» »

Porazna ponudba mobilnih OS - kam sploh, če ne na Android in iOS

Porazna ponudba mobilnih OS - kam sploh, če ne na Android in iOS

1
2
3

shadeX ::

klinker je izjavil:

Vsi imate neke frende z Androidem, ki je po pol leta neuporaben :)


Tbh poceni kitajček, bi bil pri meni neuporaben že takrat ko bi ga iz škatle dal. Toliko appov, ki jih furam v ozadju oz. neankrat nek cheap kitajček nebo nikoli prebavil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

MxxW5 ::

No ja, spet odvisno, kaj kupiš. Kolega je kupil ulefone power3 (upam, da sem si prav zapomnil), pa zadeva izgleda presenetljivo v redu, še posebej ob dejstvu, da ima MediaTek čip.

Glede na to, da že na tako obskurnih kitajcih dobiš solidno popeglan softver, po mojem optimizacija androida za proizvajalca niti ni več prav draga.

grobijan ::

Iz enakega razloga kot ti, sem bil primoran iti iz WP na Androida. Kupil sem Nokio 6.1 z Android One. Zaenkrat so občutki pozitivni. Prehod je bil kar lahek. Itak si vse ukrojiš po svojih potrebah. Vse je lepo kompatibilno z ostalo opremo, uglavnem v sili tudi hudič muhe žre. V tem primeru so muhe kar dobrega okusa :)

janig ::

shadeX je izjavil:

klinker je izjavil:

Vsi imate neke frende z Androidem, ki je po pol leta neuporaben :)


Tbh poceni kitajček, bi bil pri meni neuporaben že takrat ko bi ga iz škatle dal. Toliko appov, ki jih furam v ozadju oz. neankrat nek cheap kitajček nebo nikoli prebavil.

Katere appe na iOSu pa furas v ozadju?

shadeX ::

Prav aktivno v ozadju samo kak app za športne aktivnosti + music player. Mislil sem predvsem na to da odprem več appov, katere med njimi tudi redno prekladam in to prekladanje mora biti čimbolj hitro in tekoče. Npr danes sem uporabil te appe (navajam jih tako kot sem jih pustil odprte od zadnjega do prvega).

Ustavil sem se pri budilki, ker vem da sem jo uporabil včeraj.

- Chrome (ne štejem več aktivno odprtih tabov ker jih ne zapiram)
- Viber
- Messenger
- Delal screenshote in iz galerije pošiljal strankam
- Kamera app in nekaj videjev (prav tako za stranke)
- Plane Finder (sem mahnjen na letala in če slišim da nekaj leti nad mano prečekiram kaj gre :). Sicer heavy aplikacija
- Youtube
- Gmail
- Reminder (mam tolk vsega da še cunje pozabim dat prat včasih)
- Twitter
- Find friends
- Google Sheets (delo)

V večernih urah mogoče še kak špil za nekaj minut in seveda Nike+RunClub + Music player ker grem tečt.
To sicer ni poln seznam (tedensko je še Twitch(odvisno), Skyview, Authenticator, Abamobi, Files, AppStore, Analitics, Coinbase, News, Weather, Health, Instagram, Docs, Quora), ampak zgoraj naštete sem uporabil danes od 9 zjutraj. Ene aplikacije seveda uporabim večkrat na dan (npr sheets, youtube, gmail, messenger). Ko med njimi prekladam mora bit prikaz "instant" delo oz. podatki pa morajo ostati tako kot sem app zapustil.

blackbfm ::

to vse zna/zmore vsak spodoben telefon

matobeli ::

Zapirat zavihke pa bo rešeno. Itak je čist nepregledno če maš več kot 10 tabov.


So že leta '93 pogruntal eno zadevo ki ti omogoča da urediš strani glede na kriterij ki si ga sam zamisliš. Reče se ji _bookmarks_.

Nekaj kar omogoča da naprave z manj kot 32GB rama tečejo normalno.

blackbfm ::

tabi se keširajo na flash pomnilnik, drugače bi (i)telefon počepnu:D

matobeli ::

Kar je torej samo še slabše ker imajo samo boljši telefoni normalno hiter flash.

shadeX ::

to vse zna/zmore vsak spodoben telefon


Normalno. Ker nisem več tolk v Android sceni, mi mogoče lahko svetuješ kakšen telefon, ki bi vse to brez problema pogoltnil in bi ta "pace" držal vsaj 3 leta? (ne rad menjavam telefone na pol leta).

Dobim kaj takega za 400EUR?

Zapirat zavihke pa bo rešeno. Itak je čist nepregledno če maš več kot 10 tabov.


Se strinjam, ampak če ti stranke pošiljajo "nepomembne" linke, katere morš met okol neki časa so tabi še najbol primerna zadeva. Ja vem, imam tisoč in en problem in se ne štejem za povprečnega uporabnika mobilne telefonije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

matobeli ::

Lenoba je hudič ;) mene ne spraviš več nazaj na zavihke, raje si vzamem 10sec časa ob vsakem in ga zapakiram v sistematično pravilno kategorijo. Potem pa vsake tolko premaknem tiste ki niso več nujni v "arhiv".

Za 400eur se splača pogledat xiaomija. Kljub temu da ga ne maraš ima flagshipe ki se čist lepo kosajo z konkurenco. Mi6 bi verjetno odgovarjal, edin v kakšni akciji ga bo treba dobit, enak proc kot pri SD verziji s8, maš celo opcijo z 6G rama (s8 samo 4). 550usd za 6G ram verzijo.

Edino dobro ceno dobiš na račun "kitajske" garancije, ker se naroča direkt iz kitajskih trgovin (z mahinacijami utajr DDVja), v sloveniji so cene nekaj višje.

tryhard ::

Kitajskih preprodajalcev *
Kitajci glede na prebrano nudijo dober support, le njihovo moraš znati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tryhard ()

Mavrik ::

shadeX je izjavil:

to vse zna/zmore vsak spodoben telefon


Normalno. Ker nisem več tolk v Android sceni, mi mogoče lahko svetuješ kakšen telefon, ki bi vse to brez problema pogoltnil in bi ta "pace" držal vsaj 3 leta? (ne rad menjavam telefone na pol leta).

Dobim kaj takega za 400EUR?


Recmo Nokia 6 (2018) je ena taka vredu naprava. Pa še ne laufa govna od kitajskega softwara :)
The truth is rarely pure and never simple.

klinker ::

Za 300€ imas novega Pixla 1.gen 128gb na ebay ;) kaki Xiaomi, lol :D

shadeX ::

Mavrik je izjavil:

shadeX je izjavil:

to vse zna/zmore vsak spodoben telefon


Normalno. Ker nisem več tolk v Android sceni, mi mogoče lahko svetuješ kakšen telefon, ki bi vse to brez problema pogoltnil in bi ta "pace" držal vsaj 3 leta? (ne rad menjavam telefone na pol leta).

Dobim kaj takega za 400EUR?


Recmo Nokia 6 (2018) je ena taka vredu naprava. Pa še ne laufa govna od kitajskega softwara :)


Sem jo tud že videl in je res odzivna, pa tudi redno naj bi jo updejtali, kar je zagotovo plus. Ampak kot Xiaomi, bo treba počakat kakšno leto, da vidimo iz kakšnega testa so te nove Nokie. :)

Sparkxl ::

Avtor če te tak blazno skrbi za vohunjenje za tabo, predlagam dumb phone za 30€ in alu folijo na glavo. Ker vse ostalo pošilja podatke, brez izjeme.
Kar se tiče štekanja, so moje izkušnje malo drugačne. Zadnja 2 androida delata ko raketa, se pa ravno v tem trenutku ko to pišem, zraven mene jezi mulc, ki mu šteka ipad prejšnje generacije že celo jutro

klinker ::

Za razna stekanja na konkretnih napravah je ponavadi krivda drugje. Mulci pa vemo da tapkajo in instalirajo svasta kar se "sveti" ;)

Uporabnix ::

Sparkxl je izjavil:

Avtor če te tak blazno skrbi za vohunjenje za tabo, predlagam dumb phone za 30€ in alu folijo na glavo. Ker vse ostalo pošilja podatke, brez izjeme.


Hvala za mnenje. Torej ni vmesne variante, praviš? Direkt alu folijo bi mi predpisal? Bravo.

System ::

Vmesne opcije res ni...Ne sekiraj se...

Egidij88 ::

klinker je izjavil:

Za 300€ imas novega Pixla 1.gen 128gb na ebay ;) kaki Xiaomi, lol :D


Samo res, to tudi ni slaba izbira če gledaš budget fon.

klinker ::

Egidij88 je izjavil:

klinker je izjavil:

Za 300EUR imas novega Pixla 1.gen 128gb na ebay ;) kaki Xiaomi, lol :D


Samo res, to tudi ni slaba izbira če gledaš budget fon.


Sploh ker ni budget fon, le prejsnji flagship pa se 128GB verzija je. Pa XL varjanta je ne navaden, no, 330EUR je s postnino vred.
https://www.ebay.com/itm/Google-Pixel-X...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Uporabnix ::

Uporabnix je izjavil:

Na Xiomija pa Lineage OS + F-Droid.

Sporočim čez čas, kaj bo iz tega.


Kot obljubljeno samo sporočam zadovoljstvo s Xiaomijem Redmi Note 4. Aparat za 150EUR mi da bistveno več, kot mi je dala Lumia 930. Baterija mi drži že 6. dan, kvaliteta gradnje je presenetljiva za to ceno, procesorsko pa ne vem, če bi kaj več sploh kdaj izkoristil (res pa je, da iger ne igram). Da o funkcionalnosti sistema v primerjavi z WP10 sploh ne govorim.
Če ne drugega, je občutek precej osvobajajoč, ker namesto bogatije za 600EUR držiš nekaj primerljive kvalitete in zmogljivosti za le 150EUR, in s tem preceeej zmanjšaš bojazen za napravo. Če se pokvari, naj se (pa še rezervni deli so ceneje), če mi ga ukradejo, me bo verjetno manj razšrlo od jeze, ko če bi mi unega za 600EUR.
Edina šibka točka je fotoaparat, ki je zgolj soliden. A ker vzporedno uporabljam DSLR, mi je vseeno.

Ko daš pa na to Lineage OS, je pa občutek še tok bolj fin. Zaenkrat res brez ene pripombe, dela gladko in brez enega problema, posodobitve prihajajo redno, podpora je za ta model glede na prvo mesto na lestvici odlična. Občutek, ko imaš sistem, nad katerim imaš kontrolo in nimaš nečesa, kar so ti oni določili, je odličen. Še vedno pa si na platformi, za katero je vse bolje podprto in prilagojeno (aplikacije, spletne strani,...). Prilagoditev sistema je malo morje, za vsako aplikacijo posebej (s programom Privacy Guard) in za cel sistem. V osnovi imaš torej še vedno androida, a posekan stran ves špijunski in nepotreben balast, nič nepotrebnega prednaloženega. S tem pa res dobiš občutek čistega, zdravega sistema. Namesto Google play trgovine uporabljaš F-droid, ki zame osebno pokrije aplikacije za čist vse potrebe, če pa res rabiš kaj specifičnega, imaš pa lahko še vedno Yalp store, kjer je gor vse, kar je na Play storu, a nalagaš apk-je direktno neodvisno od gugla.

Po vsem tem ne vidim razloga, da bi imel stock Androida, če imaš lahko Lineage OS (za druge costum rome ne vem). Moram pa priznati, da je bilo trmasto oklepanje Windows phona nesmiselno.
Okrog vsega je pa strojno podprta enkripcija.
Spotoma pa še malo spoznaš mobitel, bootloader, TWRP,... in se kaj naučiš. Postopek pa ni kompliciran.

Skratka, zelo pohvalim! Odločitev je bila dobra. Toplo priporočam.

Hvala na tem mestu vsem za pomoč in mnenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uporabnix ()

jukoz ::

Hvala za update! Xiaomijv sploh nisem gledal, ker nisem vedel da delujejo tako dobro z LineageOS.

Sam sem sicer na Nokii. Brez bloatware-a, redni updati, z Googlom. Moram imeti zaradi strank.

shadeX ::

Kar ostani na Nokiji. Bo vsaj še delala, medtem ko bo Xiaomi čez pol leta "neuporaben".

Baterija mi drži že 6. dan,


Mogoče kak screenshot, o času ter uporabi appov, ker milo rečeno tega preprosto ne verjamem, razen, če je v standby-u cele dneve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

klinker ::

shadeX je izjavil:

Kar ostani na Nokiji. Bo vsaj še delala, medtem ko bo Xiaomi čez pol leta "neuporaben".

Baterija mi drži že 6. dan,


Mogoče kak screenshot, o času ter uporabi appov, ker milo rečeno tega preprosto ne verjamem, razen, če je v standby-u cele dneve.


Ne deli spet kretenizmov okoli, no.
In ja, z Lineage, brez ostalega sranja Redmi s svojo baterijo, ce nisi high user drzi tolko. Z MIUI seveda ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

gusto ::

Tako je, rabimo screenshot:
- poraba baterije po času in kateri appi jo porabljajo in koliko
- čas prižganega zaslona in kateri appi so takrat uporabljeni

Še za vsakega do sedaj, ki je rekel da mu telefon zdrži ~en teden, se je potem izkazalo, da ga ima v predalu in je bil zaslon prižgan minimalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gusto ()

Uporabnix ::

Evo, da ne boš misli da ti lažen (čemu bi):


Uporaba je klasična, internet. 95% internet. Nekaj klicev, sporočila. Skupno v teh 6 dneh (no, skoraj 6, je bil ekran očitno 8 ur prižgan)

Največ je porabil Firefox (1h 48min - 27%), messenger program (2h 29min - 17%), še en drug brskalnik (1h 2min - 6%), klici (22min - 3%), Newpipe ((25min - 3%), ostalo pa po 2-3% oz. pod 20min.

Pa seveda ne pozabt da gre za Li-Po 4100 mAh battery.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uporabnix ()

gusto ::

Imaš gor appe, ki rabijo sinhronizacije (Gmail, FB, Messenger, Whatsapp, Instagram... )? Če je SOT res 8 ur, potem je tole kar impresivno. Ponoči imaš prižgan telefon?

shadeX ::

Ne deli spet kretenizmov okoli, no.


Oprosti, sem pozabil da imamo na tem forumu vsak svojo definicijo "štekanja".

Uporabnix ::

Ves čas je prižgan. Aja, pa omeniti velja tudi to, da imam NordVPN ves čas prižgan. Tudi wifi je večino dneva prižgan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uporabnix ()

shadeX ::

Mene bolj zanima tole kar je gusto omenil:

Imaš gor appe, ki rabijo sinhronizacije (Gmail, FB, Messenger, Whatsapp, Instagram... )? Če je SOT res 8 ur, potem je tole kar impresivno. Ponoči imaš prižgan telefon?


A porabo posameznih appov ne moreš pogledat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Uporabnix ::

takoj nalepim vse dokaze :)

Uporabnix ::

Pa začnimo.
Tole je vse kar je gor inštaliranega:


Tole je že omenjen seznam največjih porabnikov:



Tole je še podrobnejši pregled največjih porabnikov:




Tole je pa še del pogleda na varnostne nastavitve Privacy Guard, kjer lahko za vsako aplikacijo posebej naštimaš, kaj sme (fina zadeva). Tule npr. za Messenger:


Čudno mi je, da je v pregledu porabe akumulatorja NordVPN tako nizko. Prižgan je že cel teden cele dni oz. ves čas, ko sem na wifiju - to je pa večino dneva. In kot vemo, VPN za enkripcijo požre nekaj procesorske moči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uporabnix ()

euagrus ::

Ne originalnega lineaga vzeti, tega nalozi, ne rabi Googla, f-droid in yalp store pa za 3rd party aplikacije

https://lineage.microg.org
https://www.f-droid.org/
https://f-droid.org/en/packages/com.git...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: euagrus ()

Uporabnix ::

Kaj? Ničesar googlovega nima, tudi če potegneš direkt tul: https://wiki.lineageos.org/devices/

euagrus ::

Uporabnix je izjavil:

Kaj? Ničesar googlovega nima, tudi če potegneš direkt tul: https://wiki.lineageos.org/devices/


Ne da se mi razlagat (8.8.8.8) preberi si kaj je microg in zakaj ga je fino imeti.

Uporabnix ::

No hvala za info, bom prebral :)

Uporabnix ::

Čak mal, kokr sm zdle na hitro prebral, in če prav razumem, ima Lineages Microg še več sranja kot originalec lineage, ki ga v osnovi nima. Ne rabim implementiranih googlovih storitev, ker jih ne uporabljam. Ne uporabljam ne gmaila, ne Google Cloud Messaging, google mapa, ne ničesar drugega iz google družine.

Tole spodaj mi nič ne pomeni:
Isn't Android free software? Can't I just install LineageOS without both GApps and microG?
Android is based on the AOSP project, which is free software. However many common features are handled by the proprietary GApps, generally by the Google Play Services. You can use LineageOS without GApps/microG, but you will probably miss something. In particular, you won't have the:

network localization services, which means that you can only use the GPS for the positioning
Google Cloud Messaging, so you won't receive any push notification for any app that relies on it
the Maps API, which means that any app that uses Google Maps through the Maps API will probably crash

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uporabnix ()

matobeli ::

shadeX je izjavil:

Oprosti, sem pozabil da imamo na tem forumu vsak svojo definicijo "štekanja".


Lastnik Xiaomi redmi 4prime (isti HW kot note 4, z 5" display), pravi da po letu in četrt telefon še vedno obratuje kot nov. Kapaciteta baterije je po občutku že zgubila kakšnih 10%, lahko pa je tudi krivda SW ali pač navajenost

Vse še vedno teče gladko in programske nadgradnje niso redkost.

Če bi ga dal v roke enemu power userju, bi pa verjetno zaštekal.

Ker power čekiranje wacapa, tindra, fecebuka, snepiča vsaj 2 aplikaciji za fitnes, povezava z pametno uro in 30 zavihkov "pomembnih strani" v chromu res ubije take švohcene zadevce.

Skratka, xiaomi za 150eur je, objektivno gledano,za večino zemljanov boljši telefon kot pa samsung za 800eur :))

Uporabnix ::

Če smo realni, večina teh t.i. samooklicanih poweruserjev, ki imajo odprtih 30 "pomembnih zavihkov, niti niso tok power, kot so neorganizirani in razvajeni. Tudi jaz imam lahko odprtih 30 zavihkov, a jih nimam, ker pospravljam za sabo (ker me to moti).
Se strinjam, večina ljudi (pa so lahko med njimi tudi poslovni uporabniki ali keri drugi), škatlice za 800EUR ne potrebuje, jo pa marsikdo izmed njih ima, ker jo lahko ima. Pa ni za to nič bolj "ornk user". Je le razvajen mulc, ki mu mama vse kupi, razvajen mulc, ki v življenju nima resničnih stroškov ali neekonomičen človek. Govorim za to večino. Če pa nekdo (to je tisto preostali del, poleg večine) res potrebuje aparat za 800EUR, ker res potrebuje super kamero ali resnično nujno rabi igrati določene hard igre, pa kar.
Osebno gledam ekonomično pri takih nakupih. Že iz principa. Pa ni problem v denarju.
ne vem pa iz kere trte je zvita domneva, da bo xiaomi kaj hitreje fuč, kot nek 8-stotak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uporabnix ()

euagrus ::

Uporabnix je izjavil:

Čak mal, kokr sm zdle na hitro prebral, in če prav razumem, ima Lineages Microg še več sranja kot originalec lineage, ki ga v osnovi nima. Ne rabim implementiranih googlovih storitev, ker jih ne uporabljam. Ne uporabljam ne gmaila, ne Google Cloud Messaging, google mapa, ne ničesar drugega iz google družine.


Problem je, da z apkji fases klice na google service, ki morajo biti vsaj stubani (prazne implementacije) sicer aplikacije crknejo. In to vedno vec njih. Ne rabis googlove navlake upoeabljat, pa si zaradi 3rd party vendorjev vseeno odvisen od njih.

Uporabnix ::

hm, ok. Približno razumem. In kako ta problem reši microg?

Je to kaj povezano s (mislim da) tem: https://www.engadget.com/2018/06/24/goo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uporabnix ()

klinker ::

matobeli je izjavil:

shadeX je izjavil:

Oprosti, sem pozabil da imamo na tem forumu vsak svojo definicijo "štekanja".


Lastnik Xiaomi redmi 4prime (isti HW kot note 4, z 5" display), pravi da po letu in četrt telefon še vedno obratuje kot nov. Kapaciteta baterije je po občutku že zgubila kakšnih 10%, lahko pa je tudi krivda SW ali pač navajenost

Vse še vedno teče gladko in programske nadgradnje niso redkost.

Če bi ga dal v roke enemu power userju, bi pa verjetno zaštekal.

Ker power čekiranje wacapa, tindra, fecebuka, snepiča vsaj 2 aplikaciji za fitnes, povezava z pametno uro in 30 zavihkov "pomembnih strani" v chromu res ubije take švohcene zadevce.

Skratka, xiaomi za 150eur je, objektivno gledano,za večino zemljanov boljši telefon kot pa samsung za 800eur :))


Pusti ga, ker ne razume komu so namenjeni telefoni kot je Redmi. Meni ne in njemu tudi ne, marsikomu pa, ki ni prezahteven uporabnik. Ampak on je kot GRT, omejeno razmisljanje.

euagrus ::

Uporabnix je izjavil:

hm, ok. Približno razumem. In kako ta problem reši microg?

Je to kaj povezano s (mislim da) tem: https://www.engadget.com/2018/06/24/goo...


Ne ni. Z google playem fases tudi "google services" (lahko reces tudi spyware z dodano vrednostjo), kopico funkcij za delo s telefonom. Ni jih potrebno uporabljati, ampak vecina developerjev pac jo, ker jih je vecina tudi salabajzerjev, ki kopirajo sample z neta in tako ali tako niti ne vedo kaj pocnejo ("prednost" jave) ali kako android deluje. Klicejo googlove funkcije, in ce jih ni (ker googlevega softwara na lineagu pac ni) je vse odvisno od error handlinga. Ki ga obicajno ni. Seveda se aplikacija razsuje. To se je vcasih handlalo tako, da si na lineage doinstaliral googlovo sranje. Avtorji microgja so po domace povedano, "imeli dovolj" in so reinplementirali manjkajoce funkcije (vsaj vecino njih). Je ps google zvit in vsak app preveri elektronski podpis googlove knjiznice, ki jo uporablja, zato je treba zadevo zaobiti (ponarediti podpis), kar seveda ni mogoce, zato so naredili patch za android, ki vedno vne nazaj, da je vse ok (ne ni security risk, to naredi samo za dolocene podpise, ki so njihovi). Poizkusali so ta patch vriniti v lineage, pa so se developerji branili (ker so prodane duse in se nocejo zamerit googlu, tudi sicer je imel dialer klic na neko .at stran, ki je zbirala telefonske stevilke - gdpr je problem resil, prej sem pa delal lasten build), po mesecih prerekanja, pa so jih pri microg imeli dovolj in zdaj delajo lastne builde lineage os-a, z vkljucenim patchom.

Sicer microg ne resi vseh tezav (firewall + mobilism.org + lucky patcher + xprivacylua pa jih :D) ampak vecina aplikacija dela, pa se baterije kuri za 30% manj kot ce namestis googlov software.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: euagrus ()

euagrus ::

...

Sicer microg ne resi vseh tezav (firewall + mobilism.org + lucky patcher + xprivacylua pa jih :D) ampak vecina aplikacija dela, pa se baterije kuri za 30% manj kot ce namestis googlov crapware. Pa se majhen nasvet, logika dela z androidom, ko rabis app je:
- poisces alternativo na f-droidu
- ce je ni gres na mobilism (preveris da ni notri kaksne svinjarije, ce ne znas, ne instaliras)
- ce je aplikscija slovenska je NE uporabljas (slovenski developerji so se izkazali za extremne piz*e glede vkljucevanja raznih tracking frameworkov, ali pa celo trackajo na lastno pest - zavarovalnica tri*lav, pet*ol,... - posljite jim GDPR request, po dostopu do podatkov, pa boste preseneceni, ali pa reversnite appe. Ce bi kaksen novinar (novinar, ne blogger!) rad clanek spisal naj me PMja) in je NE rabis
- vse appe zaganjas brez interneta (firewall, po defaultu vse blokirano, firewall kupis, ce je potrebno ker je edina aplikacija, ki jo res rabis (!), za nerootane androide toplo priporocam netguard, se ga da nabavit mimo google playa.

Mah se bi se dalo govorit, pa sem ravno iz feste, grem spat ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: euagrus ()

Uporabnix ::

Hvala za vse koristno! :)

Master_Yoda ::

Edino kaj je skoda je da aplikacije ki uporabljajo SafetyNet ne delajo z microG. Meni ta microG DroidGuard helper vedno kresne in je potem status failed ko probam kaksno taksno aplikacijo. Imam pa lineage.microg ROM, ter ta helper sem namestil kot sistemsko aplikacijo (tudi kot user installed je isto).

Uporabnix ::

Dobro, samo če ne potrebuješ niti ene take aplikacije, ki bi crachala, pol ni potrebe po microG. (?)

Master_Yoda ::

Ce ne uporabljas nobene aplikacije ki uporablja googlove apije, push notificatione, etc potem ne rabis microG ne.

euagrus ::

Master_Yoda je izjavil:

Edino kaj je skoda je da aplikacije ki uporabljajo SafetyNet ne delajo z microG. Meni ta microG DroidGuard helper vedno kresne in je potem status failed ko probam kaksno taksno aplikacijo. Imam pa lineage.microg ROM, ter ta helper sem namestil kot sistemsko aplikacijo (tudi kot user installed je isto).


Magisk nalozi in safetynet fix. Obicajno faila zaradi xposed frameworka.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DeGoogle

Oddelek: Informacijska varnost
425882 (2678) McClane
»

Android 10 je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5416347 (11150) pirlo
»

Koliko bodo stale Google mobilne aplikacije v EU

Oddelek: Novice / Android
2210677 (6791) bbf
»

Google ve, kje smo, ne glede na nastavitve v Androidu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6418153 (12660) MrStein
»

Android 8.1 je tu

Oddelek: Novice / Android
4117246 (13921) Invictus

Več podobnih tem