»

Nero za Linux!

OSNews - Nero AG, znan po zelo razširjeni istoimenski aplikaciji za zapisovanje CD-jev in DVD-jev, je sedaj izdal tudi Nero Linux, različico tega programa za Linux. Uporabniški vmesnik je zelo podoben tistemu, ki ga poznamo iz Windows, žal pa uporablja zastarelo grafično knjižnico GTK različice 1.2, ki ne podpira glajenja pisav. Tako je K3b dobil resnega (žal komercialnega) konkurenta na svojem področju, okolje Gnome pa prvi resni izdelek za zapisovanje na optične nosilce, ki uporablja knjižnico GTK.

Na voljo je tudi galerija, kjer si lahko ogledate kako program izgleda. Do programa lahko pridete, če se registrirate in imate vsaj Nero 6 (OEM izdaje žal ne pridejo v poštev), na voljo pa je kot rpm in...

77 komentarjev

Gnome 2.10

GNOME - Skoraj pol leta je minilo od izdaje zadnje različice odprtokodnega namizja Gnome. In razvojna ekipa je predstavila novo različico - Gnome 2.10, ki bo nasledila 2.8.

Gnome 2.10 vključuje vgrajen video predvajalnik, luščenje glasbenih CD-jev s samo enim klikom ter večjo podporo različnim večpredstavnim formatom. Razvijalci so popravili tudi vec tisoč hroščev ter s tem pripomogli k večji stabilnosti.

Spremenili so tudi t.i. "splash screen". Izbrali so ga s pomočjo razpisa, zmagovalca si lahko ogledate na tej strani, ostale sodeluječe pa tukaj.

Novi Gnome 2.10 si lahko prenesete iz uradne strani, kjer boste izvedeli tudi vse o novostih. Za najbolj nadebudne pa je na voljo tudi predstavitvena različica prihajajoče izdaje Ubuntu Linuxa.

34 komentarjev

Orodja za odkrivanje rootkitov v Oknih

Microsoft - Microsoft je napovedal, da bodo javnosti kmalu ponudili program Strider GhostBuster, namenjen odkrivanju skritih datotek in programov v operacijskem sistemu Microsoft Windows. Tako imenovani rootkiti so bili doslej znani predvsem v okoljih Linux (kjer jih odkriva chkrootkit). Delujejo tako, da skrijejo datoteke ali procese, tako da jih uporabnik z običajnimi orodji in obstoječimi protivirusni programi ne vidi oziroma zazna. To tehniko so v zadnjih mesecih že pričeli uporabljati programi za beleženje tipk, prikazovanje oglasov in nadzor računalnikov na daljavo.

Če ne želite čakati na Microsoftove razvijalce, lahko že sedaj uporabite orodji SysInternals RootkitRevealer, ki izpiše vse skrite datoteke (tudi sistemske dodelitve), ter F-Secure BlackLight (pozor: beta), ki izpiše samo datoteke, ki so dejansko sumljive in omogoča tudi njihovo preimenovanje.

Še zanimivost s sejma CEBIT: v živo lahko spremljate, kako pri podjetju Kaspersky odkrivajo nove škodljive programe.

6 komentarjev

Microsoftovi Študentski Dnevi - tokrat v Mariboru

Slo-Tech - V ponedeljek, 21.3.2005, od 18.00 naprej, bodo v predavalnici Borut Pečenko na Fakulteti za Elektrotehniko, računalništvo in Informatiko v Mariboru, potekali 2. Microsoftovi Študentski dnevi, ki so namenjeni vsem, ki jih zanimajo Microsoftove tehnologije.

Tokrat bo poudarek predvsem na osnovah platforme .NET, zato še posebej vabljeni študenti nižjih letnikov.

Program: 18.00 – 18.20: Priložnosti za študente – Zlatko Polak, Microsoft
18.30 – 19.15: Osnove .NET – Sašo Zagoranski, FRI
19.30 – 20.15: Windows Forms – Miha Lesjak, FERI
20.30 – 21.15: ASP.NET – Jernej Kržic, FRI
21.15 – wx.yz: Druženje ob pijači, picah ... v restavraciji Akademija.

Udeležba je brezplačna, prijavite se na kodirnici

5 komentarjev

Star Wars III in WinXP 64 Beta

The inquirer - Microsoft je na CeBitu objavil zanimivo novico - ustvarjalci tretje epizode Star Wars so namreč pri izdelavi računalniško animiranih scen v filmu uporabljali 64 bitno različnico Windows XP. Kar seveda ne bi bilo nič nenavadnega, če ne bi bila ta različica Oken v beta fazi testiranja. Očitno so se v Redmondu precej potrudili pri izdelavi "novega" operacijskega sistema, katerega zmogljivost in stabilnost je zadostovala za zahtevno nalogo produkcije računalniško animiranih scen v filmu. Za 64 bitno različico Oken so se avtorji odločili, ker je po njihovih besedah pri rendeniranju računalniške animacije precej hitrejša od 32 bitnih Oken. Radovedneži si lahko celotno novico preberete tukaj, na žalost pa ni na voljo podatka o procesorjih in ostali strojni opremi, ki so jo uporabili za celoten projekt.

15 komentarjev