»

Zlato, srebro in bron za slovenske ekipe na znanstveni olimpijadi

Slo-Tech - V ZDA se je končala svetovna znanstvena olimpijada Genius, na kateri so sodelovale tudi tri slovenske ekipe in osvojile komplet odličij. Na tekmovanju so sodelovale ekipe srednješolcev iz vsega sveta, ki so predstavljali svoje raziskovalne naloge v petih kategorijah: znanost, glasba, oblikovanje, kreativno pisanje in umetnost.

Slovenci so se odrezali odlično. Jaka Šikonja z Gimnazije Črnomelj in Aleš Zupančič z Gimnazije Novo mesto sta tekmovala v kategoriji znanost, kjer sta se uvrstila med 22 ekip, ki so prejele zlato medaljo. Prijavilo se je več kot 500 nalog, na tekmovanje pa so povabili najboljših 217, izmed katerih jih je deset odstotkov prejelo zlato medaljo. Nalogo z naslovom

2 komentarja

Microsoft zasegel domene No-IP

Ars Technica - Microsoft je zasegel 23 domen, ki jih je uporabljalo podjetje Vitalwerks Internet Solutions, ki skrbi za znano storitev No-IP za zagotavljanje dinamičnih DNS-jev. V boju zoper dva kosa škodljive programske opreme z imenoma Bladabindi (NJrat) in Jenxcus (NJw0rm) je Microsoft izvedel radikalno potezo in povzročil težave več kot štirim milijonom legitimnih uporabnikov storitve No-IP.

V izjavi za javnost so v Microsoftu zapisali, da gre za izvršitev sodne odredbe, ki so jo dobili v postopku, ki so ga začeli 19. junija zoper kuvajtskega in alžirskega državljana ter Vitalweks. Omenjena sta pisca ali pa vsaj upravljavca naveden škodljive programske opreme, ki je uporabljala storitev No-IP za komunikacijo s krmilno-nadzornimi strežniki.

Dinamični DNS je eno izmed priljubljenih...

58 komentarjev

Adeus, Orkut!

Slo-Tech - Google je napovedal, da bo septembra ukinil svojo storitev Orkut. Če je morebiti ne poznate, je razlog to, da ne živite v Braziliji, kjer je storitev izjemno popularna.

Orkut je začel delovati že leta 2004, ko Facebooka še ni bilo, ampak je šele nastajal. Družabno omrežje, kot jih je danes več, je bilo tedaj eden izmed pionirjev na tem področju. Orkut se ni začel nič kaj brazilsko, saj je imel svoje strežnike in ekipo skrbnikov v Kaliforniji, polovico obiskovalcev pa iz ZDA. Njegov oče pa je Turk, saj ga je ustvaril in poimenoval Orkut Büyükkökten v okviru 20 odstotkov. Gre za nekdanji Googlov program, v okviru katerega so lahko razvijalci petino svojega delovnika namenili razvoju stvari, ki so jih zanimale, niso pa bile povezane z njihovim delovnim mestom. Tako se je začela vrsta...

3 komentarji