»

Kitajci z daleč najhitrejšim superračunalnikom

Slo-Tech - Ta mesec bomo dobili novo lestvico 500 najhitrejših superračunalnikov, ki jo objavljajo dvakrat letno, a že sedaj lahko napovemo spremembo na vrhu. Superračunalnik Titan, ki je prestol uradno zasedel novembra lani, bo moral primat prepustiti kitajskemu superračunalniku Tianhe-2. To je v poročilu z obiska na Kitajskem povedal Jack Dongarra iz Oak Ridge National Laboratoryja, kjer imajo doslej najhitrejši superračunanik.

To je naslednik superračunalnika Tianhe-1A, ki je prvo mesto zasedel januarja 2010. Vmes je šel razvoj naprej in Tianhe-1A se je moral sprijazniti z usodo vseh računalnikov - počasnim drsenjem proti dnu lestvice, ko prihajajo čedalje hitrejši superračunalniki. Tianhe-2 bo od trenutnega prvaka več kot dvakrat hitrejši. Medtem ko Titan zmore okrog 20...

50 komentarjev

NBC neupravičeno blokiral dostop do intervjuja z Assangeom na YouTubu

Daily Dot - Jutri se bo v ZDA začel odmeven sodni proces proti Bradleyju Manningu, ki ga obtožnica bremeni 22 kaznivih dejanj, med njimi tudi oblike izdaje (aiding the enemy). Manning je namreč spletni strani Wikileaks posredoval diplomatske depeše, ki jih je stran potem objavila. V 10 točkah obtožnice je krivdo priznal in samo za ta kazniva dejanja mu grozi do 20 let zapora, v ostalih (resnejših) točkah pa se je izrekel za nedolžnega.

To je tudi povod za intervju z ustanoviteljem spletne strani Wikileaks Julianom Assangom, ki že leto dni ždi na ekvadorskem veleposlaništvu v Londonu. Z Assangom so se pogovarjali v oddaji Stream na televiziji Al Jazeera, ki je Assangeu posredovala vprašanje...

6 komentarjev

Google zagovarja razkritje ranljivosti javnosti v sedmih dneh

threatpost - Večno vprašanje, ki si ga dobri hekerji pri odkritju varnostnih ranljivosti zastavljajo, je, kdaj razkriti luknjo javnosti. S tem namreč dobijo tudi nepridipravi, ki za ranljivost morda še niso izvedeli, vse informacije za njeno izrabljanje in začne se dirka med proizvajalcem programa (pisanje popravka) in uporabniki (namestitev popravka) na eni strani ter napadalci na drugi strani. Odgovorno razkritje je doktrina, da naj najditelj luknje najprej obvesti proizvajalca, javnost pa šele po izdaji popravka. A včasih se zgodi, da popravka v doglednem času ni in ni. Druga možnost je takošnje razkritje celemu svetu, kar ima druge prednosti in slabosti.

Google je že pred leti začel zagovarjati vmesni pristop, ki da razvijalcem programa 60 dni časa za...

0 komentarjev