» »

Aliexpress dostava

Aliexpress dostava

1
2
»

poweroff ::

Vprašanje. Po 2021, ko ne bo omejitve 22 EUr in se bodo carinile vse pošiljke... kot sem videl gor, sta dve možnosti. ali bo davek odvedel že spletni trgovec. Ali pa potem deklarant oz. dostavna služba.

Zanima me, ali bodo potem v tem drugem primeru tudi stroški carinjenja ali ne? Ali bo samo čas dostave podaljšan? Ker sedaj ti zaračunajo neke "random" stroške (enkrat so mi zaračunali 7 EUR, enkrat 13,...)?
sudo poweroff

dukedl ::

Bwaze6 je izjavil:

Kako to mislite, še niste dobili stvari iz novembra? Jaz pred potekom roka kontaktiram prodajalca če ima slučajno sledenje, ponavadi mi kar vrnejo kupnino, ali pa vsaj podaljšajo za nekaj tednov - ampak po dveh mesecih nimaš pa nobene garancije več, da ti bo kdo vračal denar, če paket ne pride...

Se mi pa še ni zgodilo, da bi mi prodajalec vrnil denar, paket bi pa kasneje prišel. Po mojem imajo zabeleženo, da niti poslali niso.


jaz sem naročil nekaj 10.11., na strani piše tole

Your order should arrive within 20-33 Days, Factors such as delayed logistics and customs clearings may have an impact on the delivery time.
1. If your order does not arrive on 2020-02-08 , you can apply for a refund by opening a dispute.


zdele je sicer minilo dva meseca, ampak glede na tole obvestilo zgoraj naj bi bil še čas...a v takem primeru ti vseeno pišeš prodajalcu?
lp dukedl

fikus_ ::

Kaj to pomeni:

"AliExpress proposed a new solution
Proposal:Refund US $ 0.00
Proposal:eturn goods & refund US $ 11.03 "


Da moram nazaj poslat, da prodajalec vrne denar?
In poštnina na Kitajsko je . . . , dvomim da se splača.

MadMax ::

Daj mu printscreen poštnega kalkulatorja koliko ga bo to stalo (obvezno s trackingo, pa še vrednostno klikni), ga bo minilo....
(predvidevam da je prispelo polomljeno, ne dela ali ne dela kot bo moralo)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

oksaj96 ::

Lp, marca sem naročil 3 pakete iz Aliexpressa, danes še vedno nisem nič od tega dobil. Ko pogledam na parcelsapp.com in vpišem tracking kodo z Aliexpressa dobim tole : https://imgur.com/a/X2CPYa6 Kontaktiral sem Pošto Slovenije in dobil odgovor da do njih nič ni prišlo in da je ta tracking najverjetneje groba ocena kje naj bi se paketi nahajali. Prodajalci vseskozi govorijo da počakam, podaljšujejo mi buyer protection v nedogled, ni mi pa všeč zahtevati refund glede na razmere s korono... Kaj narediti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oksaj96 ()

darkolord ::

Odgovor je enostaven ... počakaj še. Paketi prihajajo, a počasi.

MIG-A51 ::

Zadnjič sem na enem podkastu poslušal posledice korone na pošto na Kitajskem.

En tech youtuber iz Avstralije je povedal da ne naročajte nobene stvari ki ni v bližini odhodne pošte iz države. Je naštel kraje, samo za nas evropejce je brezpredmetno.

Prioritete so na večjih kupcih (podjetja)... menda se jim bolj splača pošto zmetati v smeti (vse vaše paketke za 2€), sploh glede na to da je menda zelo majhen % kupcev sploh uspešen pri izterjavi. Nekaj časa bojo trgovci govorili da počakajte, potem bo tišina. Itak nas je 95% cepcev ki ne damo v dispute takoj ko je potekel rok "garancije".

DjJuvan ::

Odkar so naši mediji priporočali, da vse stvari nabavljamo direktno od proizvajalcev, vsi državljani (predvsem RTVSLO gledalci) nabavljajo vso robo od kitajcev... zato je taka gužva in čakalne dobe nekaj mescov (če sploh dobiš kaj).

mrTwelveTrees ::

Jaz tukaj ne verjamem. Ker ko Kitajec uporabi pošto ki gre iz Kitajske na Nizozemsko in potem v Slovenijo sem paket dobil v 14 dneh !!! (AliExpress Standard Shipping)
Ni mi jasno. Paket je 100% poslan iz Kitajske, potem pa še iz Nizozemske.

KTr1sk ::

mrTwelveTrees je izjavil:

Jaz tukaj ne verjamem. Ker ko Kitajec uporabi pošto ki gre iz Kitajske na Nizozemsko in potem v Slovenijo sem paket dobil v 14 dneh !!! (AliExpress Standard Shipping)
Ni mi jasno. Paket je 100% poslan iz Kitajske, potem pa še iz Nizozemske.


Kakšno oznako sledljivosti paketa si imel? Jaz imam dva paketa iz aliexpressa oba sta (AliExpress Standard Shipping),ampak oba imata drugačne oznake črk spredaj in zadaj..je kdo preučil kaj pomenijo?

RU709416027NL (mogoče gre ta iz Nizozemske)
RB975817733SG (SG kot Singapore?)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

BuDi79 ::

KTr1sk je izjavil:

RU709416027NL (mogoče gre ta iz Nizozemske)
Ta gre iz Rusije na Nizozemsko. Prvi dve črki sta država pošiljatelja (RU), zadnji dve pa končna (NL).
Kako pride iz Kitajske v Rusijo nima zveze s tem trackingom.

Jaz sem kitajske "aliexpress" ovitke za telefon pred nedavnim dobil iz Uzbekistana \o/
(če bi bil kje vprašanje sploh ne bi upal stavit da ima naša pošta povezavo z uzbekistansko)

Urbano#Desno ::

mrTwelveTrees je izjavil:

Jaz tukaj ne verjamem. Ker ko Kitajec uporabi pošto ki gre iz Kitajske na Nizozemsko in potem v Slovenijo sem paket dobil v 14 dneh !!! (AliExpress Standard Shipping)
Ni mi jasno. Paket je 100% poslan iz Kitajske, potem pa še iz Nizozemske.


Majo neke čudne kanale. Jaz sem dobil že preko Švedske. Na paketu je bila pod švedsko nalepko klasična kitajska. :D

darkolord ::

Prvi dve črki sta država pošiljatelja (RU), zadnji dve pa končna (NL).
Ni res, prvi dve črki sta vrsta pošiljke (RA-RZ so priporočene), zadnji dve sta država pošiljatelja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

U24ever ::

Opozorilo za vse potencialne kupce:

NE kupujte pri tem trgovcu:

Shop911303118 Store,

+ še ena ali dve podobni trgovini po imenu so. Prodajajo Grafične matične v kompletu ipd. Cene so sumljivo nizke.

Ta trgovina NE pošilja paketov, pobere samo denar in aliexpress ga ne vrne.

poweroff ::

Hmm, kako ga ne vrne? A dispute ne deluje?
sudo poweroff

Luka99 ::

zdravo a se kdo znajde po tracking numberjih, imam problem seller zatrjuje da sem paket prejel za povrh se pa niti ni vroceno v mojem mestu, kaj storiti dispute so mi zavrnili, https://t.17track.net/en#nums=YT2102921...

posta slovenije je rekla da paket ni sloh sel prek nje.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4187 188 189 190 )

Oddelek: Loža
94501558450 (3207) hotig
»

DealExtreme - poceni gadgeti (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Loža
2052317233 (62318) Karen
»

Gearbest carina (EU)

Oddelek: Loža
4610595 (7455) Mare2
»

Pošta mi izgubila 2 paketa :( (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8529748 (23775) darkolord
»

Aliexpress je nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7724008 (15998) MIHAc27

Več podobnih tem