» »

Množično Covid testiranje tik pred množičnim cepljenjem v Sloveniji

Množično Covid testiranje tik pred množičnim cepljenjem v Sloveniji

««
29 / 35
»»

stroj66684 ::

Pred dnevi je prišel dodatek Corman-Drosteno poročilo. Zanimivo je tole:

Results:

We present 20 scientific publications providing 'wet lab' evidence of the performance of the Corman et al. PCR protocol. Of those, 17 found problems with incorrect primer design (mismatches, dimer formation, melting temperature) in the SARS-CoV-2 specific "confirmatory" test named RdRp-PCR for "RNA-dependent RNA-polymerase" or the E-gene assay.

These documented problems include:

-Documented primer dimers and False Positives in non-template controls (NTCs)
-Documented poor sensitivity and False Negatives compared to other assays
-No internal control to normalize the sample preparation variability and its impact on viral load estimation
-No defined Ct for calling samples "Positive cases"
-Poorly documented positive controls and sequences used in their study

vostok_1 ::

stroj66684 je izjavil:

Pred dnevi je prišel dodatek Corman-Drosteno poročilo. Zanimivo je tole:

Results:

We present 20 scientific publications providing 'wet lab' evidence of the performance of the Corman et al. PCR protocol. Of those, 17 found problems with incorrect primer design (mismatches, dimer formation, melting temperature) in the SARS-CoV-2 specific "confirmatory" test named RdRp-PCR for "RNA-dependent RNA-polymerase" or the E-gene assay.

These documented problems include:

-Documented primer dimers and False Positives in non-template controls (NTCs)
-Documented poor sensitivity and False Negatives compared to other assays
-No internal control to normalize the sample preparation variability and its impact on viral load estimation
-No defined Ct for calling samples "Positive cases"
-Poorly documented positive controls and sequences used in their study

Jp. Od politike nastavljena stroka zagotovo ve kaj dela.
Solata pa kis ane sheeshkar?

Jaz sem praktično prepričan, da lab kjer izvajamo PCR teste...pred izbruhom pandemije...ni imel pojma kako zares pravilno testirati za virus.
Dokler ni WHO (Billy) izdal priporočila so vrjetno vedeli komaj kaj več od mene/nas.

I'm quite sure of it.

----

Kdo ve kje so leaki Pfitzerja? Pa ne mi sedaj linkat darkweb.
There will be chutes!
It came from the lab.
You are the Baddie.

Okapi ::

vostok_1 je izjavil:

sharp126325 je izjavil:

https://www.24ur.com/novice/korona/cepi...

Že pišejo povsot naši MSMji, ja.

A ni zabavno ko ne bomo morali več potovati, tudi znotraj EU zaradi basically....gripe.
Ampak pravi Okapi, da smo itak že imeli cepilne kartončke nekoč.

Move over ebola, črne koze itd., there's a new deadly kid in town....covid-19.

Sem prepričan, da je kako poglavje posvečeno temu v njegovi normie knjgi.

Vostoka je očitno res hudo prizadelo, da so moje analize in mnenja brali in upoštevali, njegove besedne driske pa odmevajo v prazno.:))

Mr.B ::

vostok_1 je izjavil:

sharp126325 je izjavil:

A ni zabavno ko ne bomo morali več potovati, tudi znotraj EU zaradi basically....gripe.

Sej si imel moznost se drzati karantene, pa ti je manjkal osebni stik. Kaj sedaj jamras, izbral si osebni stik.
Voljeno telo ogledalo volilnega telesa.

Okapi je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

sharp126325 je izjavil:

Vostoka je očitno res hudo prizadelo, da so moje analize in mnenja brali in upoštevali, njegove besedne driske pa odmevajo v prazno.:))

Dobra knjiga mora to biti, ko so analize sfaljene za en red velikosti.
Še ciciban ne vem, če dopušča tako grobe napake.

Nazaj k resnim temam:
---

https://www.rtvslo.si/slovenija/vlada-s...

Jp. Nobenega šoka tu.
There will be chutes!
It came from the lab.
You are the Baddie.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: vostok_1 ()

logi ::

Ja, če smo pa mi krivi. Ti še posebej, pa coolbites, swabe69, kamikaze, ajdov......

s1m0n ::

A dajte se sprijaznit... Kako bodo pa oni kaj krivi, če pa imajo dovolj časa večino dneva presedeti za računalnikom in packat po forumih?
|4770K/H100i|ASUS Z87 Deluxe|16GB Vengeance Pro|
|840EVO 250GB|ASUS 1070 STRIX|Seasonic X|FD Define XL R2|

Zato pa pol pravijo naši strokovnjaki, da ne vedo kako so nastale okužbe.
There will be chutes!
It came from the lab.
You are the Baddie.

ajdov ::

S čim bodo sploh lahko upravičili epidemijo in vse omejitve, ko enkrat smrti ne bodo več odstopale od letnega povprečja?

Mogoče pa so res tiste kuglice krive. Iz helikopterja :))

Ne, resno. To, da glasno povem, da zadeva smrdi, ne pomeni, da se ne držim ukrepov. Nikakor ni cel DSO okužen par dni po cepljenju(mogu sm), zaradi mojega mišljenja in ker to povem.

ajdov je izjavil:

S čim bodo sploh lahko upravičili epidemijo in vse omejitve, ko enkrat smrti ne bodo več odstopale od letnega povprečja?

They'll figure out something.
Če se da folku prodat Okapijevo knjigo, potem se da prodati marsikateri bullšit.

Normiji niso ravno znani po globokem intelektualnem razponu.
There will be chutes!
It came from the lab.
You are the Baddie.

enemon ::

Kljub temu, da imajo farji odprt biznis, jim je vlada podaljšala UTD, lepo:

Vlada je na današnji seji sprejela tudi sklep o podaljšanju veljavnosti ukrepa izredne pomoči v obliki mesečnega temeljnega dohodka za verske uslužbence. Ukrep izredne pomoči se podaljšuje do 31. marca 2021.

ajdov je izjavil:

Kdo pa je rekel, da ne bodo. :O >:D

Pa okapija kr pustmo tm, kjer je.;)

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: logi ()

TheMachete ::

Evo fantje, epidemija podaljšana za 60 dni.

Premier Janez Janša je po njegovih besedah danes dejal, da v kolikor stanje ne bo boljše, lahko pride tudi do popolnega zaprtja (lockdown),v tem primeru bi zastalo tudi gospodarstvo, na izjeme pa bi bili omejeni tudi izhodi iz stanovanj, na primer za obisk lekarne, zdravnika ali trgovine.

Pa izpostavljeno je podaljšanje pomoči verskim uslužbencom do 31. marca.

https://www.rtvslo.si/slovenija/vlada-s...

Zgodovina sprememb…

Janša je največja grožnja Sloveniji po padcu Juge.
There will be chutes!
It came from the lab.
You are the Baddie.

jureflux ::

Vse po planu. Potem pa kdor bo cepljen bo lahk šel v sosednjo občino.

Še Avstro-Ogri so se bolj potrudili za razvoj slovenskega naroda.
There will be chutes!
It came from the lab.
You are the Baddie.

A mi lahko pove kdo, zakaj ima Tina Bergantna sliki omizja strokovne skupine na obrazu pralno masko?

Pa to je ista oseba, ki je pošiljala okužene delat v DSOje zaradi potencialne kadrovske stiske.

A se da to kam prijavit?

To je že hudo bolano.
Pa redditov link od zgoraj, kjer Kacin reče pred tiskovko; pejmo se mal pohecat.

jureflux ::

Sej njim je smešno ker kradejo ko srake zdej. To bomo šele čez 5 let ugotovil kaka kraja se to izvaja.

jureflux je izjavil:

Sej njim je smešno ker kradejo ko srake zdej. To bomo šele čez 5 let ugotovil kaka kraja se to izvaja.

Klasično za SDS.
There will be chutes!
It came from the lab.
You are the Baddie.

Kradejo vsi. No, do zdaj so še vsi.

Dobro je imeti rezerve. Drugi faktor pa je, da ne vemo, kako dolgo bo cepljenje učinkovito. Jeseni oziroma konec leta bo verjetno treba tiste, ki se cepijo zdaj, cepiti še enkrat," je opozoril.

https://siol.net/novice/slovenija/jansa...

Če pa zdaj normiji ne vidijo, da lahko lockdown traja še 2+, pol pa res ni pomoči.

A že morda imamo kje objavljene Pfitzerjeve dokumente?
There will be chutes!
It came from the lab.
You are the Baddie.

https://www.rtvslo.si/4d/arhiv/17474620...

Tole sem prav kliknil. Ker sem se ustrašil, da Kitajci izumirajo. Kako lahko s takim izrazom, tonom, poročajo tako novico. A ona misli, da je vseh Kitajcev 200.000? Res.ne vem, če si Kitajska lahko privošči 115 pozitivnih danes.

MSM, se pravi ti igralci, ki nam takole lažejo so eni izmed ključnih pri vsem tem. A res ne razmišljajo in samo blebetajo nekaj? Seveda ne. Sploh se jim ni potrebno trudit. Ciljna publika je ta, katera ne razmišlja, oni pa lepo zgodbo naprej napletajo.

O dokumentih še nič, kot kaže.

Zgodovina sprememb…

DexterBoy ::

TheMachete je izjavil:

Dobro je imeti rezerve. Drugi faktor pa je, da ne vemo, kako dolgo bo cepljenje učinkovito. Jeseni oziroma konec leta bo verjetno treba tiste, ki se cepijo zdaj, cepiti še enkrat," je opozoril.
https://siol.net/novice/slovenija/jansa...
Če pa zdaj normiji ne vidijo, da lahko lockdown traja še 2+, pol pa res ni pomoči.

Kako naj slepec spregleda, če mu je vsemogočno zapovedal, naj slepo sledi njegovemu glasu... :(
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.
http://www.avtofil.si/

nekikr ::

Otroci so naša prihodnost pravijo in jim istočasno odvzamejo mladost, izobrazbo, življenje, pod pretvezo, da je treba za vsako ceno reševati 85+ letnike na smrtni postelji. Zanimivo, da glas otrok nič ne šteje in se od njih pričakuje, da žrtvujejo svoja življenje (torej mladost, izobrazbo in pa preko ekonomskih posledic en konkreten del življenja) za te na smrt bolne. Naša prihodnost niso otroci ampak javni sektor in večni krizni dodatki, v imenu tega se lahko žrtvuje tudi otroke.

c3p0 ::

logi je izjavil:

MSM, se pravi ti igralci, ki nam takole lažejo so eni izmed ključnih pri vsem tem. A res ne razmišljajo in samo blebetajo nekaj? Seveda ne. Sploh se jim ni potrebno trudit. Ciljna publika je ta, katera ne razmišlja, oni pa lepo zgodbo naprej napletajo.

O dokumentih še nič, kot kaže.

Ona samo (precej očitno) bere in doda žalostni ton, da pa je za milijardno Kitajsko novica 115 okuženih sploh vredna omembe?
115 za Kitajsko je toliko kot za Slovenijo 1 okužen za vso leto.

Saj to. Kitajska in 100 okuženih, ni nobena novica. Ampak ja. Kitajci so in deep shit ;)
A Pop tv za podlago pri teh novicah,še dodaja tisto glasbeno podlago, ki naredi zadevo še bolj dramatično? Hipnoza:))

m0LN4r ::

Nocem vas zmotit v debati, ampak imamm samo eno kratko vprasanje: Koliko ljudi se je okuzilo skupno do sedaj? V Sloveniji?
Cinebench R23 slo-tech lestvica / scores
https://slo-tech.com/forum/t777458
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

• spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r je izjavil:

Nocem vas zmotit v debati, ampak imamm samo eno kratko vprasanje: Koliko ljudi se je okuzilo skupno do sedaj? V Sloveniji?
Za Sledilnik še nisi slišal?
https://covid-19.sledilnik.org/sl/stats

Okapi je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Za Sledilnik še nisi slišal?
Ne, za tega ne, ker medijev nasplosno ne spremljam, v povezavi s covidom pa se manj. Ce me kaj zanima vprasam.
Ljudje in mediji vec itak ne vejo o nic drugem trobit, vsak dan, iz dneva v dan in mesca v mesec, pocasi pa iz leta v leto.

Se opravicujem, bom se enkrat vprasal za ziher, ker je tolko te nepotrebne napihnjene statistike, torej 150k slovencev se je okuzilo do danes?

Zgodovina sprememb…

• spremenil: m0LN4r ()

s1m0n ::

Da! Ampak teh 150k smo jih zaznali... Glede na to koliko je takšnih, ki so asimptomatski bi rekel, da je to število treba pomnožit kakšne 3-4x.
|4770K/H100i|ASUS Z87 Deluxe|16GB Vengeance Pro|
|840EVO 250GB|ASUS 1070 STRIX|Seasonic X|FD Define XL R2|

m0LN4r je izjavil:

Se opravicujem, bom se enkrat vprasal za ziher, ker je tolko te nepotrebne napihnjene statistike, torej 150k slovencev se je okuzilo do danes?

V resnici ne vemo.

Marsikdo "okužen" je bil samo pozitiven in ne dejansko okužen.
Po drugi strani je covid tako blag, da najbrž je marsikateri človek prišel z njim v stik in ga popolnoma predelal ter izločil še isti dan.
There will be chutes!
It came from the lab.
You are the Baddie.

Ne nakladaj. Še enkrat več si dokazal, da ne razumeš ničesar.;(( Tudi tistih ciklov pri testih PCR ne. Vsi pozitivni so bili okuženi. Je pa res, da nekateri med njimi v času testa niso bili več kužni, ker je test zaznal samo še ostanke virusov. So pač bili okuženi in kužni pred enim mesecem.

Saj ta cela pandemija temelji samo na zastrašujočih projekcijah. Vse naokoli pa megleno.

Zaradi tega panicari cela politika? Brezveze res.

Ukrepi? Nebi bilo boljse odpreti nekaj novih oddelkov v zapuscenih stavbah v teh 10 mescih, da se cimprej prekuzi narod, kot pa tejle ukrepe podaljsevati, ko bo narod mastno placal?

Mater, kitajci sezidajo nove bolnisnice v enem mescu, mi pa imamo samo za primer 5 nadstropno zapusceno srednjo solo prazno... Pa se vedno en kup med. sester, bratov, doma na zavodu za zaposlovanje.

logi je izjavil:

Saj ta cela pandemija temelji samo na zastrašujočih projekcijah. Vse naokoli pa megleno.

Ja, 148 ljudi, trenutno prikljopljenih na respirator, je megleno.;((

Okapi je izjavil:

Ne nakladaj. Še enkrat več si dokazal, da ne razumeš ničesar.;(( Tudi tistih ciklov pri testih PCR ne. Vsi pozitivni so bili okuženi. Je pa res, da nekateri med njimi v času testa niso bili več kužni, ker je test zaznal samo še ostanke virusov. So pač bili okuženi in kužni pred enim mesecem.

Ja verjamem, da je en kup takih, ki na test niti niso sli.

Mi je glihkar frend iz studenta rekel, da so junija prakticno vsi v studentu bli bolani, pa se nihce ni testiral.

Okapi je izjavil:

Ti za PCR nisi niti vedel dokler nismo začeli o njem govoriti.

V resnici PCR za covid ni tako zelo specifičen kot so nam ga predstavljali, bilo že po javnih medijih povedano.
Zaznava lahko tudi precej narobe.
Lahko "zazna" virus, ki to bolj ni.

Antigen testi pa so spet drugo sranje.
Malo megle na okoli in že lahko dobiš drugačne rezultate...presenečen sem, da so celo v medijih tako insinuirali. Bila novica pred časem.

Skratka spet se delaš bolj pametnega kot si v resnici.
There will be chutes!
It came from the lab.
You are the Baddie.

Zgodovina sprememb…

• predlagal izbris: Okapi ()

m0LN4r je izjavil:

Ja verjamem, da je en kup takih, ki na test niti niso sli.

Mi je glihkar frend iz studenta rekel, da so junija prakticno vsi v studentu bli bolani, pa se nihce ni testiral.
Saj to je ves čas jasno, da večina okuženih ni šla na test.

Sedaj, ko se množično testira s hitrimi testi, je precej jasno, da je trenutno okoli 5% ljudi okuženih. Se pravi 100.000. Samo na podlagi testov je pa številka 4x nižja, nekaj manj kot 25.000.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: Okapi ()

Okapi je izjavil:

Saj to je ves čas jasno, da večina okuženih ni šla na test.

Sedaj, ko se množično testira s hitrimi testi, je precej jasno, da je trenutno okoli 5% ljudi okuženih. Se pravi 100.000. Samo na podlagi testov je pa številka 4x nižja, nekaj manj kot 25.000.

Wat?
There will be chutes!
It came from the lab.
You are the Baddie.

Ja, megleno Okapi.
Dokler se prerekamo o procentu gor, dol in dokler kažeš zaupanje v vlado, sploh nima smisla debatirat.
Ampak kar imamo, je boljše kot nič.

Vostok, ne pozabi, vse je boljše kot nič. Izhajaj iz tega.

Zgodovina sprememb…

To je res ja.
Če nekoga boli zob je macola po glavi boljše kot nič.
There will be chutes!
It came from the lab.
You are the Baddie.

vostok_1 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Ti za PCR nisi niti vedel dokler nismo začeli o njem govoriti.

Ti si res en svojevrsten kekec.:)) Jaz sem se o polymerase chain reaction učil na fakso, kmalu za tem, ko je Mullis postopek odkril, in ko se ti verjetno še rodil ni.

V bistvu si prav tragikomičen, oziroma pomilovanja vreden - ker ti pa res za pcr nisi vedel, preden se ni začelo o tem pisati.

vostok_1 je izjavil:

To je res ja.

Tako je.
In to 2x. Ker 2x je boljše kot 1x. Za vsak slučaj.

vostok_1 je izjavil:

To je res ja.

Bodisi se res tako zelo neumen, ali pa se samo delaš, kdo bi vedel zakaj.

Zagnoji se ti prst, začne smrdeti, diagnoza gangrena. Zdravnik te postavi pred vprašanje - nič ali odrezana roka. Kaj boš izbral?

V svoji neumnosti verjetno nič, in boš čez teden ali dva umrl zaradi zastrupitve krvi.

Tolažiš se lahko s tem, da je logi enako neumen.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: Okapi ()

Okapi. Ta tvoj primer je pomilovanja vreden. Kakšna gangrena?
Smrkelj ti priteče iz nosa, pa vlada po navodilih stroke(ne vem, če ni ravno obratno), ki ji ni nič jasno reče: se bo treba cepit. Kje pa je čajček in knjiga?

Ti si se odločil, jaz pa tudi.
Vse svoje pisanje, pa lahko preneseš v nastanek nove knjige.

Zgodovina sprememb…

V bistvu se ni zagnojil, zgolj lusko sem imel v prstu. Ti pa si že vzel žago za kosti vn.

---

Ta graf mi je interesanten.
Časovna razlika med max koeficientom okužb in max koeficientom je 15 dni at best, med peakom okužb in peakom smrti pa več kot en mesec.
Pri švedski in nemčiji niso tako hude razlike.

Ampak ok, operirat s tako nezanesljivimi podatki tudi nima smisla.

logi je izjavil:

Ti si se odločil, jaz pa tudi.
Vse svoje pisanje, pa lahko preneseš v nastanek nove knjige.

Mu predlagam, da naj pusti all the stupid parts, zunaj.
To pomeni vse.
There will be chutes!
It came from the lab.
You are the Baddie.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: vostok_1 ()

Za psihopate je današnjih 148 bolnikov na respiratorjih smrkelj in luska na prstu.;((

Okapi je izjavil:

Za psihopate je današnjih 148 bolnikov na respiratorjih smrkelj in luska na prstu.;((

Tudi to, je boljše kot nič.
««
29 / 35
»»

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podrobno o sestavi cepiva proti covidu-19 (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
58625257 (1642) ;-)
»

V Veliki Britaniji odobrili izredno uporabo Pfizerjevega cepiva proti covidu-19 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
904218 (658) antonija

Je vzpodbujanje nenošenja maske v (zaprtih) javnih prostorih kaznjivo? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
4649473 (4578) vostok_1

Več podobnih tem