»

Singapursko letališče bo s prepoznavanjem obrazov iskalo zamudnike

BBC - Identifikacija s prepoznavanje obrazov na letališčih ni nič posebej novega, a v večini primerov služi preverjanju istovetnost med kontrolo dokumentov. Na letališču v Singapurju pa preizkušajo tak sistem za skrajševanje zamud letal. Eno največjih letališč na svetu Changi v Singapurju, ki na novem terminalu T4 prepoznavanje obrazov že uporablja pri prijavi na let, oddaji prtljagi in kontroli dokumentov, bo sedaj sistem uporabljalo za iskanje zablodelih potnikov. Testiranje že poteka.

Zamude letov se dogajajo tudi zato, ker potniki ne najdejo vrat za vkrcanje oziroma iz kakršnegakoli drugega razloga zamudijo na vkrcanje, potem ko so prtljago že oddali. Na letališču bodo sistem integrirali z nadzornimi kamerami po letališki...

18 komentarjev

Apple sklenil najuspešnejši prvi kvartal

Apple - Apple je razkril poslovne rezultate prvega letošnjega kvartala, ki je najuspešnejše prvo četrtletje podjetja doslej. S prihodki v višini 61,1 milijarde dolarjev so za 16 odstotkov presegli lanski rezultat, ob tem pa so ustvarili 13,8 milijarde dolarjev dobička ali za četrtino več kot v enakem obdobju lani. Izkazalo se je, da so strahovi o slabih rezultatih zaradi nižjega zanimanja za iPhone X pretirani. Po objavi rezultatov so Applove delnice pridobile štiri odstotke. To je tudi posledica napovedi programa odkupovanja lastnih delnic, ki je težak 100 milijard dolarjev. Delničarji so lahko zadovoljni tudi z znižanjem davka na dobiček v ZDA, ki se je letos močno znižal na 21 odstotkov.

Apple še vedno živi večinoma od prodaje...

71 komentarjev

Amazon in Google odpovedala gostoljublje Signalu

Slo-Tech - Ko so Egipt, Oman, Katar in Združeni arabski emirati pred poldrugim letom blokirali aplikacijo za šifrirano hipno komunikacijo Signal, ta v teh krajih ni prenehala delovati. Čeprav so blokirali neposredni dostop do Signalovih strežnikov, je Signal ostal dostopen zaradi uporabe domain frontinga. Gre za tehniko, ki omogoča izmikanje cenzuri, ker se izogne težavi pri uporabi TLS, kjer se ime domene razkrije v zahtevku (v glavi SNI).

Sprva je zato Signal uporabljal domain fronting. S tem se je izognil cenzuri, saj so bili zahtevki videti, kakor da prihajajo na Googlove strežnike. Države bi zato za blokado Signala morale blokirati dostop do Googla, česar pa si niso mogle privoščiti. Uporabnikom ni bilo treba spreminjati ali nastavljati ničesar - Signal jim je...

20 komentarjev