»

Srečanje OWASP Maribor: Kako so hekerji napadli elektro distributerja v Ukrajini leta 2015 in kako se v takih primerih branimo

OWASP

Slo-Tech - V sredo 30. junija ob 20. uri bo na virtualnem srečanju OWASP Maribor Matjaž Demšar predstavil nekaj izzivov povezanih s kibernetsko obrambo na področju nadzorovanja in krmiljenja industrijskih sistemov.

S prodiranjem digitalizacije v proizvodna okolja in kritično infrastrukturo se pojavljajo tudi tveganja za upravljavce. Pristopi k varovanju se precej razlikujejo od običajnega IT okolja in postavljajo organizacije pred izzive, njihovo infrastrukturo pa v nevarnost. Pogledali si bomo primer napada na elektro distributerja v Ukrajini leta 2015 ter priporočila za zagotavljanje varnosti v takih primerih.

Vabljeni k obisku, s prijavo na dogodek boste pridobili povezavo na online srečanje.

1 komentar

Teksaško elektroenergetsko omrežje si trpljenje lajša s klimo

ERCOT, Electric Reliability Council of Texas.

vir: Wired News
Wired News - V Teksasu so šli od februarskega arktičnega mraza, ki je privedel na rob razpada omrežja, do poletnih razmer, ko zaradi povečane rabe energije za klimatizacijo spet prihaja do pomanjkanja rezervnih kapacitet za proizvodnjo električne energije. Poletne temperaturne razmere so bile pričakovane, ni pa bilo pričakovano, da bo toliko proizvodnih kapacitet nedosegljivih. Od 12.000 MW nedelujočih proizvodnih kapacitet je bilo približno 9600 MW oz. 80% iz termoelektrarn, od tega je bilo načrtovanih zgolj 500 MW, vse ostalo so bili nenačrtovani izpadi - okvare. Nekoliko je prispeval tudi izpad proizvodnje iz vetra, ki je bila za 1500 MW nižja od napovedane, končni rezultat pa je bil, da je omrežje delovalo z manjšo rezervo in bi v primeru povišane porabe lahko prišlo do poslabšanja razmer in podobne situacije kot se je pripetila februarja.

Operater elektroenergetskega sistema v Teksasu ERCOT je zato prebivalce pozval, da si v izogib preobremenitvi sistema termostate nastavijo na največ...

49 komentarjev

Izklopite My Book Live omrežni disk iz omrežja, če so vam podatki ljubi

WD MyBook Live: Geslo ne dela, podatki pa pa.

vir: Ars Technica
Ars Technica - Zunanji trdi diski so med uporabniki precej popularni kot rešitev za varnostno kopiranje pomembnih podatkov. Nekateri zunanji diski imajo tudi lasten omrežni vmesnik, tako da ga povežemo kar na mrežo in je lahko stalno prižgan ter povezan na internet, soležne aplikacije na telefonu pa omogočajo, da so vsebine dostopne od kjerkoli.

Ena izmed takih naprav je tudi My Book Live proizvajalca Western Digital. My Book Live, kot izhaja že iz imena, je "v živo" povezan z internetom oz. strežniki Western Digitala. Ta povezava pa očitno omogoča tudi tovarniško ponastavitev naprave, kar ima za posledico izbris vseh vsebin, ki jih naprava hrani. To se je včeraj začelo dogajati posameznim uporabnikom, simptom tega pa je npr. neveljavno geslo, ko se poskusite prijaviti na spletni nadzorni vmesnik naprave.

Če se naprava še ni ponastavila, jo nemudoma odklopite iz mreže, če ima ta mreža dostop do interneta, da preprečite izgubo podatkov.

10 komentarjev