Prijavi se z GoogleID

» »

Je telovadba sploh zdrava?

Je telovadba sploh zdrava?

strani: « 1 2 3 4

Vazelin ::

Tako na hitro lastno razmišljanje:
- veliko jih telovadi, da preko telovadbe pokurijo tiste kalorije, ki so jih preveč zaužili. Brez telovadbe se posledično redijo iz dneva v dan. Samo telovadba jih rešuje pred debelostjo, ker se prenažirajo.
- s telovadbo dvignemo srčni utrip tudi za x3 ali še več od tistega v mirovanju. Srce se zelo obremeni.
- s telovadbo obremenimo zelo obremenimo sklepe (npr. kolena pri teku...)

Telo dobesedno uničujemo zato, da se lahko pregrešimo pri hrani ali imamo višje aestetične razloge (npr. izrazite določene mišice). Srce ma določeno življenjsko dobo, sklepi isto. Zakaj bi to krajšal z neko hardcore telovadbo??

Imo bi moral vsak človek jesti natanko toliko, da še pade v ne-debel BMI. Glavnino športnega udejstvovanja bi morala predstavljati hoja, ki je človeško najbolj osnovno in naravno gibanje. Ne pa neko 5 urno kolesarjenje, 10km dnevni teki in podobne neumnosti.
I got 99 problems but 2.0usd tezus ain't one.
  • spremenilo: Vazelin ()

starfotr ::

Problem je, da ti ne veš, da bi potreboval zelo veliko fizične aktivnosti, da bi pokuril recimo 100 g čokolade. V eni uri intenzivne vadbe je ne pokuriš.

Veliko energije v telesu porabijo možgani in organi.

Ljudje se po večini ne prenažirajo in nato telovadijo. Ni razlog, da bi telovadili, da bi se nato lahko prenažirali.

Človeško telo je narejeno, da se giba. Ogromno se je treba gibat in ogromno počivat. Vsak odklon v katerokoli smer ni zdrav.

Naslednja zadeva je, da je življenje nevarno, vsako življenje se namreč konča s smrtjo.

DamijanD ::

Vse v človeškem telesu zakrni če se ne uporablja. Tudi kosti/sklepi, se ne bi pravilno razvili, če bi otrok celo otroštvo počival.
Telovadba je bolj nadomestek gibanja, ki ga je človek včasih potreboval za golo preživetje.

Ja ja, eno je da nekaj zakrni, drugo je, da si ti na bajku 5 ur parkrat tedensko ali vsak dan sladkih 10km+ teka, 2 urni fitness in podobne obremenitve. Verjetno je tako kot povsod, da je zmernost tista prava pot.

Zgodovina sprememb…

slodreamer ::

Ena razlaga koristnosti vadbe je, da recimo 30 min vadbe in visokega srčnega utripa zniža utrip celi ostali čas v dnevu - v mirovanju ali pod psihičnim stresom.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Vazelin je izjavil:

Ja ja, eno je da nekaj zakrni, drugo je, da si ti na bajku 5 ur parkrat tedensko ali vsak dan sladkih 10km+ teka, 2 urni fitness in podobne obremenitve. Verjetno je tako kot povsod, da je zmernost tista prava pot.

To je boljkone izjema kar si napisal, razen kakega sportnika tega noben ne dela v takih kolicinah nonstop. 2 urni fitness je tudi bullshit prve vrste, vec kot eno uro ne rabis ali pa delas maneken fitnes.

Sam delam pol ure do ene ure fitnes vaj 3x tedensko, outdoor 1x tedensko, efektivno so to 3-4 vaje vmes po 1-2 minut pavze, tako da efektivne obremenitve je pol ure in nic vec.
Potem pa 1x na teden al ena ura kolesa al pol ure teka.

To ni nobeno pretiravanja, veliko ljudem se pa zdi nemogoce, ker so vajeni _nicesar_
Vec kot to se mi pa zdi nepotrebno.

Kaj je rezultat? Pocutim se bolj gibcnega, lahkega, stabilnejsega, mocnejsega ze pri vsakdanjih opravilih. Tudi povecanje kondicije se opazi. Sodelavci na sihtu, ze zacnejo po parih minutah jamrat, medtem ko se jaz komi ogrejem.

Mi je kr zalostno videt, mlade zanemarjene 30 letnike, ki ce morajo za pol ure prijeti za nekaj, so potem celi gotovi za tri dni. Ali jim je pretezko premakniti nekaj, kar bi pri tej kilazi pricakoval na izi.
IN AMD RTG WE BELIEVE
Sooner or later TM

Cruz ::

Vazelin je izjavil:

(npr. kolena pri teku...)
Why Runners Don’t Get Knee Arthritis
What 6 Joint Docs Say About Running

Vazelin je izjavil:

Ne pa neko 5 urno kolesarjenje, 10km dnevni teki in podobne neumnosti.
To seveda ni dobro, 10km/dan lahko samo Saitama izvaja. :)

Drugače pa ja, če pozabiš na kvaliteto in se osredotočiš samo na estetiko, boš verjetno imel težave. Ogromno instagram modelov bo imelo težave s hrbtom zaradi nepravilnega in nestrpnega izvajanja počepa. Da o takšnih moških sploh ne govorimo - nekateri že zdaj delujejo hendikepirani. Največji problem, poleg "ego liftinga", je zanemarjenje ogrevanja, pravilnega izvjanja same vaje(ki jo nestrpnost zavrne) in poudarka na fleksibilnosti.

Osebno mislim, da bi moški morali dati več poudarka na moč(ne nujno hipertrofijo) kot na sam kardio, ampak tudi kardio mora biti prisoten. Govorimo, da je potrebno jesti zmerno in raznovrstno - enako velja za rekreacijo.

Vseeno pa je lepo tu pa tam pretiravati za osebno zadovoljstvo. :)
Between thought and expression lies a lifetime.

IL_DIAVOLO ::

Cruz je izjavil:

Vazelin je izjavil:

(npr. kolena pri teku...)
Why Runners Don’t Get Knee Arthritis
What 6 Joint Docs Say About Running

Vazelin je izjavil:

Ne pa neko 5 urno kolesarjenje, 10km dnevni teki in podobne neumnosti.
To seveda ni dobro, 10km/dan lahko samo Saitama izvaja. :)

Drugače pa ja, če pozabiš na kvaliteto in se osredotočiš samo na estetiko, boš verjetno imel težave. Ogromno instagram modelov bo imelo težave s hrbtom zaradi nepravilnega in nestrpnega izvajanja počepa. Da o takšnih moških sploh ne govorimo - nekateri že zdaj delujejo hendikepirani. Največji problem, poleg "ego liftinga", je zanemarjenje ogrevanja, pravilnega izvjanja same vaje(ki jo nestrpnost zavrne) in poudarka na fleksibilnosti.

Osebno mislim, da bi moški morali dati več poudarka na moč(ne nujno hipertrofijo) kot na sam kardio, ampak tudi kardio mora biti prisoten. Govorimo, da je potrebno jesti zmerno in raznovrstno - enako velja za rekreacijo.

Vseeno pa je lepo tu pa tam pretiravati za osebno zadovoljstvo. :)

Z delanjem na hipetrofiji(sets + reps) dobis na moci(teza) in obratno.

drvo ::

starfotr je izjavil:

Problem je, da ti ne veš, da bi potreboval zelo veliko fizične aktivnosti, da bi pokuril recimo 100 g čokolade. V eni uri intenzivne vadbe je ne pokuriš.

Ljudje se po večini ne prenažirajo in nato telovadijo. Ni razlog, da bi telovadili, da bi se nato lahko prenažirali.

Človeško telo je narejeno, da se giba. Ogromno se je treba gibat in ogromno počivat. Vsak odklon v katerokoli smer ni zdrav.

Naslednja zadeva je, da je življenje nevarno, vsako življenje se namreč konča s smrtjo.

100g čokolado skuriš v dobre pol do tričetrt ure hoje v hrib.

DexterBoy ::

Jaz pokurim 100 g Gorenjko v manj kot pol ure. Ampak, na žalost, ne jem čokolade :(
Tema je pa itak zgrešena, pa ne veliko. Zastavljena je prav, ampak je nato zgrešena.
Ljudje telovadijo / rekreirajo / fitnesirajo, zato, da bi se počutili bolje, ne pa zato, da bi se lahko pregrešili pri hrani...
Sploh pa, genij, če bi naredil eno šolsko uro brainstorminga, bi našel skupni imenovalec VSEH fizičnih aktivnosti;
30% je telovadba, 70% je dieta. Ne, nisem zamešal cifri...
Howgh, pisal sem.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.
http://www.avtofil.si/

Webmojster ::

Spet mečete vse ljudi v en koš.

Ne moreš prijmerjat telovadbe/miganja enega 20 letnika in enega 50 letnika.

Potem je še tu genetika - ljudje smo različni. Za ene bo tek koristen, za druge škodljiv. Enim bolj ustreza dvigovanje uteži, enim kolesarjenje. Moraš pač bit odkrit do sebe in ugotovit kaj je v tem trenutku najbolj koristno zate.

Če se vedno primerjaš z drugimi in tekmuješ z njimi, boš tvegal poškodbe ali še kaj hujšega.

Glugy ::

100g čokolade 550 kcal; cela vrečka čips tud nekaj podobnega; še več; 3je piškoti ( 30g ) malo pod 500 kcal ; 3 koščki pizze 600 kcal . To so okvirne vrednosti ampak zdej pa poglej kok minut take ali drugačne telovadbe ( odvisno od tega kaj je tvoja telovadba ) rabš da to pokurš:

S tem da po navadi telesna aktivnost vzbudi še dodatno željo po hrani in če se temu ne znaš upret si še na slabšem kot če ne bi telovadil. Vsaj kar se kil tiče. Mal se je treba prepotit pa razgibat ampak ne zarad kil.

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: Glugy ()

Aquafriend ::

Vazelin je izjavil:

Glavnino športnega udejstvovanja bi morala predstavljati hoja, ki je človeško najbolj osnovno in naravno gibanje. Ne pa neko 5 urno kolesarjenje, 10km dnevni teki in podobne neumnosti.

Clovesko telo ni ustvarjeno za mirovanje. Ljudje so vsaj nekoc vsak dan delali za prezivetje. Delo okrog kmetije ni predstavljala samo hoja ampak tudi fizicno delo. Tudi pri lovcih fizicni napor ni predstavljala samo hoja.

Kar se tice hrane, industrijski sladkor zasvoji kot kaksne trde droge. Ko si enkrat v tem je tezko nehat. Tudi mekdonals uporablja sladkor, ki zasvoji. Resitev je sadje, ki sicer poleg naravnega sladkorja vsebuje snovi, ki iznici skodljivost in je celo zdravo.

Zgodovina sprememb…

cvalsr ::

Zanimiva tale Glugyjeva tabela, celo telesno težo upošteva. Je pa popolnoma brezvezna in neuporabna, ker manjka bistven podatek: Intenzivnost izvajanja posamezne aktivnosti!?

Glugy ::

veliko dejavnosti se vodi po programu; npr cycling spinning class: ( po navad so dost podobni med sabo s tem da so eni daljši drugi krajši; bistvo imajo vsi isto ) al pa kjer je podatek o hitrosti npr tek pri 6.5 mph / 10.5 kmh neprekinjeno . Kjer ne najdš enga programa za dejavnost pa kjer ni predpisane hitrosti se pa zanesš na kmečko pamet kar pomeni da se šteje šele če se potiš pa če ti srčni utrip dost poskoči. Recimo running interval sprints je da šprintaš 80% svoje zmožnosti ; si vzameš minuto greš počas da si opomoreš; potem pa spet šprintaš; to ponavljaš; zadnji šprint pa daš 100%. Je pa normalno da večina ki ima 100 kg ne bo mogla tok hitr šprintat kot tisti ki jih imajo 60. Ampak če isto utrudijo telo je cilj dosežen.

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: Glugy ()

nsa_ag3nt ::

Temu se reče HIIT metoda (že bilo objavljeno nekje na st):

ostalo:
https://www.youtube.com/results?search_...

Telovadba na splošno:
These Are the 100 Best Bodyweight Moves, All in 1 Place!
https://www.popsugar.co.uk/fitness/What...

Za tole telovadbo ne potrebuješ nobene dodatne opreme.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

nsa_ag3nt ::

Ter raztezanje
https://www.self.com/gallery/essential-...

It's true that stretching is neither glamorous nor hardcore, and it probably won't give you the same rush that a run or HIIT class will. "It is uncomfortable and it takes time, so people don't like to do it," Cyrelson says. "However, you can't just do strength training and cardio without putting yourself at risk for injury and pain." By doing a ton of work that contracts the muscles (which shortens them) and never stretching (lengthening) them, your muscles will end up imbalanced.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Tudi srce je mišica ki jo je dobro trenirati.
Quack !

drvo je izjavil:

starfotr je izjavil:

Model, to je 500 kalorij, toliko pa ne pokuris kar tako. 1 vrstico milke oz. 30g pa ja.

FireSnake ::

LeQuack je izjavil:

Tudi srce je mišica ki jo je dobro trenirati.

No, sem le končno dočakal pametno informacijo.

Avtor ne ve, da se z vadbo poveča pretok krvi ob enem utripu.
In, posledično, takrat ko ne športamo utripa bolj počasi.
Na koncu se izkaže, da prihranek utripov, ko mirujemo zelo preseže izgubo utripov, ko športamo.
"In The Sound Of Silence Time Is Standing Still"
Poglej, in se nasmej ----> www.vicmaher.si ;)

facepalm ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Model, to je 500 kalorij, toliko pa ne pokuris kar tako. 1 vrstico milke oz. 30g pa ja.

Ena urca kolesarjenja oz 2 urci "pohajanja" s kolesom.
Izi pizi.

Karen ::

Sicer ne vem koliko je točen izračun na moji uri (verjetno samo približek), ampak recimo današnji tek na uri, dobrih 33 minut, 6,1km (tempo pod pet in pol minut na km povprečje), mi kaže 476 kalorij. To ustreza tabeli za jogging 6.5mi za mojo težo.

drvo ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

drvo je izjavil:

starfotr je izjavil:

Seveda jih. Podatki iz Polar-ja za sprehod na lokalni hrib. 5,33km, 455 višincev, 1h35min, povp. utrip 143, 1211 kcal.

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: drvo ()

Qcube ::

Glugy je izjavil:

100g čokolade 550 kcal; cela vrečka čips tud nekaj podobnega; še več; 3je piškoti ( 30g ) malo pod 500 kcal ; 3 koščki pizze 600 kcal . To so okvirne vrednosti ampak zdej pa poglej kok minut take ali drugačne telovadbe ( odvisno od tega kaj je tvoja telovadba ) rabš da to pokurš:

S tem da po navadi telesna aktivnost vzbudi še dodatno željo po hrani in če se temu ne znaš upret si še na slabšem kot če ne bi telovadil. Vsaj kar se kil tiče. Mal se je treba prepotit pa razgibat ampak ne zarad kil.

Zanimivo koliko hitreje porabiš 500 kalorij z Interval sprints tekom.

Utk ::

Telovadba ni zdrava, mirovanje pa še veliko manj.

Ripmork ::

Vazelin je izjavil:

- veliko jih telovadi, da preko telovadbe pokurijo tiste kalorije, ki so jih preveč zaužili. Brez telovadbe se posledično redijo iz dneva v dan. Samo telovadba jih rešuje pred debelostjo, ker se prenažirajo.
- s telovadbo dvignemo srčni utrip tudi za x3 ali še več od tistega v mirovanju. Srce se zelo obremeni.
- s telovadbo obremenimo zelo obremenimo sklepe (npr. kolena pri teku...)

- kurjenje "bonus" kalorij,... to ni ravno zdrav slog
- s telovadbo kratkoročno res zvišaš utrip, a si okrepiš srce, posledično pa je dolgoročno povprečen utrip nižji in je to tudi ena glavnih koristi redne vadbe
- odvisno od primernosti telovadbe posamezniku ali (ne)znanja izvedbe vaj, oziroma pretiravanja (kar nikoli ni dobro)

Redna telovadba prilagojena posamezniku in v mejah normale ima številne koristi za zdravje: krepitev srčno-žilnega sistema, boljša izraba kisika v telesu, krepitev kosti in sklepov, močnejši imunski sistem, malce večji nivo rastnega hormona in testosterona v telesu (boljše počutje), boljši spanec po dobrem treningu, fizična vadba dokazano pomaga pri mentalnih opravilih, ipd,...

Kot rečeno, govorimo o premišljeni, posamezniku prilagojeni vadbi v mejah normale, upoštevajoč cilj, starost, kondicijo, ipd. Tudi sam mislim, da so maratoni res pretiravanje - a kakor pač komu paše. Če se en kavč runkelj nenadoma odloči da bo začel npr. kvihtat - brez da bi se vsaj malo izobrazil in si kaj prebral o tem, si bo pa hitro naredil kak zdravstven problem.

vostok_1 ::

Koliko od vas recimo ima tako vrsto službe/življenja, ki od vas zahteva fizično aktivnost.

Torej, ne da se prisiliš it preseravat po križevi poti zavoljo gibanja, ampak da dejansko ste primorani?

Iz tega vidika je življenje vojaka super, ali kmetovalca. Cel dan si lahko aktiven.
There will be chutes!

kuall ::

Jaz sem včasih živel kot kmetovalec in je edini plus tega življenja huda fizična aktivnost. Ostalo je pa dolgčas, dan za dnem isto dolgočasno sranje, da se ti zmeša. Na srečo smo imeli pri nas zastarelo kmetijo, da je bilo treba veliko na roke postoriti. To so taki napori, ki jih ne najdeš nikjer. Npr včasih smo cel dan kidali gnoj na roke, to sem delal od 10-15 leta pa tam do 35ga vsako leto. To premečeš na tone gnoja na dan, zelo huda fizična aktivost. Podobno je s pospravljanjem mrve na roke.

In to mi je še dandanes ostalo. Sem v tako dobri kondiciji, da se kar čudim.

Jaz sem v bistvu človek zelo hudih fizičnih naporov. Kolesarjenje po 8 ur skupaj, šprinti, dviganje uteži, počepi z utežmi. Težje ko je boljše mi je. Taki smo redki. Tak da če to drži kar trdi Vazelin bom kmalu crknil. Ampak imam občutek, da ne bom. Če pretiravam s kolesarjenjem me malce boli koleno, ali pa noge bole od šprinta, to je pa tudi vse kar se tiče poškodb.

Je pa res, da lahko tudi žrem na veliko. :D

Ko smo že pri telovadbi... umrl Franco Columbu :/

c3p0 ::

Današnji 100-letniki so več ali manj bili vsi garači, težka fizična dela na kmetiji, ves dan, vsak dan. Tako da se ni bati, da te bo malo športanja "obrabilo" in boš hitro riknil.

>> Zanimivo koliko hitreje porabiš 500 kalorij z Interval sprints tekom.

Ne vem če je že vračunano, a močni anaerobni napori kalorije kurijo še 24h po sami vadbi. Mnogo bolj kot npr. lahek tek pol ure do uro.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: c3p0 ()

Semafor ::

Odkar se prehranjujem izključno samo še s Soylentom ne čutim več potrebe po telovadbi.

Ko se spomnim tko nazaj sem mislim da včasih pretiraval. Pri nekje 27ih sem imel približno takšen legs day (se še sedaj spomnim saj sem ga izvajal dolgo časa), okvirno:
- malce raztezanja in 5 min v izi gonjenja kolesa
- ogrevanje na leg extensionu 2 seta / 15 repsov pri zelo zmerni kilaži (30-50kg).
- 5 setov / 10 repsov po 150kg leg press (minuta pavze med seti), več KG nisem hotel zaradi obremenitev nog
- počepi 3s/10r
- abductor device (3-5 setov/10r) 60/70kg (se ne spomnim točno več)
- interval tek (hitrejši tek, malo počivanja - se mi ni dalo konstantno teči npr. 20 min ipd. blizu hiitu bi se reklo v današnji terminologiji) vzelo cca 20 minut.

Že takrat sem bil drug dan po vadbi oreng raz*eban, kaj bi bil šele danes :D

Zgodovina sprememb…

Pika na i ::

Vazelin - spet si se zredil, spet se ti ne da migat in potem sprašuješ/pišeš take neumnosti. K seb se spravi.

Machete ::

K seb ali bolje stran od sebe, ker si škodi s tem ždenjem na netu 24/7
Asrock-Z87Pro4|i5-4670K@4,3|4x4GB|GTX-1080|850EVO-250GB|WD2TB|W10Pro
Galaxy S10

IL_DIAVOLO je izjavil:

Z delanjem na hipetrofiji(sets + reps) dobis na moci(teza) in obratno.
Se strinjam, ampak ni najbolj optimalen način. Da se dobiti na moči(sili) brez zelo opazne hipertrofije in enako velja obratno. Vseeno pa imata skupno točko.

Vazelin je izjavil:

Ko se spomnim tko nazaj sem mislim da včasih pretiraval. Pri nekje 27ih sem imel približno takšen legs day (se še sedaj spomnim saj sem ga izvajal dolgo časa), okvirno:
- malce raztezanja in 5 min v izi gonjenja kolesa
- ogrevanje na leg extensionu 2 seta / 15 repsov pri zelo zmerni kilaži (30-50kg).
- 5 setov / 10 repsov po 150kg leg press (minuta pavze med seti), več KG nisem hotel zaradi obremenitev nog
- počepi 3s/10r
- abductor device (3-5 setov/10r) 60/70kg (se ne spomnim točno več)
- interval tek (hitrejši tek, malo počivanja - se mi ni dalo konstantno teči npr. 20 min ipd. blizu hiitu bi se reklo v današnji terminologiji) vzelo cca 20 minut.

Že takrat sem bil drug dan po vadbi oreng raz*eban, kaj bi bil šele danes :D
Manjka še 1x15 mrtvega dviga za konec. 8-)

Drugače pa pošten workout. Jaz za spodnji del telesa delam samo počepe in variacije mrtvega dviga - zaenkrat izolacijskih vaj ne potrebujem, raje naredim kakšne izolacijske mobilne vaje. Načeloma se mi tudi hitreje opazijo "gaini" v spodnjem delu telesa.

Meni tek zelo pomaga pri recovery-ju spodnjega telesa. Če ne isti dan popoldne, pa enkrat naslednji dan. Nikoli nisem zjeban. :)

Ce bi razpolovil volumen, bi se danes bil fizicno aktiven. Tako pa gres v neke ekstreme, da izgubis voljo do fitnesa. Verjetno si se tudi poskodoval.

Skoda.

Drugace pa moj leg day:

Squats
Hip Thrusts
Bulgarian split squat
Resistance bands
Calf raises/launchers

Deadlifti se delajo na en drug dan, ker te preveč zjebejo. Jaz jih delam na bicep/back day.

Push pull legs ftw

Zgodovina sprememb…

Samo346 ::

Tek je najbolj naravno gibanje in najbolj ustrezna oblika gibanja za človeka. Če tečeš pravilno to krepi celotno telo izključno sklepe in kosti, ožilje, mišice.

Preberi si kaj od dr. med. Kozjek Rotovnik in od Urbana Praprotnika.

Osebno mislim, da se moraš gibati in telovaditi redno a zmerno.

Semafor ::

Samo346 je izjavil:

Kaj pa je zmerno?

Poznam ljudi ki dvignejo 300+kg deadlifta, pa z njimi ni nič narobe.

Semafor je izjavil:

Samo346 je izjavil:

Kaj pa je zmerno?

Poznam ljudi ki dvignejo 300+kg deadlifta, pa z njimi ni nič narobe.
Zmerno še ne pomeni, da ne sme biti intenzivno. :) Zmerno v tem primeru pomeni, da se samo 1x na teden posvetiš mrtvemu dvigu - z max kilažo.

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: Cruz ()

Gagatronix ::

Vazno da se vedno opletate z BMI, za katerega je ze dolgo znano, da je zastarela metrika.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ce bi razpolovil volumen, bi se danes bil fizicno aktiven. Tako pa gres v neke ekstreme, da izgubis voljo do fitnesa. Verjetno si se tudi poskodoval.

Skoda.

Mah ne. Res mi je bilo škoda hoditi v fitness za pol ure vadbe. Ajde volumen je bil res malce prevelik :P Sem pa zelo pazil, da sem imel vsaj 1 dan počitka med vajami za iste mišice oz. sklope mišic. Nikoli nisem bicepse delal 2 dni zapored ali podobno. Leg day je bil vsak drugi workout (oz. včasih tretji). Tak sistem mi je najbolj odgovarjal... rutina ene treh različnih sklopov vaj in potem preklapljaš med njimi

Zgodovina sprememb…

DexterBoy ::

Odkar ne telovadim ne čutim več potrebe po gibanju.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.
http://www.avtofil.si/

jype ::

drvo je izjavil:

Seveda jih. Podatki iz Polar-ja za sprehod na lokalni hrib. 5,33km, 455 višincev, 1h35min, povp. utrip 143, 1211 kcal.
Manjka podatek o tvoji teži.

Vazelin je izjavil:

Motiš se.

Vazelin je izjavil:

Glavnino športnega udejstvovanja bi morala predstavljati hoja, ki je človeško najbolj osnovno in naravno gibanje. Ne pa neko 5 urno kolesarjenje, 10km dnevni teki in podobne neumnosti.
Motiš se.

Človekovo najbolj osnovno in naravno gibanje je tek. Praktično vsi organi v telesu so narejeni tako, da ob neuporabi atrofirajo. Ti moraš očitno začeti s šahom.

Vazelin je izjavil:

Res mi je bilo škoda hoditi v fitness za pol ure vadbe.
Komot laufaš do fitnesa in potem ne greš not, ampak laufaš nazaj, pa bo čisto OK.

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: jype ()

nekikr ::

Tole drži samo če imaš 155cm in 155kg. Še bolj verjetno pa Polar močno laže (če je ročni senzor potem sploh). Ker pri takem utripu v uri in pol nikakor ne izgubiš toliko kilorij. Jaz na Hiit vadbi, s precej utežmi in praktično brez pavze, precej brutalen trening ob tem da sem zelo dobro pripravljen, porabim nekje 650-750kcal v 45 minutah. Da bi sprehod dal enako ne bo držalo.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: nekikr ()

Invictus ::

drvo je izjavil:

Kaj si puzal? To se sprehod ni...

Pa ne porabis toliko, prakticno vsi kazejo prevec...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Uro in pol hoje za 455 višincev? :/

nekikr ::

Pa saj je vseeno, za razliko od marsikoga je šel vsaj ven. Bolj so problem ti zapestni merilci, ker so totalno neuporabni. Pokažejo preveč ali pa tudi precej premalo. Preden moj Fenix zazna, da sem pošprintal čez hribček, sem jaz že mimo in z "umirjenim" pulzom. Da je bilo vmes 200m navpičnega klanca kjer sem skoraj izpustil dušo, pa izpusti :)

Če greš v klanec, potem je mgh zelo dober približek.

blackbfm ::

facepalm je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ena urca kolesarjenja oz 2 urci "pohajanja" s kolesom.
Izi pizi.

Sure, za začetnika ki je bil nekaj let totalno ne-aktiven.. takoj ko dobiš nekaj kondicije in zbijes porabo na minimum boš scal kri za vsako dodatno kalorijo

Tek je najbolj naravno gibanje in najbolj ustrezna oblika gibanja za človeka. Če tečeš pravilno to krepi celotno telo izključno sklepe in kosti, ožilje, mišice.

Nop, vztrajanje na eni vaji in popolnoma nič drugega je super recept za mišična neravnovesja, zakrčenost in atrofijo ostalih sklopov telesa. Če hočeš bit kompleten moraš trenirat vse, kardio + uteži + fleksibilnost

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: blackbfm ()

blackbfm je izjavil:

Nop, vztrajanje na eni vaji in popolnoma nič drugega je super recept za mišična neravnovesja, zakrčenost in atrofijo ostalih sklopov telesa. Če hočeš bit kompleten moraš trenirat vse, kardio + uteži + fleksibilnost
Ne. Tek je dovolj. Tek trenira vse mišične skupine. Kako pa misliš, da smo postali takšni, kakršni smo?
strani: « 1 2 3 4

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako izgubiti maščobne obloge na trebuhu? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šport
1665349 (605) WizzardOfOZ
»

Fitnesiranje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12210723 (8696) egonk
»

Vaje z utežmi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14816478 (13416) Okapi
»

trebušne mišice (strani: 1 2 3 )