»

3D video natečaj

Slo-Tech - Resnična resničnost in 3delavnica.com razpisujeta nagradni natečaj za najboljšo 3D animacijo na temo potovanja paketov v računalniških mrežah.

Če imate nekaj preveč časa, dobro navito mrcino za renderiranje in nekaj domišljije se lahko preizkusite v spretnostih 3D modeliranja in animacije. Nagrada za najboljšega bo 75.000 SIT in pa predvajanje izdelka v oddaji. Čas imate do 1. marca, delate pa lahko tudi v skupinah. No, da vidimo kaj zmoremo narediti v 3D grafiki v Sloveniji.

Cilj projekta ni, da bi ljudje naredili čim bolj realistične predstave digitalnega mikrokozmosa, ampak da pokažejo svojo interpretacijo življenja v mrežah. Kaj torej po vaše sanja železnina?

13 komentarjev

Nova Intelova čipovja

X-Bit Labs -

Na X-Bit Labs in AnandTech trdijo, da so končno uspeli izvedeti, kako se bosta Grantsdale in Alderwood uradno imenovala. Družina Grantsdale čipovij se bo imenovala i915, Alderwood pa i925x. V obeh družinah lahko pričakujemo več različnih verzij.

Intel i915P bo podpiral 533 in 800 MHz Quad Pumped Bus, procesorje z LGA775 podnožjem, dvokanalni DDR-II ter PCI Express x16. Intel i915G bo vsem naštetim dobrotam dodal še grafično jedro Intel Extreme Graphics 3, medtem ko bo Intel i915GV brez podpore za PCI Express x16. Intel i915GL bo najšibkejša različica, namenjena bodočim Celeronom, tako da boste zaman iskali grafični čip, podporo dvokanalnemu pomnilniku in 800 MHz FSB.

Natančno katere različice Alderwooda, ki se bo imenoval i925X, bodo dostopne, še ni znano, je pa že jasno, da bo najverjetneje podoben i915P, le da bo imel tudi podporo Performance Accelerating Technology (PAT). Intel še ni komentiral navedb. Več o tem.

9 komentarjev

Nov članek - Pentium 4 Extreme Edition

vir: Intel
Slo-Tech - Vojna, kakor nekateri imenujejo dogajanje na področju integriranih vezij, se več kot očitno nadaljuje. Kako se je Intel odzval na AMD-jevo izdajo Athlona64, si je ogledal OwcA.

Pod drobnogled je tako vzel Intelov Pentium 4 Extreme Edition in testiral, kako se obnesejo trije nivoji pomnilnika, s katerimi se ponaša ta dobesedno vroč procesor. Koliko pohitritve dejansko prinašajo omenjeni skupki vezja, je pokazala primerjava z enako hitrim "navadnim" Pentiumom 4, ki je prav tako deloval pri 3,2 GHz.

Se ga torej splača kupiti? Klik!

17 komentarjev