» »

Nov računalnik - artefakti

Nov računalnik - artefakti

bluefish ::

mjolnir ::

Bom kar tule vprašal. Sedaj mi po treh dneh od tega, ko sem iz mindfactory dobil računalnik ter ga skupaj sestavil, grafična (powercolor R9 390) med zahtevno igro npr. fallout 4, kaže razne artefakte (dolge črte). Zato sem si naložil še valley benchmark in tudi tam mi kaže dolge artefakte. Temperature so za to grafično primerne (45 idle, 65 load). Frekvence so stock, ni navita. Artefakte mi kaže tudi v chrome, vendar tu le take majhne črne pikice zgornjem delu odprtega okna. Mogoče kdo ve kaj bi lahko bilo, npr napačni driverji. Ali je grafična slaba, jo pošljem nazaj?

Zgodovina sprememb…

mjolnir ::

Sem testiral brez grafične z samo integrirano in dela normalno, brez artefaktov. Sklepam da je torej slaba grafična? Je že kdo kaj vračal (garancija) v mindfactory?

Zgodovina sprememb…

SuperVeloce ::

Meni se je to enkrat zgodilo, ker se mi je grafična zvijala. Dogajalo se je samo na prvem pci-e (torej je tam zgubljalo stik), na drugem je delovalo, ampak ko sem porihtal zvijanje, je nehalo.

Lahko še preizkusiš downclockat, drugače pa ja, je zrelo za garancijo.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

mjolnir ::

Sem downclockal, pa je ista zgodba.

Zgodovina sprememb…

mjolnir ::

Preizkusil tudi drug pci-e pa nima veze, enako dobim artefakte. Je že kdo kaj vračal na mindfactory (uveljavljal garancijo), če tole to sploh je, grafično imam doma samo 4 dni, od tega sem jo samo 3 dni uporabljal.

Zgodovina sprememb…

buneech ::

Probal kakšen drug špil poleg Fallout 4 in benchmarka? Kater OS imaš?
Js mam na moji R9 285 probleme v Dirt Rally, se artefakti kažejo, v drugih špilih je ok. Je pa za Dirt Rally to bug v AMD driverju za Windows 10.

Zgodovina sprememb…

SuperVeloce ::

Pri Valley artefaktov nebi smelo biti.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

mjolnir ::

Sem probaval valley bench pa witcher 3, pri obeh je isto. Imam pa windows 10. Sej mi še v chrome te artefakte kaže.

Zgodovina sprememb…

Han ::

@mjolnir: preveri pri proizvajalcu grafične za nov BIOS! Za ta model grafične malo poguglaj, če so tudi ostali lastniki imeli takšen problem. amazon.de in newegg.com sta dobri referenci. Si naložil zadnje AMD gonilnike (15.11 Beta)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

mjolnir ::

Gonilnike sem imel 15.11 beta ja. Kje se pa dobi bios od grafične?

Zgodovina sprememb…

Han ::

Sem ti napisal... TUL/Powercolor moraš kontaktirat prek e-pošte ali kako drugače...

Zgodovina sprememb…

mjolnir ::

Takole mi deformira witcherja.

Zgodovina sprememb…

buneech ::

Mjolnir, tko mam js pr Dirt Rally na določenih mestih.

Probi z DDU odstrant driverje pa namestit zadnjo stable verzijo. Če se ti pojavlja pa tud v chrome, pol je pa vrjetn za vrnt.
Za bios poglej na strani od proizvajalca al pa po mailu.

Kar se tiče vračila na Mindfactory, sicer še nisem vračal, ampak imajo na strani obrazec, ki ga izpolneš za vračilo, potem pa menda slediš navodilom in jim pošlješ nazaj artikel.

Zgodovina sprememb…

Han ::

Če boš vrnil, se poskusi zmenit za drugo grafično. Powercolor je namreč znan po tovrstnih težavah. "Poceni" kitajska roba pač...

Zgodovina sprememb…

mjolnir ::

Sem z ddu odstranil gonilnike v safe mode in naložil zadnje stabilne. Enako se pojavljajo artefakti. Bom menjal.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Grafično vrni v roku 14 dni, ne pa kot garancijo. Pa zahtevaj drugi izdelek ali vračilo kupnine.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

MacGyver141 ::

mjolnir je izjavil:

Sem z ddu odstranil gonilnike v safe mode in naložil zadnje stabilne. Enako se pojavljajo artefakti. Bom menjal.


Kaj pa kakšen starejši driver? Men je nvidia tudi risala neke čudne črte po ekranu na Windows 10 (ne tako hudo, kot pri tebi), ampak so popravili z novimi driverji.

Zgodovina sprememb…

SuperVeloce ::

Itak če zadnji stabilni, niti beta driver ne deluje... driver gor/dol, to se nebi smelo dogajati le določenim karticam
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

MacGyver141 ::

SuperVeloce je izjavil:

Itak če zadnji stabilni, niti beta driver ne deluje... driver gor/dol, to se nebi smelo dogajati le določenim karticam


Probat ni greh, mogoče bo pa delal. Men je začel artefakte risat iz Windows 8.1 na 10.

Sem se spovnil, da sem tudi posnel to v Team Fortress 2 :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

F1 2019 (PC)

Oddelek: Igre
8626 (485) Jst
»

DiRT Rally (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
27941212 (20228) vostok_1
»

Nvidia driverji in popačeni videi

Oddelek: Pomoč in nasveti
14902 (732) yoco
»

Grafična

Oddelek: Pomoč in nasveti
251440 (1049) SloBiscuit
»

R9 280X izkušnje

Oddelek: Kaj kupiti
181726 (925) hojnikb

Več podobnih tem