»

NASA ni mogla ugotoviti natančnega razloga za nesrečo rakete Antares

Slo-Tech - NASA je objavila izsledke preiskave o nesreči rakete Antares, ki jo je razneslo pred letom dni 15 sekund po izstrelitvi proti Mednarodni vesoljski postaji (ISS), kamor bi bila morala pripeljati plovilo Cygnus, drugo raziskovalno opremo in živež. Kaj točno je šlo narobe, niso mogli ugotoviti, so pa identificirali tri možne razloge, ki so posamič v kombinaciji povzročili nesrečo. Proizvajalec se kakopak ne strinja.

Razvozlanje razloga nesreče je izjemno pomembno, ker je Orbital ATK, ki je izstrelil raketo, poleg SpaceX edino podjetje v ZDA, ki je sposobno voziti tovor na ISS. Ljudi pa tja trenutno tako ali tako vozijo le Rusi, ker so Američani raketoplane upokojili, zasebni razvoj novega plovila za posadko pa še ni...

17 komentarjev

Tožba proti AMD-ju zaradi zavajanja glede števila jeder

Ars Technica - Pričakovali bi, da je število jeder precej enoznačna značilnost procesorja, s katero se ne da manipulirati, a bi se zmotili. Tudi ne gre za Intelov HyperThreading, ki ga tudi oglašujejo kot takega in je vsem jasno, da ima quad-core procesor štiri fizična jedra. Ne, AMD je doletela skupinska tožba zaradi procesorjev Bulldozer, ki so jih svoj čas oglaševali kot osemjedrnike, čeprav je realnost drugačna.

AMD je "izumil" novo komponento in jo poimenoval modul, v katerem sta dve "jedri". Ti...

106 komentarjev

DDoS-napad na ProtonMail vztrajal tudi po plačilu odkupnine

Slo-Tech - Švicarski ProtonMail, ki ga je ustanovilo nekaj znanstvenikov iz CERN-a in je namenjen pošiljanju varne šifrirane elektronske pošte, je bil tarča sofisticiranega DDoS-napada, ki ni pojenjal niti po plačilu odkupnine. Napad na ProtonMail se je pričel 3. novembra in je prvi dan trajal 15 minut, potem pa so napadalci poslali elektronsko sporočilo, v katerem so zahtevali plačilo 15 bitcoinov, sicer bi napad ponovili v razširjeni različici.

ProtonMail sprva ni plačal in naslednji dan dopoldne je sledil daljši napad, ki je povzročil nemalo škode strankam. Začel se je ob 11. uri in do 14. ure napredoval do obsega 100 gigabitov na sekundo. Zanimivo je bilo dejstvo, da niso napadali le strežnikov ProtonMaila, temveč tudi infrastrukturo v Zürichu in...

15 komentarjev