»

Zgodovinski uspeh tudi na matematični olimpijadi

Slo-Tech - V Bathu v Veliki Britaniji se je končala 60. mednarodna matematična olimpijada in tudi na tej je Slovenija nadaljevala trend zgodovinskih rezultatov. Šest slovenskih tekmovalcev je osvojilo dve srebrni medalji, eno bronasto medaljo in tri pohvale, s čimer se je Slovenija ekipno uvrstila na 44. mesto med 112 državami.

Srebrno medaljo sta osvojila Marko Čmrlec (Gimnazija Bežigrad) in Luka Horjak (I. gimnazija v Celju), bron pa Lovro Drofenik (I. gimnazija v Celju). Pohvalo na olimpijadi dobijo vsi, ki v celoti pravilno rešijo vsaj eno nalogo. Taki so bili tudi ostali slovenski tekmovalci: Tea Jeličić (Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana), Jaka Vrhovnik (I. gimnazija v Celju) in Tevž Lotrič (Gimnazija Kranj). Marko Čmrlec je z 28 točkami (izmed 42) za tri točke zaostal za zlato medaljo...

8 komentarjev

Hekerji objavili projekte ruske tajne službe

vir: 0v1ru$

vir: Forbes
Forbes - Prejšnji konec tedna naj bi hekerji, ki se skrivajo pod imenom 0v1ru$, vdrli v omrežje podjetja SyTech, sicer pogodbenika ruske tajne službe FSB. Napadalcem je uspelo vdreti v active directory podjetja, od tam pa so si pridobili dostop do celotnega omrežja, vključno s podatki iz namestitve Jire, programske opreme za upravljanje projektov. Odnesli so za 7,5 terabajtov podatkov o internih projektih SyTecha, na njihovi spletni strani pa kot simbolni defacement pustili Yoba face. Ukradene podatke so nato delili z nekaterimi pobratenimi vdiralskimi skupinami, od koder so ti našli pot do medijev.