»

Nov ZZZ na spletu

ZZZ - Spet je izšel novi interntni časopis ZZZ, tokrat 183. po vrsti. V tej številki si lahko preberete o pisanju igric za Excell, kot je PacMan. Nekaj je tudi informacij o zložljivih večjih tipkovnicah za PC-je.

Omenjen je tudi zelo majhen računalnik s 400 MHz NEC-ovim procesorjem, do 128 MB RAM-a in mrežno kartico. Za več informacij pa klik tukaj.

5 komentarjev

Konec Microsofta, kakor ga poznamo?

Slashdot - Pri The Inquirerju so objavili zanimiv prispevek o trenutnem stanju Microsofta in mu napovedali mračno prihodnost. V članku na sedaj že klišejski način obravnava Linux in odprto kodo kot trenutno največjega tekmeca redmonskemu gigantu. Vendar tokrat pokaže še nekaj več. Newyorško borzo in prvo četrtletje, za katerega niso poročali o ogromnih dobičkih. Avtor vzroke išče v nezaupanju strani, nepravilni cenovni politiki, zapiranju svojih izdelkov pred zunanjimi razvijalci ter razvojnih napakah, ki so v njihovih produktih prisotne že od samega začetka.

Seveda so ta dejstva izrazito enostransko predstavljena, saj ima Microsoft mnogo dobrih strani. Vseeno predstavlja lep zaokrožen povzetek negativnih čustev.

Najbolj zanimivo od vsega skupaj pa je, da tisti, ki najbolj udirhajo čez Microsoft, vse skupaj servirajo na IIS strežniku s pomočjo dinamičnih ASP strani..

15 komentarjev

Google bo iskal tudi po knjigah

Slashdot - Očitno pri Googlu mislijo resno s svojimi nakanami zbrati na enem mestu vse informacije sveta in jih prosto ponuditi javnosti. Tako so sedaj začeli s preskusno fazo nove storitve, poimenovane Google Print (BETA). Za kaj pri vsej stvari gre?

Ker vse informacije vendarle še niso dostopne na internetu, temveč jih je nekaj še vedno v starih dobrih knjigah, je dostop do njih nekoliko otežkočen. Knjige so resda razvrščene po računalniških katalogih (naprimer COBISS) s ključnimi besedami, a preiskati celotne knjige po vseh besedah, besednih zvezah in podobno vendarle še ne moremo. Google bo tako ponudil možnost iskanja po velikem številu knjig (ki se bo še povečevalo) v elektronski obliki kar prek svojih spletnih strani. Vse knjige bodo dostopne na naslovu print.google.com, tako da bo iskanje samo po knjigh izgledalo takole. Slashdot.

4 komentarji

Tudi MOSFETi potrebujejo hlajenje

Adrian's Rojak Pot - MOSFET (Metal Oxide Semiconductor Field Effect Transistor), poenostavljeno jim lahko rečemo napetostni regulatorji, so pri večini navijalcev spregledan del računalnika, ki je potreben hlajenja. Da ne bom filozofiral in razlagal, zakaj in kako zadeva deluje, naj vam samo povem, da je dobro, če jih hladimo. S tem se lahko izognemo nihanjem v napetostih ali prekinitvah toka in s tem zagotovimo bolj stabilno stanje sistema. Vso razlago in postopek (pa tudi to, česa ne smete storiti) si le oglejte na Adrian's Rojak Pot.

10 komentarjev

Nova anketa!

Slo-Tech -
Star sem:
med 15 in 20;44%
(475)
med 21 in 26;35%
(383)
med 27 in 35;13%
(142)
več kot 35 let.4%
(48)
manj kot 15 let;3%
(32)
Skupaj glasov: 1080

Najprej naj se vam opravičim, ker že tako dolgo nisem zamenjal ankete. Razlog: najprej sem imel nekaj dni dopusta po pouku, potem mi je odpovedal računalnik (ki še sedaj ne deluje tako, kot bi moral), potem so prišli prazniki in neskončna vrsta zabav, obiskov in podobnih stvari. V tem času mi seveda računalnika ni uspelo popraviti, zato je to prišlo na vrsto šele pred kratkim.

No, dovolj naj bo, raje se posvetimo novi anketi. Še prej pa vsem skupaj k novoletno obravani anketi želim (poleg vseh običajnih stvari, kot so zdravje, sreča in ljubezen) še veliko overklokerskih in hekerskih dosežkov, uspešnih modifikacij in seveda vsakemu enega modrega slončka. [:D]

12 komentarjev

Intelove 64-bitne skrivalnice

X-Bit Labs - Dejstva, da je AMD-jeva splavitev 64-bitnih Athlonov Intelu predala žogico na njegovo stran, mi verjetno ni potrebno posebej poudarjati. In logična posledica, kot je predvidevala večina tujih strani, naj bi bil Intelov odgovor s 64-bitnimi procesorji na osnovi x86. Vendar se to ni zgodilo.

Sedaj pa na X-bit Labs poročajo, da se pri velikanu iz Santa Clare nekaj pripravlja, saj je bilo možno v izjavi predstavnika za javnost jasno razbrati, da Intel sledeče procesorje razvija, in da naj bi se na trgu pojavili, ko bo le-ta to tudi zahteval. Izjava je bila sicer kmalu demantirana, saj naj bi "bil predstavnik napačno interpretiran".

Kakorkoli, naj se v Intelu kaj pripravlja ali ne, je več kot jasno, da se bo moral Inteli priključiti 64-bitni tehnologiji za širše množice v relativno kratkem času. Cene 64-bitnih Itanuimov in Itaniumov2 se namreč gibljejo med 2.000 in 3.000 dolarji, kar je cena, ki je povprečni uporabnik ne bo plačal.

Sicer pa si lahko analizo Intelovih načrtov do leta...

16 komentarjev