»

Meta izdala novo aplikacijo Forum

Slo-Tech - Brez velikega pompa je Meta izdala novo aplikacijo, ki je še najbolj odmevala na borzi, kjer je Redditove delnice potopila za šest odstotkov. Aplikacija Forum sicer terja profil na Facebooku, nato pa omogoča sodelovanje v forumih, podobno kot Reddit. Gre za nekakšno različico Facebook Groups, kjer lahko ljudje dobijo resnične odgovore od resničnih ljudi, kar spet zveni zelo podobno Redditu v časih pred umetno inteligenco.

Za razliko od Facebooka bo Forum deloval nekoliko drugače, bolj podobno klasičnim forumom. Namesto objav prijateljev in znancev, skupin in naključnih vsebin, ki jih algoritem predlaga, bomo gledali pogovore v različnih skupinah. Na začetku bo aplikacija uporabnika vprašala po interesih, nato pa bodo lahko sodelovali in spremljali posamezne skupine.

Meta novo aplikacijo oglašuje kot razširitev skupin (Groups). Obljublja, da se bodo prikazovale le vsebine od tam, ne pa tudi različni algoritemski predlogi ipd. Funkcija Ask bo seveda omogočala, kar namiguje že ime.

19 komentarjev

Dvanajsti test Starshipa delno uspel

Slo-Tech - Danes ponoči je SpaceX z zamudo izvedel dvanajsti preizkus rakete Starship V3. Z izstrelišča v Teksasu je poletela 0.30 po slovenskem času, v orbito peljala 20 maket satelitov ter dva s kamerami in nato uro pozneje pristala v Indijskem oceanu. A let ni potekal brez težav, saj je imela raketa težave z motorji.

Medtem ko direktor SpaceX-a Elon Musk in Nasin administrator Jared Isaacman polet ocenjujeta kot velik uspeh, ki predstavlja pomemben korak na poti do Marsa, je treba pošteno povedati, da je imela tretja generacija raket Starship nemalo težav. Navsezadnje bi bila morala poleteti že v četrtek, a so zaradi težav s ploščadjo izstrelitev preložili. Prvikrat so uporabili novo izstrelitveno ploščad v teksaški Boca Chici.

Kmalu po izstrelitvi je odpovedal eden izmed 33 motorjev¸raptorjev, kar je raketa brez večjih težav prebrodila. Motorji za vrnitev so odpovedali v večjem številu, zato je Super Heavy treščil v Mehiški zaliv. Druga stopnja je letela dalje, a tudi tam je eden izmed...

14 komentarjev

Trump Mobile izdal telefon T1 in nepooblaščeno razkril osebne podatke strank

Slo-Tech - Trump Mobile, od katerega smo čakali telefon predsedniški telefon T1, je medtem deloval kot navidezni mobilni operater (MVNO). Sedaj je potrdil, da je na internetu razkril osebne podatke naročnikov, kamor sodijo imena, domači naslovi, elektronski naslovi in telefonske številke. Tiskovni predstavnik Chris Walker je dejal, da incident preiskujejo in da bančnih oziroma finančnih podatkov uporabnikov niso razkrili. Vdora v omrežje niso zaznali. Za prikaz uporabnikov naj bi bil kriv pogodbeni podizvajalec.

Priznanje seveda ni prišlo samo od sebe, temveč je posledica glasnih očitkov uporabnikov, ki so na internetu opazili svoje podatke. Dva youtuberja, ki sta naročila Trumpov zlati telefon T1, sta bila opozorjena, da so njuni osebni podatki na spletu. O tem sta obvestila tudi Trump Mobile, ki pa se sprva ni odzval.

V Trump Mobile sedaj preverjajo, ali morajo obvestiti vse prizadete stranke. Takšno obveščanje je sicer standardna praksa. Medtem pa je dolgo pričakovani telefon T1 končno...

5 komentarjev

Povprečna nagrada zaposlenim v Samsung Electronics skoraj 300.000 dolarjev

Slo-Tech - Znanih je več podrobnosti o dogovoru, ki sta ga o razdelitvi dobička sklenila Samsungovo vodstvo in sindikat. Da so preprečili grozečo 18-dnevno stavko, bodo za nagrajevanje porabili 40 bilijonov vonov dobička oziroma 22,6 milijarde evrov. Povprečno izplačilo zaposlenim bo 513 milijonov vonov oziroma 290.000 evrov. Lani je povprečna plača v celotnem Samsungu znašala 158 milijonov vonov.

To pomeni, da bo Samsung za bonuse in opcije namenil 10,5 odstotka dobička, še 1,5 odstotka dobička pa bo izplačal v obliki denarja. Skupno to predstavlja 12 odstotkov, medtem ko je vodstvo sprva ponujalo 10 odstotkov, sindikat pa je zahteval 15 odstotkov. Dogovor bo veljal 10 let, dokler bo podjetje dosegalo dovolj visok dobiček. Ni pa javno znano, kako bodo dobiček delili interno. Samsung je korejski konglomerat, tudi enoto Samsung Electronics pa sestavlja več oddelkov, ki imajo zelo različne rezultate. Proizvodnja pomnilniških čipov je izjemno dobičkonosna, preostale pa precej manj.

Pri...

35 komentarjev