah, Mavrik ti je dal zelo konkreten odgovor, specifike pa imaš na googlu. Če boš čakal na pameten odgovor v tej temi pa mogoče nebo nikoli :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

Invictus ::

Da bomo konkretni...

95% remote job. Pomeni da greš enkrat na mesec gor na pir in Schweinaxe s sodelavci...

https://www.freelancermap.de/projektboe...

@Geho

Če tvoje kvalifikacije ne ustrezajo, se pa nauči :P. Zdaj si dobil konkretno zadevo, torej akcija. če bo mamica seveda pustila >:D. Moram biti malo žaljiv, PNG status je treba vzdrževat...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

111111111111 ::

jizzer je izjavil:

... po drugi strani pa je naslov teme "Kako do dela na daljavo v ITju?". In zakaj takšen naslov če pol dejansko noben ne da konkretnega odgovora/nasveta? Zakaj sploh fork? Debata okoli tega lahko teče tudi tam. Da si naj pogoogla in poišče sam mu je verjetno (pomoje?) že jasno.

Tu je kar nekaj ljudi ki dela remote. Že na začetku obsojat, ljudi da ne bodo nič pametnega povedal je vsaj po mojem mnenju precej nesmiselno in precej zaletavo. Tako kot si rekel po postih sodeč ne more biti team player. Večina remote dela, vsaj pri kolegih vidim, pa vsebuje timsko delo, konstantno skypanje, konference, debate... Kot pisarna samo da si lahko v pižami.

Ferzy je povedal kako je kolega prišel do dela njegov kolega. JAz sem povedal svojo izkušnjo z remote delom. Invictus je tudi delil izkušnje.

To so precej konkretne stvari, če nam seveda verjame in si ne izmišljujemo.

user4683 ::

Večina nas je dala precej dobre nasvete, če si jih pripravljen prebrati in upoštevati. Po mojem mnenju so pri iskanju (dobrega) dela glavne reference. To je nasploh važno pri remote delu, kjer ti mora delodajalec še dodatno zaupati, da boš naredil, kar od tebe pričakuje, saj ti ne more 8h stati za hrbtom in te priganjati. Ko/če imaš za seboj nekaj konkretnih projektov pa niti ni važno na katerem portalu iščeš. Niti ni vprašanje te teme "kje" do dela, ampak "kako".

Sam sem našel nekaj manjših remote projektov na gun.io (pred leti, sedaj vidim, da portal/firma deluje drugače kot takrat). Na istem portalu sem tudi prišel do svojega trenutnega remote "projekta", ki traja že 4 leta - full time, firma v USA, plačani dopusti, bolniške, oprema itd. Tja grem 1-2x letno za 2 tedna na pivo, team building, v živo spoznat nove obraze itd.

111111111111 ::

Zaupaj nam konkretno s katerimi tehnologijami delaš, če seveda lahko. :)

user4683 ::

Začel sem kot full-stack (react, node, ruby, aws itd) z nekoliko več poudarka na mobile (Android). Sedaj ko smo že lepo zrasli sem se fokusiral bolj na Android in pa predvsem prototipiranje novih produktov, raziskovanje tehnologij itd. Kdaj pa kdaj pa še vedno "pošraufam" backend in pa pogosto pomagam pri načrtovanju.

Nič eksotičnega torej :)

Invictus ::

pol pa začni iskati. Nemci na veliko iščejo :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

user4683 ::

Jaz sem v tej temi eden izmed tistih, ki ne iscejo ;)

111111111111 ::

user4683 je izjavil:

Začel sem kot full-stack (react, node, ruby, aws itd) z nekoliko več poudarka na mobile (Android). Sedaj ko smo že lepo zrasli sem se fokusiral bolj na Android in pa predvsem prototipiranje novih produktov, raziskovanje tehnologij itd. Kdaj pa kdaj pa še vedno "pošraufam" backend in pa pogosto pomagam pri načrtovanju.

Nič eksotičnega torej :)

Evo ti Gheo iz prve roke. zdaj pa samo gasa.

Geho ::

Invictus je izjavil:

Da bomo konkretni...

95% remote job. Pomeni da greš enkrat na mesec gor na pir in Schweinaxe s sodelavci...

https://www.freelancermap.de/projektboe...

@Geho

Če tvoje kvalifikacije ne ustrezajo, se pa nauči :P. Zdaj si dobil konkretno zadevo, torej akcija. če bo mamica seveda pustila >:D. Moram biti malo žaljiv, PNG status je treba vzdrževat...

Sorry. nih šrehen zi dojč...

Nublet ::

Geho je izjavil:

Invictus je izjavil:

Da bomo konkretni...

95% remote job. Pomeni da greš enkrat na mesec gor na pir in Schweinaxe s sodelavci...

https://www.freelancermap.de/projektboe...

@Geho

Če tvoje kvalifikacije ne ustrezajo, se pa nauči :P. Zdaj si dobil konkretno zadevo, torej akcija. če bo mamica seveda pustila >:D. Moram biti malo žaljiv, PNG status je treba vzdrževat...

Sorry. nih šrehen zi dojč...

Ja, aber če bi prebral cel opis bi opazil opis zaželjenih znanj v angleščini, oziroma alinejo "Language: English (fluent) ".

Za tvoje dobro upam, da vsaj specifikacije bereš bolj natančno :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nublet ()

urosh ::

Vidim, da ste tu vec ali manj programerji. Kako pa je kaj s sistemci?

harmony ::

urosh je izjavil:

Vidim, da ste tu vec ali manj programerji. Kako pa je kaj s sistemci?

Se tud dela remote. Ampak moras sedeti v firmi in od tam se prijavljati remote. :D

Jap, tudi mene bi to zanimalo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Freelance how-to-get-work

Oddelek: Loža
376985 (5307) chacha
»

Delo v tujini - UK

Oddelek: Loža
72038 (1650) Invictus
»

Vrnitev iz tujine (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11922743 (17624) dope1337
»

Pricakovano placilo - delo v tujini (NEM)

Oddelek: Loža
183833 (2838) harmony

Več podobnih tem